Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XinAgent


XinAgent
tag

Hello!

Adott egy kb 2 és fél hónapos konfig:

FOXCONN H67A-S
INTEL Core i5-2500 3.30GHz 1155 BOX
KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT
GIGABYTE GV-N570OC-13I GTX570 1280MB GDDR5 PCIE
HITACHI 1500GB 7K2000.B 7200rpm 64MB SATA2 HDS723015BLA642
KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+100 SVP100S2/96G
ASUS DRW-24B3LT Fekete OEM
COOLERMASTER RC-912P-KKN1-GP HAF 912 Plus
A-DATA HM-550
COOLERMASTER Hyper 212 Plus
DELL U2311H

Windows 7 (64 bites) op rendszerrel.

A probléma hogy bizonyos játékok közben:
Heroes 6 Demo
Prototype
Dead Island
egy búgás hallható a hangfalból, a monitor elsötétül és megjelenik rajta az Entering Power Saving Mode felirat, amiből aztán a gép nem hozható ki. Restart kell.

A hiba nem időfüggő, van hogy azonnal jelentkezik, de mondjuk Heroes 6-tal órákat tudtam játszani mielőtt megjelent.

Mi okozhatja a problémát?

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#2) XinAgent


XinAgent
tag

Senki semmi? :(

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#3) Aethel válasza XinAgent (#2) üzenetére


Aethel
aktív tag

A Power Saving mode a monitor üzenete hogy mivel nem kap jelet ezért ő most takarékra teszi magát. Tehát elszáll a gép ami elég sokmindentől lehet. Legelőször drivereket nézegesd meg van-e frissebb (chipset/vga).
Aztán ha megint szórakozik:
Lehetőség szerint próbálj ki egy másik tápegységet, ha akkor is ugyanezt csinálja akkor egy másik működő konfigban próbáld ki a videókártyád és a memóriákat. Első körben ennyi elég lesz hogy letisztuljon a helyzet :)

[ Szerkesztve ]

(#4) XinAgent válasza Aethel (#3) üzenetére


XinAgent
tag

Remelem a driverek megoldjak a dolgot (VGA driver a legfrissebb, alaplap driverre ranezek otthon), mivel jelenleg nincs masik mukodo konfigom. :)

Amugy a grafika lentebb vetelevel a problema megszunik (legalabbis nem talalkoztam vele utana.) Lehet melegedesi problema? Ha igen akkor 1-2 extra hazventi segithet? (most csak az alap elolapi van benne)

Probaltam homersekletet merni de csajnos az adat (max homerseklet) a leallaskor elveszik, igy ezt nem sikerult csekkolnom. Van olyan progi ami folyamatosan menti a logot? Amit en talaltam csak akkor mentette ha manualisan leallitottam a logolast.

Koszonom a segitsegedet!

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#5) Aethel válasza XinAgent (#4) üzenetére


Aethel
aktív tag

Nekem az x1950 pro-m szórakozott azzal hogy ha az összes szűrő be volt nyomva akkor egy bizonyos játékidő után (15-20 perc) fogta magát és kékhalállal elszállt, de nem melegedés okozta, legalábbis egy régebbi driver feltétele után megszűnt a problémám és tökéletesen muzsikált. Ha a szűrők ki voltak kapcsolva akkor érdekes módon azzal a driverrel sem volt baja. Ha alacsonyabb beállításokkal nem száll el akkor akár melegedés is lehet de ugyanúgy lehet tápegység probléma is. A leggyorsabban egy másik konfiggal tudnád kisakkozni hogy vajon mi baja lehet, ismerős sincs akinél mondjuk legalább a VGA-t kitudnád próbálni?

(#6) XinAgent válasza Aethel (#5) üzenetére


XinAgent
tag

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 116
BCP1: FFFFFA8006FE8010
BCP2: FFFFF8801000CFA4
BCP3: FFFFFFFFC000009A
BCP4: 0000000000000004
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\091711-8174-01.dmp
C:\Users\-\AppData\Local\Temp\WER-19687-0.sysdata.xml

Újrainduláskor egyébként a problémai részleteinél a fenti szöveg szerepel. Driverproblémára gyanakodtam már én is, csak nem tudom hogy/hol találhatnám meg a működő drivert.

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#7) Aethel válasza XinAgent (#6) üzenetére


Aethel
aktív tag

Ellenőrizd le hogy a VGA-ba bedugtad-e a plusz tápforrást ha kell neki és utána állj rá a VGA driverekre ha még mindig szívózik. Ne telepítsd egymásra őket, lehetőleg mindig pucold le rendesen a drivert (csökkentett módban távolítsd el a drivert). Aztán nézz rá arra a tápra mert lehet nincs rendben vele valami, szerintem a VGA adja be a derekát az elégtelen tápellátás miatt.

(#8) XinAgent válasza Aethel (#7) üzenetére


XinAgent
tag

A gépet nem én raktam össze (ipon) feltételezem bedugták, de ha nem nem valószínű, hogy észreveszem. :(

Az 550-es táp kicsi, vagy valami miatt nem ad eleget?
http://www.thermaltake.outervision.com/Power

Találtam ezt a linket, e-szerint olyan 500 watt körül kéne lenni a tápigénynek, ami valóban elég szűkös.

Akkor valószínű az lesz hogy amikor az asszony kap gépet akkor megörökli ezt a tápot (az a gép úgyis kisebb lesz) én meg beszerzek egy 650eset. Az már csak elég lesz.

Köszönöm a segítséget, remélem ez megoldja a problémát.

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#9) szilassim


szilassim
csendes tag

nekem ugyan ez a hiba a gép nem áll le csak a monitor teszi magátkészenlétbe.
nemtudom a gép a kábel vagy a monitor a hibás.
nemvok egy nagy gépzseni ezért lécci segítsetek :F

fila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.