Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XIX. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1051) divot válasza rdi (#1039) üzenetére


divot
veterán

Az a baj veled, hogy valami iszonyúan beleszerelmesedtél az MSZP-be.

(#1052) Bordács válasza divot (#1030) üzenetére


Bordács
tag

Naivitásank gondolom,hogy Orbán visszavonulna a politikától.Nem erre van predesztinálva.
Ha ez mégis bekövetkezne,úgyanolyan tisztelettel néznék fel rá,mint a kezdetekben.
Így ez a forgatókönyv nem fog megvalósulni.

(#1053) tbs válasza beencee (#1005) üzenetére


tbs
addikt

Annyi egészségügyi hozadéka biztosan volt, hogy normális helyekre jártak az emberek, és képesek voltak komplex gyógyszereket adni nekik, nem 25félét a 25bajra...

Amúgy nem (csak) az egészségügyi hozadéka a fontos szerintem, hanem a finanszírozási megoldása és az embernevelő hatása.

Nem tudom milyen előadásokat tartottál róla, de legjobb tudomásom (és hozzáférhető adatok) szerint messze hatékonyabb MINDEN téren az IBM/R, mint a normál sztk-háziorvos rendszer. Nem működnek régóta (5-6 éve talán a legrégebbiek), így még nem is lehet örökérvényű konzekvenciákat levonni az eddigi eredményeikből, de a tendencia az jónak látszik.

No mindegy, ez tényleg iszonyúan marginális téma itt a poltopikban. :D

Ja, ez ugye egy durván Fideszes cucc, ami vitán felül jól sikerült..! :DDD

[Szerkesztve]

(#1054) beencee válasza beencee (#1029) üzenetére


beencee
senior tag

Ennyi volt a tény. Nem tudom másképpen leírni.

(#1055) Dalai Láma válasza aesir (#1040) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Köszi a moderálást!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#1056) divot válasza Dalai Láma (#1048) üzenetére


divot
veterán

Rá, sajnos, ez a cirkusz kisebb-nagyobb változatokban jó sokáig el fog tartani.

(#1057) regent válasza divot (#1038) üzenetére


regent
aktív tag

Nem vallotta be neked, nem vallotta be a sajtónak, és a népnek.
De nekem úgy tüünt, hogy nem sörözés melletti baráti beszélgetésen idézgette fel, hogy milyen jól elhazudtunk gyerekek az elmúlt években.
Inkább mintaha lebaszás szaga lett volna. Olyan, ébresztöö emberek, semmire nem lehetünk büszkék, elkúrtuk, ez van, most csinálni is kéne valamit akurva életbe, ezzel a krva országgal.

Elnézést a trágár megfogalmazásért.


Szóval nyugaton legalábbis ez jött le a beszédbööl, és senki nem csodálkozik, hogy ezt nem a nemzeti ünnepen mondta a kamerák elöött. Azon csodálkoznak hogy hogyan lehetett egyáltalán ilyen karakán, hogy mondta. Mert ez nyugaton sem szokás, bármit is vizionálunk az ottani politikai kultúráról.
Aztán lehet, hogy öök látják jobban. Fene tudja.
Legalábbis pártkötöödések, és prekoncepciók nem befolyásolják ööket.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1058) rdi válasza Algieba (#1033) üzenetére


rdi
veterán

Valahogy úgy történhetett, hogy már évek óta gyűlt az emberekben a feszültség, a magyar foci romokban, a fradi a másodosztályban, a fidesz elveszette a választásokat, a Gyúrcsák vagy hogy a fenbébe hívják meg össze vissza hazudozik.
Hát betellt a pohár ! (Puhár mondanák szlovák barátaim)
Most forradalmat csinálunk, elkergetjük a álkomenistákat, meg elvesszük az összelopkodott vagyonukat!
Hát hogy van az, hogy nekem munkám sincs, és a főnököm is egy külföldi multi?
Az asszony is beteg, a gyerlemet meg nem vették föl a bölcsészetre vagy mifenére.
Most rendet teremtünk. Lesz új választás, lesz egy öszinte f**sza magyar miniszterelnökünk, a Túrnóczki vagy hogyhíjják meg belügyminiszter.

Fej! Tor! Potroh!

(#1059) aesir válasza Dzsekó (#1050) üzenetére


aesir
veterán

Egyáltalán nem baj. Összvissz azzal van bajom, hogy mindenki készpénznek veszi, hogy elfogadják. Gyurcsányt és a hajszálpontos ''őszinte'' gazdasági adatait ismerve, ez még azért nem biztos.

Egyébként igen, akadt némi gondom azzal aki leírta szavahihetőség terén.

Van saját életem...

(#1060) aesir


aesir
veterán

ÖÖÖ azt még le lehet írni, hogy gyurcsány?

Van saját életem...

(#1061) Bordács válasza divot (#1044) üzenetére


Bordács
tag

igen valószinüleg nem láttad.Bár lehet,hogy nem az átverés szót használta,csak a
''hazugság'' szót.Akárcsak tegnap este a Baló-féle müsorban is.
De az általunk ma ismert első beismerése az un Őszödi beszéd volt.

(#1062) divot válasza regent (#1057) üzenetére


divot
veterán

''Nem vallotta be neked, nem vallotta be a sajtónak, és a népnek.''

Nem a szomszéd gyerekről beszélünk, aki berúgta az ablakot, hanem a miniszterelnökről, aki ezzel a nem bevallással nyert választást.

(#1063) lacafaca válasza aesir (#1049) üzenetére


lacafaca
őstag

kanizsai igen...te is? :U
talán ez nem lesz törölve :)

[Szerkesztve]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1064) beencee válasza tbs (#1053) üzenetére


beencee
senior tag

A modellkísérlet nemcsak az alapellátásra vonatkozott és lehet, sőt biztos, hogy hatékony volt (ha mondjuk a betegútoptimalizációt nézed, stb.), de biztosítási szempontból lényegesen drágább lenne, tehát anyagilag nem volt felvállalható.
Ráadásul annyira kötődött a projekt egyes személyekhez, hogy emiatt sem lett felvállalható, ez hülye politikai érv, de sajnos ez is benne van a pakliban.

Sztem pont ilyenekről kellene beszélni, ha már mindenki reformozik itt.

[Szerkesztve]

(#1065) divot válasza Bordács (#1061) üzenetére


divot
veterán

Te sem láthattad, mert ilyen nem volt. A lebukás utáni besimerést hagyjuk már, annyira gyermekded, ahogy annak örültök, hogy a tettenért bűnös nem mondja azt, hogy nem is ő van éppen tetten érve.

(#1066) rdi válasza divot (#1051) üzenetére


rdi
veterán

Nem, a dolog viszonylagos. Most a jobbos cs**hék tevékenysége után, balosabbnak látszom mint tegnap.
Még néhány Szijjártó nyilatkozat és belépek az mszp -be.
Morális megújulásról beszél a fidesz, a jobbik stb.
Gondolod, hogy ilyen időkben abnormális odaállni a szocik mellé?
Meg még néhány toroczkai interjú.Most mondja, hogy ez bizony forradalom.
Ja.

Fej! Tor! Potroh!

(#1067) gege71.hu válasza rdi (#1058) üzenetére


gege71.hu
addikt

Bravó...
Mehetsz a trafóba stand-up comedy-zni :C :C :C

(#1068) deniro2 válasza faster (#955) üzenetére


deniro2
senior tag

Bizonyára van egy ideád az ideális politikusról, amelyik becsületes, nem hazudik, és mindig azt teszi, amit megígért, és azt ígéri, amit meg tud tenni.

Látod a többség mégis erre vár... Ezért mondtam, hogy felesleges moralizálni.

(#1069) Dalai Láma válasza aesir (#1059) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Mondd, mi a gondod? Hallgatlak. Egyébként fentebb leírtam, miért is valószínűsítem, hogy elfogadják. Mert ha ezt teszik, úgy egy kicsit segítenek a kormány stabilitását visszaszerezni. Tudják, ha itt választás stb lesz, akkor ugrott akármilyen program. A semminél meg ez is jobb, előzetesen meg inkább dicsérték. Ráadásul Gyurcsányéknak ha visszadobják, az 100% bukás. Ezekért mind gondolom, hogy most nem cseszték el.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#1070) aesir válasza lacafaca (#1063) üzenetére


aesir
veterán

Nem, zalaegerszegi, eredetileg.:)

(Általában csak a zalaiak mondják a 'rajta' helyett hogy 'rajt')

Van saját életem...

(#1071) Dzsekó válasza aesir (#1059) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az európai úniónak nem érdeke az ami most történik, nem hiányzik nekik egy instabil tényező európában. Éppen ezért mindent meg fognak tenni a stabilizáció érdekében. Ha azok az emlegetett adatok nem stimmelnek a programot akkor is el fogják fogadni, esetleg hátsó utakon lesznek feltételek de arra hogy nyilvánosan taposnak egyet magyarországon 0,0% az esély. Ez tény.

(#1072) lacafaca válasza lacafaca (#1045) üzenetére


lacafaca
őstag

na látod erre mondtam hogy lassan itt bármiről mondhat véleményt csak a politikáról nem. hát mind1. :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1073) regent válasza divot (#1062) üzenetére


regent
aktív tag

Es arról aki a nyugat számára (talán) elfogadható reformokat ígér. Szemben az inkább utcán, és politikai gyüüléseken eröös ellenzéki vezérrel.

Nekik tökmindegy, hogy ki baszta el. Az érdekli ööket, hogy ki fogja rendberakni, és kitööl remélhetik, hogy minél elööbb visszakapják a kölcsönadott pénzüket. Sajnos OV olyan elszólásai, hogy majd szépen megkérjük a tulajdonosokat, hpgy adják vissza az államnak a privatizált tulajdonukat, és ha nem akkor vannak eszközeink, nem igazán biztatóak számukra.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1074) aesir válasza Dalai Láma (#1069) üzenetére


aesir
veterán

Olyan érdekesen lekezelő vagy:) Nem hallgatsz te senkit, hetek óta ugyanazt fújod. Ha pedig figyelnél másra, akkor ismernéd az én véleményem is.

A többi pedig marhaság.

Van saját életem...

(#1075) lacafaca válasza aesir (#1070) üzenetére


lacafaca
őstag

már úgy gondoltam h zalai.. :)
akkor üdv neked földi. ;)
most elmegyek kellemesebb dolgaimat végezni. jó birkózást a politikával nektek. ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#1076) divot válasza rdi (#1066) üzenetére


divot
veterán

Továbbra is nagyvonalúan eltekintesz a kiindulóponttól, Gyurcsány Ferenc hazugságosdijától. Márpedig ilyen időkben roppant kínos beállni az MSZP mögé. (Mert senki sem mondja, hogy állj be a jobboldal mögé.) Továbbmegyek: most beállni az MSZP mögé a lehető legszánalmasabb tett, a totális agymosottság ékes bizonyítéka, az erkölcsi minimum lekakilása, magyarán hülyeség.
Tedd, ha akarod. Egészségedre.

(#1077) tildy válasza divot (#1062) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyszer még lehet meg fogod/juk neki köszönni, hogy kiborult a bili :U :U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1078) Bordács válasza divot (#1062) üzenetére


Bordács
tag

Igen,ezért bukik erkölcsileg.Meg is érdemli.
De Ő-e az egyedüli? Láttad ma véletlenül a Csintalan féle mea-culpát a HÍRTv-n?
5-6-7 év után?
Hátha őt is a Gyurcsány-féle lebukás késztette az önvallomásra.Bár ez nem lesz olyan
általános,mint a sztálinizmusban :D

(#1079) aesir válasza Dzsekó (#1071) üzenetére


aesir
veterán

Semmit sem fognak tenni. Nem is tehetnek. Tudtommal Magyarországot nem az EU irányítja, hanem a szavazók által megválasztott kormány.
Persze lehet, hogy rosszul tudom, és ez már rég túlhaladott álláspont, és itt már a külföld irányít mindent.

Van saját életem...

(#1080) Bordács válasza tildy (#1077) üzenetére


Bordács
tag

lásd:1027

(#1081) gege71.hu válasza aesir (#1070) üzenetére


gege71.hu
addikt

Szabolcsban is mondják így :)))

(#1082) Markgx10 válasza lacafaca (#1072) üzenetére


Markgx10
őstag

Szerintem csak attól függ, hogy melyik oldalról szemléled a világot. :U Remélem nem mondtam rosszat. Amúgy ilyen szempontból, messze ez a leglájtosabb fórum, nem értem miért kell ennyi moderálás. :F

(#1083) rdi válasza divot (#1076) üzenetére


rdi
veterán

Azt gondolsz rólam amit akarsz, eléggé hidegen hagy.

Továbbra is nagyvonaluan eltekintesz Orbán Viktor hazugságosdijáról. Márpedig ilyen időkben roppant kínos beállni a FIDESZ mögé. (Mert senki sem mondja, hogy állj be a baloldal mögé).Továbbmegyek: most beállni az FIDESZ mögé a lehető legszánalmasabb tett, a totális agymosottság ékes bizonyítéka, az erkölcsi minimum lekakilása, magyarán hülyeség.



[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1084) regent válasza aesir (#1079) üzenetére


regent
aktív tag

Az parancsol aki fizet. Régi igazság.
Mi jelenleg kuncsorgunk egy kis pénzért, és minden párt programjában a finanszírozásnál nagyon elöökelöö helyen szerepelt az Uniós támogatás.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1085) whitezo88 válasza Markgx10 (#1082) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ugyan, a magamert.hu-nál nincs lájtosabb! ;]

mod: jajdekár, nem jön be az oldal

[Szerkesztve]

(#1086) Dzsekó válasza aesir (#1079) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem tesznek itt nálunk semmit nem ezt írtam. Kívülről ők a konvergencia program elfogadásával fognak ''segíteni'' vagy stabilizálni. Ennyi, semmi több.

(#1087) tildy válasza divot (#1056) üzenetére


tildy
nagyúr

Most az ''egyszer'' ne legyen igazad :W

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1088) aesir válasza regent (#1084) üzenetére


aesir
veterán

Ez igaz.
Sajnos akkor kár itt demokráciáról beszélni, mert nincs. Farkastörvény van, az diktál aki fizet. Gyurcsány akkor mitől is félti a nemlétező demokráciát?

Van saját életem...

(#1089) Dalai Láma válasza aesir (#1074) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Örülök a hozzászólásom fő tartalmára adott válaszodnak. Ráadásul az előbb írtam, hogy hallgatlak. Egyébként igen, a saját álláspontomat képviselem, de mások gondolatait sem utasítom el. Például divot mondott pár egész jót, és fasternek is voltak jó meglátásai. És még sorolhatnám, ha kiváncsi vagy, olvasd végig a fórumot.

Visszatérve a konvergenciaprogihoz: amit leírtam, azokra mit válaszolsz? Van realitása? Csak tényszerűen, próbálj picit elfogulatlanul dönteni. És ha mégis azt mondod, hogy van realitása, attól még nem leszel szoci fan, ne aggódj.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#1090) tbs válasza beencee (#1064) üzenetére


tbs
addikt

Nono, a kísérleltet túlélő rendszerek az a alapellátás miatt és a normális menedzsment révén (pl. alapítványba nyomták a profitot) élték túl a kísérlet ''végét''. A becsatlakozó kórházak és szanatóriumok elsősorban kereszbefeküdtek a dolognak (ha értesüléseim nem csalnak (asszony :DDD )), anyagilag pedig átláthatóbb és könnyű megtalálni, hogy hol ''folyik'' a pénz. És könnyebb térítést és beleszuszakolni...

A biztosítós részhez annyira nem értek, de annyit láttam belőle, hogy az alapellátás a támogatása után is fenn tud maradni, sőt jól(!) prosperál a normál TBléből is...

Na, mélyebbre ne menjünk, már így is a tudatalattim zavarosából halászom az infókat... Nőm már 2 éve kiesett a dologból. :DDD

(#1091) rdi válasza gege71.hu (#1067) üzenetére


rdi
veterán

Hát egen. Nagyszerű, hozzászólás volt. Olyan forradalmi.

Fej! Tor! Potroh!

(#1092) aesir válasza Dalai Láma (#1089) üzenetére


aesir
veterán

Nem olvastam. Nyilvános már?
Mellesleg nem vagyok gazdasági szakember, mint ahogy gondolom itt még jó sokan nem azok, ezért egészen biztosan nem tudnék róla véleményt formálni. Mint ahogy itt jó sokan sem, mégis ennek ellenére jónak tartják és ''el fogják fogadni''. Azért ez, valljuk meg, kicsit érdekes.

Van saját életem...

(#1093) Bordács válasza divot (#1065) üzenetére


Bordács
tag

Te ,ezt nem lehet hagyni. A büntetőjog sem hagyja,pedig azt emberek évezredek erkölcsi tapasztalati és normái alapján is alakították ki.És nemcsak Mo-on.!!
A bűnös bünhödik,de erkölcsileg (is)más megítélés alá esik,ha tettét nem tagadja,mégha
azt a tárgyaláson,lebukása után teszi is!!! és nem önként szalad a jardra!!

[Szerkesztve]

(#1094) lorcsi


lorcsi
veterán

lehet eredménye a csendes tüntetésnek?
a franciáknál pl. hetekig randalíroztak és annak voltt eredménye, a mienknek (a csendesnek) ehet?

(#1095) aesir válasza lorcsi (#1094) üzenetére


aesir
veterán

Csak annak lehet. A randalírozásnak csak letartóztatás lehet az eredménye.

Van saját életem...

(#1096) regent válasza lorcsi (#1094) üzenetére


regent
aktív tag

Mit neveznél eredménynek?

Lemond a gyurcsány, új választások, visszavonják a csomagot, vagy csak megnyeri a fidesz az önkormányzati választást, vagy NB1-es lesz a fradi? :)

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1097) whitezo88 válasza lorcsi (#1094) üzenetére


whitezo88
nagyúr

jó kérdés. Az erőszakosnak nem, mert az bűncselekmény,a békésnek meg csak akkor ha az már a kormánynak zavaró pl olyan 300000 ember tolong mindennap ott.
imho.

(#1098) rdi


rdi
veterán

Orbán V:
szűkitett mandátumú szakértői kormányt javasol, ahogy az europában szokásos ilyen esetekben

:)) :DDD

Ja és jönnek a gazdák! Útlezárás ezerrel.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1099) beencee válasza tbs (#1090) üzenetére


beencee
senior tag

Jók az emlékeid kb. Egy leendő eü reformnak a biztosítós oldala a nehezebb, mint a szolgáltatói oldala, ráadásul abból meg az alapellátás tulajdonképpen ''majdnem rendben is van''. Az igazi baj ott az, hogy a kb. 6000 alapellátási szolgáltatóból már több, mint 1500 be sincs töltve (magyarul nincs családorvos) és további 2000-ben pedig olyan orvos van, aki vagy már nyugdíjkorhatáron túli, vagy 2 éven belül nyugdíjba megy. Ezt kell összehasonlítani a mai orvosképzés által kibocsátott orvosok számával, illetve az innen az alapellátásba menőkkel.
Ez pedig leginkább azért baj, mert az egyik kitörési pont az lenne, ha betegeket a progresszív beteellátási rendszer egyre alsóbb szintjein tudnánk ellátni (tehát, háziorvosnál, illetve a járóbetegellátásban gyógyulni, ne egyből a kórházakban, országos intézményekben, klinikákon.

[Szerkesztve]

(#1100) nRu3


nRu3
addikt

képgaléria a kereset török-zuzok Bt. alkalmazotairol.[link]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XIX. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.