Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) syIex


syIex
veterán

Nem tűnik rossznak, de kíváncsi lennék a most elérhető hármas közül melyik a legjobb..
Ez, az Alienware AW3423DW/F vagy a Samsung Odyssey OLED G8 G85SB lenne a nyerő. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2) Samott


Samott
addikt

Gorbe, nekem is 34"-es monitorm van, de az lapos. Ekkora meretben tok felesleges a hajlitas.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3) Dester31


Dester31
tag

"Így tehát a pixelsűrűség 109 ppi, ami az átlagosnál valamivel jobb értéknek számít, de azért az abszolút élvonaltól elmarad."

Lehet, hogy csak én gondolom így, de nem az a jó, ha minél nagyobb a pixelsűrűség, sőt. Nyilván ne legyenek öklömnyi pixelek, de nekem 4K monitorom van 28"-on, ami nagyjából 160-as ppi-t jelent, és iszonyú apróak a pixelek, muszáj a 125-150%-os skálázás Windowsban. Nem tudok most értéket mondani, de szerintem az a jó pixelsűrűség, ahol 100%-os natív méretben kellően részletgazdag a kép. Van egy sweet spot - az se jó, ha túl kicsi ez az érték, és az sem, ha túl nagy.

Des

(#4) MaUser


MaUser
addikt

Ha jól tudom a monitorban van beépített kvm switch. Ez tudja követni automatikusan az input váltást, vagy fixálható inputhoz, hogy ne több gombnyomással kelljen váltani két monitorra kötött gép között?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#5) Sinesol válasza Dester31 (#3) üzenetére


Sinesol
veterán

Pedig de, az a jobb, ha magasabb a pixelsürüseg, akkor lesz pengeéles minden, a skálàzás meg nem tudom miert gond.
Nekem 4k 27 inches monitorom és nagyon latszik a különbseg haver 27-es wqhd monitorahoz kepest, az egyszeruen pixeles kicsit. Még az alacsonyabb felbontasu dolgok is sokkal szebbek magas dpi mellett, mivel simabb kepet ad a sok pici pixel.

[ Szerkesztve ]

(#6) siposz


siposz
aktív tag

"Hasonlóan működik, mint a Philips televízióknál már megismert Ambilight, csak nincs olyan sok LED, és az összhatás sem annyira látványos, "

Nem értem miért nem csinálják meg rendesen, amikor egyértelmű selling point lenne.

(#7) McDuglas válasza Sinesol (#5) üzenetére


McDuglas
aktív tag

A skálázás akkor gond, ha windowsban több kijelzőt használsz különböző skálázással - egyszerűen valamelyik kijelzőn bizonyos programok rondán fognak kinézni. De pl. Linuxra sincs sok jó megoldás ilyen 125/150%-os skálázásoknál. Nálam ezért is lett 27" 1440p - 24" 1080p-hez képest előrelépés méretben, ppi-ben, de még nem kell szórakozni HO-ban a linuxos vagy a saját gépemen a windowsos skálázással. (Mellette második monitorként maradt a 24" 1080p)

(#8) flexxx2


flexxx2
őstag

masszívan tükröződik - hát nekem innentől felejtős is lett

(#9) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Beégés ellen garit továbbra is csak a Dell/AW ad :W

They don't know... PepeLaugh

(#10) Digiflex válasza Sinesol (#5) üzenetére


Digiflex
tag

hát, ha nagyítóval nézed, akkor jogos... de a mérethez társuló 50-70cm-es értelmes távolságból nézve nem tud hozzáadni semmit a szem fizikai térszögre vetített felbontását figyelembe véve...

...

(#11) Sinesol válasza Digiflex (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Ehhez képest simán pixelesebb, szőrösebb a kép egy 27 es wqhd monitoron, mig a 4K monitor képe kristálytiszta normális nézési távolság mellett..főleg szövegek mellett jön ki nagyon durván a különbség, kb. ég és föld a különbség, ha hozzászoksz a jóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#12) hackeeeee válasza YellowFlash (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sdrben nem fog beegni kb soha, ha ertelmes fenyeron hasznalod. :N

42-es c2 lg, 0 es 20 oled fennyel hasznalom, hdr nelkul kert fenyes nappal is kieg tole a szemem. :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13) L.Edit


L.Edit
tag

Ha élőben is ekkora mennyiségű geometria hibát produkál, mint ahogy a menüs képeken is látható, akkor ez simán átkeresztelhető "monitor"-ról "tippelő"-re.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#14) GeryFlash válasza Dester31 (#3) üzenetére


GeryFlash
veterán

Es az miert baj hogy nem a Microsoft altal jonak tartott default erteket kell hasznalnod?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) UnknownNoob válasza Digiflex (#10) üzenetére


UnknownNoob
tag

Igen tudjuk, 1080p 60hz felett nem lát az emberi szem :U

Fél milláért 1440p egy vicc. Az hogy a szerzőnek 110 ppi már átlag felettinek számít meg röhej. Értem én, hogy balkán vagyunk, ahol a 100 ezres monitor már közép felső kategória sokak szemében, de azért ilyen árcédula mellett ne az 1/5 árú termékekhez hasonlítsuk, ugyanis legfeljebb ezekhez képest átlag feletti.

Ráadásul ez nem RGB subpixel layout, tehát rosszabb lesz a text rendering mint egy 27" 1440p IPS kijelzőn. Ha már oled kell valakinek, akkor 2/3 áron ott a C2 42". Azt lehet picit messzebbről nézni, 125% scaling mellett hasonló screen real estate, de jóval több pixel jut egy-egy karakterre, így jóval élesebb lesz a szöveg. Ráadásul az woled, tehát azonos text méret mellett is jobb az olvashatóság, bár az rgb-től az is elmarad.

[ Szerkesztve ]

(#16) flexxx2 válasza UnknownNoob (#15) üzenetére


flexxx2
őstag

42"-nak be is kell férnie s szobába, nekem pl 2x3 m-es szobában van a gép, és a 4K-hoz VGA is kell, szóval még annyira nem is spórolsz, mint gondolod

(#17) #76500480


#76500480
törölt tag

Még szerencse, hogy a monitort nem bütykölésre vesszük :DDD Legfontosabb dolgokban kiemelkedő és ezért tényleg indokolt az Ajánlott plecsni.

(#18) bteebi


bteebi
veterán

28-32"-os méretben kellene, görbítés nélkül. Amúgy tetszetős. A homogenitása lenyűgöző. Mondjuk az ára is. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) nexplo


nexplo
őstag

Nem csalódtam benne. Tetszik és simán vinném haza már most.
A negatív része pedig:
- Ambilight belefért volna ennyi pénzért (akár körbe teljes ambi is)
- összekaphatná magát a Philips menü-szoftver terén, imádom a márkát a képminőség miatt de erre gyúrjanak már rá kicsit
- az ára ;] ;] de csak mert most nincs ennyim, különben asszony leveszi a fejem ha hazaállítok vele :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#20) UnknownNoob válasza flexxx2 (#16) üzenetére


UnknownNoob
tag

Ez az asztal / szoba méret meglátás teljesen jogos. VGA dolgot viszont nem értem. Aki ennyiért vesz monitort annak van otthon legalább egy RTX 3060, az meg rendesen viszi a 4k 120hz-t. Nem a cyberpunk-ot, de az irodai dolgot igen, beleértve photoshop, hobbi szinten videó vágás. Itt ugye nem a gamingről volt szó, hanem a text renderingről. Természetesen natívban több teljesítmény kell az LG-nek, ha jatszásra (is) kell, de cserébe szebb is. Szóval valamit valamiért. Irodai munkára viszont nobrainer a 4k. Főleg ezeknél a méreteknél. 4k 42" ráadásul használható 38" 1600p ultrawide-ként.

(#21) Sinesol válasza UnknownNoob (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Desktop szinten egy igp is visz mindent, jatek meg attol függ, en csgo-t meg dota2-t tolok 80-90fps körül egy RX 580-al is 4K-ban.
Neha ujabb gamekat is kiprobalok, ott lemegyek 1440p-mediumra, az is teljesen jol nez ki, plusz ugye eleve a 4K monitoron jobban nez ki az a felbontas is a kisebb pixelek miatt.
De oszinten szolva par ora utan raunok az AAA cimekre, csak hirtelen felindulasbol jut eszembe, hogy kiprobaljak valamit, szal nem erzem igenyèt a vga valtasnak.

[ Szerkesztve ]

(#22) flexxx2 válasza UnknownNoob (#20) üzenetére


flexxx2
őstag

irodai munkára oledet? az nem luxus egy kicsit? főleg ez hajlított ami nem is jó erre a feladatra.
én ha 4k oleddel nyomulnék, akkor már legyen max grafika a cyberpunkon is, ne ezen spóroljak a fenébe is

(#23) bteebi válasza flexxx2 (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Nem csak a játékokhoz kell a jobb képminőség, az Excel grafikonok is jobban néznek ki rajta. ;]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) SanyiBácsi


SanyiBácsi
csendes tag

Sziasztok,

Xbox Series X-el próbálta már valaki ezt (vagy valamelyik hasonló kategóriájú) monitort?
Hogy néz ki a 16:9-es játék ezen a kijelzőn? HDR ha jól tudom nem lesz, az csak 4k-val van.

(#25) 007spider007 válasza Dester31 (#3) üzenetére


007spider007
csendes tag

Amúgy érdekesség, hogy macOS-nek a scale-elése 1x-nél 1440p vagyis kb pont 110p körüli (-+ 10 ppi) vagy 2x 220 ppi korul. Közte kb minden alul vagy felül méretezettnek tűnik :D

(#26) nexplo válasza flexxx2 (#22) üzenetére


nexplo
őstag

Én is ezen gondolkoztam. Vagy ha már irodai akkor valami erős vas kerülne alá. Azért mert nem gamer valami, még simán lehet izmos :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#27) muxi-muxi válasza SanyiBácsi (#24) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Hello egy 38 collos LG-m van (felbontás 3840X1600@75Hz). A menüjében meg lehet adni hogy tartsa az eredeti képarányt (PC-n is műxik, egyetlen játék kivételével, az pedig a Cyberpunk, h r0hadjon meg). Series S-em van, azzal megy (igaz, az nem tudja csak az 1440p-t) Hogy a HDR megy-e alatta, az nem tudom, nem néztem soha, de a monitor azonnal jelzi, ha HDR képjelet kap.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#28) Neurotoxin válasza SanyiBácsi (#24) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Remélem ezért nem harapják le a fejemet, de szerintem a 4K legjobb vívmánya a HDR, főleg OLED-en hiányzik (az SDR tartalmaknál, de én a C1-en ha nagyon gyászos a fényerő, "Eco" beállításra teszem a képbeállítást) és ér valamit. (Nagyon nem úgy, mint egy barátom Nanocell TV-jén, ahol a többzónás háttérvilágítás miatt sávosan "világítja be" a képernyő megfelelő részét a tartalom, na ott valami botrány.) A HDR tartalomra azonnal átvált a monitor ha észleli, tudtommal nem kikötés hozzá a "szög" 4K felbontás, lehet 1080p-ben is a tartalom.

Ezt a célkereszt dolgot nem tudom értelmezni. Gondolom itt is pixeleltolással vagy egyéb trükkel védi a panelt a szoftver? :F Ez a sárga-színű USB port újdonság volt nekem, gyakorlatilag ez egy "always on" port? Ezt a "curved" dolgot viszont elengedhetnék...

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#29) flexxx2 válasza nexplo (#26) üzenetére


flexxx2
őstag

persze, csak hogy mert megtehetem és kész :D

(#30) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Text clarity-ről nem esett szó, vagy csak átsiklottam rajta? Kíváncsi lennék, hogy milyen sub pixel layout-ja és hogy a ClearType hogyan birkózik meg vele.

Jobbára ártalmatlan...

(#31) zhit86 válasza Termigáßor (#30) üzenetére


zhit86
csendes tag

Notebookcheck-en is van teszt: [link]

A vége fele van egy közeli kép a subpixel layout-ról.
Nem vagyok annyira képben, hogy meg tudjam ítélni biztosan, de nekem valamilyen cifrább layout-nak tűnik.

További "érdekesség", hogy PWM-es a háttérvilágítás minden fényerő szinten (és csak 175 Hz) :W

A ventilátoros hűtés is bajos, azt írja a cikk, hogy nem túl hangos, de idegesítően kapcsolgatja magát.

Nekem nem tűnik úgy, hogy ez a monitor lenne az évszázad vétele.

(#32) Dester31 válasza Sinesol (#5) üzenetére


Dester31
tag

Ahogy McDouglas le is írta: egyrészt több monitorom van, szám szerint 3, ebből a fő monitornál kell skálázás, a másik kettőnél nem. És amikor váltogat a kettő közt, nagyon fura dolgok tudnak történni...
A másik ok, hogy munkára is használom, (sajnos) legacy programokkal is. Van, ami apró marad, mert nincs felkészítve a skálázásra, más meg ótvar módon skálázódik, homályosan. Szóval mivel sajnos a Windowsnál nincs ez fluid módon megoldva még 2023-ban sem (ellentétben a MacOSsel, ha jól tudom), maradnék a 100% skálázásnál.

Des

(#33) nexplo válasza flexxx2 (#29) üzenetére


nexplo
őstag

Kis cégnél simán lehet ilyen. Persze nyilván csak a pénz szórni rá felesleges, de láttam már ilyet :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#34) EV6 válasza zhit86 (#31) üzenetére


EV6
csendes tag

Háttérvilágítás?

(#35) UnknownNoob válasza flexxx2 (#22) üzenetére


UnknownNoob
tag

Miért ne lenne jó irodai munkára az OLED? Két 27" vagy egyetlen nagy LCD is minimum 300 rugó. Ennyiért meg már OLED-t is kapsz.

(#36) UnknownNoob válasza bteebi (#23) üzenetére


UnknownNoob
tag

Nem tudom ki használ manapság excelt, de igen, valóban sokkal nagyobb élmény OLED-en grafikonokat készíteni :K
Fura nekem ez a mentalitás, hogy ha munka, akkor az úgyis szar és ne is próbáljuk élvezetessé tenni.

(#37) bteebi válasza UnknownNoob (#36) üzenetére


bteebi
veterán

Én nagy OLED-barát vagyok (bár tulajdonos sajnos még mindig nem... talán majd év vége felé), de monitornak használni még nem mernék OLED-et. Nem akarok trükközni ahhoz, hogy valamivel később égjen be. Ha kibírnának legalább 4-5 évet, használattól függetlenül, akkor azt mondom oké, de még mindig nagyon nem erről van szó.

Amúgy meg egy csomóan használnak még ma is Excelt. Többek között én is.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#38) UnknownNoob válasza bteebi (#37) üzenetére


UnknownNoob
tag

Mi alapján gondolod, hogy 4-5 évet nem bírnak a mai modellek? Mert ugye 5 év utáni tapasztalatok csak az 5 évvel ezelőtti modelleknél vannak. Nyilván gambling rámondani a mostaniakra hogy ezekkel csak nem lesz baj, biztosat majd 4-5 év múlva lehet mondani. Ugyanakkor miért használnál még 5 évig LCD-t ha már most van jobb?

Lakás / autó vásárlásnál milliók úszhatnak el ha benézel valamit, azért egy monitornál nem arról van szó, hogy több éves megtakarításod megy a kukába. Ráadásul vannak tesztek arról hogy 1-2 éves modelleket 24/7 használtak statikus tartalommal és több ezer óra kellett a beégéshez. Szóval ha az 5-10 év kérdéses is, kidobott pénz semmiképp sem, mert pár évig tuti jók.

(#39) bteebi válasza UnknownNoob (#38) üzenetére


bteebi
veterán

Oké, ezek TV-k, de WOLED és QD-OLED is. 3 hónap után. (És én amúgy inkább QD-OLED-et vennék, ami sokkal rosszabbul teljesített.)

LCD-t meg azért használnék, mert sok esetben, bár bőven nem mindenben, nem (sokkal) rosszabbak az OLED-nél. Egy VA-s, FALD-os QD-LCD-nek is nagyon szép képe van, még ha nyilván azzal se OLED-szintű a fekete (se). De fixen nem ég be, gyakorlatilag soha. Illetve ahhoz már tényleg nagyon rá kell feküdni, hogy beégesd. :DDD

Egyébként tervezek, és talán idén fogok is OLED TV-t venni. De TV-nek, és nem monitornak. TV adást még azzal se néznék annyira szívesen, bár már meg merem kockáztatni (úgyis elég alacsony fényerőn nézzük), de monitornak, netezésre, szövegszerkesztésre, táblázatkezelésre továbbra se túlzottan jók. Ez van.

Ha csilliomos lennék, pont nem érdekelne, mert akkor max. lecserélem fél év után. Viszont ha veszek, akkor minimum 65"-ost, bár inkább 77-est veszek, ~1 millió Ft meg nekem elég sok pénz arra, hogy csak úgy "elbukjam".

Sőt, már laptopból is OLED-eset szeretnék, de azok még nagyobb felbontás mellett is elég szarul tudnak kinézni éles, pl. fekete-fehér határfelületeknél.

Lakás-ház-autó hibák lehetnek csak esztétikaiak, a valós használatot nem feltétlenül befolyásolják. És a legtöbb esetben a javítás töredéke az ingóság/ingatlan értékének. De ha egy OLED panel megy tönkre, ég be, akkor bár lehet, hogy használható marad, de pont az előnyét veszti el egy pl. LCD-vel szemben, a javítás költsége meg gyakorlatilag összemérhető egy új készülék árával. Az meg nagyon nem mindegy. Ha 50k lenne egy panelcsere egy 65-77"-os OLED-en, akkor tőlem akár évente is beéghetne, nem igazán érdekelne. De mondjuk félmillióért már érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) UnknownNoob válasza bteebi (#39) üzenetére


UnknownNoob
tag

Itt ha jól látom a Sony TV-k égtek be, szóval ezek alapján nem az OLED az amitől rettegni kell, legfeljebb a QD-OLED, azon belül is a Sony egyes termékei azok amiket lehet érdemes kerülni.

FALD soha nem lesz jó, teszten lehet kijön a nagy kontraszt, de a lassú VA panel, illetve a blooming teljesen tönkreteszi az élményt.

OLED TV-nek nagyon fogsz örülni, sokkal jobban mint gondolnád :))
Én is láttam boltban / ismerősnél OLED-t mielőtt vettem volna saját TV-t. Szóval tudtam hogy jó, de igazán csak akkor jön rá az ember, ha ott van a nappaliban és rendszeresen használod. Én is nagyon vigyáztam az elején, pl nem játszottam olyan játékkal aminek nem átlátszó HUD elemei vannak. Aztán rájöttem hogy csak a saját szórakozásomat rontom el ezzel a hozzáállással. Monitornak semmiképp sem használnám, mert egy 65B9-ről van szó, de a 42C2-t már igen. Ezt is arról írom.

Amúgy nem 1 misi volt, hanem "csak" harmad annyi. Ez se kevés pénz, de annyival jobb még a netezés, szövegszerkesztés, táblázatkezelés is, hogy nekem akkor is megéri ha a 3 éves gari után 1 nappal ki kell dobni. Persze nem azt mondom hogy ha nekem megéri, akkor mindenki csak ilyet vehet, de azért erősen el kell gondolkodni mielőtt 2023-ban valaki 300 felett LCD mellett dönt.

Megjegyzésként még megemlíteném, hogy jelenleg két 42C2-t is tudsz venni egy 1000+ zónás 4K FALD monitor áráért. Kevesebb zónával meg végképp kamu HDR-t tudnak csak.

(#41) iszoke válasza bteebi (#23) üzenetére


iszoke
senior tag

Speciel én is erősen gondolkodom azon, hogy szerzek OLED-et (pl. egy Philips 42M2N8900 modellt), viszont két dolog visszatart.

Az egyik, hogy tudtommal csak a Dell ad visszavételi garanciát beégés esetén amennyiben az a vételtől számított 3 éven belül következik be. A másik, hogy bár játék miatt venném, sajnos a 4K felbontásúak annyira nagyok, hogy nem tudnék másodlagos monitort (a mostanit) beállítani mellé, mivel nem férnének el. Napi szinten használnám huzamosabb ideig (pl. böngészésre) amikor épp nem játszom valamivel, illetve játékoknál is akad jópár olyan ahol nem tudom kikapcsolni az UI-t. Emiatt pedig érdekelne, hogy célszerűbb IPS-t venni nagyobb felbontásban, vagy nincs akkora veszély és csak én lihegem túl (nyilván megtenném az ajánlott intézkedéseket, mint a 4 óránként pixel frissítés meg ilyesmik).

(#42) bteebi válasza UnknownNoob (#40) üzenetére


bteebi
veterán

"FALD soha nem lesz jó, teszten lehet kijön a nagy kontraszt, de a lassú VA panel, illetve a blooming teljesen tönkreteszi az élményt."

A blooming csak a zónák számától függ. ;) 1500 körüli zónaszámnál 1-1 zóna már csak kb. 2×2 centi, 3000-nél meg mondjuk 1×1 (65 vagy 75" körüli méretnél - nem emlékszem már rá pontosan, de most nincs kedvem kiszámolni). Az már a gyakorlatilag nem látható, ha jól van megcsinálva.

A panel lassúsága meg a legtöbb esetben NEM lenne zavaró. A betekintési szögek esetleg - Hisense-ünk van (65U8QF), és annál spec. borzalmas. (Furcsálltam, hogy az üzletekben nem tűnt fel, meg hogy a tesztek se szapulták túlzottan. Már-már azon gondolkoztam, hogy esetleg a mi TV-nknek van-e valami baja.)

"Én is nagyon vigyáztam az elején, pl nem játszottam olyan játékkal aminek nem átlátszó HUD elemei vannak. Aztán rájöttem hogy csak a saját szórakozásomat rontom el ezzel a hozzáállással."

Pontosan! Már csak ezért se szeretnék nagyon vigyázni. Ami nem könnyű, mert amúgy nagyon óvatos vagyok. Szóval egyelőre nem lesz OLED monitorom. :DDD

"Amúgy nem 1 misi volt, hanem "csak" harmad annyi."

Oké, de én TV-nek minimum 65 (QD-OLED), vagy még inkább 77"-osat (WOLED) szeretnék, azok meg már annyiba kerülnek (vagyis az utóbbi mindenképp).

A 42" nekem még túl nagy monitornak. Egy 32"-os 4K (W)OLED "TV" pont jó lenne.

#42: Az LG kb. minden esetben ingyen cseréli a panelt. Akár többször is. Kifejezetten dicsérte a legtöbb ember. A Philipsre azt hiszem ez nem igaz. Én a helyedben talán akkor vennék LG TV-t monitornak, ha lenne 40" alatti méretben.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) zhit86 válasza EV6 (#34) üzenetére


zhit86
csendes tag

Jogos, tényleg nem ez a jó szó. Megvezetett az, hogy a notebookcheck-en a kiemelt box is így említette (gondlom az egy fix sablon)... lentebb a rendes szövegben már "PWM is used for brightness control" néven említik.

Amennyiben jól értem, akkor OLED-ek esetén más kicsit a hatás is, nem lehet direktben egy PWM-es LCD háttérvilágításhoz hasonlítani... de OLED estén is léphet fel fejfájás érzékeny embereknél.

[ Szerkesztve ]

(#44) nexplo válasza iszoke (#41) üzenetére


nexplo
őstag

Első körben kijelentem hogy nem vagyok nagy szaki a témában de az OLED tv-im pl tele vannak védelemmel a beégés ellen. Monitor esetén is szerintem van erre megoldás mind gyárilag mind a te részedről. Én TV-ben OLED-re esküszöm, monitor esetén pedig valami szuper kis IPS-re és minden gond letudva. Nagyon szupereket kapsz olcsóbban mint az új oled-ek. Természetesen amikor az oled monitor már normál ips árban lesz akkor változik a felállás. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#45) iszoke válasza nexplo (#44) üzenetére


iszoke
senior tag

Háááát, az LG 32GQ950-B amit rendeltem eMAGon csak nem szállítottak időre az bárhol máshol 570-580 ezer körül van, annál már nem sokkal több egy 42" OLED. Épp most érdeklődöm máshol, hogy mekkora az ajánlott távolság egy ekkora képernyőnél, alzán pl. 0.8 méter mondanak 4K felbontás esetén, bár azt is hozzáteszik, hogy ez szubjektív lehet. Mivel én fele-fele arányban használom a gépemet asztali alkalmazásokhoz (böngésző, szerkesztő) ezért gondoltam rá, hogy OLED monitort szerzek.

Leginkább azt sajnálom, hogy a gyártók mind az UW formátumot erőltetik és egyik sem próbál köztes méretben előállítani ilyen monitort, pl. 32" méretben. És ami talán még durvább, a 27" extrém drága ahhoz képest mekkora, legalábbis az Asus esetében masszívan túlárazott. Több modell kéne a piacon.

(#46) nexplo válasza iszoke (#45) üzenetére


nexplo
őstag

Így valóban nehezebb. A te szegmensedben már valóban simán alternatíva az oled. Akkor marad a fórum, hogy ki mit tapasztal folyamatos használat mellet. Szerintem ennyi pénzért biztosan nem égnek bele pikk pakk. Legalábbis remélem :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#47) iszoke válasza nexplo (#46) üzenetére


iszoke
senior tag

Most még úgyis azon filózom, hogy a 0.8 méter játéknál mennyire kevés. Sokkal távolabb nem tudok menni, ezért hiéba lenne jó OLED, lehet, hogy az IPS LG-nél ragadok.

(#48) nexplo válasza iszoke (#47) üzenetére


nexplo
őstag

Ezt neked kell tudnod de megértelek :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#49) iszoke válasza nexplo (#48) üzenetére


iszoke
senior tag

Még hasonló méretben sem volt készülékem, az lenne ideális, ha lenne valahol egy bemutatóterem, ahol meg tudnék nézni egyet.

(#50) nexplo válasza iszoke (#49) üzenetére


nexplo
őstag

Én meg sem szólalok a kis 27-es ACER Predatorommal. Csak 2K ezért még meg tudom hajtani elég FPS-el és már nem is olyan drága. Vannak hibái de nekem megfelel teljesen :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.