Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XIX. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3051) ZoFe válasza Algieba (#3045) üzenetére


ZoFe
tag

ezzel az a gond hogy nem ezt mondták... hanem azt hogy ''nagy a jólét, dübörög a gazdaság, pannonpuma van'' aztán sok ember el is hitte...mert vidéken nem lehet fogni a hirtvét..csak a rtlklubot meg a tvkettöt na meg az államitvét...ezek közzül egyik se igazi pártatlan

(#3052) Algieba válasza ZoFe (#3051) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Oh, annyira aranyos volt. Ott voltam a helyi kampánybeszédén.
Szeretek mesét hallgatni.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3053) lazydog válasza rollins (#3049) üzenetére


lazydog
addikt

Akkor máris közös nevezőre jutottunk az egyik orbáni hazugságot illetően.
Ha meg esetleg ''történne valami'' a jelenlegi legitim kormánnyal, akkor az új kormány már minden kétséget kizáróan illegitim lenne.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3054) rollins válasza ZoFe (#3051) üzenetére


rollins
őstag

de ott az Echo Tv is szerencsére, ilyen mérsékelt jobboldali szemléletű tv szerintem, nekem tetszik.

(#3055) rollins válasza lazydog (#3053) üzenetére


rollins
őstag

Ennek ellenére többre becsülöm mint az ellenfeleit, remélem nem haragszol érte. :) De vannak dolgok amiket nem tudok elfelejteni, akkor már nem szeretem annyira, de ezzel valahogy együtt kell élnem :)

(#3056) lazydog válasza rollins (#3055) üzenetére


lazydog
addikt

Semmi harag, sőt megértem az ellenérzéseid.
Én sem tudom elfelejteni a viktoriánus korszak balsorsát, nyűgét, s nyilait.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3057) rollins válasza lazydog (#3056) üzenetére


rollins
őstag

Hogy őszinte legyek az Antall-kormány idején tanusított magatartásuk bennem eléggé ellenérzéseket váltottak ki, ilyen hisztérikus baromságokat műveltek, mint pl. Trianon kapcsán a kivonulásuk, a horvátoknak eladott kalasnyikov ügy, hogy akkor nem tudták befogni a pofájukat, ezért ki tudja mennyi délvidéki magyarnak lett ebből életveszélyes ''problémája''. Meg a fidesz fantomcégek, annak máig nem tisztázott története. Hogyan lettek ''vad'' liberálisból konzervatívok 1998 -ra. Tényleg nehéz megemészteni, ezekkel még ''nagyon'' el kéne számolniuk. :( Szval nem tudom mit higgyek. De nem értem mostanában miért érzem úgy hogy OV most őszintébb mint előtte -tudom hülyén hangzik- de figyelem a mimikáját, szemmozgását. Na jó lehet naív vagyok, vagy bakajálom a profi színészi ''tehetségét.

[Szerkesztve]

(#3058) divot válasza kymco (#2864) üzenetére


divot
veterán

Hínnye, legalább saját magával egyeztetne.

(#3059) divot válasza lazydog (#2872) üzenetére


divot
veterán

Korrekt, egyenes beszéd? Mi a szar van már ebben az országban? Párhuzamos dimenziókban élünk?
Tegnapig az volt, hogy ha nincsenek reformok, akkor következik az apokalipszis.
Most az van, hogy nem szükségesek a reformok, csak apró kiigazítás kell.

És ez neked korrekt? Komolyan ezt hiszed?

(#3060) divot válasza Don Vittorio (#2887) üzenetére


divot
veterán

A legkevésbé sem voltált meggyőző. Sőt, kifejezetten béna hozzászólást sikerült eleresztened.

(#3061) kymco válasza divot (#3058) üzenetére


kymco
veterán

Májusban ránk virradt az igazság napja, és mi észre sem vettük. Most pedig, mikor megtudtuk, hogy a politikai elit őszinte lett (egy véletlenül kikerült hanganyag alapján) már késő..... újra hazudnak.....

www.refujvaros.hu

(#3062) divot válasza rdi (#2961) üzenetére


divot
veterán

Mikor tegnap este meghallottam Orbántól ezt a fehér szallagozást, a fejemet a falba vertem. Ez a faszi ottragadt 2002 tavaszán, és azóta sem bír továbblépni.
Minden tőlem telhetőt meg fogok tenni (bár ez nem sok, de a nullánál azért több), hogy mielőbb visszavonuljon.

(#3063) viharhozo válasza Don Vittorio (#2887) üzenetére


viharhozo
addikt

Erre apám azt mondta neki megfelelő hangsúllyal: ''Úgy, most még kavard is meg...'' Mire a kisgyermek nővérem elkezdte bőszen kavarni, amire az asztaltársaság hangos nevetéssel reagált.

Erdemes megvasarolni az Elet is Irodalom jovo heti szamat, amely terjedelmes irodalomtorteneti elemzest kozol ''Arany Janos Csaladi kor c. versenek hatasa a balatonszodi beszedre'' cimmel!

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#3064) divot válasza viharhozo (#3063) üzenetére


divot
veterán

:)

(#3065) Dzsekó válasza divot (#3060) üzenetére


Dzsekó
addikt

Tudjuk hogy Fideszes szemmel ilyet nem szabad írni de azért ne te osztályozd már az egész topicot. Valóban hülye az aki szó szerint értelmez minden egyes szót. Pont most láttam ''akasszák fel magukat'' Lacit na látod ő sem tűnt el pedig próbálkoztak vele az MSZP-sek rendesen.

(#3066) kymco válasza Dzsekó (#3065) üzenetére


kymco
veterán

CNN interjúban GYF azt többször is mondta, hogy fontos a párbeszéd a tüntetőkkel....
Így már értem, hogy nem kellett szó szerint venni, hogy az Őszödi beszédében azt írja a tüntetőkről, hogy majd megunják és hazamennek... :)
A kettő közül melyik volt hazugság?
Ha az első, akkor azt jelenti, hogy akkor hazudott, mikor arról beszélt, hogy igazat kell mondani...
Ha a második, akkor minden rendben, GyF újra a régi....

www.refujvaros.hu

(#3067) Dzsekó válasza kymco (#3066) üzenetére


Dzsekó
addikt

Különösebben engem nem érdekel mit mondott de a fontos a párbeszéd a tüntetőkkel meg a megunják és hazamennek nem ütik egymást. Lehet velük dumálgatni, meg haza is mehetnek ha akarnak.

Egyébként a másik oldalon ugyanúgy hazudnak.

Ha te azt nem érted hogy ha Gyurcsánynak le kell mondania az rohadtul nem az öszödi beszéd miatt lesz akkor nem érted miről beszélek.

(#3068) kymco válasza Dzsekó (#3067) üzenetére


kymco
veterán

Én egy párszor leírtam már, hogy szerintem miért kell lemondania.... Egyébként látod a minimális jelét a kormány részéről a párbeszédnak a tüntetőkkel?
Szili arra sem emlékezett, hogy megkeresték a tüntetők a hivatalát, pedig jegyzőkönyv is született róla és ő a Parlament épületében volt egész nap....

www.refujvaros.hu

(#3069) rdi válasza divot (#3062) üzenetére


rdi
veterán

Hát őszintén szólva, én fehér, főzve mosott alsógatyát hordok, hogy ezzel is mélyen elítéljem a szaros hazugozásokat.
Ez elég, vagy húzzak még fehér zoknit is a makkos cipőmhöz ?

Ha nem félnék DVictoriótól, akkor most írnék én is egy felhívást:
Aki tiltakozni kíván a jobboldali verbális, és tettleges agresszió ellen, az hordjon mától fehér gatyát. (Ennél persez sokkal trágárabb szavakkal)

Illetve gatyókát.

Fej! Tor! Potroh!

(#3070) Dzsekó válasza kymco (#3068) üzenetére


Dzsekó
addikt

Írtam hogy nem érdekel ez a téma, fogalmam sincs hogy beszéltek-e a tüntetőkkel.

Gyurcsánynál meg arra gondoltam hogy az hogy te sutyiban milyen felvételekhez jutottál az ebben az ügyben nem az elsődleges. Itt a felvétel alapján csak egy gyanút alapozhatsz meg és az erkölcsi felelőséget, de az önmagában nem bizonyít semmit. Ha te ezt egy bíroság elé odaviszed egy jobb ügyvéd társaságában körbe fognak röhögni. Ami itt fontos az az hogy a költségvetés adatait meghamisították-e, az hogy valójában mi történt. Ha látod mit csinál a Fidesz pont ezt próbálják kideríteni. Mert a hangfelvételükkel önmagában semmit nem fognak elérni és ezt ők is pontosan tudják.

(#3071) kymco


kymco
veterán

[link]

Bonux-hazugságért 315 milliós bírság
Azért ezeket le lehet kezelni....

www.refujvaros.hu

(#3072) kymco válasza Dzsekó (#3070) üzenetére


kymco
veterán

Én azért nem vagyok abban biztos, hogy ez a FIDESZ hangfelvétele.... :)

www.refujvaros.hu

(#3073) Dzsekó válasza kymco (#3072) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ebben a vonatkozásban az teljesen mindegy hogyan jutottak hozzá.

[Szerkesztve]

(#3074) divot válasza Dzsekó (#3065) üzenetére


divot
veterán

Don Vittorio hozzászólását minősítettem, és nem osztályoztam az egész topicot. Egyébként mit is akartál kifejezni a hozzászólásoddal?

(#3075) Dzsekó válasza divot (#3074) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem pedig igen nagyjából az egész topicban ezt látom hogy aki Fidesznek jó dolgokat ír azt éljenzed, aki esetleg a valósághoz közelebb áll azt kevésbé. ;) Objektivitás is kell néha.

[Szerkesztve]

(#3076) divot válasza Dzsekó (#3075) üzenetére


divot
veterán

Tényleg, akkor fuss neki mégeccer a topicnak, mert valamit nagyon benéztél.
Vagy hazudsz.
Utóbbira szavazok.

(#3077) Dzsekó válasza divot (#3076) üzenetére


Dzsekó
addikt

Közöd nincs az objektivitáshoz vagy hazudsz.

(#3078) divot válasza Dzsekó (#3077) üzenetére


divot
veterán

Tudod ebben a topicban van egy-két ember mindkét oldalról, akinek kíváncsi vagyok a véleményére, ezért járok ide. A tefajta kiscsávók meg a mellékhatás. Elviselem, bár egyre unalmasabb a dolog.

(#3079) Dzsekó válasza divot (#3078) üzenetére


Dzsekó
addikt

Tudod attól hogy megpróbálsz sértegetni személyeskedni a tények még nem változnak. Az ilyen szintű hozzászólásaid pedig téged minősítenek kiscsávó.

[Szerkesztve]

(#3080) divot válasza Dzsekó (#3079) üzenetére


divot
veterán

Mellékhatás.

(#3081) kymco válasza Don Vittorio (#2887) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem rossz a hasonlat, mert nem igazán tudom beállítani sem a szereplőket, sem a helyzetet....
Inkább tartom jobbnak azt, (amihez hasonlót GyF is példának hoz fel sokszor), hogy van egy fazon, aki alkoholista lett, és te odaáll elé egy barát és azt mondja neki drámaian, hogy az egész életét eltolta, semmit nem tud felmutatni, mert elvesztett mindent, ami fontos....
És vsz ez részben igaz is, mert lehet, hogy a családja elhagyta, lehet, hogy nincs lakása, de a barát nem arra gondol, hogy a velejéig rossz mindenben. Ez egy valóságos állapot felerősítése szónoki magasságokba. Erős valóságalapja van, de azért túlzás, hogy felrázzon. (A te példádban viszont semmi köze nincs a valósághoz a ''hazugságnak''.)
Tehát nem igaz, hogy ''nem tettünk semmit'', meg hogy ''hazudtunk este, éjjel és nappal'', de komoly valóságalapja van. Komoly valóságalapja van a költségvetési félrevezetéseknek mind az EU, mind a társadalom felé. És ezt mondja úgy, hogy a szövegben bűnrészesnek mondja magát, de a tegnapi interjúkban már ebből is kihátrál (''Nem hazudtam'').
A te példádban viszont semmi köze nincs a valósághoz a ''hazugságnak''.
A beteges hazudozó nem azt jelenti, hogy soha nem mond igazat, csak azt, hogy nem tudni, hogy mikor....

www.refujvaros.hu

(#3082) kymco válasza Dzsekó (#3073) üzenetére


kymco
veterán

Megint érdekes a kifejezésmód... a fidesz jutott hozzá :) szvsz a sajtó... és az egész társadalom. Egy napig e fidesz szóhoz sem jutott.... úgy meglepte a dolog. Le sem tudta reagálni :)

www.refujvaros.hu

(#3083) Dumb válasza kymco (#3082) üzenetére


Dumb
senior tag

Ott a pont. :P

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#3085) szucsi


szucsi
őstag

Arra a kérdésre, hogy mit szól Gyurcsány Ferenc kijelentésére, mely szerint valamennyi politikai erő hazudott, Orbán Viktor kifejtette: a magyar politikában kétféle hagyomány létezik. Az egyik a kommunista párt hagyománya, a hazugság, amelyet a baloldal tovább vitt, a másik pedig az ellenzéké, az egykori illegális ''másképp gondolkodóké'', akik sohasem hazudtak. ''Én sem hazudtam soha az embereknek'' - hangsúlyozta Orbán


ezzel obán az én szememben önmagát illegitimizálta, hamár ilyen divatos lett ez a megfogalmazása a monnyonle-nek. az utolsó mondat a legtöbb személyiségteszt hazugságskálájában szinte szó szerint benne van. aki ikszeli, és még egy pár hasonlót, annak a teljes személyiségtesztjét kukába lehet dobni, mert nyilvánvalóan végighazudta, hogy magáról tetszetősebb képet alkosson. egy szent és bűntelen ember, egy szeplőtelen párt élén, okádnom kell. ki itt a kóros hazudozó, tessék mondani?


[Szerkesztve]

(#3086) joshua7 válasza Algieba (#3027) üzenetére


joshua7
veterán

Ööö..ezt nem igazán értem. Tudtad, h mi a helyzet, h rossz, amit csinálnak, de mégis odaszavaztál? De miért? Mert majd biztos jobb lesz? Hát marhára az lett.

szucsi: látom, itt megy továbbra is az OV fikázás. :C Feriről hazudozásáról mi a véleményed? Főleg miután továbbhazudik azután is, miután azt mondta befejeztük a hazudozást.

[Szerkesztve]

Semper Fi

(#3087) szucsi válasza joshua7 (#3086) üzenetére


szucsi
őstag

feri egy rossz pozőr, egy hazug ripacs. de könyörgöm, se ő, se más ne tegyen már úgy, mintha ő lett volna / lenne varázsütésre az igazmodnó juhász, maga a bűntelenül fogant tisztaság.

[Szerkesztve]

(#3088) joshua7 válasza szucsi (#3087) üzenetére


joshua7
veterán

Egyszerűen csak hazudik ő is. :)

Semper Fi

(#3089) Don Vittorio válasza szucsi (#3085) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Most ébredtem, elolvastam, mit mondott a CNN-en, majd gondoltam, idejövök, leírom, hogy amit ír, az minden hozzáértő szerint éppen az ellenkezőjét jelenti annak, amit mondott...

Erre Te itt vagy, és lelövöd a poént. Teeeeeee..... :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#3090) Don Vittorio válasza kymco (#3081) üzenetére


Don Vittorio
őstag

'A te példádban viszont semmi köze nincs a valósághoz a ''hazugságnak''.
A beteges hazudozó nem azt jelenti, hogy soha nem mond igazat, csak azt, hogy nem tudni, hogy mikor....''


Bármennyire is hihetetlen, éppen ezt írtam, olvasd vissza. Meg azt, hogy ezzel szemben a Fidesz retorikája arra épül, hogy ezt szó szerint kell érteni. Saját fülemmel hallottam. Sőt, az itteni megszállott Ovi-fanok is azt hajtogatták itt, hogy ezt szó szerint kell érteni. Akkor most hol az igazság?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#3091) Don Vittorio válasza divot (#3060) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Örülök, hogy van véleményed. :)

Sajnos tolókocsiban ülve írtam, azért lett ennyire béna. :(((

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#3092) shift+ő


shift+ő
senior tag

Akkor borítsuk fel a jobb és bal oldal megnevezéseket, mert eddig sem illetek az alájuk pozicionálódó pártokra.

Legyen egy (ős) őszinte, és egy (ős) hazug oldal, középen a süket-néma-vak-béna polgárok, és az 1 évnél fiatalabb gyermekek helyezkedhetnének el saját pártot alkotva, mint a mérleg nyelve.

(#3093) shift+ő


shift+ő
senior tag

Bocs hogy megint én, de a CNN orbán interjúra csak az jut eszembe, hogy a bolond sem tudja magáról, hogy bolond.

(#3094) magic7 válasza szucsi (#3085) üzenetére


magic7
tag

''ezzel obán az én szememben önmagát illegitimizálta, hamár ilyen divatos lett ez a megfogalmazása a monnyonle-nek. az utolsó mondat a legtöbb személyiségteszt hazugságskálájában szinte szó szerint benne van. aki ikszeli, és még egy pár hasonlót, annak a teljes személyiségtesztjét kukába lehet dobni, mert nyilvánvalóan végighazudta, hogy magáról tetszetősebb képet alkosson. egy szent és bűntelen ember, egy szeplőtelen párt élén, okádnom kell. ki itt a kóros hazudozó, tessék mondani?''


Konkrét Orbán hazugságot is tudsz mondani ami bizonyított, vagy te is azok közé tartozol aki képesek hazugságokat terjeszteni, hogy a kedvencük ne sérüljön annyira? Amennyiben nem támasztod alá bizonyítékokkal amit írsz, sztem a becsületes emberek téged is a Gyurcsány oldalához fognak sorolni és nem vesznek komolyan !

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#3095) Realradical válasza Don Vittorio (#3090) üzenetére


Realradical
őstag

Szerintem egy mezei főnöki leb@szás hangzik el GY.F. szájából amikor az előző felszólalókat végighallgatva nem hall használható ötleteket csak takaródzást! Amúgy mikor Tescoban dolgoztam ugyanilyen volt az igazgatói irodában az összes ov-val együtt (nem Orbán hanem osztályvezető :DDD ) leb@szást kapni...Még a szövegezése is hasonló elemekre épített... Nem tudom mit lehet ezen félre/elmagyarázni...
Véleményem szerint GY.F. politikus nem irodalmár tehát azok a néha csodásan romantikus költői magasságok amiket erről a beszédről néhányan feltételeznek, egy felindult embertől akiből spontán kitör a kritika a többiekkel szemben nem igazán valószínű...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3096) Realradical


Realradical
őstag

Orbán amúgy az illegitim kormányra mikor rákérdezett az rtl klubbon a riporter közölte, hogy jogilag a miniszterelnők legitim, sőt mindenhez joga van csak a bizalmat vesztette el ami a kormányzáshoz szükséges és ebben sajna van vmi...Ha jövő hét közepén azt mondanák 30% lesz az áfa ki hinné el neki, hogy valóban szükséges? Max az öreg nénikék akik hazafelé a szentbeszédről beszélik, hogy a rongálókat fel kéne akasztani!

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3097) bandiras2


bandiras2
senior tag

Hát a Tomcat egy darabig nem levegőzik...
Orbán meg veri a mellét, hogy visszavonni a megszorításokat, meghogy szakértői kormányt!!!
Dehogy fog ő vitatkozni a szakértőkön. Rábólint az első alkalmasra, majd amikor a szakértők keresztül nyomják a megszorítást, akkor széttárja a kezeit. Orbán fényes marad, és nyeri a választást.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#3098) WN31RD válasza szucsi (#3085) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem kell ehhez személyiségteszt. Én nem értek az ilyesmihez, mégis nyilvánvaló, amit írtál. Minimális józan ész birtokában egy ilyen szövegtől (''én sem hazudtam soha'') az ember egyszerűen elröhögi magát.

Ezentúl választhatunk ''soha nem hazudtam'' Viktor illetve ''éjjel-nappal hazudtam'' Ferenc között... vicces dilemma. :D

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3099) Senior tag válasza szucsi (#3087) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Úgy próbáljátok bbeállítani, hogy minden hazugság egyforma, se az okai, se a céljai közt nincs különbség. Ez nyilvánvaló csúsztatás, nem feltételezem, hogy ennyire buták lennétek.
#3022

Ugorgyunk!

(#3100) shift+ő


shift+ő
senior tag

Az az ígéret, amely biztosan (az ajak elhagyásának pillanatában) tudható, higy nem beváltható és megtartható, az hazugság vagy nem?

Illetve, kicsivel több mint 8 éve hangzott el egy politikus szájából, hogy: egy dolog a választási ígéret és egy másik dolog a kormányprogram. Ki mondta ezt (nem viktor)?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  PH!olitika Archívum XIX. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.