Hirdetés

2024. szeptember 9., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) judas13


judas13
addikt

Visszafogott a kínálat, olyan szürkés, egyhangú így első nekifutásra. Majd élőben persze ez még változhat..

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Ezek sokkal szebbek, mint a sima 16 dummy színei.

(#3) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

Az eddig látott alap típusok (várható) színeihez képest ezek bizony mutatósabbak.

(#4) janeszgol válasza Zsolt,72 (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Jobban is áll neki. Ezek a mattosabb árnyalatúak jók. Én szeretek átlátszó tokot használni, hogy a tok ellenére ne veszítsem el a telefonom színét. Én attól tartok, hogy a sima verziók átmennek bohózatba (lásd a dummy-k színeit), hogy ezzel is a Pro modellekre tereljen az Apple.

(#5) Zsolt,72 válasza janeszgol (#4) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Szintén átlátszó tokot használok, hiszen pont emiatt került kosárba egy adott színű telefon, hogy lássam a színét. :) A dummyk szerintem csak iránymutatónak vannak, a méret miatt, a szín azoknál nem fontos. Azután meglátjuk, hátha nem e színeket fogják kiadni...

(#6) Osnyak


Osnyak
kezdő

Ugyanúgy néz ki már megint. A színek monjuk jobbak.

(#7) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nem arról szól a fáma, hogy változik a kamera elrendezés? Vagy csak én nem látom a változást? :F
Amúgy elég fakó színek.

(#8) Zsolt,72 válasza Hallosz (#7) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A Pro gyártmányú iPhone 16-ok esetén nem lesz változás.

(#9) syIex


syIex
veterán

Idén mi is lesz az újítás az iPhoneokban?
Az iOS az jó lesz tudom, de mi lesz a Pro modell "nextlevelje" idén?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#10) Zsolt,72 válasza syIex (#9) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Például kicsit nagyobb akkumulátor-kapacitás és picit növekvő töltési teljesítmény.

[link]

A kamera is változik, erről is volt MA-hír, ha elő tudom kotorni :) , akkor azt is linkelem majd.

Változik az akkumulátorcsere módja és ezzel párhuzamosan javulhat a hőelvezetés is: [link]

Nagyobb kijelző és tárhely: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11) syIex válasza Zsolt,72 (#10) üzenetére


syIex
veterán

:R :R :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#12) Zsolt,72 válasza syIex (#11) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

(#13) janeszgol válasza syIex (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet nem hardveres, hanem szoftveres next level lesz.

(#14) syIex válasza janeszgol (#13) üzenetére


syIex
veterán

Szoftveresen biztosan jó és nagy újítás lesz, szerintem az elmúlt évek egyik legjobb és legnagyobbja. :K

#12 Zsolt,72 Köszi mégegyszer! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#15) Braddock


Braddock
őstag

[link] 2:00-tól YT videó

(#16) szaszimi


szaszimi
tag

tokmindegy a szin, csak legyen universal back funkcio, jobbkezeseknek is, jobbrol befele huzva, minden appban, minden menuben. emiatt kuldtem vissza az elozo kettot, ha ezt sikerul lefejleszteni, veszem is :D

(#17) Zsolt,72 válasza szaszimi (#16) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Ki tudja, talán egyszer ilyen is lesz. :) Engem nem érint, jobbkezesként is remekül megvagyok nélküle, azt viszont elismerem, hogy találkoztam már ilyen igénnyel mások részéről.
Az eddigi várakozások alapján jelenleg nincs napirenden ez a változás.

(#18) jeni


jeni
félisten

Webes elérhetősége is van erről?

(#19) janeszgol válasza szaszimi (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Sajnos az Apple bizonyos tekintetben elérte, hogy 2-3 éve kényelmetlen használni az eszközeit. Többek között ez is, meg az, hogy pontosan végig kell húzni az ujjad a gesztusokhoz, meg ilyen apróságok.
Olimpiás nemváltós emoji tuti lesz, de ilyen használhatósági fícsörök nem jutnak az eszükbe. Ha egyszer véletlen használnának androidos telefont, lehet megszűnne a márka. :D

(#20) jeni válasza janeszgol (#19) üzenetére


jeni
félisten

Ennek ellenére számítani kell az árazásukat tekintve jelentős àremelkedésre is.

(#21) tboy93 válasza Zsolt,72 (#10) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha ez így lesz, szerintem kár a nagyobb kijelzőért és az 5x zoom-ért is. A méret nekem tökéletes, pont nem akarok nagyobb telefont :( A 3x zoom is perfekt.

(#22) hegedus001 válasza jeni (#20) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Jelentős áremelés vagy 7 éve nem volt már pedig. NEm hinném, hogy most kezdik el.

(#23) MarciKING24


MarciKING24
tag

Hú, milyen egyedi, milyen izgalmas forma....
Ja nemide :))

Straight outta Compton

(#24) Zsolt,72 válasza jeni (#20) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Miért?

(#25) Zsolt,72 válasza tboy93 (#21) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Még nem biztos semmi sem. :)

(#26) Luck Dragon


Luck Dragon
nagyúr

Fehér még mindig a legszebb számomra .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) .Szaki. válasza Zsolt,72 (#24) üzenetére


.Szaki.
addikt

Állítólag már a 15 esetében is jelentősen nőttek az alkatrészárak, amiket az Apple kvázi benyelt. A 16-nál már nem biztos, hogy megteszi ugyanezt.

(#28) Zsolt,72 válasza .Szaki. (#27) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Értem. Nekem ez az info kimaradt a 15-ről, így kiváncsi leszek a 16 árakra.

(#29) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag

Akkor egyelőre úgy tűnik, hogy marad a 14 Pro Max. Általában 2 évente szoktam váltani, de tekintve, hogy az EU miatt nagy valószínűséggel mi egyik AI funkciót sem kapjuk meg, valamint (lehet nevetni) ezzel a jellegtelen színválasztékkal nem igazán érzem a motivációt a váltásra.
Mondjuk az is igaz, hogy a 14 Pro Max Deep Purple színével elég magasra tették maguk számára nálam a lécet. :DDD

(#30) jeni válasza Evil Snowman (#29) üzenetére


jeni
félisten

a többi terén viszont van fejlődés.előre lépés.
csak a szín a motiváció a cserére?

(#31) Evil Snowman válasza jeni (#30) üzenetére


Evil Snowman
őstag

A fő motiváció a cserére az iOS 18-ban megjelenő számomra elég sok hasznos feature lenne, amit ugyebár az EU most szépen elkaszált, remélhetőleg csak ideiglenesen.

Másik fő szempont, hogy 8 órát kibírjon töltés nélkül úgy, hogy megy a Waze folyamatosan ami mellett meg az Apple Music/YT Music. Néha előfordul 1 - 1,5 órás hívás is, mondjuk amikor pl.: Kisvárdáról jövök vissza Budapestre és rohadtul unatkozom, ezért felhívom a párom. Ezt simán hozza még mai napig is az újkori állapotához mért 89%-os maximális kapacitás mellett úgy, hogy mire hazaérek még 40%-on van az akksi.

Kamera nekem megfelel.

Szín meg tényleg valamennyire befolyásoló tényező sajna. Évekig mindenem (autó, tech cuccok, ruhák) fekete és szürke volt. Aztán elkezdtem kicsit színesedni. Ha lett volna ugyanilyen sötét lila az M2-es MBA felhozatalból, akkor olyat vettem volna nem az asztro szürkét.

(#32) joey04


joey04
titán

jó lenne már egy régi, klasszikus, igazán fekete telefon.

(#33) hegedus001 válasza Evil Snowman (#31) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Mi van? Menjen a Wave 8 órát? Töltés nélkül bírja? Ha megy a waze, akkor gondolom egy autóban navigálsz vele, ergo van töltő az autóban. Minek kellene bírnia ennyit egy szuszra? Számomra ez teljesen érthetetlen.

(#34) Evil Snowman válasza hegedus001 (#33) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Simán bírja töltés nélkül, csak megfelelő módon kell használni.

Mivel a munkámból adódóan autópályákon tekerem a kilométereket, ezért nálam az a bevett gyakorlat, hogy BT kapcsolattal csatlakoztatom a fejegységhez a telefont (nincs CarPlay, mert nem tudja a fejegység, csak a hangot veszi át és továbbítja a hangszórókba) és annyi.

Vegyünk egy gyakorlati példát. Beütök egy Nyíregyházi címet, Budapesten felmegyek az M3-ra, telefon kijelzőt kikapcsolom hiszen úgyis tudom, hogy mikor kell lemennem Nyíregyháza felé a pályáról, háttérben megy az AppleMusic/YT Music, néha makog a Waze, ha trafi van vagy terelés, vagy dugó, vagy esetleg túl gyorsan megyek és annyi. Amikor letérek Nyíregyháza felé, akkor bekapcsolom a kijelzőt, hogy lássam merre kell majd kavirnyászni a városban az megadott címre. Szóval az én esetemben a Waze 80%-ban kikapcsolt kijelző mellett megy. Így simán vissza tudok úgy érni a nap végére, hogy még 35 - 45 % között van az akksi töltöttsége (függően attól, hogy mennyi online zenét hallgatok a sima autórádió helyett). További kellemes hozománya ennek a felhasználási módnak, hogy esetlegesen nem égnek be az AMOLED kijelzőbe a Waze statikus ikonjai.

[ Szerkesztve ]

(#35) Zsolt,72 válasza Evil Snowman (#34) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A Waze nem tudja azt a funkciót, hogy elaltatott kijelző esetén automatikusan bekapcsol, amikor közlendője van, majd ismét elmegy aludni? :)

(#36) Evil Snowman válasza Zsolt,72 (#35) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Én nem találtam meg a beállítások között. Azt tudom, hogy a gyári Apple Térképek tudja ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.