Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#117) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

sziasztok!
nekem van egy kingston 2 gigás pendrivem vírusos mert a fájlokat átnevezte és nem tom formázni mert azt írja ki h írásvédett mit csináljak?

(#380) Laby


Laby
senior tag

Hali! Pár napja elkezdett a pendrive-om rosszalkodni. Amikor törölni akarok róla akkor írásvédett (nincs megnyitva sehol máshol és nem az a tulajdonságokba megnézve), ha másolni akarok akkor meg ezt írja:
"a windows nem tudta menteni a fájl összes adatát. az adat elveszett. a hibát hardverhiba vagy hálózati kapcsolat hibája okozhatja. próbálja máshova menteni"
Így egy filmet rárakni sem tudok, valamit törölni sem meg szinte semmit mert mindig ezt írja. Leformáztam azóta a pendrive-t utána elkezdte ugyan ezt játszani. Kingmax 8gb-os pendrive ez. Total commander-be másoltam, meg intézőbe is de ugyan ez mind a két helyen.
Nem tudja valaki mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#381) Laby


Laby
senior tag

Ez a része megoldódott, amikor nem rakom le a tálcára és a képernyőn a másolás van akkor engedi. Viszont most meg amikor berakom akkor azt írja hogy helyezzen be lemezt mert nem található semmi. Ha formázni akarom akkor írásvédett, és most nem tudom használni a pendrive-t.

(#385) Zoli G


Zoli G
tag

Sziasztok, EMTEC 16gb-os pendrájvom van pqi memo chip-ekkel. Probléma a következő: Kölcsönből visszakapva, a cucc már csak olvasható, mintha írásvédett lenne. Se win se linux nem tudja írni, törölni róla. mind a kettő úgy csinál, mintha megtette volna, de kihúz-bedug után látom, hogy nem történt semmi, csak az van rajta ami azelőtt. Formázni sem tudják, sőt próbáltam egy Low level format progit is, na az se. sőt amikor elvileg íródik, nem is villog az a fény ami azelőtt villogott. :( Létezik hogy "kontakhibás benne az írószál" vagy valami hardveres gubanc? van valakinek egyéb ötlete(már minden épeszűt kipróbáltam) :W

(#462) #93794560 válasza razorka777 (#461) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi a tippet, de sajnos ez sem segített. Ez sem tudja formázni a pent. Azt írja, hogy a pendrive írásvédett. De az lehetetlen, mert nincsen rajta semmiféle írásvédő kapcsoló. Úgyhogy valószínű, ez kuka.

(#498) jootomy


jootomy
tag

Sziasztok!

Pendrive problémám adódott. A következő üzenetet kapom folyamatosan "a lemez írásvédett"

típus: 8GB CRS Flash Voyager

- a lemezre nem tudok másolni
- nem tudok törölni fájlokat
- nem lehet formatálni
- vírusírtót futtattam
- USB antivirus progim van
- registrybe nincs meg a következő:
"HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\
\StorageDevicePolicies ''WriteProtect'' = 1" pedig elvileg itt is lehet a gubanc

Elég sok mindennel próbálkoztam, sajnos eddig sikertelenül.
Érdekelne hogy esetleg szembesült-e valaki hasonló problémával, illetve várom a hasznos ötleteket, miket lehetne még megpróbálni.

Kérném gyors segítségetek! Köszönöm!

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#514) guetta0808


guetta0808
csendes tag

nekem van egy pendivom 4 gigás, de nem lehet megformázni mert az írja ki hogy írásvédett és megnyitni sem tudom, pedig felismeri a gép meg működik is.
Tud valaki vmilyen programot a meggyógyítja?

(#630) Blizz


Blizz
őstag

Sziasztok lenne egy kis problémám.A pendrive-om 16gigás összesen 15,8 giga szabad hely van rajta, át szeretnék másolni egy 15,3gigás full hd-s filmet, de nem engedi az írásvédettség miatt.
Ha total commanderben akarom másolni, csak simán kiírja, hogy írásvédett, ha sajátgépben akarom akkor azt írja, h nincs elég hely rajta.
Miért van ez valaki tudja?
(Win 7 64bit)

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#705) Redome86


Redome86
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám van a 4 Gb-os EMTEC pendrive-ommal, hogy mikor fájlokat szeretnék rámásolni (PC-ről), egy idő után (a folyamat közben), kiírja, hogy a lemez írásvédett, szüntessem meg ezt, vagy használjak másik lemezt...
A slusszpoén pedig az, hogy laptopról pedig lehetett rá másolni cuccokat... :W
Mi lehet a baj?

KÖSZI!

"Nem tudom, hogy kell képernyőképet küldeni..." "Semmi baj. A billentyűzetet látod?"

(#847) mijos


mijos
senior tag

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a 16 gb-os pendrive-ra nem tudok rámásolni egy 10 gb-os hd filmet mert azt írja ki a total, hogy írásvédett!

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#905) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Van nálam egy pendrive ami bevágta a durcát és nem engedi, hogy formázzam... azt dobja rá, hogy írásvédett, pöcök kapcsoló nincs rajta, unlocker nem akarja feloldani, minden formázó program azt írja, hogy írásvédett.

Mit lehet tenni? Dobni a kuka felé? :W

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#971) Susana


Susana
tag

Üdv mindenkinek!
Van egy 8gb maxell pendrivom amin elfelejtettem a kódot.
Mivel 2partíciós így még a lejátszók se látják.
Formázni nem tudtam mert írásvédett.
Lehet ezzel kezdeni valamit vagy rakjam vissza a polcra had porosodjon tovább?

(#1016) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, az történt, hogy megtaláltam egy régebbi pendriveomat, és nemtudtam h miért volt "eltűntetve" :). de már tudom. Írásvédett, és nem tudom levenni róla az írásvédettséget, se formázni, se törölni, se rárakni. 4 gigás ugyhogy azért ha meglehet csinálni nem lenne rossz :) Vkinek vmi ötlete, hogy mivel vehetném le róla az írásvédettséget? :F

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#1026) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Lehetséges, hogy egy vírus annyira hazavágjon egy pendriveot, hogy kuka? Nem lehet formázni, nem lehet partíciót törölni, semmit nem enged, de a vírus próbálna róla lejönni. Hirenssel live xp alól is próbáltam többféle partíciókezelő programmal, semelyik nem hozott eredményt, a beépített windows-os arra hivatkozik, hogy írásvédett. Partition Magic úgy csinál, mintha megcsinálná, de utána szembesülök csak vele, hogy nem történt semmi.
Nem saját pendrive, most találtam a fiókomban, de lenne egy 8gigás driveom, ha tudnék vele kezdeni vmit. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1077) petiked


petiked
tag

Sziasztok!

Új-kibontatlan pendrive vásárlása volt: DataTraveler C10 KINGSTON 32GB
Kibontás után és USB-be bedugva hibaüzenet: (ha másolni szeretnék rá)
A lemez írásvédett. Szüntesse meg az írásvédettséget, vagy használjon másik lemezt.

A pendrive kuka vagy még menthető? Nem tudtam formázni eddig 1-2 okosabb programmal sem, de hátha tudtok vmi jó tanácsot adni, mivel? Meg mi ez az írásvédettség?? (nincs rajta fizikai gomb)

Köszönöm szépen!
(próbáltam visszaolvasni, a problémát megtaláltam, de választ rá nem, kérek segítséget)

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#1110) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok!

Van egy pendrive-on ami minden particionálási és formázási műveletre azt írja, hogy a lemez írásvédett. Linuxon is próbáltam, de semmi. A pendrive-on nincs írásvédetté tevő kapcsoló.

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#1120) petiked válasza petiked (#1119) üzenetére


petiked
tag

1x tudtam rá másolni, gondoltam formázom, gyorsformázás-t nem tudta befejezni, a sima formázás meg nem megy, semmi sem történik, particio programmal sem tudom, sem létrehozni sem formázni - össze fogom törni, irtó idegesítő, lefagy, meg kiírja h írásvédett.....

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#1211) Dandaszabi válasza Blizz (#630) üzenetére


Dandaszabi
csendes tag

Szia! keresgéltem és pont megtaláltam hogy neked is ilyen problémádvolt a film másolással!
idézlek: Sziasztok lenne egy kis problémám.A pendrive-om 16gigás összesen 15,8 giga szabad hely van rajta, át szeretnék másolni egy 15,3gigás full hd-s filmet, de nem engedi az írásvédettség miatt.
Ha total commanderben akarom másolni, csak simán kiírja, hogy írásvédett, ha sajátgépben akarom akkor azt írja, h nincs elég hely rajta.
Miért van ez valaki tudja?
(Win 7 64bit)

nekem ugyan ez van és azt szeretném kérdezni hogy sikerülte mnegoldani a problémát???üdv

(#1227) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Hello Kitty-s (nem az enyém :) ) 8 GB Pendrive írásvédett lett , nem lehet formázni sem. Nincs rajta kapcsoló .

Valakinek ötlete ?

miszter

(#1234) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Nálam van az írásvédett Hello Kitty pendrive.

Generic Flash Disk Usb Device , Everest is ezt írja róla...

miszter

(#1265) Greg Lacy


Greg Lacy
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Generic USB drive-om, szép koponyás, swarowsky szerű berakásokkal, 32GB-os. 5000-ért vettem egy sráctól, aki kínából rendeli.
Nagyon jól működött, míg tegnap bedugtam, és a Win7 javítani akarta (vagy folytatni nélküle). Nosza rajta, javíccsad'! :)
A javítás majd' 1,5 órát vett igénybe, és semmi, meghalt a pendrive. Formázni nem tudtam, más programok nem észlelték.
Ráuszítottam a HDD Regenerátort, miszerint 190 bad sector van rajta. Ezek után nagy nehezen leformáztam, LOW LEVEL formáztam, és végre működött.

Igen ám, elkezdtem volna rá adatokat másolni, mikor is kiírta pár fájl után(!!!!), hogy a pendrive írásvédettségét szüntessem meg. Na de az én penemen nincs "pöcök", meg semmi gomb, amivel írásvédettséget lehetne beállítani.

Újra ráuszítottam a HDD regeneratort, és a 190 rossz szektor mellé több száz ún. delay-t dobott ki. Persze ekkor a hibakeresés még csak 10% körül járt. Nem hagytam végig futni, ez a 10% is több órát vett igyénybe.
Azóta még mindig halott, bár a gép már felismeri rendesen, de se törlés opció nincs, se delete+enter kombó, mert írásvédett. Formázni már nem tudom.

Meg lehet még menteni?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Ui.: Mi az a delay ebben az esetben?

Gigabyte Aorus Gaming 3, Core i5-8400, 16GB DDR4 2400MHz HyperX Fury, GTX1660 Super 6GB, 500GB Intel m.2, 2TB Toshiba, 1TB Toshiba

(#1323) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Az előbb másoltam volna a pendrive-omra,de azt írja,hogy írásvédett(eddig érdekes nem volt az),aztán el is tűnt róla minden fájl. Formázni akartam(amit már egyszer kellett régebben is,tehát tényleg nem a legjobbat vettem ),de azt írja nem lehet,mert írásvédett....mit csináljak?

(#1330) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Nem tudom íri a pendriveomat,mert néhány napja azt írja ki,hogy írásvédett(formázni se tudom).
HELP!!! Sürgős!

(#1350) fkosa válasza szoke12 (#1337) üzenetére


fkosa
tag

Nekem is hasonló problémám:
8GB Maxell pendrive, írásvédett lett.
Formázni semmivel nem tudtam (kipróbáltam azokat a progikat is, amit ajánlottak, mindegyik azt írta ki, hogy írásvédett). Linux alól sem.
Egy külföldi fórumon olvastam, hogy ha a vezérlő írási hibát észlel, írásvédetté teszi a teljes pendrive-ot. Sajnos az ott megjelölt progit nem lehetett letölteni.
Ha esetleg tudsz megoldást, megköszönném ha megosztanád. Nem kár apendrive-ért, de kíváncsi vagyok a megoldásra.

(#1359) Skiza07


Skiza07
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tudok segíteni páratoknak ezzel a hozzá szólással:
Párnapja hozzám került egy pendrive, bármit próbáltam írásvédettséget jelzett, mígnem az alábbi folyamatot futtattam és így már használható a pendrive:
Csatlakoztasd a Pendrive-ot jegyezd meg a meghajtó betűjelét (ebben a példában D: ) lépj ki a saját gépből, meg minden olyan programból, amiből kezelheted a fájl rendszered.
Start / Futtatás / írd be, hogy: cmd /majd nyomd meg az [ENTER] billentyűt /Ekkor felugrik a Microsoft parancssor/ ide írd be:
CHKDSK <meghajtóbetűjel kettősponttal> /F /R {pld: CHKDSK D: /F /R} majd nyomd meg az [ENTER] billentyűt. Várd meg míg lefut ez az ellenőrzés-javítás, ekkor kapsz egy jelentést róla, lépj ki a parancssorból (írd be: exit majd nyomd meg az [ENTER] billentyűt)
majd teszteld hogy tudsz-e fájlt mozgatni a pendriveról/ra.

Bocsánat, ha egyeseknek túl szájba rágós, de nem mindenki ért ugyan annyira a számítógépekhez.
Sok sikert!
Keresést segítő szavak:
javítás
írásvédett
megoldás

[ Szerkesztve ]

Defy+ Pattogott betázson, semmi. Csúszott kijelzővel lefele murván, semmi. 20 perc kettesben egy pendrive-al a zsebemben, megkarcolódott.... -.-'

(#1362) fkosa válasza Skiza07 (#1359) üzenetére


fkosa
tag

Köszönöm az ötletet.
Kipróbáltam:
"A Windows nem tudja futtatni a lemezellenőrzést ezen a köteten, mert a lemez írásvédett"
Sajnos ebben az esetben ez nem windows beállítás / filerendszer probléma (kubuntu alatt is ugyanez az effekt).

(#1455) Szaki2


Szaki2
tag

Nekem egy 8 GB-os Kingstone DataTravelerrel van problémám.
Kicseréltem a gépen az alaplapot és a procit, újraraktam a Win 7-et,
és azóta a 8 gigás pendrive-nál vagy lassúnak ítéli az USB portot, nem 2.0-nak.
Ha meg a gyors USB portba dugom és elkezdek rá másolni, akkor
azt írja ki, hogy írásvédett, szüntessem meg az írásvédettséget.

Más gépeken rendesen működik a pendrive.
Az otthonin működnek más pendrive-ok, a 2 gigást simán viszi, egy másik 8 gigásra is
gond nélkül másolt, vagy olvasott.
FAT 32-re van formatálva, többször is formatáltam, de nem oldja meg a problémát.

Esetleg van valami ötlet, hogy mi lehet a baj?

(#1533) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Van egy 16GB-os Kingston DT111 pendriveom ami kb fél éves lehet. Nem használom nap mint nap de csinált egy érdekes dolgot! Akármilyen gépbe beteszem, működik, de csak olvasni lehet róla! Filerendszer: NTFS. Nem tudom megformázni semmire se sem HP USB Format utility, akármilyen neten fellelhető format utility, XP, Win7, Win8, Ubuntu 12.10, N8, Samsung okostévével sem. Visszavinném a boltba kicseréltetni, de mivel nem tudok róla adatot törölni (munkahelyi doksik) így ez esélytelen. Az írja, hogy a lemez írásvédett amit nem értek, hiszen még egy vacak visszajelző led sincsen rajta, nemhogy ilyen szoftver vagy kapcsoló vagy bármi.

Mit lehetne kezdeni ezzel? :F

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#1541) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Sziasztok csöppet elakadtam

Van egy pendrive-om amit egy kiállításon kaptam, Volt rajta sajtó anyag
A lényeg hogy 2 particó van rajta, az első írás védett volt (ott volt az anyag is) 100mb-os partíció, a másik része pedig kb 860 mb...ez szabadon használaható.

Nagy nehezen sikerült az írásvédett partíciót írhatóvá formázhatóvá szenvedni.
De a lényeg még mindig nem sikerült, vagyis össze fűzni a 2 partíciót
Próbáltam az EaseUS partition Master 9.2.1-gyel, de ott úgy látszik mint ha két tök különböző meghajtó lenne. sehogy sem sikerül össze rakni.

A vezérő csip:SM3257AA
A flash SacnDisk, érdekes hogy 8 gigásnak írja mikor csak 1 elvileg...

Nézegettem ezekkel a programokkal:

SMI_SM3257ENAA_MPTool_V2.03.58_v8_K1129
ChipGenius-szal

Valami a "szakmában" PRO emberke elmondhatná mit kéne csinálni :R :R

Description: [F:][G:]USB-háttértár(SMI/SMI USB DISK/USB DISK)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 500mA

USB Device ID: VID = 090C PID = 1000
Serial Number: 0000000000000006

Device Vendor: SMI Corporation
Device Name: USB DISK
Device Revision: 1100

Manufacturer: SMI/SMI
Product Model: USB DISK/USB DISK
Product Revision: 1100/1100

Chip Vendor: SMI
Chip Part-Number: SM3257AA - ISP K0920-AATS
Flash ID Code: 45DE9482 - SanDisk - 1CE/Single Channel [MLC-8K] -> Total Capacity = 8GB

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/smi.html

Ötlet? :F
Újra kéne írni az egész vezérlőjét? :F

(#1623) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv srácok!

Most találtam a fiókban egy 4gb os DT100-as kingstont.

Sajnos vírusos és nem lehet törölni mert írásvédett...

Le tudom valahogy formázni, mert semmit nem enged sajnos....?!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#1632) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Üdv.
Van egy 8Gb-os KIngmax pendrive-om. Nem lehet formázni se windowsos alap programmal se semmi mással. Az írja ki a win, hogy írásvédett. Mit tudok tenni, hogy le tudjam formázni és használni tudjam?

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1701) stranger28


stranger28
addikt

Üdv!

Pendrive fogta magát és írásvédett lett, szóval gondolom vége. Olvasni tudom, így lementettem róla a dolgokat, viszont elég érzékeny infók vannak rajta, amiket nem tudok törölni sem így. Valahogy le tudnám pucolni, mielőtt elmegy gariba, vagy csak kalapáccsal?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1733) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Van egy 4-5 éves 8 Gb pendrivom, amit már egy ideje nem használtam. Most bedugtam a gépbe, azt írja ki hogy formázzam, de azt meg nem engedi, mert állítólag írásvédett.. :(

mit tegyek?? Illetve milyen formázással próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

(#1749) Galdius


Galdius
csendes tag

Helló mindenkinek a problémám a következő lenne Kingstone 4 GB micro sd - egy rasberry pi hajtott meg viszon multkor mikor bekapcsoltam nem akrt bejönni hiba üzenet adott kiderült hogy nemjó valmi a microsd vel kivettem mondom megformázom de semmi nem engedte az image wirtenél aztmondja vagy a formázásnál hogy

erorr 1117

és linux alatt se férek hozzá olyan mintha írásvédett lenne csak olvasni tudom a kartyat semmi mást

előre is köszönöm válaszotokat

(#1752) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Van egy 4 Gb pendrirom, ami egyik napról a másikra azt írja ki, hogy írásvédett, pedig én nem tettem azzá.. azt se tudom hol kell :W
Hogy tudnám xp alatt leszedni az írásvédettséget?

Másik
van egy 8 gb is, az korábban elromlott, miután sikeresen visszaszedtem az adatokat, a win 7 nem tudta formázni, majd egy androidos tabbal otg-n keresztül sikerült formázni, sajnos azonban xp nem ismeri fel és nem is tudom formázni..
Valami ötlet? :R

(#1772) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok

Adott egy Kingston data traveler 102 pendrive 8 gb-os.
Ami eggyik pillanatról a másikra írásvédett lett.
Hogyan tudnám az írásvédelmet megszüntetni rajta windows 7 alatt?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1846) kyd


kyd
tag

Üdv!
Lenne, egy nagy gondom. Van egy pednrive amit leformáztam NFTS-re működött is rendesen, semmilyen gondom nem volt, de ma amikor másoltam fel rá képeket, egy percről a másikra kiírta hogy a lemez írásvédett, és most semmit sem tudok csinálni rajta, se törlöni, se felmásolni rá, sőt még formázni sem lehet... Szerintetek mit lehet vele csinálni?

(#1865) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok.

Van egy 16Gb -os pendrive-om. A mai nap fel akartam rá tenni egy Win7 telepítőt mert untam már az eredetiről felrakni utána meg szarrá updatelni. (az ison belül sajnos volt aktivátor is, spec nekem nem kellett volna de mind1 nem láttam) Win7usbdvdtool-t használtam ami el is kezdte a folyamatot mad 6% -nál beriaszott az MS security amit le is álíltottam. De ezután nem tudta folytatni a program a műveletet.
Megpróbáltam újra de onnantól kezdve már semmit nem tudtam csinálni a pendrive-on a Win7 azt írja hogy írásvédett.

Mit tudok ezzel kezdeni?

(#1933) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok.Van egy pendrive-om egyik napról a másikra azt írja írásvédett semmit nem tudok vele csinálni.Tud valaki segíteni?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#1952) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok.
Van egy [Kingston DataTraveler 2.0] pendrive, csatlakoztatom a számítógéphez, minden adatot látok rajta de törölni vagy formázni nem tudom mert azt írja ki, hogy írásvédett és ''Szüntesse meg az írásvédettséget'' de hiába veszem le róla az írásvédettséget, nem segít. A pendrive-n levő képeket meg lehet nyitni, át lehet másolni a merevlemezre de törölni nem lehet. [ Hard Disk Sentinel-el végig futtattam egy felületi tesztet].
Tud valaki segíteni?

(#1993) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy Kingston DataTraveler 111 8GB-s pendrive. Ma szerettem volna másolni rá, de kidobta, hogy nincs ilyen fájl..
Eltávolítottam biztonságosan, bedugtam és ezek a képek fogadtak:


Formázni sem engedi, mert ez fogad:
A pen-t 06.18-án vettem.
Gondolom "kuka", vagy esetleg van rá mód, hogy újra használható legyen?

Szerk.: Amikor bedugom a windows javítani akarja, rámegyek, de itt is előjön, hogy írásvédett..

[ Szerkesztve ]

(#2020) dsomogyi


dsomogyi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Kingston DataTraveller 111 (8G, USB 3, NTFS fájlrendsz.) pendrive-om, amely sajnos írásvédett, de ez nem minden, a Számítógépben sajnos nem látható, mivel betűjelezésre várna, csak az írásvédettség miatt ezt nem tudom megtenni a Lemezkezelőben... Total Commander sem látja, csak a Windows Lemezkezelő. Valamint hallható a ki- és behelyezéskor az ezt kísérő Win7-es hangjelzés.
Sajnos ez azt jelenti, hogy az írásvédettség megszüntetésére is korlátozottak az eszközök.
Amíg még lehetett, próbáltam formázni, megcsináltam a regedites megoldást is, nem nagyon működtek, megkíséreltem az attribútumokat is átállítani, mindezt sikertelenül, az írásvédettség égisze alatt semmire sem hajlandó az op. rendszer.
Sajnos a meghibásodás körülményeiről nem tudok mit mondani, mivel nem velem történt a baleset.

Szerintetek hagyjam a csudába, vagy van még valami, amivel érdemes próbálkozni?
Számos fórumot végignyálaztam már, próbálkoztam szintén számos megoldással, de mivel a pendrive azért nem egy rossz darab, még nem adtam fel. Tudom, hogy már a sokadik írásvédett pendrive problémával hozakodom elő; ezt azért teszem, mert a sablonmegoldásokkal már sokat kísérleteztem, eredménytelenül.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#2029) talpas


talpas
aktív tag

A tapasztalatomat szeretném veletek megosztani. Még dec. közepén drága szeretett villamos szolg-tó hálózata pillanatra el, majd visszaadta az áramot. Supertalent 16GB USB3.0. nevű Pendriv-ra írás itt megszakadt, mert hát én bűnös pont akkor írattam rá. Ja! se vihar se semmi. PC továbbra is látta csak írásvédett módba került és lefogta a rendszert. A reg.bázisban levő átírást és HPformat, stb. progikat itt most felejtsük el. STalent oldaláról a gyári, recoveri progi föl sem ismerte. Linux GParted sem bírt vele. Egyedüli értelmes adatmentést ha erre van szükség a Check Flash pr. tudott img. formátumban és az adatok mind megvoltak, a félbeszakadt file is! Sok-sok nemokosság és progik után kutatva megtaláltam az én problémámra atestvérek honlapját. Szóval első lépésben ki kell deríteni a vezérlő chip pontos típusát kinek mi tetszik innen vigyázat, lehet virnyás file is! És kell, ami ezután rendbe teszi ill. feltölti a vezérlőbe az új flash-t. Nálam pld. a Controller ebben a P.drive-ban az Innostor IS902-A3, controller IS902-A3 .Ezt követve megtaláltam a vezérlőnek megfelelőInnostor IS902 MP Package csomagot. Elindítva Production, scan-ra, beolvasta a Flash ID-t. Majd Config, ott load setting és amit kínál, nekem 1 db .ini file és azt load. Vissza Productionba és ott újra SCAN ha átmegy pirosba, akkor nem tetszik neki amit behívtál vagy átkonfigoltál, ha OK akkor Start! Baxus ez lefutott, zöldek a feliratok fél perc sem volt. Quit progi, Pen gépből ki majd vissza és W-ben ott volt a működő pendrive. Én csak az eredeti nevet írtam vissza, mert az Inn. nem tetszett és az íródik be. Ez egy lehetőség és az én esetem, mindenki saját felelősségére, még ha csak Flash frissítés is a cél, én itt sem voltam! Config menüben kóddal léphetsz be, belépve még a led aktív, passiv mód is állítható, erőltetett kapacitás, Pen nevének átírása, majd menthető tartalékba. Itt állítható a flasseléskori írás ellenőrzés, teszt! Ha volt már így erről szó akkor SRY mindenkitől.
Crystal D.M,Flash M.Toolkit[/L]

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2190) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy Toshiba 32 GB-os pendrive-om, amit a rendszer haszbálat előtt formázni szeretne, de amikor próbálom formázni, akkor közli, hogy nem tudja formázni és kér, hogy nézzem meg, hogy jól csatlakozott, illetve nem írásvédett? A pendrive-on volt egy kis lámpa, ami működés közben mindig villogott, de most meg sem nyikkan. Teljesen tönkrement vagy életre kelthető? Próbáltam a fent említett Rufus-szal megnézni, de mindent üresnek mutat.

[ Szerkesztve ]

(#2191) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

A SanDisk CruzerEdge 16GB-s pendrive-m egyik pillanatról a másikra írásvédett lett. Meglehet csinálni, vagy ennek annyi?

(#2195) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!

Van egy Kingston SE9 16 gb-os pendriveom, ami a múltkor formatálás közben meghalt. Azóta, ha rádugom mindig formázni akarja a windows, de elkezdi tölteni a csík, és azt írja, hogy írásvédett. Semmilyen formatálós progival nem tudtam megcsinálni, a legtöbb kifagyott, vagy írásvédettséget jelez pedig 7-8-at biztos kipróbáltam.

Ezzel lehet valamit kezdeni még, vagy kuka?

A gyári program be se tölt, és kiírja, hogy nincs olyan eszköz, ami kompatibilis vele, tehát nem ismeri fel.

Egyik ismerősöm azt ajánlotta, hogy szedjek le linuxot, és próbáljam ott. Az segítene?

Előre is köszi a válaszokat!

(#2231) Ton-ton válasza olivera88 (#2224) üzenetére


Ton-ton
tag

Ez csak annyit jelent hogy nem valami speciális meghajtóprogramot (driver) használ az eléréshez, hanem az általánost. Valamint nem bootoható s nem írásvédett.
A legtöbb esetben ezt mutatja a Win... Ez nem hiba.

http://qtp.hu

(#2246) rayoliviero válasza rayoliviero (#2245) üzenetére


rayoliviero
veterán

AOMEI partícionáló programmal töröltem a partíciót.De nem tudok új partíciót létrehozni, formázni, kiírja minden program, hogy a pendrive írásvédett.

(#2366) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

Gparted live-al próbáltam de semmi :( Az is azt írja hogy írásvédett vagy vmi ilyesmi :D

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#2367) Fire/SOUL/CD válasza tagagaba53 (#2365) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És ez pontosabban mit jelent, hogy nem tudod pendrive-ról telepíteni?
Be sem tudsz boot-olni a pendrive-ról vagy elindul, de maga a telepítő ír ki valami "hibát"?

Ettől függetlenül ezek a módszerek működnek, ha nem, akkor máshol keresendő a hiba, mert a pendrive biztosan megfelelően lett elkészítve: W7/8/8.1 Install Pendrive | Legacy vagy UEFI install indítás

Csak.TnT
A linketl dolgok közt van egy alkalmazás is linkelve, ami az ilyen írásvédett pendrive-okat is rendbe szokott hozni. Az sem segített akkor?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.