Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XIX. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#651) ToRR3nt3 válasza viharhozo (#635) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

:)

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#652) Dalai Láma válasza divot (#640) üzenetére


Dalai Láma
őstag

szerintem rohadtul más. Nem összehasonlítható. Ott a békésen tüntető tömeg közé lőttek. Szerintem sem szabad 56-ot ide keverni csak mert 50 éve volt.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#653) faster válasza tildy (#647) üzenetére


faster
nagyúr

Én sajnos értem. Féltek attól, hogy azt mondják majd ''rendőrállam''

Pedig amikor már lángolt néhány autó, akkor már igazán sejthették, hogy nem egyszerű tüntetésről van szó. Az In-kal egyik embere elmondása szerint este 10-11 körül értesítette a rendőröket, hogy a kemény szurkolói mag megy a tüntetésre. A legnagyobb balhésok, akiket állítólag az NBH is megfigyel!

[Szerkesztve]

(#654) divot válasza Dalai Láma (#652) üzenetére


divot
veterán

Jól van, látom erősen törekedtél a szöveg megértésére. Nem a te hibád, hogy nem sikerült. Nem haragszom.

(#655) Dalai Láma válasza divot (#654) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Tökéletesen megértettem, ettől függetlenül nem lehet szerintem ilyen párhuzamot vonni. Persze, lehet, hoy ő is így gondolta, de azért kétlem. Akkor szerintem neki is szar volt, mármint a munkásembernek. De biztos volt ilyen, igazad van. Csak hát teljesen más volt minden. És már mindenki 56-tal jön, a végén hősök lesznek ezek a barmok is.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#656) tildy válasza faster (#653) üzenetére


tildy
nagyúr

Annyiban van egy ksi tévedés az általad leírtakban, hogy kihagyod a kemény maghoz csapodó békésebb nézelődő, csendesebb tüntetőket. Ők is ott voltak, és biza egy ilyen keméynebb beavatkozás nem tudom rájuk milyen hatással lett volna , beszállnak-e a buliba.

James : szerintem abból annyira nagy baj nem lehet ha mindkettőt el akarná hajtani a nép . Csak GYF leszerelése még nem fogja megoldani a problémát, lehet jobb ha összeomlik az egész ''légvár''.

Emmellett viszont ott van az is, hogy nem tudom , hogy reagálna majd a külföld egy iylen helyzetre.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#657) james válasza faster (#611) üzenetére


james
aktív tag

Az egész csak annyit jelent, hogy nem lehet a gazdasági hibákat pusztán a gazdasági szakértelem hiányával összekötni. A mi esetünkben ez eléggé kijön. Egy példa. közgazdász szempontból a gázárnak drágábbnak kéne lenni mint a világpiacon, hogy adó és vám is lehessen rajta esetleg egy kis haszon is. (akár a benzin esetében) Ezt ki merné ma meglépni, és tegnap? Van köze ennek a szakértelemhez?

A riogatás rész igaz, mindkét fél nyakig, vagy hajhagymáig benne... gáz.

Ehez kapcsolódik a legutóbbi fejlemény, ami esetleg komoly lehet. Ugye eddig voltak a békés protestálok, akik Viktor mellett és Gy. ellen áltak ki. Voltak a huligánok. Ám mostanra minha lenne már egy réteg aki ''ala Tomcat'' forradalmat csinál, ezek pl. újraválasztás akarnak, új alkotmányt stb. Ez azért érdekes, mert ezek Viktort is el akarják hajtani... Ebből nagy baj lehet, akár még az ő nagy gyűlésük is balul sülhet el... Egyébként ugyanez a vonal a ''nem kell Csurka'' is, innen már csak egy lépés a nem kell Viktor. (fiatal húszévesek Tomcat generáció, náluk a 72-éves Csurka esélytelen, de Viktor sem egy mai gyerek)

(#658) divot válasza Dalai Láma (#655) üzenetére


divot
veterán

Igen, hősök lesznek, ez a végső célom.

(#659) faster válasza tildy (#656) üzenetére


faster
nagyúr

Nem tudom, láttál-e videofelvételeket az eseményről, de van egy olyan rész is, amikor egy fickó valami doronggal odamegy a rendőrökhöz, és rábaszarint párat a plexipajzsra, a rendőrök meg tartják a pajzsot, és annyi, nem csinálnak semmit. Kevesen voltak, és nem avatkozhattak közbe, pedig ez egy egyértelmű helyzet volt. És amikor valaki felgyújt egy autót, és táncot lejt előtte akkor az eléggé összetéveszthetetlen a békés tüntetőkkel.

[Szerkesztve]

(#660) Dalai Láma válasza divot (#658) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Tudom. Ti kopaszok összefogtok :P :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#661) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Itt volt anno a riogatás a 300 forintos euróval, hát tőzsde azt mutatja hogy ha Gyurcsány lemond, nagyon elgyengül a forint és tényleg 300 felett lesz...(előbb mutatták a grafikont a tv-ben)

és nem két nap lesz mire stabilizálódik...

[Szerkesztve]

(#662) faster válasza james (#657) üzenetére


faster
nagyúr

''nem kell Csurka''-t könnyű kijelenteni, a miép támogatottsága nulla, lassan a Jobbik is nagyobb bázist tudhat magáénak, de Orbán Viktor helyett ugyan ki jöjjön. Egyébként nem biztos, hogyha a Fidesz nyer, akkor Orbán Viktor lenne a miniszterelnök. A pártelnöki posztját mindenesetre megtartaná, ebben biztos vagyok.

(#663) faster válasza whitezo88 (#661) üzenetére


faster
nagyúr

Ok, akkor inkább a Gyurcsány Feri. Itt a végén összeomlik a gazdaság, ha nem Gyurcsány lesz a mindenkori, örökös kormányfő. :D

[Szerkesztve]

(#664) nemtommi


nemtommi
senior tag

Bombariadó a HírTV-ben :)

(#665) tildy válasza faster (#659) üzenetére


tildy
nagyúr

Úgy értem, hogy egy durva rendőri fellépésre nem tudom, hogy esetleg az addig békésebbek is beszálltak volna a buliba. De igazad van , ezek ellen is fel kell keményen lépni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#666) Ganger válasza nemtommi (#664) üzenetére


Ganger
aktív tag

jaja :C :C

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#667) divot válasza Dalai Láma (#660) üzenetére


divot
veterán

A hajamat nézve látens szkínhed vagyok.

(#668) mahatma válasza divot (#667) üzenetére


mahatma
aktív tag

pszeudó skinhead - Fiala szóhasználatával élve :)

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#669) whitezo88 válasza faster (#663) üzenetére


whitezo88
nagyúr

pedig a piac ezt mutatja...
bár inkább nem ő hanem a csomag miatt van ez. ha nincs csomag, akkor nincs terv a helyrehozásra sem.

(#670) Dalai Láma válasza divot (#667) üzenetére


Dalai Láma
őstag

a képecskédre gondoltam, ogre.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#671) aesir


aesir
veterán

A kormányhisztérikusok nyilatkozatából egyértelműen kiderül, hogy a 23-i tüntetésen (nem ám nagygyűlésen) rendbontás és zavargások lesznek, és már most előre felelőssé teszik érte a Fideszt.

1. ilyent előre csak az tud, aki maga szervezi a zavargást
2. egy régóta meghirdetett nagygyűlést tüntetésnek nevezni, hangulatkeltés
3. természetesen azok hangoskodnak legjobban, akik véletlenül SEM állították le a tűzijátékot.
4. feltételezem, a kormányhű főszerkesztőktől már meg is rendelték ''a szélsőjobbos Fidesz kelti a zavargásokat'' című cikkeket.

Remélem nem lesz igazam.

Most lehet jönni az összeesküvés-elméletekkel, meg legyinteni.

Van saját életem...

(#672) Ganger válasza aesir (#671) üzenetére


Ganger
aktív tag


kicsit tulzol :Y

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#673) mahatma válasza aesir (#671) üzenetére


mahatma
aktív tag

a tűzijáték h jön ide :F

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#674) aesir válasza Ganger (#672) üzenetére


aesir
veterán

Majd meglátjuk.

Van saját életem...

(#675) aesir válasza mahatma (#673) üzenetére


aesir
veterán

Nem olyan nehéz. Gondolkozni kell egy kicsit hozzá az igaz, de egyáltalán nem nehéz.

Van saját életem...

(#676) divot válasza aesir (#671) üzenetére


divot
veterán

Tudod az a baj, hog nem kell megrendelni.

Jut eszembe, Kéri barátod iszonyú féreg volt tegnap este.

(#677) jenko válasza whitezo88 (#669) üzenetére


jenko
tag

A piacnak tök mindegy hogy ki a miniszterelnök, csak kormány legyen. Azt meg, hogy van-e csomag egyáltalán, a piac is csak reméli. Ha az a csomag, hogy mindenhonnan pénzt vonnak el, amivel a korszerütlen struktúra egyszerűen összeomlik, gáz. Mert a konvergenciaprogram ez. Majd 2009-től lehet elkezdeni a kiadáscsökkentést, addig szorítás van. Szép kilátások. Lehetett volna ezt egy kicsit párhuzamosítani is (gondolom), csak ahhoz el kellett volna kezdeni dolgozni kicsit hamarabb...
Honnan tudjuk, hogy OV nem rejtegeti-e minden idők legjobb programját a hóna alatt titokban :DDD
csak kivár :DD

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#678) mahatma válasza aesir (#675) üzenetére


mahatma
aktív tag

kioktató stílusod már-már imponáló, de valahogy mégse...szerintem kicsit élénk a fantáziád

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#679) aesir válasza divot (#676) üzenetére


aesir
veterán

Rendesen a TV-ben mindig az. Komolyan mondom, mint ahogy már mondtam is, őszintén sajnálom hogy nem vállalja a valódi gondolatait. Vagy nem teheti, ezt nem tudom.

Van saját életem...

(#680) deniro2 válasza aesir (#671) üzenetére


deniro2
senior tag

Gondolom piszok nehéz felfogni, hogy a zavargások kellős közepén nem biztos, hogy szerencsés még pluszban szervezni egy százezres tömeget... De nyílván neked van igazad és ez teljesen normális dolog.

(#681) faster válasza deniro2 (#680) üzenetére


faster
nagyúr

A zavargások kellős közepén kormányon maradni sem túl szerencsés, de mégis marad mindenki. Egyébként a Fidesz kérte, hogy a rendezvényt biztosítsák megfelelően, hogy ne randalírozás legyen a vége.

(#682) aesir válasza deniro2 (#680) üzenetére


aesir
veterán

Pluszban? Időrendi zavart érzek. Sokkal előbb volt meghirdetve ez a rendezvény, minthogy kitört volna a botrány.

Van saját életem...

(#683) divot válasza aesir (#679) üzenetére


divot
veterán

Magyarországon nem érdemes jobboldai értelmiséginek lenni. Mindenesetre ha ez színjáték részéről, akkor mostanában erősen túljátsza a szerepet.

(#684) aesir válasza faster (#681) üzenetére


aesir
veterán

Jahh, gyurcsány szerint azért mondják le a Fidesz, mert nem tudja a rendőrség kellőképpen biztosítani a rendezvényt. Ezen meg már meg sem lepődök.

Van saját életem...

(#685) jenko válasza deniro2 (#680) üzenetére


jenko
tag

Tényleg nem szerencsés.
mondjuk annyiban Feri felelőssége vitathatatlan, hogy amennyiben kevésbé pökhendi módon reagálja le lebukását, lehet nem lett volna ekkora baj. Szóval ezek után ájtatos fejjel játtszani a népéért aggódó atyát - idegesítő.

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#686) aesir válasza divot (#683) üzenetére


aesir
veterán

Nem jobboldali, ezt sosem állítottam. Baloldali ő, méghozzá aránylag normális.
A lóvé, az meg lóvé.

Van saját életem...

(#687) divot válasza deniro2 (#680) üzenetére


divot
veterán

Kisbarátom, hadd villantsam föl neked az igazásg egy másikfajta apró szeletkéjét.
A Fidesz naggyűlést már több hónapja szervezik.
Ha most lemondják, akkor ugyan nem az eredeti tömeg, de több tízezer ember így is összejön, ráadásul ők már nem csak a kormányban, hanem a Fideszben is csalódva érkeznek a gyűlésre, még ráadásabbul mindenféle irányítás nélkül.
Teccikérteni?

(#688) deniro2 válasza aesir (#682) üzenetére


deniro2
senior tag

Mindegy, hogy mikor hírdették meg, közben változott a helyzet, így felelesleges kockázat. Néha lehet alkalmazkodni a megváltozott körűlményekhez és nem kötelező párnapos kényszerű csúszást behódolásként felfogni.

Faster: tudod, ha az egyik kútbaugrik, ne legyen mindenki hülye... :)
Divot: ha jól tudom ez egy fidesz gyűlés lesz, namost, elvileg nincs összefüggés a két tömeg között, hiszen mindenki bőszen hangoztatja, hogy a mostani tüntetés pártfüggetlen. Így a fidesz által képezett sokadalom pluszban jelentkezik, de én nem tudhatom.

[Szerkesztve]

(#689) Chili7


Chili7
őstag

Bombariadó miatt a HírTV adása szünetel!

(#690) Charlie


Charlie
tag

Egy biztos a Fidesz naggyűlésen balhé lesz. Ha lefújják ezért ha nem akkor azért.

(#691) jenko


jenko
tag

nem értem miért csak Orbánnak kell mérlegelnie. Gyurcsánynak nem kell :F
Mintha ezt a JELENLEGI helyzetet csakis ő, egyszemélyben idézte volna elő. Talán a zavargások kapcsán nem csak róla kéne beszélni...

[Szerkesztve]

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#692) aesir válasza deniro2 (#688) üzenetére


aesir
veterán

Jéééé, ez pont olyan mint a tűzijáték. Mégsem mondták le.

Van saját életem...

(#693) tildy válasza divot (#676) üzenetére


tildy
nagyúr

Tegnap írtad, hogy majd még bővebben kifejted , hogy szerinted kb mi várható. Én voltam figyelmetlen, vagy nem írtad le?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#694) jenko válasza aesir (#692) üzenetére


jenko
tag

mondjuk ez éppen nem lenne mentség

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#695) Charlie válasza Chili7 (#689) üzenetére


Charlie
tag

Addig se megy az uszítás.

(#696) aesir válasza jenko (#694) üzenetére


aesir
veterán

Nem mentség, párhuzam.

Van saját életem...

(#697) faster válasza deniro2 (#688) üzenetére


faster
nagyúr

Ha lemondják, akkor kevesebb embert tudnak szavazásra mozgósítani, és közvetve elismerik, hogy közük van a randalírozókhoz.

(#698) Squirrel


Squirrel
őstag

Annyit hozzátennék a dolgokhoz, hogy ma 4 beteget küldetm el, hogy talán októberben lesz rá engedély, hogy megoperáljuk a porckorongsérvüket, mert drága kormányunk és egészségügyi miniszterünk (aki dr. nem is lehet, mert Moszkvában szerezte a diplomáját és nem is honosította) kiadta rendeletbe, hogy 45%-kal visszább kell venni a betegellátásból. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy csak sürgős betegeket lehet operálni. Amennyiben ugye az ügyeleti időből futja még, ami a legtöbb osztályon hó 15-16-áig törvényes, onnantól plusszmunka, emberiesség. Magyarországon ma tudatos népírtás folyik, mondhatjuk úgy is durván -ahogy egyik betegem mondta- hulljon a férgese....Attól, hogy nincs pénz (bár ezt ugyan nem hiszem el) nem az a megoldás, hogy hátrafele araszoljunk....inkább abba is hagyom, mert felb*szom az agyam. Ma nem vagyok ügyeletes, fél 4-kor lejárt a munkaidőm, most 3/4 8 van és most végeztem a dolgaimmal....Köszönöm gyf. Feri, más f*szát könnyű a csalánba verni!

(#699) divot válasza tildy (#693) üzenetére


divot
veterán

Az az igazság, hogy a hétfő esti tombolásig ''ismertük'' a forgatókönyvet, és úgy néz ki, hogy innen önjáróvá vált a dolog. A csőcselék rákapott a balhé ízére, ugyanakkor nem vált be Gyurcsányék számítása, mert az erőszakos cselekmények nem vették el az emberek kedvét a békés demonstrációktól. És ez így együtt kiszámíthatatlanul veszélyes elegy.

(#700) janati


janati
őstag

A HírTV-n Viktor beszélt és bombariadó miatt megszakították az adást!!!!!

Újabb provokáció vagy Viktor vesztét akarják a rohadékok?

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XIX. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.