Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gomezz


Gomezz
senior tag

Sziasztok most kaptam egy AMD 2.4+ procit és nem tudom hogy szaladjak el szilikonért vagy nem fontos?

(#2) Gomezz


Gomezz
senior tag

Ja a proci fölé, és a hűtő alá. :))

(#3) supercow válasza Gomezz (#1) üzenetére


supercow
őstag

szaladj :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#4) supercow válasza Gomezz (#2) üzenetére


supercow
őstag

de ne használj túl sokat, főleg ha ezüsttartalmú, mert kinyomódik a magról és rövidre zárja a valamiket amik ott vannak a mag mellett.
De majd jönnek a szagemberek és megmondják a frankót.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#5) Gomezz válasza supercow (#4) üzenetére


Gomezz
senior tag

Á nincs szaki csak én.
Vagy vigyem akkor inkáb le a gépen oszt rakják be ők.

(#6) MLaca válasza Gomezz (#5) üzenetére


MLaca
őstag

Vidd le...

http://mlzphoto.hu/

(#7) sebela válasza Gomezz (#5) üzenetére


sebela
aktív tag

Ha ez megnyuktat én tök elsőre áltam neki hűtőt cserélni a T-bird-ömön és elsőre rendesen összekentem ezüsttel.Aztán nem indult el.Felhívtam havert hogy mi van.Azt mondta szagoljam, ha büdös cserélhetem.Nem volt büdös.Újra összeraktam és ment.Ezt csak azért írtam le mert AMD (ami egyébként király) előfordulhatnak kedves poénok.:DDD.
Egyébként szerintem ha vigyázol nem lesz baj.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#8) sirály12


sirály12
őstag

Mondjuk ha elviszed inkább a gépedet akkor nem kockáztatsz meg egy lesarkazást a procinál.
Így biztonságosabb.
:P

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#9) sebela válasza sebela (#7) üzenetére


sebela
aktív tag

Hát ezt elrontottam:DDD

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#10) vontod válasza sirály12 (#8) üzenetére


vontod
tag

Viszont ekkor elvész az összeszerlés utáni elégedettség/öröm3

Sáómi 9 Lite

(#11) xuldar válasza vontod (#10) üzenetére


xuldar
őstag

De a tönkretétel utáni fejfalbaverés is... ;]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12) Nowhereman válasza vontod (#10) üzenetére


Nowhereman
őstag

Igen az amd esetén a sikeres összeszerelés után jön az öröm(nem rontottam el!), az intelnél a kiábrándulás(miért halgattam az eladokra!)!

Utánam a kondenzcsik!

(#13) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Szvsz vidd be egy szervizbe, vagy ahol vetted, kerd meg oket, hogy nemi keszpenz fejeben rakjak be.
Ha ismered a szervizeseket, akkor plane.
Ok tobb procit raknak be naponta.
Nem eri meg lesarkazni.
Mondjuk mas, ha mar sokadik gepedet rakod ossze.

Szilikon meg egyenesen kotelezo.
Udv

Il Padrone

(#14) Gomezz


Gomezz
senior tag

Köszönöm a hozzászólásokat, levittem tényleg az a biztos,
Nem raktak rá ezüst szilikont csak normált, de azé jóó!!

(#15) Mcmac


Mcmac
csendes tag

a pasztat a hutore kell rakni es megvarni mig megszarad vagy a ketto koze es ugy megvarni hogy megszarad hogy a huto a procin van? :DDD

(#16) Apika


Apika
Közösségépítő

Szia!

A pasztát a proci magjára kell kenni vékonyan. (A borda hajszálrepedéseinek kitöltésére szolgál.) Nem kell várni száradni, hanem rögtön teheted rá a hűtőbordát a ventivel. Billegtetés nélkül - a ventit leszorítva - egy határozott mozdulattal kell beakasztani a rögzítőfül(ek)be. A nyomás hatására szépen eloszlik a mag felületén a paszta.

Üdv.:

Api :P

(#17) Gomezz


Gomezz
senior tag

Koszi

(#18) andorpapa


andorpapa
őstag

Emberek! A hűtéssel kapcsolatos kérdéseket (milyen meglepő) a Hűtés témakörben tegyük fel! Kösz.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#19) pepepapa


pepepapa
tag

Sziasztok. A segitségeteket szeretném kérni hővezetö paszta ügyben, tapasztalatok? márkára gondolok illetve hol kaphato ? mind ezüstös mind hagyományos szilikon kivitelben érdekelne mert van 1-2 hely ahova nem szivesen raknék ezüstöt / chipset-mem/ tul közel vannak a lábak. szoval nekem van coolink /CA102P-25%-silver/ ez van ráirva de nem vagyok töle elájulva inkább tünik alu pasztának szal inkább vennék valami jobbat mindkét tipusbol elöre is köszi.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#20) Apika válasza pepepapa (#19) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Szia!

SZVSZ több múlik a hűtőventin, mint az alkalmazott pasztán. 10 fokot is jelenthet mínuszban egy jobb hűtő használata. A pasztán - tapasztalataim szerint - 2-3 fokot lehet nyerni. Én szilikonos pasztát használok - tuning mellett -, így nem kell aggódnom az esetleges szétfolyások okozta problémák miatt.
De, ha ''elvetemült'' tuningos vagy, és minden fok számít, akkor nyugodtan használd az ezüstös pasztát, csak vékonyan kend be a procit, illetve a chipsetet. De, hogy melyik ezüstös paszta a legjobb, azt valaki más fogja Neked megválaszolni. (Nekem egyébként TITAN TTG-S101-es ezüstös pasztán van, de nem használtam még. Ebben 10% ezüst oxid, 20% metál oxid, 20% carbon, és 50% szilikon van.)

Api :P

(#21) Dorian


Dorian
félisten

Mindenképpen használj pasztát, de hogy szilikonzsírt, vagy ezüstöset, az tökmindegy (nekem pl. ezüstös van, ami a Titan-hűtőkhöz jár, kis injekcióstűben), az ezüstössel óvatosan kell bánni, de azért annyira nem kell parázni, csak ésszel kell hozzányúlni a procihoz-bordához, és nem lesz lesarkazás, ilyesmi.
Arra kell vigyázni, hogy amikor teszed fel a bordát, beakasztod az alaplapi kallantyúba, a másik kezeddel ''tarts ellent'' a keletkező forgatónyomatéknak, és nem lesz lesarkazás. A másik meg amikor a túloldalon akasztod be a másik fülbe, és nyomod le a pántot csavarhúzóval, nagyon vigyázz, hogy el ne csússzon a csavarhúzó, mert ha felszántja a NYÁK-ot, vagy ledarál valami IC-t, könnyen búcsút mondhatsz a lapnak, javítani nem nagyon lehet az ilyesmit.
De mondom, no para, csak óvatosan és körültekintően!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22) pepepapa válasza Apika (#20) üzenetére


pepepapa
tag

A hütö jó glac iglo 2500 és bár nem vagyok ''elvetemült'' tuningos a 2-3 fok minuszban sosem árt ez a paszta amiröl irtam elég sürü konzisztenciáju szal folyásra nem hajlamos egyébb okokból nem tetszik tehát változatlanul várom ha valaki bevált márkát tud.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#23) pepepapa


pepepapa
tag

A N D O R P A P A segiiiiiiiiits! még mindig keresem a megoldást /#19 / és nem nagyon jön válasz ugy tünik senki nem használ semmijet, konkrét tipus kellene meg ha lehetek telhetetlen hol lehet kapni?-pest környékén köszi Pepe.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#24) mura81 válasza pepepapa (#19) üzenetére


mura81
senior tag

Az overclock.hu oldalon lehet külön venni szilikon pasztát (alighanem a fehéret). Az ezüstöset azért nem ajánlanám, mert sajnos elterjedt róluk az a hír, hogy ha megsül a proci és ki akarnád cseréltetni gariba akkor néhány nagyker nem veszi vissza ha ezüstpaszta nyomait látják a procin. Szerintem semmi lényegi különbség nincs a fehér és az ezüst között, de tény, hogy a fehérrel könnyebb bánni (le lehet törölni teljesen a prociról). Amúgy az ezüst pazta a hírekkel ellentétben NEM VEZETI jobban az elektromosságot mint a fehér - számítástechnikus ismerőseim próbálták digitális multiméterrel!!
Ja és a helyedben nem vennék pasztát, hanem ha van vmi ismerős számtech bolt menj be és kérjél, mert általában ahol új gépeket raknak össze alkatrészekből ott mindig marad paszta mert egy ventihez adott mennyiségű paszta kb 10-15 gép összerakásához elegendő --- tehát kell hogy legyen elfekvő készlet.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#25) pepepapa válasza mura81 (#24) üzenetére


pepepapa
tag

köszi megnézem az overlock-on egyébként az ezüstöset is teljesen le lehet szedni ha csak a szilicium lapkára kened az egészet meg nem ''egészséges'' összepacsálni a hőátado képességének csak jobbnak kéne lenni -ezért csinálják bár lehet, hogy nem tul nagy a külömbség, az viszont elég furán hangzik, hogy 25% ezüst tartalommal nem vezet de ez mindjárt lemérem.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#26) pepepapa válasza mura81 (#24) üzenetére


pepepapa
tag

Hát a rémhir igaz! tényleg nem vezet vagyis pontosabban rosszul vezet papirra kenve kb 1 mm távolságban a két érintkező és 20 megohm-nál nagyobb az ellenálása!! ezekután nem tudom mi van benne de nem ezüst mert az nem csak a hőt vezeti jól de az áramot is

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#27) Cane


Cane
őstag

Nem. Abban az esetben nem kell, ha a procid + a hűtő felülete annyira sima, hogy kiszorítja a két felület találkozása a levegőt. Akár a mérőhasáboknál. Szóval akkor nem kell. Amúgy kell. :))

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.