Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .PeeT.


.PeeT.
csendes tag

Hi all!
Az ügyben fordulok a nagyérdeműhöz, hogy segít nekem valaki a primposta és a The Bat nevű levelezőprogram egymásba fűzésében.
Leszedtem ezt a programot (The Bat 2.01.3), ami alapvetően azt a célt szolgálja/szolgálná, hogy automatikusan leszedi a friss leveleket, különböző levelező szerverekről.
Itt ugyebár be kell lőni a pop3-at és az smtp szerver címét. (gmail-nál ez pl: pop.gmail.com és smtp.gmail.com) Nah, a primpostánál csak a pop cím van megadva (postapop3.prim.hu), viszont az smtp címét nem találom. Már vagy 5x átnyálaztam a helpjét és nem találom.
Illetve adtak utalást az smtp-re is:
''Fontos megjegyezni, hogy a levélküldéshez a csatlakozáshoz használt szolgáltató SMTP szerverét kell beállítani, erre a PrimPosta biztonsági okokból (anti-spam) nem használható.''
Na ez mit jelent? Van ennek valami köze ahhoz, hogy nekem T-online-os ADSL-em van? :F
Valaki pls Help!
THX. :R
Üdv: PeeT

NO PAIN, NO GAME...!

(#2) QuarK válasza .PeeT. (#1) üzenetére


QuarK
senior tag

Gyanítom, hogy te nem fogsz a Bat-tel levelet küldeni a Prím-es fiókod által. Van ilyen, a Hotmail például nemcsak SMTP-t, hanem POP3-at se engedélyez (ha jól tudom).

(#3) róland válasza .PeeT. (#1) üzenetére


róland
veterán

minden oda van írva az általad idézett részbe. Magyarul a a T-Online által megadott smtp címen lehet csak levelet küldeni a prímpostával. Szerintem elég felejtős, használj inkább Gmail-t.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4) .PeeT.


.PeeT.
csendes tag

Köszi a Helpet...amugy használok gmialt, meg van ez a sz*r primpostás címem is. Azért tettem fe a Bat-ot, hogy ne kelljen állandóan bejelentkezni az összes címre, hanem automatikusan töltödjön lefele az olvasatlan levél. Próbáltam a Thunderbird-et is, de az nem annyire teccett. Jah, amugy érdekes, mert a bejövő levelet megkapom, de a kimenő leveleket az istennek nem akarja elkőldeni a kis bőregér.

NO PAIN, NO GAME...!

(#5) vicces válasza .PeeT. (#4) üzenetére


vicces
addikt

csak simán irkálod smtpnél a gmail vagy a t-mobilos beállitásokat, és a primpostás cimedben fogsz tudni küldözgetni.
nyilvan ha pl a tmobile smtp szerverét használod, akkor az smtphez a megfelelő /tmobilos accountot/ használod :D

jah a küldásnél a hitelesitésekkel szoktak szarozni a szerverek. mindegyiknél más a modi, de általában leirják, mit hogy..

[Szerkesztve]

:)

(#6) Pompi válasza .PeeT. (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Milyen SMTP van beállítva, hogy nem küldi el?! És milyen hibaüzenetet ír ki.
T-Online-nál két lehetőséged van, vagy a mail.axelero.hu-t állítod be SMTP szervernek, ekkor semmi másra nincs szükség, vagy a mail.t-online.hu-t, ilyenkor viszont a kiszolgáló hitelesítést igényel opciót (nem tudom, hogy ez a bat-ban, hogy van, valahol olvastam, hogy ott legördülő menü van és nem csekbox) ki kell pipálni, és az ADSL felcsatlakozásához használatos felhasználói nevet és jelszót meg kell adni.

Feel Good Inc.

(#7) .PeeT.


.PeeT.
csendes tag

Agyideg-görcsöt kapok a primtől. Érdekes a Gmail-nál kb. 3 perc alatt be tudtam állitani.
Jah, amugy mail.t-online.hu az smtp-m. be is lőttem, hitelesitésnél megadtam a csatlakozási adatokat, és azt irja ki hogy ''ERR- bad login''...pfff :O

NO PAIN, NO GAME...!

(#8) Elrood válasza .PeeT. (#7) üzenetére


Elrood
őstag

Sajnos a mail.t-online.hu nálam is így szórakozik :O
Próbáld ki a smtp.t-online.hu -t, ez nem követel meg azonosítást, nem titkosított. Néha lassú:(.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#9) .PeeT. válasza Elrood (#8) üzenetére


.PeeT.
csendes tag

smtp.t-online.hu-val is ugyanazt irja ki. A pop3 jó neki, mert be tud jelentkezni, csak az smtp-vel lehet valami. Megnéztem és csak TLS-be jó neki (465-ös port).
jah, és mégvalami, a T-online-os szerződésen van egy olyan felh+jelsz. hogy internet hozzáférés és egy plyan h e-mail postafiók...érdekes

NO PAIN, NO GAME...!

(#10) Elrood válasza .PeeT. (#9) üzenetére


Elrood
őstag

Hát én úgy emlékszem, hogy az smtp.t-online.hu nem titkosított, és nem kell neki azonosítás, és 25-s port. Nekem így működik.
mail.t-online.hu ügyben majd ha időm lesz, megejtek egy telefont.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#11) .PeeT. válasza Elrood (#10) üzenetére


.PeeT.
csendes tag

folyamatosan próbálkozok. És köszi a segítséget. :R

NO PAIN, NO GAME...!

(#12) .PeeT.


.PeeT.
csendes tag

up

NO PAIN, NO GAME...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.