Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!
Nos, lehet, hogy fura a kérésem, de sajnos nincs más ötletem egy probléma megoldására. Sajnos szarakodik a gépem egy új házba való átszerelést követöen, és nem tudom mi a baja. Úgy néz ki, a proci vagy a lap a hibás, ehhez viszont ki kellene próbáljam őket más lapban/más procival. Ehhez kérnék segítséget, mivel sajna senki ismerös nincs a közelemben socket-a-s lappal és procival. Ha van köztetek valaki az oktogon közelében, aki rám tudna szánni egy este egy-másfél órát (nem tudom meddig tart kipróbálni), nagyon megköszönném... Ha lehetséges. Vajon....?
:U
Elöre is köszönöm!

U.I.: Nem ártana, ha egy ''tapasztalt'' róka lenne az illetö... :)

[Szerkesztve]

(#2) tailor


tailor
őstag

Senki nincs itt a közelben? Senkinek nincs egy próba erejéig kölcsöbne egy socketA-s athlonja?? Nagyon fontos lenne, plz!! Nem eszem meg, nem lopom el, egyszerűen tudni szertém, hogy mit kell lecseréljek... :(

(#3) stargazer válasza tailor (#2) üzenetére


stargazer
senior tag

uj gép? vagy csak a ház uj? próbáld meg visszatenni a régi házba és ha ott jó, akkor dobd ki az uj házad vagy add nekem. ha nem vagy tapasztalt, akkor akármi is lehet a baja. ha esetleg elmondanád hogy mit hogyan csináltál, lépésről lépésre, és hogy mik a tünetek, akkor segít neked sztem bárki, de ez a kölcsi-fejösszedugdosósdi nekem kicsit meredeken hangzik. vadidegen emberrel... ez nekem idegenül hat. nem akarlak megbántani ezzel, egyszerűen nekem ez az érzésem. ha mondjuk valami ismerős ismerősének az ismerőse vagy... én csak így biztos hogy nem segítenék egy vadidegennek. persze ez a fórum nem az érzésekről szól :B , ugyhogy bízom benne hogy azért lesz valaki aki felajánlja a segítségét neked, és nem mindenki olyan mint én. amit így fórumon keresztül csak tudok én mindenben nagyon szivesen segítek neked.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#4) tailor válasza stargazer (#3) üzenetére


tailor
őstag

Hello.
Csak a ház új...
Annyi történt, hogy vettem egy új házat, és áttettem bele az egész gépet. A procit ki sem vettem a lapból, úgy került át. Amikor minden bent volt a helyén, mint a régi házban, gép bekapcs, de semmi, a ventik ugyan pörögtek, de a monitor csak villogott, no kép, semmi pittyegés, a post sem jött be. MSI lapom van, és ezen van 4 diagnosztikai led. Nos ez azt mutatja, hogy a proci vagy hibásan lett betéve, vagy rossz :F
Ekkor kivettem, újra bepasztáztam, majd vissza.--semmi
Lehúztam a dvd-t: semmi
ugyanez hdd-vel: semmi
Cmos reset: semmi

Szal passz. Egyébként meg igazad van, nem várhatom el, hogy bárki is eljöjön, és kölcsönadja a prociját( vagy egy prociját) csak úgy, mert egy fórumon vagyunk...Asszem kicsit sokat vártam.
Majd vhogy hazajuttatom a lapot, procit, otthon majd csak akad valaki ismerős.

(#5) Agostino válasza tailor (#4) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Nem vettem észre, hogy lett volna róla szó, de a ramok kivétele, megcserelése lehet, hogy megoldja a problémádat. Egyszer egy srácnak hasonló gondja volt DC++n, neki is azt javasoltam, hogy ramokat piszkálja meg, és miután megtette, pöccre indult a gép. Szerintem egy próbát igazán megér a dolog.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#6) tailor válasza Agostino (#5) üzenetére


tailor
őstag

Most kivettem egyet/kettőt/ mind a kettőt(!)---semmi, még csak nem is sípol...szerintem itt valami nagyon maghalt, és az az érzésem, hogy az alaplap...

(#7) Loha válasza tailor (#1) üzenetére


Loha
veterán

Esetleg ha szépen megkérsz lehet róla szó... :U (IX.ker)
Ja természetesen te jössz hozzám :)

[Szerkesztve]

(#8) tailor válasza Loha (#7) üzenetére


tailor
őstag

mennyire szépen? :) Óradíjat is hajlandó vagyok fizetni, ha úgy biztosabb.
Ha esetleg beleegyeznél, merre vagy található? Csak mert akkor valahogy el kellene jutnom oda, előtte pedig be kellene szerezzek egy dobozt az alaplapnak, mivel az otthon van :( Nem számítottam ilyenre...
Viszont csak holnap 6tól érnék rá...ez nem tudom, mennyire befolyásolja döntésed... :U

mod: az számomra is egyértelmű, hogy ÉN megyek... ;)

[Szerkesztve]

(#9) Loha válasza tailor (#8) üzenetére


Loha
veterán

Ne viccelj már az óradíjjal, nem vagyok én egy M*stral... :U
Részleteket priviben vagy MSN.
Asszem jó a holnap.

(#10) csigi


csigi
addikt

Táp is új?
A ház gomjai, ledjei jól lettek csatlakoztatva az alaplapra?

nofene

(#11) tailor válasza Loha (#9) üzenetére


tailor
őstag

priv ment

(#12) tailor válasza csigi (#10) üzenetére


tailor
őstag

Igen, a táp is új, de egy hetet már ment az előző házban :F
A gombok jók, power/reset működik, a ledek is (power/hdd)

(#13) blise


blise
tag

szedett szét már valaki compaq tc1100 tip táblát? Nekem is ment egy darabig, de a gombok környékén sehogy se jön szét a keret, ha valki tudja a megoldást, esetleg robbantott ábrát az beledumálhatna.

köszi!

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#14) tailor


tailor
őstag

Sajna mennem kell, (ha nem válaszolnék segítő szándékú kérdésekre...)
Későn majd még benézek, főleg Loha segítő szándéka miatt... :R

[Szerkesztve]

(#15) BobMaster válasza tailor (#4) üzenetére


BobMaster
senior tag

A házban voltak az alaplapi tálcán előre becsavarozott távtartók (bolhák) ?

Biztos, hogy mindegyik felett van luk? :U

Kapd ki a házból, asztalra vele. Semmi más csak proci, memória, táp, VGA. Csavarhúzóval zárd rövidre a power SW-t, és figyelj arra, hogy a VGA egyenesen álljon.

Ugyanaz a hiba maradt?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#16) Trak válasza BobMaster (#15) üzenetére


Trak
addikt

Így van, az első gondolatom nekem is ez volt az első hsz. elolvasása után.
Nekem is volt egyszer egy hasonló problémám, aztán kiederült, hogy valami rövidzre zárt valamit a házba beszerelés után.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#17) stargazer


stargazer
senior tag

az a baj, hogy nagyon könnyen előfordulhat hogy az ember nem veszi le a pulcsiját, szőnyegpadlója van, nem fogja meg a radiátort mielőtt nekiáll (de még ha megfogja akkor is előfordulhat), nem a nyáklap élét fogja, és sajnos nagyon könnyen elszállhat ilyesmitől is egy alkatrész... :F

ezzel kapcsolatban mit mondasz?

[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#18) Zull


Zull
senior tag

Nekem is ugyanezeket a tüneteket produkálta a gépem, és visszavittem, megnézték, és a deszka volt a szar, bár nekem ment négy napig, és super pi közben fagyott ki. De tuti hogy a deszka szar, különben sípolna, még akkor is ha szétég a procid, vagy ha ketté töröd a VGA-d, és vagy olyan hülye, hogy visszarakod a gépbe. :DDD

(#19) tailor válasza BobMaster (#15) üzenetére


tailor
őstag

Bakker! és tényleg!! csak lap, proc, vga, mem, kiszedve a házból: MENNEK!!!! Aztamajdnem mondtam valami szépet!!
A házban vannak távtartók, minden passzol....hmm...de nem tudom, mi okozhat zárlatot... :F

kellene velemit a lap és a távtartók közé tenni?

(#20) tailor


tailor
őstag

up...tipp? hogyan tudnám megoldani a szigetelést? :F

(#21) KrAt válasza tailor (#20) üzenetére


KrAt
veterán

Nem lehet, hogy kontaktos a lapod? És kicsit meghajlítva megy / nem megy? Láttam már itt a fórumon ilyet.. :(

(#22) tailor válasza KrAt (#21) üzenetére


tailor
őstag

nem hinném, hogy kontaktos, hiszen a házból kivéve teljesen jól megy...
A házzal kallene kezdeni vmit... :F

(#23) KrAt válasza tailor (#22) üzenetére


KrAt
veterán

Ugyanez volt akkor is.. Persze csak egy ötlet... Csak luknál van távtartó? Mert egy felesleges bennemaradt, és rövidrezár vmit...

(#24) tailor válasza KrAt (#23) üzenetére


tailor
őstag

ezt nem tudom fejböl, de megnézem este...lehet, hogy ez a bibi...
Thx!

[Szerkesztve]

(#25) KrAt válasza tailor (#24) üzenetére


KrAt
veterán

Nincs mit :)

(#26) tailor válasza KrAt (#25) üzenetére


tailor
őstag

És igen. Egy távtartó volt a ludas...askdkjkj!%/=%7t67t@@!! Hogy lehetek ekkora...áá...mindegy. :O

Mindenkinek nagyon köszönök mindent!!! :R

(#27) KrAt válasza tailor (#26) üzenetére


KrAt
veterán

Király :D Akkor használd egészséggel :DDD

(#28) tailor válasza KrAt (#27) üzenetére


tailor
őstag

Láma Tailor...lálálá :))
Thx!!!

(#29) BobMaster válasza tailor (#28) üzenetére


BobMaster
senior tag

Tapasztalata csak annak van, aki már hibázott ;)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#30) tailor válasza BobMaster (#29) üzenetére


tailor
őstag

:R

(#31) shift+ő válasza blise (#13) üzenetére


shift+ő
senior tag

[link]

Inne letöltheted.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.