Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Pm radeon 8500le vs abit hb6 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Hi!

Ma olyat láttam amit még nem :O Ezt kapjátok ki:

Abit BH6 - BX440 chipset
PM Radeon 8500LE
miegymás + win98 + egy halom drivert kipróbáltam

Eleinte csak 2d-ben volt kép és csak 60HZen volt hajlandó menni. Fél nap szüttyögés után már elindult a 3dmark vagy akármi ami 3d-s de lafagyott kb. 1perc után. Eleinte a húzott AGP frekire gyanakodtam de alapon sem változott semmi :O

NO ERRE VARRJATOK GOMBOT!!!

Egy ABIT BX133ban (szintén BXchipset) és MSI KT3ultra2ben szépen ment a kártya. Most átviszem egy KT133-as gépbe, meglátom mi lesz...


It's irrelevant! You will be assimilated!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) borsi válasza rudi (#1) üzenetére


borsi
tag

Ilyet még nem láttam én se, de szintén Abit+R9000 meg se nyekkent:(
Miért szidják mindig az Abitot?;]

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#3) rudi válasza borsi (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

8500 ÉS NEM 9000! Szerintem az ÉG ÉS FÖLD. No meg nem biztos hogy az ABIT a hibás mert egy BX133ban minden gond nélkül ment. Szerintem a PM a gázos és a 2×AGP (max anniyt tud a BX440es chipset) kezelése.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Flashcash válasza rudi (#3) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mi a helyzet a KT133-as lappal? Érdekelne....

(#5) The_Tom válasza rudi (#3) üzenetére


The_Tom
senior tag

Szerintem a 2x Agp vs. 4x Agp a ludas a dologban. Nekem volt mar olyan, hogy a kartya elvileg tudta mindkettot, de a gyakorltban mindenfele hulyeseget csinalt 2x-esen es csak 4x Agp-s lappal ment. A KT-s engem is erdekelne.

Üdv.

Szerintem.

(#6) .:SzvData:. válasza The_Tom (#5) üzenetére


.:SzvData:.
tag

hi!
csatlakozom -The_Tom- hoz....biztos hogy a 2x-4x agp a ludas....
én is pont ilyen szituba futottam bele nyáron....én egy oem 8500LELE kardot vettem a bh6-os configomba és a hiba ugyanez mint a topic-nyitonál....átraktam 1 st6-ba ott 4x-agp és már rohant is.
KT-s tapasztalatom nincs sajna ..bár engem is érdekelne az ha van vkinek...
byeZ

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#7) rudi válasza .:SzvData:. (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Sikerült valahogy működésre bírni valahogy a radeont a BH6-ban vagy nem is próbáltad?
A KTs gépben működik a kártya rendesen csak szerintem túl keveset nyom, ami lehet a driver és a winME hibája is. 3D Markban 4300 és a többi gameban is lassú... Szóval még drivercserével gondolom lehetne hozni a dolgon.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) .:SzvData:. válasza rudi (#7) üzenetére


.:SzvData:.
tag


müködni csak annyira bírt mint neked..szal 2d-ben no para, dxdiag lefut..(bár kicsit megakad a kocka pörgése, de syncron nélkül meg 1milliovan tekeri), ezután q3a-demo, 3dmark, stb -->szétfagy igaz szabálytalan időközökig birta néha a gámákkal de a lényeg ugyanaz volt..icecream...:/
ja és mindez XP + 2000 alatt... ahol most megy ott viszont st6-os ban van win98se vel...és tökéletesen teker 1 633-as cerka által ''kiszolgálva''...sof2 pl fullosan futott...

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#9) gyozi


gyozi
aktív tag

Hmm... HB6? Ez valami új? :))

(#10) rudi


rudi
nagyúr

Ma próbáltam egy másik BH6-osban és ott rendesen ment, 3DMark2001se 64xx pont :) Nálam feltehetőleg a táp (200w) volt túl kicsi...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Őrület! Hosszas utána járás után vettem egy PM 8500 DDR 128M-et. Gyorsan beletótam a kt7a alaplapomba. A válasz csak prüngyögés fel sem állt vele. 1.-re szart kaptam volna?? Vagy valami más? Menten be..rok!

(#12) gyozi válasza Gaskin (#11) üzenetére


gyozi
aktív tag

1. Próbáld meg jobban beletoszni a kártyát a slottba! (ha rosszul van benne, akkor egy hosszú, két rövidet sípol)
2. Lehet, hogy gyengus a tápod, nekem is ez volt a bajom, az én kártyámhoz 300Wattos tápot ajánl a gyártó alapkövetelménynek.
3. Szar a kártya, bár nem hiszem!

Sok sikert! :P

(#13) GeorgeTerror válasza gyozi (#12) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Figyi nekem sem ment az r9k az i815-ös abit sl6-os lapban :O 300W-os a tápom, de még egy árva pitty sem jött belőle. Haveromnak a 9700 a 300W-os chieftec táp sem hajtja meg elsőre. ATI :O

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#14) Egon válasza .:SzvData:. (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

A BX-133 is 2x-es AGP-t tud csak, és ott ment a kártya...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) rudi válasza Gaskin (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet valami a dologban mert kt7a1.3ban sem akart menni a kártya szóval lehet szomorkodni :O

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) .:SzvData:. válasza Egon (#14) üzenetére


.:SzvData:.
tag

hmm akkor passzolom....ha nem a 2x agp a ludas akkor mi a rák??
talán lehet ők..odaátról?--->:)) :))

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#17) rudi válasza .:SzvData:. (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

szerintem a táp

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Hacked_3943


Hacked_3943
csendes tag

Mégis mekkora táp kell egy Radeon8500 LE-nek?
Olyan alaplappal nem biztos, hogy megy, ami csak 2x AGP-t támogat?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#19) rudi válasza Hacked_3943 (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem egész emberes táp kell neki mert nálam Abit BH6 + celeron800@992 cdíró + 1vinyónál már nem volt elég a 200as de egy másik ugyanolyan gépben 300as táppal már vígan ment. Duron800 + 1vinyó + Mercury KT133a-s alaplap 250es táppal szintén ment de nem volt semmi húzva. MSI KT3ultra2 + 2vinyó + húzott 1.6os XP + cdíró néha nem volt elég a 300as codegen táp. Szóval kell a cuccnak lé rendesen. Viszont az előfordulhat hogy csak a powermagicok fogyasztanak ilyen baromi sokart mert teljesen más a felépítésük mint a referencia 8500es.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Pm radeon 8500le vs abit hb6 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.