Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) james válasza dr faustus (#4296) üzenetére


james
aktív tag

"A vállalatmenedzsment - kormányzótöbbség analógia ezek szerint nem volt számomra világos." A lényeg inkább belső konfliktusok és a kifelé mutatott image körül leend. Az ország is az image-ból él, de persze ez nem csak image, hanem nagyon komoly és feszülten figyelt befektetői elvárások, szóval jópofizással nem kenhető el. Egy cég esetén maradva az analógiánál, a befektető elvárásoknak megfelelő jó irányú személycsere, vagyis a hülye lecserélése, ált pozitív hatásokat von maga után. Azonban egy konszolidációs folyamat között egy hatalmi válság, vagy éppen egy populista antikonszolidációs hatalomátvétel mindenképpen rossz. Azért hoztam fel, mert Viktor ezt nem mondja, mert róla és az ő fantazmagóriájáról szól, de reális szempont. Adtam rá 30%-ot, hogy ha bejön egy Viktor forgatókönyv, akkor bukhatjuk. (tehát nem 100-at)

"Ami pedig a gigaberuházást illeti, ennek a veszélye épp most áll fenn, gondolok itt a sokat emlegetett kormányzati negyedre, minden járulékos költségével." Ez igaz, szép nagy építkezés, kevés rációval...

(#4302) rollins válasza fokukac (#4299) üzenetére


rollins
őstag

Khm: [link]
Persze, ilyenkor a miénk is. Mikor hogy...
Ez a randalírozás meg inkább a "jobb" oldalnak árt.

(#4303) tiv83us


tiv83us
veterán

Tudom, most en leszek a fofasz, de ha megint "forradalom" lesz es tanklopasok, holnaptol leadom a Magyar Allampolgarsagom....

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4304) adalbert1 válasza Lager (#4264) üzenetére


adalbert1
veterán

Érdekes felvetés, nekem is egyre több ismerősöm/haverom dolgozik/dolgozott külföldön... A szomorú, hogy ott még tróger melóval is nagyobb esélyed van egy valamilyen egzisztenciát megteremteni, mint itthon.

(#4305) adalbert1 válasza tiv83us (#4303) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem, szerintem abszolute nem vagy az... Én sem értem, hogy a sok barom minek szórakozik molotov koktélokkal, rongálással, a rendőrök verésével ill. saját maga szarrá veretésével... Ez nem vezet sehova, csak ezt nagy részük nem látja be...

Amúgy kíváncsi lennék, hogy a tavalyi zavargásokat generáló tömegnek is mekkora pl. az egy főre eső adójuk átlagban, amiből pl. a rendőröket fizetik akik verik őket, vagy amiből plusz felszerelésre kell költeni miattuk, hogy az okozott károkról szó se essen...
Az tényleg gáz, hogy olyanok is megsérültek tavaly akik nem voltak érintettek, viszont az átlag molotov koktélos, kődobálós, kirakatbezúzós tömeg tagjait simán zavarnám pár év kényszermunkára, akkor talán visszajönne azoknak a dolgoknak az ára, amiket elpusztítottak.

Amire még kíváncsi lennék az érintett tömeggel kapcsolatban:

- hány százalékuk ért a politikához/közgazdaságtanhoz?
- mi a legmagasabb iskolai végzettségük?
- mekkora az IQ-juk?
- mekkora a foglalkoztatottak/munkanélküliek/diákok aránya?
- mi a motivációjuk (ezt érdekes lenne egyénenként megkérdezni)?

Ezeket most Feritől vagy Viktortól függetlenül írtam, ennek fordított helyzetben se látnám értelmét.

(#4306) james válasza fokukac (#4254) üzenetére


james
aktív tag

"a nép nem fog felfogni semmit se.
a nép azt igényli, hogy ígérjenek neki szépeket, sokat, jót. és akkor boldog lesz egy ideig"
Emlékszem még a bomber dzsekis szívásra a speciális nasa fejlesztésű szellőző, de szigetelő szuper meleg cuccra. Baromi sokan megvették, egy darabig még menő is volt, talán egy hétig, amikor is szakadni kezdett, a leggányabb papirműanyag amit azóta sem láttam... A nép abból is tanult, de tényleg lassan megy.

Amúgy a lényege a civil szerveződés lenne, ahol nem az van, hogy minden emberke otthon a TV elött dönti el az álláspontját, hanem mondjuk klubokban, vagy pl. a miénkhez hasonló forumon. Persze ehhez alapból kellene egy józan kritika a pártmédiákkal szemben, meg az hogy ne a gyülölet határozza meg a preferenciákat. Egyszer egy munka kapcsán belefutottam valami angol kisváros internet oldalába és megdöbbentem hányféle civil klubjuk van, volt vagy 50-100 talán mindenki tagja volt valami klubnak. Ez nálunk még messze nincs igy, de ez idővel kialakulhat. Innen már nem kell akkora lépés hogy a nép a kics csoportokon keresztűl értelmesebbé váljon, aktívabbá, önnállóbbá...remélem legalábbis. Kár, hogy ehhez kéne talán még vagy 20-év.

(#4307) james válasza Róth (#4263) üzenetére


james
aktív tag

"Ilyenkor tilos befizetni, mert ha megteszi az illető, akkor jön a következő revízió, hogy honnan volt három millere a büntetés kifizetésére. Erre már van példa " Ravasz ;]

(#4308) rollins válasza tiv83us (#4303) üzenetére


rollins
őstag

Ez most fenyegetés? :) Rossz ami történik az utcákon, de nem kéne úgy beállítani, mintha más európai országokban nem lettek volna a közelmúltban utcai zavargások és most m.o. maga lenne a káosz és pokol helyszíne. Ott még azért nem tartunk szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#4309) Lager válasza tiv83us (#4303) üzenetére


Lager
tag

Amerikait leadod- e ha még egy két ártatlan országot szétbombáznak?

(#4310) dr faustus válasza tiv83us (#4303) üzenetére


dr faustus
senior tag

Add. Sőt, ne is várd meg, míg ismét tanklopás lesz, add le még ma!

Warning: Explicit Content

(#4311) S.Feri válasza dr faustus (#4300) üzenetére


S.Feri
őstag

Remélem egyszer beb@sznak hozzád egy molotov koktélt.

És a rendőr majd csak ennyit mond: - Költöztél volna máshova. :DD

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#4312) tts válasza tiv83us (#4303) üzenetére


tts
addikt

...és amikor Amerika megtámadja a következő neki éppen nem szimpi országot, akkor leadod majd az amerikait is és csak a legnagyobb titokban tartózkodhatsz majd a Földön, mint Senki Alfonz. :DDD

(#4313) tts válasza adalbert1 (#4304) üzenetére


tts
addikt

ez így természetesen nem igaz :( - "tróger" munkából ott is csak vegetálni lehet

(#4314) adalbert1 válasza tts (#4313) üzenetére


adalbert1
veterán

Egyik ismerősöm Írországban van kint, építkezésen melózik, hogy mit arra nem tértünk ki beszélgetésünk alatt, viszont mivel semmilyen szakképesítése nincs olyan téren nem hiszem hogy műszakvezető lenne. Viszont miután kifizették az albérletet, költöttek valamennyit magukra is, még mindig félre tudnak tenni 100-150k-t (azt hiszem 2-en vagy 3-an laknak együtt) fejenként. Ez alapján helyesbítve a mondatomat egy itthoni egzisztenciát meg tud alapozni, kint ebből se fog házat venni.

Unokatestvérem a másik példa, ő rendszerváltás előtt ment ki még viszonylag fiatalon Kanadába. Rendszerváltás után hazajött, és a kint keresett pénzéből be tudta indítani a saját vállalkozását. Később ez is jól ment, viszont az utóbbi időben eléggé túlteltődött a piaca a cégének, meg már nem csak magát kell eltartania, hanem a két gyerekét is. Eladta az itthoni ingatlanjainak nagy részét, vállalkozását, stb, és visszament Kanadába (mivel anno megkapta az állampolgárságot, így ez nem volt probléma). Itt elkezdett házat építeni, közben a kész alagsor már ki van adva addig is amig épül a ház, ő meg mellette melózik mint gipszkartonos. Ha fullra kész lesz a ház, eladja és elég jó haszonnal fog kiszálni a businessből.

Egy másik haver pár hónapja ment ki Amerikába, hogy 1 év alatt megkeresse a hátralévő tanulmányaira a pénzt, habár ki tudja, lehet hogy kint is fog maradni... Ritkán kommunikálunk, de szerintem max. valami szállodai kisegítő melója van, lévén unokatesója azon a vonalon dolgozik.

Kb. ennyi jut eszembe így hirtelen...

(#4315) ToRR3nt3 válasza fokukac (#4299) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Több embernek vannak maradandó sérülései. Plusz egy csomónak lelki. Nem hiszem h bárki könnyen túlteszi magát rajta ha csak szimplán összerugdossák.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#4316) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Most látom csak mennyi rég eltünt és új forumozó is hozzászólt a cselekményekhez.
"Vérszagra gyűl az éji vad..." ;]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#4317) viharhozo válasza tiv83us (#4303) üzenetére


viharhozo
addikt

Erdekelne, mennyi lenne a vege?

Apropo, tudtatok, h az ÖTM szerint hazankban praktikusan nem halnak meg kinaiak? Ezt kene toluk eltanulni!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#4318) kymco válasza tildy (#3975) üzenetére


kymco
veterán

Tildy!
Ez egyáltalán nem ilyen egyszerű... vigyázol magadra, hogy ne legyél beteg, de a betegségek legalább a fele nem küszöbölhető ki vigyázással... nem felelősség kérdése egy vírusfertőzés járványidőszakban, vagy egy genetikailag kódolt betegség....
De más oldalról megközelítve is rosszul látod a társadalmi szolidaritás lényegét.
Az államnan megéri, és neked is, hogy egy krónikus beteg, pld cukorbeteg egy kevésbé súlyos állapotba maradjon anyagi segítséggel, mert így aktív dolgozó lehet, aki tb-t, adókat fizet, és nem segélyeket vesz fel... Mert pld a cukorbetegség velejárója előrehaladott állapotban a vakság, láb amputáció, vese elégtelenség , egyéb érrendszeri betegségek stb... Egyébként szinten tartható korszerű gyógyszerekkel...

www.refujvaros.hu

(#4319) Thyb válasza viharhozo (#4317) üzenetére


Thyb
senior tag

Igen, Ők megujulnak :)

HA 1 kihullik, azonos néven egy uj lép a helyére, kicsit fiatalabb, másmilyen az ábrázata, na de hol tűnne fel ez egy magyar határőrnek.

A gond, hogy az állam által meghatározott létszámot csak ugy lehet korlátozni, vagy a létszámot visszacsökkenteni, hogy nem adnak ki ujabb beutazási engedélyt. Ezt viszont ugy játszák ki, hogy sok esetben megutaztatnak pár utlevelet, majd egy ujabb garnitura ugyanazzal az utlevéllel jön be. Ha viszont egy meghal, akkor a család eladja az utlevelet egy olyannak aki jobb jövő reményében hajlandó bevállalni, hogy x évig éhbérrért hajlandó lesz dolgozni. Igy azok akik eddig el voltak adósodva kiváltják magukat a kötelezettségből, hogy le kelljen dolgozni adott kinainak a munkaéveit aki épp meghalt. Persze a sajátjuk is ott van, de igy legalább nem halmzódik a dolog. Jól kidolgozta ezt a kinai maffia. Egyetlen lehetséges szűrés az ujjlenyomat vizsgálat lenne, de erre nincs pénz, hisz akkor minden határátkelőnél be kellene vezetni.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4320) kymco válasza ollie (#4011) üzenetére


kymco
veterán

Olvasod az újságokat, az ügyészségi eljárásokról is hallottál, amiben az ifjúszocik krémje érintett (az utóbbi hónapban több szoci politikust hallgattak ki, mint az elmúlt 17 évben összesen), no meg a miniszterek elvesztett sajtópereiről...
Mi kell még?

www.refujvaros.hu

(#4321) kymco válasza ollie (#4016) üzenetére


kymco
veterán

1. Sehol nem volt kommunizmus
2. az államszocializmusban sem volt ingyen semmi... kevesebb volt a béred... oszt ebből fizette az állam a dolgokat a hetvenes évek végéig...

www.refujvaros.hu

(#4322) Thyb válasza dr faustus (#4310) üzenetére


Thyb
senior tag

sokszor elgondolkodom rajta, az ilyen tetteket elkövetők, vagy az ilyen mentalitásu emberek vajon hová sorolják magukat. :(((
van a politika és van a vandalizmus

ti politikát akartok irányitani az utcáról? ép eszű jobboldali beállitottságu ember az ilyen mentalitásra kiköp. kormánypucsot akartok csinálni 1000-en? elég beteg gondolat. De ha nem az a cél akkor vajon miért gyujtogattok? másnak kárt okozni? böööölcs dolog!!!

A politikát nem az utcán kell megvivni. A politikának megvan a helye. Ha bunyót és harcolni akartok, akkor tudok pár Paintball pályát, vagy boksztermet, ahol halomra verhetitek egymást.

Witner Mária arról szónokol, hogy jövőre a leszámolás éve lesz, és még Ő valja magát 56 miatt hősnek? A hősök azok voltak akik meghaltak, vagy most szomoruan nézik az eseményeket, és zokognak azon, ahová ez az ország került, nem az egyik politikai oldal hanem mind a 8 párt közreműködésével akiknek az elmult 17 évben ezt köszönhetjük. Ez mindig igy volt és mindig is igy lesz, hogy azok akik megszenvednek egy vérontást, már nem akarnak több vért, áldozatot látni. Tudom, nekem is volt benne részem. Witner-t az Aushwitzi tábort tulélő zsidókhoz tudom hasonlitani, akik biztosan megszenvedték a tábort de a mai napig tartják a markukat a jussukért. Érdekes, Őket már mindenki elitéli ezért, ugyanakkor Mária most éli hős fénykorát, és toboroz, és uszit. S van egy réteg aki követi, és issza minden szavát. Ez a szomoru ezekben az eseményekben, emberekben és mindabban amit Ők megtestesitenek. Testvért testvér ellen, magyart magyar ellen szitani nem hőstett, hanem bűncselekmény. :( Vajon mikor ébred fel ez a nemzet s döbben rá, hogy itt nemcsak a politikusaink bábok pár milliárdos markában, hanem a megrészegült szimpatizánsok is azok, s szembekötve idézeteket harsogva hajtják végre azt, mitől 1-2 ember odafent ismételten csak megszedi magát?

[ Szerkesztve ]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4323) kymco válasza ollie (#4043) üzenetére


kymco
veterán

(Hallottál Titóról?)
Horvátországban viszont háború volt nemrrég, és az ipara ezalatt leamortizálódott... de ez úgy látszik nem számít neked...

www.refujvaros.hu

(#4324) rdi válasza kymco (#4323) üzenetére


rdi
veterán

:))
De azért azt elismered, hogy a Jugoszláv szocializmus más volt mint a többi?

Egyébként az ipara tényleg leamortizálódott Horvátországnak, sőt egy - két évig az idegenforgalma is.

Kíváncsian várom a gdp-bőlmi részesedik náluk jobban? Az ipar vagy az idegenforgalom?

Fej! Tor! Potroh!

(#4325) vagamo


vagamo
őstag

Sok MAgyar sír, hogy most ilyen rossz, meg olyan rossz, de egyik kormány alatt, sem voltak a szállodák 3-4 napig Magyaroktól teli és soha nem utazott ennyi Honfitársunk külföldre! Persze nem azt mondom, hogy mindenki úgy él , mint Marci hevesen, mindig is voltak szegények és sajnos, mindig is lesznek! Most csak a radikálizódás éreszhető sokkal jobban, mint eddig! Számomra mindegy, hogy ki vezeti az Országot, csak nyugalom és Béke legyen!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4326) Thyb válasza kymco (#4323) üzenetére


Thyb
senior tag

azért kicsit más volt az ottani kommunizmus, de Tito jól tudott játszani, s mig a Szovjeteknek beintett arra vonatkozólag, hogy rakétákat telepitsenek az Adriai partszakaszra, ahonnan olaszországot, Franciaországot simán lőhették volna, addig a nyugat pénzelte rendesen. Aki ellenált az ott is eltünt. Szal amig valaki nem kezdett el balhézni addig jól élhetett. Igazából ugy is fogalmazhatnánk, hogy addig élhetett. Csaucseszku odaát hasonló diktátor volt, csak épp nem tudott olyan jólétet biztositani a polgároknak.
A Horvátoknak nagy szerencséjük a tengerpart, s ez által a turizmus. Nem hiába álltak neki ilyen szinten sztrádákat épiteni, hisz ez az egyetlen módja, hogy vendégcsalogató ország legyenek. Ugyanakkor én még láttam tavaly olyan helyeket a sztrádák környékén ahol aknamezőre hivják fel a figyelmet és figyelmeztetnek, hogy ne térj le az utról. Szal ott sem a biztonság volt a legfontosabb, hanem hogy pénzt szerezzenek maguknak. A gyáraik megvannak, ugyanakkor a régi Nagy Jugoszláv berendezkedés ugy épült fel, hogy a nyersanyagok és a feldolgozók más más köztársaságban voltak. Ez most megborult. Ez alól Szlovénia volt kivétel akik finommechanikára és butorokra volt ráállva. Nekik ezért is volt könnyebb felállni. A szerbeknek nem sok mindent maradt, pár bánya és pár kohó. A horvátoknak a mezőgazdaság volt kéz alatt aminek nagyrésze ott is maradt. Ezen paraméterekkel nem olyan egyszerű felállni. 38-40 %-os a munkanélküliség. Most teljes egésszében a családi vállalkozások tartják fenn az ipar(?) nagyrészét. Akik kijönnek friss diplomával azok csak kapcsolatok révén tudnak valahová bekerülni. Messze nem olyan jó a Horvát helyzet mint ahogy az első ránézésnek tűnik.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4327) tildy válasza kymco (#4318) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon jól tudom, mivel jár a cukorbetegség, apai ágon felfelé mindenki az. Többek közt ezért is figyelek oda miket eszem. De ezek az emberek is dolgoztak/dolgoznak tb-t fizettek/fizetnek, nem pedig csak lóbálják a lábukat.

Az a cascos/kfb hasonlat egyébként jól idevág, oké legyen szolidaritás , még el is fogadom, , de akkor aki nem befizetője a rendzsernek, az biza fizessen: vagy havi 6ot be a közösbe, vagy a kezelést Ahogyan én is fogok jövőre.
A járványok hála égnek régóta elkerülnek, jópár éve nem voltam dokinál.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4328) kymco válasza vagamo (#4127) üzenetére


kymco
veterán

Orsós (Orbán), tudta, ha autópályát és utakat épít, több pénz kell az Állampolgároktól!
Megszólalt az intelligencia.Döntsétek már el, hogy Orbán cigány, vagy fasiszta....
Az Ő idejében le is amortizálódtak az utak! :(((
Az ő idején még a tél is szarabb volt :DDD

www.refujvaros.hu

(#4329) Thyb válasza vagamo (#4325) üzenetére


Thyb
senior tag

Azért ez sem igaz ebben a formában, mert ha a szükséges JÓ döntések most nem lesznek meghozva, akkor ezt a külföldre utazgatást és a mostani "jólétet", unokáink sem fogják látni, de lehet, hogy már a gyermekeink sem.
Az, hogy csendben halkan békésen kifosszák, szétherdálják az országot és a MI vagyonunkat azért nem kellene megengedni, csak NEM EZEK a MÓDSZEREK azok melyekkel mindezt meg lehetne hiusitani.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4330) vagamo válasza Thyb (#4326) üzenetére


vagamo
őstag

Ez így igaz! És ott sincs semmi inygen, azt nem tudom, hogy fizetnek e külön vizitdíjat, viszont azt igen, hogy nincs nyugdíjas kedvezmény és már minden drágább, mint nálunk. Kevesebbet is keresnek, mint Mi, nem is látni sok Horvát Túristát! Amit becsülök bennük, legalábbis idáig így volt, hogy a Multik nem szaporodhatnak úgy náluk, mint nálunk :R !

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4331) rdi válasza james (#4306) üzenetére


rdi
veterán

"Amúgy a lényege a civil szerveződés lenne,"

No a civil szervezetek túlnyomó többsége nem foglakozik parlamenti de még csak önkormányzati politikával sem.
Legtöbbjük speciális részfeladatra jön létre, túlnyomó többségük kulturális és szociális célra.
Például érdekvédelmi szervezetekből sokkal kevesebb van, nem is beszélve pl. az általam 6 évig vezetett külpolitikai kapcsolatokkal (is) foglalkozó egyesülethez hasonlókról.

"Persze ehhez alapból kellene egy józan kritika a pártmédiákkal szemben, meg az hogy ne a gyülölet határozza meg a preferenciákat"

És erre példa ez a fórum? :DDD :DDD :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#4332) vagamo válasza kymco (#4328) üzenetére


vagamo
őstag

Már megin keded olvasd tovább a hozzászólásaimat! Abból kiderül, hogy mit gondolok róla! Nem mondtam se azt, hogy cigány, se azt, hogy fasizta! Orbán család eredeti neve Orsós! Miért változtatta meg?
Ne emelj ki részleteket és ne költs hozzá a mondanivalódat!!!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4333) Thyb válasza kymco (#4328) üzenetére


Thyb
senior tag

NEm az autópálya km hosszán mullik sok minden. A jelen BP centralizált berendezkedés az ami megöli a vidékeket, mert ha normális körülmények között akarsz eljutni Nyiregyházáról Szegedre, akkor bizony be kell jönnöd Pestig, de ha Győrből akarsz eljutni Pécsre ez akkor is igaz. Jelen pillanatban még mindig minden Sztrádánk BP-re hoz be ami messze nem tesz bizonyos vidékeket gazdaságilag jó befektetési lehetőségnek.
Majd akkor amikor elszakadunk a BP sugár efektustól, akkor azt lehet majd mondani, hogy igen elkezdtük a vidék felzárkóztatását. Ezt szeretném már látni. Jó lenne, ha a régiók elkezdenének kicsit gondolkodni és harcolni a területekért. Eddig csak Kósánál láttam ilyen törekvéseket amivel nagyot is nőtt a szememben.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4334) rdi válasza kymco (#4328) üzenetére


rdi
veterán

"Az ő idején még a tél is szarabb volt :DDD"

És Te csodálkozol az ilyen véleményeken? Csak egyetlen egyszer próbáltam felhívni a figyelmet arra, hogy 98-2002 között sem volt fenékig tejfel a gazdaság erre aztán kaptam ám rendesen.
Legfőképpen azt a véleményt hogy most minden szarabb.
Azt is írhatnám, hogy a jobboldaliak szerint most a tavasz is szarabb...

Thyb: "Az, hogy csendben halkan békésen kifosszák, szétherdálják az országot és a MI vagyonunkat "

Az ország vagyona pontosan mennyit csökkent az elmúlt 6 vagy 18 évben?
Kik hordják szét és hova a közös vagyont?

Számokkal, nevekkel, pontosan kérem :)

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#4335) N4r4ncs válasza shift+ő (#4245) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Ez még semmi,26.-án jön a híd ostrom :DD
ÁVH vs Felkelők

[ Szerkesztve ]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#4336) vagamo válasza Thyb (#4333) üzenetére


vagamo
őstag

Pécsnél építik az M9 és az M8-ast is! Ezek nem pestre jönnek majd!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4337) ollie válasza Lager (#4282) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt biztos rohadt nehezen tudtok megélni mi?

Moszkva meg rohadt rossz példa, mert moszkvai jó létnek az az ára, hogy a keleti országrészben éhen halnak az emberek.

***

(#4338) Thyb válasza vagamo (#4330) üzenetére


Thyb
senior tag

azért azt ne felejtsük, el, hogy az emlitett multik ma magyarországon mekkora létszámot foglalkoztatnak. Nem azért nem mentek arra mert a Horvátok nem engedték őket, hanem mert akkora a korrupció és nem merték bevállalni. Ha innen lemenne 3-4 multi akkor itt nagyon sokan sirnának, azért ezt nem szabad elfelejteni. Ha keveset is de azért sok családnak a multik adják az ételt az asztalra. Az, hogy a kormány nyuszi (s ez az elmult 16 évben igy van) és mindenféle adókedvezménnyel hozta ide a multikat ugyanakkor nem foglalta bele a szerződésbe, hogy mi az a minimum amit egy dolgozónak fizethetnek az a baj.
Bár akkor meg nem idejöttek volna, hanem a szlovákokhoz.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4339) vagamo


vagamo
őstag

Az a bajom ezzel az Országgal, hogy itt ez a Méltóségteljes ünnep és nem lehet ünnepelni, mert mindenhol csak azt lehet hallani, hogy GYF takarodj, hazaáruló ...stb! Én erre a csürhére nem vagyok kiváncsi és a családomat sem teszem ki semmilyen veszélynek! Szeretném ha végre elfogadnák, hogy most Ő a miniszterelnök és majd 3 év után, ha nem tetszik a szavazáson úgy szavazhatnak ahogy Ők szretnék, csenben és békében!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4340) N4r4ncs válasza fokukac (#4276) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Ez viszont igen derék dolog lenne,erre kellene bíztatni mindenkit :( :K

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#4341) ollie válasza vagamo (#4339) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt nagyon sokan soha nem fogják ebben az országban megérteni. Tudod, még a reklámok is azt sugalják mindenkinek, hogy minden legyen úgy ahogy ők akarják. Hát nem lesz...

***

(#4342) tildy


tildy
nagyúr

gratulálok a fiúknak:

Én kocsim lett volna, az biztos hogy pár kap a fejére egy kis barackot. De lehet hogy a koktélját dugom a polója alá:U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4343) kymco válasza BosXx (#4145) üzenetére


kymco
veterán

:D

www.refujvaros.hu

(#4344) vagamo válasza Thyb (#4338) üzenetére


vagamo
őstag

Igazad ven, ha most kivonulnának a multik nagy Sz*rba lennénk! Én arra gondoltam, hogy csak finoman, szabályozottan lett volna szabad Őket beengedni, hasonlóképpen, mint görögországban! Még a Multik elött, minden sarkon Éjjel-Nappali közértek sorakoztak és kiválóan megéltek a kis családi vállalkozások, mostanra szenvednek! És ez a Politika hibálya, ne a mostanié, hanem mindegyiké!!!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4345) Thyb válasza rdi (#4334) üzenetére


Thyb
senior tag

Ha ideadod nekem, a listát, hogy mennyi állami épület lett privatizálva az elmult 16 évben és milyen áron, akkor tételesen részletes listát kapsz tőlem. Szerinted Fletó otthon nyomtatta a milliárdjait, vagy az Orbán bányák földművelés közben bujtak ki a földből?
Az állami ipari létesitmények több mint 80 %-át eladták, és egyik sem normál valós piaci áron ment el. Ebben biztos lehetsz. Mit gondolsz, hány olyan szerződés volt mint Tocsik Mártáé? Nem egy tanácsadó volt egy ekkora üzlet mögött. S vajon ki kötötte meg vele a szerződést? Azt nem kellett volna felelősségre vonni? Annak az illetőnek sosem hallottam a nevét, s ha tocsik ennyit akasztott le akkor vajon az a személy s azok akik ezt elnézték neki vajon mennyit vágtak zsebre?

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#4346) ollie válasza tildy (#4342) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ráadásul nagyon gyávák. 56-ban furcsa módon senki sem hordott maszkot, ezek a bűnözők (mert hogy azok), pedig még ahhoz is gyávák, hogy megmutassák az arcukat. Szégyen, hogy az 56-osokhoz hasonlítják magukat.

***

(#4347) kymco válasza vagamo (#4184) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem a moderátoroknak nem csak a zsidózást kellene moderálni, hanem ezt a nyomi Orsósozást is... szvsz

www.refujvaros.hu

(#4348) vagamo válasza kymco (#4347) üzenetére


vagamo
őstag

És miért? Talán nem lehet vezetékneveket írni?
Nem szeretem, ha valaki szenthez akarja hasonítanti magát!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4349) aphra2 válasza ollie (#4346) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ha 56-ban minden villanyoszlopon kamera lett volna,és minden tüntetésen ott lettek volna a TV-sek,akkor ök is felvették volna a maszkot. (sztem)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#4350) ollie válasza aphra2 (#4349) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

persze, persze...

Tudod akkoriban még nem volt divat kibújni a felelősség alól.
Ezt a söpredéket meg ne hasonlítsd az 56-os forradalmárokhoz.

[ Szerkesztve ]

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.