Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XIX. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4001) faster válasza Rive (#3999) üzenetére


faster
nagyúr

Konkrétan már elég sokminden beindult.

Én nem látok semmi reformot. Mi indult be?

(#4002) gege71.hu válasza Rive (#3999) üzenetére


gege71.hu
addikt

Konkrétan KIADÁSI oldalukon mi indult meg pl.?
Komolyan kérdem. Ja és kb milyen tételről van szó? Mert mondjuk a képviselők ingyen békávézásának megvonása enyhén szólva is nevetséges, persze lehet ez nem is tartozik a progranjukba? :F
Az ő bevételi oldalukat gyarapítandó köv fizumkor a kb mínusz 10K-t már napokon belül észre fogom venni. :(

(#4003) faster


faster
nagyúr

Nem igazán tudom megérteni ezt a zsidózás dolgot. Nem a zsidók miatt vagyunk szarban, hanem a hülyék miatt. Nagy különbség. Tipikusan az SZDSZ-t azonosítják úgy, mint az ''nyújork-telaviv tengely'' egy itteni alkatrészét, amely azon dolgozik, hogy nekünk rossz legyen, pedig az SZDSZ-nek legalább van valamiféle reformterve az egészségügyben. Az a gond, hogy mire ezt az MSZP megszavazza, addig szét lesz lúgozva az egész, és csak látszatintézkedés lesz belőle. Az SZDSZ nem elég erős ahhoz, hogy komoly feltételeket szabjon. Évek óta beszélnek a reformokról, de ilyen nagybácsi mellett nem lesz semmi belőle.

[Szerkesztve]

(#4004) shev7 válasza gege71.hu (#4002) üzenetére


shev7
veterán

pl a korhazak kevesebb penz kapnak. Az nem kiadasi oldal?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4005) faster válasza shev7 (#4004) üzenetére


faster
nagyúr

A fűnyírómódszer sem reform. ;)

(#4006) lajafix válasza shev7 (#3844) üzenetére


lajafix
addikt

mellébeszélés.

A kiadásokra nem elegendő pénze az államnak a magas adók és a szűk befizetői réteg miatt van, de az állam így is újraosztja a GDP felét. Tehát a pénz nem kevés.
[link]

Rock'n Roll

(#4007) rollins válasza KisApám (#3990) üzenetére


rollins
őstag

nagy arányú fizetésemelések Ezt hajtogatják. Kiknek volt nagyarányú he? Nekem nem az biztos. Ja hogy a valamelyik közalkalmazotti rétegnek. Közöm hozzá?

[Szerkesztve]

(#4008) emery2 válasza rollins (#4007) üzenetére


emery2
tag

Igazad van. Szorítgassák azokat akik az elmúlt 4 év ''nyertesei'' voltak.....

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#4009) lajafix válasza Rive (#3838) üzenetére


lajafix
addikt

#1:

''évről évre változó feltételeken szocializálódott kis hazánkan a megtakarítások szinte egyetlen hatásos ösztönzője a bizonytalanság. ''
Nono. Csóri magyarkám, ha van egy kis pénze rögtön elkölti + ha van hitel méginkább, hisz fogyasztásában erősen le van maradva a nyugatihoz képest, ezért nem takarít meg.
Megtakarításrá azzal ösztönözni, hogy nem lesz mit ennie csórikámnak, hát...
Na meg amíg a magyar állam így mutat példát, addig az állam és képviselője hallgason...

#2:
''a bevétel/adószint görbe már a leszálló ágban van, valamint, hogy kevesebb adóból ténylegesen több bevétel keletkezne, hamar. ''

az első felén nem kell sokat gondolkodni hogy belássuk(1.8M minimálbéres, ÁFA csalások...) a második fele érdekesebb (tessék kiadást vágni azonnal, hogy legyen mozgástér).

''Pl. az is, hogy sikerül-e egyáltalán megfelelő szakemberekkel feltölteni az APEH új munkahelyeit, meg sikerenek bizonyulnak-e a vonatkozó új törvények. ''
Ugye mézesmadzag és korbács. Korbácsnak még javasolnám, hogy a befizetett adók legynek nyilvánosak, mondjuk tegye ki az APEH a netre. Utána már csak az adócsaló telefonszolgálat bejövő hívásait kell leellenőrízni. Akit meg elkapnak, annak a nevét címét hozza le a Népszabi. A mézesmadzag meg egyértelmű.

Rock'n Roll

(#4010) KisApám válasza Dr. Justice (#3998) üzenetére


KisApám
addikt

Ki a franc védi azokat?
Én csak magunkat óvom attól, hogy elmenjenek a francba innen, és nem lessz miből haccacárézni...
És hogy hogy nem látod azt a pénzt? Nézz vissza, hány százalékos volt a fizuemelkedés pl., vagy a gázártámogatás mennyi pénzt vitt el, illetve az adóvisszatérítések is mennyibe kerülnek, kerültek az államnak... Na???...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4011) faster válasza lajafix (#4009) üzenetére


faster
nagyúr

''évről évre változó feltételeken szocializálódott kis hazánkan a megtakarítások szinte egyetlen hatásos ösztönzője a bizonytalanság. ''

Ez nem igaz, kicsi a megtakarítási hajlandóság, és pontosan a bizonytalanság az egyik fő oka. Az, hogy a viszonylagos ''jólét'' rövidtávú, ideiglenes szokott lenni nálunk. És most a kamatadó ezt a kis hajlandóságot is tovább csökkenti.

[Szerkesztve]

(#4012) KisApám válasza rollins (#4007) üzenetére


KisApám
addikt

Ezek szerint a közalkalmazottak nem magyar emberek??? Az ő fizetésmelelésük nem a közös kasszából megy? Nem növelte a kiadási oldalt? Vagy mivel ő nekik volt a legnagyobb a fizetésemekedésük, velük kell most mindent visszafizettetni?
GRATULA!!! :((

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4013) lajafix válasza faster (#4011) üzenetére


lajafix
addikt

Hallod Rive, más szerint sem igaz. :)

Rock'n Roll

(#4014) faster válasza KisApám (#4012) üzenetére


faster
nagyúr

Vagy mivel ő nekik volt a elgnagyobb a fizetésemekedésük, velük kell most mindent visszafizettetni?

Hát miért, szerinted azok fizessék, akik eddig sem kaptak emelést?

(#4015) KisApám válasza faster (#4014) üzenetére


KisApám
addikt

És szerinted a közalkalmazottaknak közösen fel kellett volna állniuk, hogy nem kérnek belőle? Tiltakoznak? Kivonulnak Kossuth térre? Elég nekik a minimálbér meg egy kicsi?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4016) faster válasza KisApám (#4015) üzenetére


faster
nagyúr

Te most miről beszélsz, arról, hogy a kormánynak mit kellett volna tennie, vagy arról, hogy a közalkalmazottaknak kellett volna visszautasítani ezt? Nerm a közalkalmazottak a felelősek, a kormány dolga, hogy olyan kiadásokba ne verje magát, amit nem tud fizetni.
És most a versenyszférát fingatják meg megint, mert ott fönt droidok voltak, amikor tervezni kellett bevételt/kiadást? Milyen alapon?

[Szerkesztve]

(#4017) Dr. Justice válasza KisApám (#4010) üzenetére


Dr. Justice
tag

visszanéztem és azt látom hogy én személy szerint két év alatt kaptam 4,5 % os fizuemelést
sztem azét ennél negyobb volt az infláció
A gázártámogatást talán nem kéne ideszámolni mert az volt korábban is, az nem indokolja az eladósodást. Az adóvisszatérítésről csak annyit gondolok, hogy a családok pont abból vették meg a szükséges dolgokat.Tehát kersletet élénkített csak a maga 255os áfájával. Kevés helyen fogták meg és rakták be a bankba.
Nem kell félned, van más alternatíva is. Azt kéne egyszer észrevenni hogy mennyire kiszolgáltatott egy rabszolga tömeg lettünk az évek alatt. Ennek több oka van, de fontos hogy változtatni kell rajta.

Sváby András a második kormányszóvivő

(#4018) lajafix válasza Dr. Justice (#4017) üzenetére


lajafix
addikt

gázártám 2002 vagy 2003tól van. Előtte a mocskos OV kormány hatósági árral tartotta lent az árakat, tönkretéve a MOLt!!! :DD

Rock'n Roll

(#4019) Dr. Justice válasza faster (#4016) üzenetére


Dr. Justice
tag

pontosan

:R

Sváby András a második kormányszóvivő

(#4020) KisApám válasza faster (#4016) üzenetére


KisApám
addikt

Ha visszaolvastál volna, tudnád mire írtam...
Egy egyén azt írta, hogy akkor vegyék vissza mindet a közalkalmazottaktól, csak őket adóztassák meg, mert ők kapták a legtöbbet... kb. erről van szó, de inkábbb olvass vissza... köszi

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4021) Pug válasza faster (#4014) üzenetére


Pug
veterán

Na azért álljon már meg a nászmenete, nem a közalkalmazottak bérei lettek itt nagyon emelgetve, hanem a köztisztségviselőké... egy PICIKE külünbség van..... :U

(#4022) Dr. Justice válasza lajafix (#4018) üzenetére


Dr. Justice
tag

ja,
olyan szinten tönkrement a mol hogy lassan bevezetik kötelező jelleggel náluk az összes irodájukban a Nagy-Magyarország térképet, mert másra már nem fér fel az összes benzinkútjuk.
:))

Sváby András a második kormányszóvivő

(#4023) Dr. Justice válasza Pug (#4021) üzenetére


Dr. Justice
tag

közalkalmazottról,
köztisztviselőről hallottam

de ki az a köztisztségviselő? :U

[Szerkesztve]

Sváby András a második kormányszóvivő

(#4024) dabadab válasza lajafix (#4018) üzenetére


dabadab
titán

A MOL arfolyamokon rendesen meg is latszodott a hatosagi gazarszabalyzas, egyebirant.

DRM is theft

(#4025) Pug válasza Dr. Justice (#4023) üzenetére


Pug
veterán

Akkor kérlek informálódj egy picit, ott a google.... :U

[Szerkesztve]

(#4026) KisApám


KisApám
addikt

Na akkor tisztázzuk, mire ment el a befizetett adónk plussz a felvett kölcsönök?
Utánna vitázhatunk.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4027) Dr. Justice válasza dabadab (#4024) üzenetére


Dr. Justice
tag

jaj szegény pénzemberek
megint veszítettek pár millát! milyen rossz volt ez nekik és milyen jó az ország lakosainak
azt kéne szem előtt tartani végre hogy a kormány az ország lakosaiért van, nem a profit maximalizálásért

szerintem

Sváby András a második kormányszóvivő

(#4028) Pug válasza KisApám (#4026) üzenetére


Pug
veterán

Nah ha ezt valaki tisztázni tudná akkor sokan a böriben végeznék.... :DDD

(#4029) rollins válasza KisApám (#4012) üzenetére


rollins
őstag

Szval teszünk egy egy gesztust a k.alk.-aknak, akkor is ha nincs rá fedezet. Építünk autópálya szakaszokat, kivel ha nem a Strabaggal ugyebár, nem számít ha túllépjük a keretet. Nem számít, majd behajtják a sok birkán. Akkor most engedd meg hogy én gratuláljak! (és ne vágj pofákat még virtuálisan sem, mert nem áll jól)

(#4030) dabadab válasza Dr. Justice (#4027) üzenetére


dabadab
titán

Konkretan azok a kollegaim, akiknek MOL reszvenyben volt a penzuk egy jo resze, nem voltak igazan boldogok.
Egyebkent meg iyen hozzaallassal gondolom a Munkaspart szavazoja vagy, otthon meg a hazioltaron Kadar kepe - mar bocs.

DRM is theft

(#4031) Dr. Justice válasza KisApám (#4026) üzenetére


Dr. Justice
tag

Jó a kérdés. Ott a PONT!

Azt csak ferkó tudhatja,
hamis ÁSZ, ÁHH adatokat én nem tudok értékelni.
Ha hozol Öszödről vagy akárhonann hiteles adatokat akkor utána tényleg vitázhatunk. Akkor lesz miről.

Sváby András a második kormányszóvivő

(#4032) lajafix válasza dabadab (#4024) üzenetére


lajafix
addikt

Volt lehetőség leválasztani.

Persze kár volt, hogy OV azt hitte, hogy ez a +4 év záloga.

Rock'n Roll

(#4033) KisApám válasza rollins (#4029) üzenetére


KisApám
addikt

És erről mind a beosztott közalkalmazottak tehetnek? GRATULA! Én őróluk beszélek. Ha kevered mással, kérlek olvass el elöször rendesen...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4034) faster válasza Pug (#4021) üzenetére


faster
nagyúr

Ha jól tudom, az Orbán kormány a köztiszviselők bérét emelte, a Medgyessy a közalkalmazottakét.

(#4035) Rive válasza faster (#4001) üzenetére


Rive
veterán

Én nem látok semmi reformot. Mi indult be?
Januárban a tervek szerint egy valag törvény fog egyszerre hatályba lépni, rögtön a hozzájuk tartozó kormányrendeletekkel együtt.

Terítékre kerül a rendőrség vezetőségének átalakítása, a VPOP egyes dolgainak beolvasztása, az ehhez szükséges hatáskörök és jogosítványok átdolgozása. Szintén téma az adónyomozósdi, ugye. Párhuzamosan az elektronikus ügyintézés kiterjesztése. Helyi önkormányzati szinten az alkalmazottak számának csökkentése területi összevonásokkal.
Ezen felül az oktatásba nyírnak bele a bölcsészek kurtításával, egyes intézmények beolvasztásával, eltűntetésével. Plusz tandíj, meg a finanszírozás átalakítása.
Orvosok, gyógyszerészek - itt is földindulás. Plusz közlekedés, plusz nyugdíj, rokkantnyugdíj bizergálása. Fele eszembe se jut.

Azért nem látni annyi konkrétumot, mert a zöldkönyves esetből tanulva nem erőltetik már a társadalmi vitát. Az alatt a nagyjából egy hónap alatt, amíg terítéken volt, csak elenyésző számú vélemény lépett túl azon, hogy 'Meg kell b@szni az orvosokat!' vagy 'Meg kell b@szni a gyógyszerészeket!' esetleg 'Meg kell b@szni a kormányt!'.
Konstruktív javaslat meg még ennél is kevesebb volt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4036) Dr. Justice válasza dabadab (#4030) üzenetére


Dr. Justice
tag

Hát nem, de nem is tőzsdézem. Az nekem túl kockázatos. Ingatlant vettem annak nem mocorog az árfolyama attól függően hogy milyen idióta van hatalmon.
Nem sértésnek mondom, de tudod ugye hogy a kollégáid csak kishalak a tőzsdén? Azért hogy 1000-2000 embernek legyen 10% nyeresége egy bulin ott, nem kéne a 10millió lakossal többet fizettetni...

amúgy T43p-s a laptopom és übercsászár ;)

Sváby András a második kormányszóvivő

(#4037) faster válasza KisApám (#4033) üzenetére


faster
nagyúr

Nem a beosztottak tehetnek, szállj le erről a gumicsontról. Rajtad kívül ez senki nem mondta.

(#4038) Rive válasza Dr. Justice (#4027) üzenetére


Rive
veterán

Má' megint valaki a marxista szabadegyetemről.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4039) lajafix válasza Dr. Justice (#4027) üzenetére


lajafix
addikt

komcsi duma.

Rock'n Roll

(#4040) faster válasza dabadab (#4030) üzenetére


faster
nagyúr

Előtte meg sokat emelkedett a MOL. A tőzsde ilyen műfaj.

(#4041) Rive válasza lajafix (#4013) üzenetére


Rive
veterán

Meglássuk :) Tipp: kamatadó ide vagy oda, most min. két évig nőni fognak a lakossági megtakarítások.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4042) KisApám válasza faster (#4037) üzenetére


KisApám
addikt

Mintha melékeznék bizonyos rollins nevű emberkére, aki ebbe azirányba ment el, de bocsi, ha tévedek... end

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4043) faster válasza Rive (#4035) üzenetére


faster
nagyúr

Orvosok, gyógyszerészek - itt is földindulás. Plusz közlekedés, plusz nyugdíj, rokkantnyugdíj bizergálása. Fele eszembe se jut.

Földindulásnak én nem nevezném. Inkább a szarnak pofozgatása.

(#4044) rollins válasza KisApám (#4033) üzenetére


rollins
őstag

Egy árva szóval sem mondtam hogy tehetnek róla. Feszültség keltésre jó volt a korm. intézkedései. Tán megengeded hogy felháborodjak.

[Szerkesztve]

(#4045) Rive válasza faster (#4043) üzenetére


Rive
veterán

Földindulásnak én nem nevezném.
Majd a gyógyszerészek fogják ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4046) Dr. Justice válasza lajafix (#4039) üzenetére


Dr. Justice
tag

miért is?

Sváby András a második kormányszóvivő

(#4047) lajafix válasza Rive (#4041) üzenetére


lajafix
addikt

2 éves távlatban nem szokásom fogadni, de ha szarabbul fogunk élni, akkor mitől nőnének a megtakarítások?

Rock'n Roll

(#4048) faster válasza Rive (#4045) üzenetére


faster
nagyúr

Véleményem szerint a patikaliberalizáció egy nagy lufi, semmi több. Marhára nem az a baja az egészségügynek, hogy a benzinkutaknál nem lehet kapni algopirint.

(#4049) faster válasza KisApám (#4042) üzenetére


faster
nagyúr

Figy, a közszféra átlagbére magasabb, mint a versenyszféráé. Szerintem ez egy közgazdasági nonszensz.

(#4050) Dr. Justice válasza lajafix (#4039) üzenetére


Dr. Justice
tag

ha megengeded linkelném ezt:
[link]
a cikk végén van a komcsi duma/mentalitás
eldöntjük, majd gyártunk hozzá ideológiát, na ezt erőlteti feri meg bandája

[Szerkesztve]

Sváby András a második kormányszóvivő

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XIX. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.