Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Philips ''mp'' cd hulladék (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tomas


tomas
tag

A napokban elővettem 7 db audioCD-t, ami Philips MP (multi purpose) típusú.
Kb 3 éve írtam őket, 1x-es (de max 2x) sebességgel. A lemez hivatalosan 12 vagy 16x (pontosan nem emlékszem) sebességgel írható.
Minden lemez karcmentes, szekrényben (sötét) tárolt !
Szóval EAC-al grabbelem őket és több helyen is hibajavítást jelzett a program.
Néhány lemezt (2 vagy 3) többszöri próbálkozásra sikerül egyáltalán olvasási hiba nélkül grabbeni. Összesen 1 volt amit hibátlanul tudott olvasni.
És mindig máshol (persze volt amit mindig) talált hibákat.
Többféle sebességgel, 4x-24x-ig mindent próbáltam az EAC-ban, ''Secure módban''.
Az olvasó egy ASUS CD-S 400-as ami híresen mindent elolvas!
Más lemezzel sosem volt gond (és most sincs)!
Tehát soha többet PHILIPS CD/DVD-t !!

(#2) Superman válasza tomas (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

Ilyen lemezekkel nekem is voltak problémáim. Karcmentes lemez, egyik héten még olvassa a DVD olvasó, másik héten már nem! Sem a CD író, sem a DVD olvasó nem tudja beolvasni. érthetetlennek találom....

(#3) tomas válasza Superman (#2) üzenetére


tomas
tag

Plusz a Yamaha CRW-F1-es író is csak hibával olvassa ezeket, pedig ez szintén híresen mindent olvasó CD író !
A ''Nero CD-DVD Speed/Extra/Lemez Ellenörzés'' is sok sárga (sérült) szektort jelez !
Az már csak hab a tortán, hogy ezek a lemezek akkoriban kazettáról voltak digitalizálva, amik kölcsön voltak nálam, és nagyon fontos zenék !
Még egyszer: SOHA TÖBBÉ PHILIPS CD/DVD lemezt !

(#4) Viktor77 válasza tomas (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem ennél sokkal régebbi Philips MP-k is mennek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Biaggio válasza tomas (#3) üzenetére


Biaggio
őstag

Ha jól emlékszem, ez egy ''hibás'' széria volt, talán nem is teljesen Philips :F Nekem is van ezekből a lemezekből, én még időben átmentettem őket (akkoriban modemmel töltögettem le, tehát fontos volt a megbízható archiválás). Besárgult, szektorhibáktól hemzsegett, több gép is megfagyott, amikor próbálta beolvasni. Hulladék :(((

(#6) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem sárgult, vagy barnult meg kissé a filctollal írható fele? Mert az egyik uncsitesóm se tudta rendesen beolvasni pár elszineződött philips lemezét.

(#7) acer_ válasza tomas (#3) üzenetére


acer_
aktív tag

most, hogy feldobtad a témát, én is előkerestem egy mp-t (audiot). Most megy a nero tesztje. Vannak rajta piros szektorok.. :((( (és sárgák is)
Asszem nekiállok, és archiválom az összes régebbi philips lemezem tartalmát..
Nagyon mérges vagyok.
Mondjuk a lemezek is elég régiek már, ha jól emlékszem 2x-en írtam őket (2x íróval, hehe). 4-5 (?) éve lehetett..

(#8) Viktor77


Viktor77
titán

Kis adalék.

Betettem az eredeti, 2x használt NFSU cd-t is, hogy megnézzem. Végig sérültre volt kijelezve.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) acer_ válasza acer_ (#7) üzenetére


acer_
aktív tag

lefutott a teszt.
Felület Ellenőrzés elindítva
Jó: 37.44 %
Sérült: 52.76 %
Olvashatatlan: 9.80 %
Felület Ellenőrzés befejezve

(#10) tomas válasza Viktor77 (#4) üzenetére


tomas
tag

Én is azt hittem hogy ''mennek '', mivel lejátszáskor nincs hallható probléma, csak az EAC nem tudja egzaktul (hibajavítás és olvasási hiba nélkül) olvasni ezeket a CD-ket.
Konkrétan az ''Image másolás & CUE Sheet készítés''-t használtam, tehát a teljes CD-t grabbeltem, CD képfájl-ként. Ráadásul mindig máshol hibázik (persze vannak fix helyek is), de kétszer ugyanazt az végeredményt nem tudtam elérni (többször is begrabbeltem őket, és az EAC ''Wav-ok összehasonlításá''-val próbálkoztam, és mindig máshol volt az eltérés).
Pl. a Verbatim lemezeimmel semmi gond nincs (a gyári CD-kről nem is beszélve), ezeket többször is sikerült hibátlanúl, ugyanúgy (összehasonlítás után nincs különbség) begragrabbelni !

(#11) ollie válasza Viktor77 (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy érted, az eredeti, gyári cd hibás?

***

(#12) PPeter


PPeter
addikt

A Philips MultiPurpose (MP) lemezek kálváriájához csak annyit tennék hozzá, hogy ez abszolút nem meglepő dolog. A Philips MultiPurpose lemez abban az időben jelent meg, amikor a kommersz piacon tarolt a TDK újonnan bevezett olcsó szériája, a TDK D-View. A Philips részéről ez volt a válasz. Hasonlóan szar, olcsó, kommersz, színes-szagos, csábítóan csilli-villi termék, a fiatalabb, árérzékenyebb vevők ''bekajáltatására''. Sokan nem tudják (mivel Magyarországra jellemzően az összes gyártó ezen kategóriájú olcsó vackai jutnak el kizárólag), hogy még a Philips MP lemezek legnagyobb dömpingje idején sem ez a volt a Philips egyetlen CD-R lemeze. Csak a legolcsóbb. Ezért nálunk csak ez volt a boltokban meg a nepperek csomagtartójában. A Premium és Silver sorozat ugyanúgy ment tovább a Philipsnél, csak épp azt nem hozták felénk, mert ide mindig csak az olcsóság jut, az embereknek meg eszébe sem jut, hogy egy gyártó ternékpalettájának legolcsóbb, legkommerszebb vackát próbálják ledugni a torkán. A Philips az Philips, a CD az CD, gondolták (és gondolják ma) is sokan. Én mindig csak lassan (a maximálisnak feltüntetett tempó felével, vagy még annál is lassabban) írtam a Philips MP lemezeket, ezért nálam egy sem ment tönkre. A 12x-es D-View lemezeket is max. csak 4x-esen mertem írni. Az ilyen kommersz sz@rokban nem szabad megbízni csak a márkanév meg a feltüntetett sebességi értékek alapján.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) tomas válasza eziskamu (#6) üzenetére


tomas
tag

#6-ra: Nincsenek elszíneződve, mivel fénytől védett, sötét helyen (szekrényben) voltak.

#7 és 9-re: Audio CD-nél már a sárga (sérült) szektorok is problémát okoznak, mivel a hibajavítása nagyon rossz az Audio CD-nek (gyakorlatilag nulla).

#8-ra: Nem tudom milyen állapotúak a CD-id (karcos-e, koszos-e stb.) és milyen a meghajtód, de ez egyáltalán nem szokványos ! Nálam a legtöbb lemez hibátlan a CD Speed szerint !

#12-re: Teljesen igazad van ! Én is 1x-esen írtam, de így is elsz@ródott !

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Philips ''mp'' cd hulladék (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.