Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  partition table error (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) launcser


launcser
senior tag

üdv
na tehát elméletileg ez a vinyo hibája
particios táblája hibás
de egy vinyonak 2 particios táblája van, lehet akkor mind2 hibás
ezzel a vinyoval lehet még valamit kezdeni?
lehet nekifogok egy mélyformázásnak, ha mást nem lehet kieszelni :)
tipus amugy: 9.1 kvantum fireball plus KA
a partition magic dosos progi amugy cask 8062 megásnak jelezte ki :)
kéne ebbol egy mukodo vinyot varázsolni valahogy..

tütüü

(#2) Lomos


Lomos
aktív tag

Hmm, ezt most fejtsd mar ki...Melyformazast ne csinalj, mert attol az IDE vinyonak integethetsz. Partition magickel vagy fdisk-kel nyomd le az egesz particios tablat, es csinald ujra. Ez a titka.

Ha nem megy akkor hordd el nyaklancnak :D

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#3) launcser válasza Lomos (#2) üzenetére


launcser
senior tag

mivel semmit nem léhet fdisk meg partition magiccel csinálni vele
ezért másr anem tok gondolni
de valahogy nem lehet particios tablat csinalni?
nyakláncnak nehéz
az a baj :)

tütüü

(#4) Zoz válasza Lomos (#2) üzenetére


Zoz
őstag

''Melyformazast ne csinalj, mert attol az IDE vinyonak integethetsz.''
Ez a legelső IDE vinyókra volt igaz, de ennek már több mint 10 éve! Azóta az összes vinyó úgy működik, hogy a low level format utasításra 0-ákat ír a szektorokba és kész. Szóval semmi baja nem lesz tőle, de nincs is sok értelme!
''de valahogy nem lehet particios tablat csinalni?''
mivel a particiós tábla helye kötött (0. sáv 0. fej 1. szektor), ezért ha ez a szaktor hibás, akkor mehet a kukába...
Ami használhat esetleg, ha a gyártó saját tesztprogramját ráereszted, azzal van esély, hogy a hibát kijavítja (általába oly módon, hogy a hibás szektort átírányitja egy jóra a tartalék területből). Mivel a Quantum-ot megvette a Maxtor, tehát onnan töltsd le ezt: http://www.maxtor.com/SoftwareDownload/main/pwrdiag.exe
enged rá, aztán majd megmondja, hogy lehet-e kezdeni valamit a vinyóval, vagy se...
''a partition magic dosos progi amugy cask 8062 megásnak jelezte ki''
akkor vagy régi a progid, és azért nem ismeri a 8 Gigásnál nagyobb vinyókat, vagy pedig az alaplap BIOS-a régi, és az nem ismeri...

(#5) launcser válasza Zoz (#4) üzenetére


launcser
senior tag

nemtom mért 8062 mega, de a lap (acorp 5tx29)
32 gigáig lenyomja vinyokat
progi is :)
már probáltam 100as vinyoval is
kösz a progit kiprobálom nemsokára
fat táblának van másolata is amugy nem?
azzal mi van?
vagy az is hibás :)
na ráeresztem progit utána szolok

tütüü

(#6) Zoz


Zoz
őstag

a particiós tábla adja meg a particók helyét, azoknak az 1. szektora a boot szektor (vagy extended particó esetén egy újabb particiós tábla ami a logikai meghajtók helyét adja meg). Ha ez a boot szektor megvan, annak az adatiból derül ki a partició fájlrendszere (FAT-12,-16 vagy -32,NTFS,stb), mérete, stb és FAT-os rendszer esetén a FAT-táblák helye, mérete, példányszáma.
De mindez már csak akkor jön ha van particiós tábla! Ha az nincs...
Érthetetlen, hogy ilyen fontos adatoknak miért nem jelöltek ki tartalékot, pl 1-2 sávval arrébb...

(#7) launcser


launcser
senior tag

na
semmi nem nagyon fut le
tesztek közül :)
ráeresztem a low level formatot
ugyis csak hangcsin
álonak lenne jo..

tütüü

(#8) launcser


launcser
senior tag

na nem hajlando mélyformázni se :)
biosbol még megprobálom
max jo lesz elektronikának :)

tütüü

(#9) sh4d0w válasza launcser (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

launcser: attól, hogy a kereskedő Neked 9.1 gigásnak adta el a vinyót, attól az még nem annyi. Valószínűleg az a 8062 MB (vagy mennyi) a VALÓS tárolókapacitása a vinyónak. Az eltérés abból adódik, hogy a valódi váltószám B, KB, MB és GB között (és még a további nagyságrendekben is) 1024 (mint az köztudott), ellenben a kereskedőnek könnyebb 1000-el osztania egyrészt, másrészt meg ez bevett szokás lett a kereskedelemben és lehet, hogy a vásárlók furcsán néznének rá, amikor úgy hirdeti az adott merevlemezt, hogy 8.062 GB... A vásárló meg azt látja, hogy itt xxxxx Ft egy 8 gigás lemez, amott meg a 9.1-es kerül ugyanennyibe, tehát ott vásárol, ahol a listán a 9.1 gigát látja... Arról halvány fogalma sincs, hogy ugyanazt a terméket látja... Tehát emiatt ne ess kétségbe, valsz az a szám, amit látsz, a valós tárolókapacitást mutatja.

https://www.coreinfinity.tech

(#10) launcser válasza sh4d0w (#9) üzenetére


launcser
senior tag

vágom, de 1 giga eltérés nincs még errefelé
nekem a 60asom valami 50sok vagy mennyi giga
mingyárt utánaszámolok :)
9100/1024=8.9
tehát nincs annyi eltérés
sztem csak a program jelezte ki hibássan

tütüü

(#11) Zoz


Zoz
őstag

itt megadják mindkét módon számolt kapacitást:
http://www.maxtor.com/maxtorhome.htm?Quantum/support/hdd/fireball_pluska_ata_support.htm

A Maxtor progi nem írta a méretet? ha jól emlékszem az a total sectors-t vagy valami ilyesmit ír ki Az egyezett az adatlapon lévő Logical sectors számmal?

Amúgy már láttam olyan döglött vinyót, ami már azt se tudta magáról, hogy mekkora...

(#12) launcser válasza Zoz (#11) üzenetére


launcser
senior tag

maxtor az jol irta :)
de semmit nem tudott vele csinálni
belole még a mélyformázás se ment
most biosbol nyomom
10000-ik szektor felé járhat
ha jol látom
kis idobe még eltelik :)
és ezután mi lesz ha lemélyformáziom?
0 lesz mindenhol az ok

tütüü

(#13) Zoz


Zoz
őstag

két eset van: vagy megjavult, vagy marad amilyen volt (én inkább az utóbbira tippelek...)
ha lement, próbáld újra az FDISK-et, hátha...
esetleg még megpróbálhatnád másik lapban is... előfordul, hogy egy vinyó nem megy valamilyen lappal...

(#14) launcser válasza Zoz (#13) üzenetére


launcser
senior tag

8021esnél leállt a mélyformázás
hm
kb miután kikapcsoltam a monitort :)
ez most mi lehet

tütüü

(#15) Zoz


Zoz
őstag

Erős a gyanú, hogy van egy papirnehezéked :-)

(#16) launcser


launcser
senior tag

elég hangos papirnehezék :)
na még1x megprobálom ha meg nem akkor eladom az elektronikáját hátha kell valakinek..

tütüü

(#17) Lomos


Lomos
aktív tag

ugyanez van 1 nalam levo IBM 9,1 gigas SCSI-val :-)))

latja a SCSI vezerlo, de semmit nem tud kezdeni vele. Se low-level format, se irni ra. linux alatt cfdisk se reagal...kampos ez is

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#18) launcser válasza Lomos (#17) üzenetére


launcser
senior tag

9.1-el nincs szerencsénk akkor :)
eresztek rá mindenféle interleavera formatot
ugyse tudom mi az
ki kéne keresni szotárbol :)

tütüü

(#19) Zoz


Zoz
őstag

nehéz magyarra fordítani, közbenső kihagyás vagy valami ilyesmi.
Még a lassú XT-k, AT-k és MFM vinyók korában volt értelme. A gép túl lassú volt ahhoz, hogy az egymás után következő szektorokat olvas, beolvasott egyet,aztán azzal annyit tökölt, hogy mire a következőt olvasta volna, akkora már tovább fordult a lemez, meg kellett várni, amíg a következő fordulatnál újra odaér az a szektor a fejhez. Vagyis jó lassú volt az átvitel. Erre találták ki ezt az Interleave dolgot, amikor nem úgy vannak sorban a szektorok a lemezen, hogy 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17 (általában 17 szektorosak voltak az MFM vinyók), hanem eltolva, mondjuk 2-es Interleavével, egy szektor marad ki, aztán jön a következő, vagyis: 1,10,2,11,3,12,4,13,5,14,6,15,7,16,8,17,9 tehát 2 fordulat be tudja olvasni az egész sávot, míg interleave nélkül ehhez 17 fordulat kellett. De ez már egy gyorsabb :-) gép volt, lassabakon 3-as, vagy akár még 4-es is kellett. Norton Utils ban volt egy Calibrate nevű program, ami letesztelte, hogy melyik a leggyorsabb beállítás az adott gépen, és annak megfelelően át low-level formatálta a vinyót, adatok megtartásával.

Amikor egyszer kiprobáltam az 5(!) Mb-os vinyónkat (Seagate, 1983-as gyártás, dupla magas 5,25-ös méret, és kurva nehéz :-) egy P3-as gépben, akkor lehetett 1-es interleave-re formázni (vagyis normálisan sorban vannak a szektorok), valami 5-600 Kbájt az átviteli sebessége :-))) de amúgy nincs rajta egy bad sector sem!

Miután a low-level format-ot nem formatálásként hajtják végre az IDE vinyók, ezért ez a interleave dolog se számít...

(#20) launcser válasza Zoz (#19) üzenetére


launcser
senior tag

aha :)
dupla magas vinyok rulez
nekem 85 megás maxtorom van, de nem nagyon tudtam beloni
dupla magas, 5,25os
86os asszem
van ösrégi vezérlokari is, felporog meg minden
akkor interleave nem számit
vinyo nemmegy
kiállitási tárgy+elektronika marad :)

tütüü

(#21) Zoz


Zoz
őstag

elkapott a nosztalgia :-)
XT-n volt ám jó móka vinyót formázni, hiszen ott még hírből sem létezett SETUP, meg ilyesmi... boot lemezről indulva bekellett tölteni a debug-ot, és meghívni a vinyó vezérlő BIOS-ának egy címét (talán c800:5 vagy valami ilyesmi)!
Csináltam olyat, is, hogy tuningoltam a 10 megás vinyómat 12 megásra :-))) találtam egy DOS-os progit, amivel lehetett a vinyót low-level formatálni, és én írtam be a paramétereket. gyárilag valami 300 sávos, volt de kiderült, hogy 360 sávig el lehet menni :-))) csakhogy a vinyóvezérlő BIOS-ában fix típusok voltak, hiszen itt még nem volt CMOS SETUP... fogtam kivettem a kártyáról az EPROM-ot, kiolvastam, megkerestem benne a paraméter táblázatokat, az egyik tipust, átírtam az én tuningolt változatomra, ezt a BIOS verziót beírtam egy új EPROM-ba, beraktam a kártyába, utána debug-al elindítottam a BIOS-os low level formatot, kiválasztottam az átírt típust, és működött! Régi szép idők... :-)))

(#22) Zoz válasza launcser (#20) üzenetére


Zoz
őstag

''85 megás maxtorom van'' 85 megás, az minden sufniban van :-)))
5-ös az igazi! 3 évbe telt mire valaki tudott szerezni nekünk egyet, pedig 20000 Ft volt a kitűzött díj!
Igazából még egy 3-ast jó lenne szerezni :-))) Annál kisebb tudtommal nem került kereskedelmi forgalomba.

''de nem nagyon tudtam beloni''
ha mai alaplapban próbálod a régi kártyát, akkor tiltsd le az IDE vezérlőt a lapról, a 14-es IRQ-t meg rendeld az ISA-hoz a PNP Setupban

(#23) launcser válasza Zoz (#22) üzenetére


launcser
senior tag

486osban probáltam
azon még nem volt lapon ide vezérlo
majd még szorakozok
fel akarom áleszteni :)
sztem abban az idoben az volt a legnagyobb

tütüü

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  partition table error (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.