Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Piii hűtés modding (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Na a helyzet a következő: adott három processzor, mindhárom a neves Intel gyártmánya, a foglalatuk is megegyezik (slot1-es), valamint az, hogy erősen egybe vannak építve a műanyag tokkal,-ami a hátuljukat fedi- valamint a hűtőbordával ... azonban ha ránézünk a három processzorra, szembeötlik, hogy a legkisebb órajelen működő 400/512/100/2V-os PII Delutches (azt hiszem így írják, de kimondani meg sem próbálnám a nevét) processzoron van a legnagyobb hűtőborda, míg a 733/256/133/1.65V-os PIII-on egy viszonylag jelentéktelen,
vékonyka borda csücsül. Akitől ez utóbbi procit vettem, jelezte, hogy a processzor igényli a két ventillátort. Mivel a PII-t nem használom, csak a gyűjteményem darabja, arra gondoltam, nem-e át lehetne aplikálni a PII termetesebb, feltételezésem szerint passzív hűtést szolgáló bordáját a PIII-ra, a hűtést pedig egy 12cm-es Spire ventillátorral oldanám meg...Vagy elegendő a PIII-733-asnak a 12 cm-es venti ''hűtőereje'', proccimodding nélkül? Valakinek
tapasztalatai, ötletei, véleménye? Még soha nem bontottam szét PIII-at, így mielőtt neki kezdenék a ''proci''-moddingnak'' kikérném a véleményeteket. Ezen kívül még a birtokomban van Ergiltől egy PIII-500(@667)/512/100/2.0V, eredeti tokozással és hűtővel. A következő kérdés arra vonatkozna, hogy melyikkel érdemesebb a moddingot végrehajtani(már ha rászánom magamat): a magasabb
órajel/alacsonyabb cachememória, vagy a kisebb órajel/több cache a befutó? A procikról készült fényképeket felnyomom, mielyst lehet, így talán könnyebben jön a segítség...(És ha azt mondjátok, hogy keressek nagyobb procit, ahelyett, hogy a meglévőket szétbarmolnám... szívesen elfogadok minden felajánlást a későbbiekben, de most kimerült a költségkeret...)

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#2) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Ne ekkora érdeklődést uraim...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#3) barbikenje


barbikenje
aktív tag

up...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#4) Loha válasza barbikenje (#3) üzenetére


Loha
veterán

733-as PIII 256 cache-el biztosan gyorsabb az 500-as 512-esnél mivel az 512-es cache csak az órajel felén megy a 256-os pedig teljes sebességű...

A hűtést meg próbáld ki, aztán vagy megy vagy nem...

(#5) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Igértem fényképet, de nnem tudom elkészíteni őket, ha nincs digit-gép, mer' az ember öccse elviszi bulizni...
Ha valaki tudja, hogy az Intel honlapjáról hol lehet letölteni képeket, és be is tudja szurni ide, azt megköszönném... A PII-400-as mittóménhogyhívják meg egybe van építve a tokkal, de NEM HISZEM EL, hogy nem lehet sérülés nélkül szétszedni... Valaki segítsen, kérem!...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#6) Yutani válasza barbikenje (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

A passzív PII proihűtésről annyit, hogy márkás gépekben (pl. IBM) úgy van megtervezve az alaplap, hogy a proci a ház előlapjához képest merőlegesen van behelyezbe, és a ház előlaőján belülről egy nagy és csendes venti a kinti friss levegőt fújja rá közvetlenül a proci hűtőbordájára. Ezért van legtöbb esetben vízszintes-hosszanti irányban a borda lamellázata kivitelezve.

#tarcsad

(#7) barbikenje válasza Yutani (#6) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Nemrég bontottam egy olyan órvarost (valami PI-166, ilyen kis f@szom memóriákkal), amiben láttam a passzív hűtést, pont úgy, ahogy Yutani leírta... Most hasonlóra törekszem, annyi variával, hogy a proci lehetőleg a PIII-733-as legyen a PII-400-as hűtőbordájával+12 Spire venti... Lehet, hogy inkább a hardverpiacban kellene keresnem egy rossz PII-400-ast, aminek használható a bordázata, de nem nyúltak hozzá? (<=amit persze kötve hiszek...)

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#8) barbikenje válasza Loha (#4) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Várj LOHA ezt nem igazán értem... a 733-as L2 cache memóriája a mag miatt megy akkora órajelen? Vagy mi határozza meg, hogy a proci másodszintű gyorsítótára mekkora órajelet használ?

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#9) SAMYka válasza barbikenje (#7) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Üdv
Ha nem baj akkor kicsit ide offolok, de ha igen akkor menyünk át a régi topicba.
Milyen a proc? Kiderült hogy baj van a lapommal és a hőmérője hülyeségeket mutat.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#10) kamikaze boci válasza Yutani (#6) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Sőt, p3-asokból is van bőven. Nekem 2 db 550-es passzív van, a nagyobb bordás van a ''második'' gépemben. Q3 alatt még nem forró a jól szellőző házban.

egyéb állatfajták

(#11) Yutani válasza barbikenje (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

...mi határozza meg, hogy a proci másodszintű gyorsítótára mekkora órajelet használ?

Azt az Intel mérnökei határozzák meg... :)

A lényeg az, hogy a slotos megoldást az Intel azért vezette be, mert kezdetben nem tudta ''normálisan'' megoldani az L2 cache integrálását (lásd Pentium Pro, ahol nagyon nagy lett a magméret). Az L2 cache a processzorkártyára került az alaplapról (mint ahogy a P1 esetében volt), azonban nagyon drágák voltak a nagysebességű cache memóriák, és mivel talán nem is bolt olyan gyors cachemem, mint amilyen a proci sebessége volt, azért a cache sebességét megfelezték. Ez volt a Klamath és a Desuthes core, 0.25 mikronon.

Amikor fejlődött már annyit a gyártástechnológia, hogy integrálni tudták az L2 cache-t, megfelezték (512k-ról 256k-ra), azonban a frekvenciája már megegyezett a mag frekvenciájával. Ez lett a Coppermine core, 0.18 mikronon. Ebből készült Slot1 és FC-PGA verzió is, a legnagyobbak pedig csak FC-PGA foglalattal készültek.
(A kettő között volt egy Katmai mag is, amely már asszem 0.18 mikronon készült, de a cache még a kártyán volt, félsebességű, így csak Slot1 verzióban kerül kiadásra. 450-600 MHz-ig készültek, ha jól tudom.)

Tehát a kérdésedre a válasz az, hogy attól függ a cache sebesége, hogy milyen core-ra épült a proci.

#tarcsad

(#12) Yutani válasza kamikaze boci (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nálam is van most egy 550MHz Katmai, valami márkás gépből származik, nagy Foxconn hűtő van rajta. Oldalról rászereltek egy kisebb ventit, ami szépen hűvösen tartja. Ez megy majd bele a sógorom IBM gépébe, egy 350MHz PII helyére, ahol is a basszív borda érvényesül majd. A kis ventit le is kapom róla, bár lehet, hogy rajta kéne hagyni...

#tarcsad

(#13) SAMYka válasza Yutani (#11) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Király gratulálok ez szép megfogalmazás.
:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#14) barbikenje válasza SAMYka (#9) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Offért semmi gond... procot még ki sem tudtam próbálni, mert keresnem kell egy 5-ös globalwin hűtőventit, vagy meg kell moddolnom a procit(lásd topikcím)... de köszi az érdeklődést... itt jegyzem meg utólag, nőt és számítgépet egyszerre soha... a gép elvonja a figyelmed, a nő meg mindig pofázik, és allergia jellegű dührohamokat kap, ha alkatrészt lát a kezemben...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#15) barbikenje válasza Yutani (#12) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Passzív hűtés királyság...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#16) SAMYka válasza barbikenje (#14) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ami rajta van azt tedd középre setupban állítasz egy visszajelzés hogy sipoljon 60 fokon és uzsgyi!!

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#17) Yutani válasza SAMYka (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köfi! :DDD

#tarcsad

(#18) barbikenje válasza SAMYka (#16) üzenetére


barbikenje
aktív tag

És a 12 cm -es bazi nagy venti mint halk hűtőventi? Talán fordul vagy 2000-t és halk, mint a lábujjhegyen lopakodó hullaház...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#19) SAMYka válasza barbikenje (#18) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Az is jó. Az a lényeg hogy minnél gyorsabban el legyen távolítva a meleglevegő a bordáról és a borda közeléből.

Nekem azon a procin 2db /4cm-es talán/ 5000-felett forgott volt hangja is egy kevés de volt hűtve is.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#20) barbikenje válasza SAMYka (#19) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Hja... majd meglátom...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#21) SAMYka válasza barbikenje (#20) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Csak bátran, csak bátran.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#22) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Nah up mire jutottál?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#23) barbikenje válasza SAMYka (#22) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Behajintottam a 12 cm-est a procc fölé, annyira nem is zajos, mint ahogy gpndoltam... Megy stabilan, bár ha ajánlanátok egy letölthető procitesztelő progit...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#24) SAMYka válasza barbikenje (#23) üzenetére


SAMYka
aktív tag

CPU-Z de nem tudom hogy honnan letölthető.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#25) barbikenje válasza SAMYka (#24) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Nagyon-dánke-sőnöm! MEgtalálom, letöltöm, kipróbálom, eredményt itt közlöm...(Eddig mint írtam, gond nélkül szalad, de a hűtéssel nem vagyok 100%-ig megelégedve... Lehet, hogy egy egész házat kell hozzámoddolnom)

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#26) SAMYka válasza barbikenje (#25) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Nekem is simán ment. PL mé aida, sisoft sandra, superpi, cpu speed. Hőmérséklete mennyi?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#27) barbikenje válasza SAMYka (#26) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Terhelve 46 fok, anélkül meg olyan 38-39 fok körüli hőmérsékletet produkál

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#28) SAMYka válasza barbikenje (#27) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Az szerintem jo. Nállam kicsit magasabb értékeket mutatott mert sz@r a detektálás de mértem infrás hőmérővel és ugy viszont jó volt.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#29) barbikenje válasza SAMYka (#28) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Infráson én is gondolkodtam, mert tapi-hőmérővel még a langyos hőmérsékletet sem éri el a borda... hidegnek ugyan nem hideg, de erős túlzás lenne borda hevülésről beszélni...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#30) SAMYka válasza barbikenje (#29) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Amúgy az a 46 fok terhelve ok. Nállam 60-65 fok terhelve.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Piii hűtés modding (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.