Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Particio keszites win alatt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

Win98 van a gepen amin szeretnek helyet szoritani Linuxnak, kerdes, hogy hogyan tudok particiot letrehozni, a jelenlegi anyagok serulese nelkul?

iBook + RedBull :)

(#2) ehh válasza esteban (#1) üzenetére


ehh
csendes tag

sajna nem tudom de majd kérdezősködöm

(#3) twollah válasza esteban (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Homályosan mintha rémlene vmi Particion Magic nevű program amivel a már meglévő partíciókat lehet tovább darabolni.

(#4) twollah válasza twollah (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Huh látszik reggel van még.

Nézz körül a www.uhulinux.hu oldalon, ott foglalkoznak ezzel a témával.

(#5) killer válasza twollah (#3) üzenetére


killer
tag

Sztem jól mondtad, vagy tényleg reggel van és nem értem :)
Win98 mellé akar Linuxszot, tehát meg akarja hagyni a mostani rendszert, ami - feltételezem - a teljes vinyót elfoglalja. Így tehát egy olyan progira van szüksége, amivel partíciót tud átméretezni, erre remek megoldás (ha nem a legjobb) a Partition Magic. Miután helyet szorított a Linuxnak, szaladhat is fel a gépre (a linux partícióit meg elkészíti a telepítőből, vagy más módon).

mnx

(#6) esteban válasza killer (#5) üzenetére


esteban
senior tag

a Part Mag az egy 100K -s DOS kinezetu progi ? ... amit le tudtam tolteni a letoltes.com -rol ?

iBook + RedBull :)

(#7) esteban válasza esteban (#6) üzenetére


esteban
senior tag

Kozben talaltam egy masikat ami 70USD-be kerul :( ... ez lenne az ? 23MB

[L]http://www.powerquest.com/[/L]

iBook + RedBull :)

(#8) Polesz válasza esteban (#6) üzenetére


Polesz
addikt

A Partition Magic az nem 100K. Amit leszedtél az a Ranish Partition Magic lehet. Ha jól rémlik az is tud átméretezni, de a linux cd-ken is általában szokott lenni erre egy segédprogram fips néven. A doksiját is mellékelik, olvasd el használat előtt. Amit a legtöbben használnak az a PowerQuest Partition Magic. Ez több mega és win alatt is működik, de a legjobb megoldás a 2 lemezes DOS-os változata amit telepítéskor létrehoz. Erről bootolva a gépet meg lehet csinálni az átméretezést. Nagyon egyszerűen működik.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) Polesz válasza esteban (#7) üzenetére


Polesz
addikt

Igen ez az, de van trial verziója. Egy átméretezés erejéig vidáman kipróbálhatod.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#10) jojojo válasza Polesz (#8) üzenetére


jojojo
senior tag

aha egy kis ismertető:[L]http://www.hirek.com/cikk/20114[/L]

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#11) esteban válasza Polesz (#9) üzenetére


esteban
senior tag

ott azt irjak, hogy a trial verzio nem tud csinalni semmit :(

iBook + RedBull :)

(#12) Polesz válasza esteban (#11) üzenetére


Polesz
addikt

Gondolom Redhat-ot szeretnél feltenni. Annak a CD-jén ott figyel a fips. Töredezettségmentesítés után indítsd DOS módban a gépet és indítsd el azt. A partició végéről csipjél le a linuxnak egy darabot. Kb 2-4 giga elég kell, hogy legyen. A doksija szépen leírja, hogy mit hogyan csinálj. Vagy pedig ami csúnya dolog és nem szabad meg kell szerezni a pqmagicet de azonnal :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#13) nap válasza esteban (#11) üzenetére


nap
addikt

Szedd le nyugodtan a demot.
Installald fel a gepedre. Nyugodtan kiserletezhetsz vele, nem csinal semmit. :) Keresd fel az astalavista.box.sk-t.
Szedd le a megfelelo segedprogramot.
Csinalj kezzel bootlemezt! (sys a: )
Masold ki a pqmagic/dos konyvtar tartalmat a floppyra!
Az utolso fajlt csereld le egy megfelelore! :)

Fontos! Ne windoz alol inditsd a pqmagicet, nem lenne jo meg egy 'a pqmagic elcseszte a particiomat!' topicot latni! :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14) LionTm válasza nap (#13) üzenetére


LionTm
aktív tag

Miért szívatod a gyereket... windows alatt is megcsinálhatja ugyen ezt a crack leszedése után nem kell kislemez meg semmi ilyesmi... pont ma zuzztam meg havernek a gépét 3 felé... d: e: ... szal mindegy ahogy gondoljátok :o))) 8.0 elég jól végzi a dolgát xp alatt is.....

[L]http://www.kazaa.com[/L] ott meg leszeded az ISO-t... és nem kell crackelni semmi... meg cookiekat gyüjteni :o)))))))

hm..hm..hm..

(#15) nap válasza LionTm (#14) üzenetére


nap
addikt

EEEEN? SZIVATOM?
Keress ra a forumokban, hany topic van, pqmagic suxx es hasonlo cimekkel!
Kb mindbol az derul ki, hogy winnydoz alol nyomtak, es hipp-hopp atpakolta magat a pqmagic a vinyon, es amikor visszatert volna onmagahoz, mar nem volt ott. Ezekutan mely lelki valsagba keveredett, es nem csak sajat identitasat veszitette el, hanem a particioet is. Ez amit nem akar senki sem.
Azonkivul:
1. Te xp-t emlegetsz, Esteban viszont 98-at hasznal.
2. Sajat gepeden ugy hazardirozol, ahogy neked tetszik, de masnak ne adj olyan tanacsot, hogy 'ugyis menni fog, nekem is sikerult egyszer', amikor szamos ellenpelda van.
Oke, hogy senki sem szeret floppyval vacakolni, meg a legtobben nem is tudjak mar, hogy miert is jo, de a lenyeg, hogy ilyenkor olyan mediarol inditsd a particionalast, ami biztosan nem fog megvaltozni a muvelet befejezeseig.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16) Mario válasza nap (#15) üzenetére


Mario
tag

Többször csináltam win alól pmagicet de soha nem tapasztaltam semmi rosszat.

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#17) ZoCso válasza Mario (#16) üzenetére


ZoCso
senior tag

Több éves tapasztalat.
C: drive-on PQMAGIC könyvtárat létrehozni, a szükséges fájlokat idemásolni.
Ha floppiról másolod az állományokat, lehet rejtett is a floppin. Arra is szükség van. Gépet DOS-ban elídítani (lepet floppiról, vagy Windows DOS módban). C:PQMAGICPQMAGIC programot elindítani és élvezkedni.

Egy 10GB-os partíció átméretezése, ha tele van, fél-egy óra is lehet. Türelem, nem kapkodni, nem idegeskedni. Átméretezés közben a gépet lehetőleg nem kikapcsolni, mert utánna nem biztos, hogy a windows újra elindul.
A nélkülözhetetlen adatokat FELTÉTLENÜL lementeni, mert egy esetleges áramszünet esetén, súlyos problémák lehetnek

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#18) ZoCso válasza Mario (#16) üzenetére


ZoCso
senior tag

Több éves tapasztalat.
C: drive-on PQMAGIC könyvtárat létrehozni, a szükséges fájlokat idemásolni.
Ha floppiról másolod az állományokat, lehet rejtett is a floppin. Arra is szükség van. Gépet DOS-ban elídítani (lepet floppiról, vagy Windows DOS módban). C:PQMAGICPQMAGIC programot elindítani és élvezkedni.

Egy 10GB-os partíció átméretezése, ha tele van, fél-egy óra is lehet. Türelem, nem kapkodni, nem idegeskedni. Átméretezés közben a gépet lehetőleg nem kikapcsolni, mert utánna nem biztos, hogy a windows újra elindul.
A nélkülözhetetlen adatokat FELTÉTLENÜL lementeni, mert egy esetleges áramszünet esetén, súlyos problémák lehetnek

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#19) ZoCso válasza ZoCso (#18) üzenetére


ZoCso
senior tag

OFF!

Látszik, hogy péntek 13 van, dolgoznak a szellemek. Én egyszer nyomtam OK-t, mégis két üzenet ment el. Ki érti ezt?

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#20) Ketama


Ketama
aktív tag

Ajánlom az Acronis Partition Expertet erre a célra. Grafikus felületről ár tudod méretezni a particiódat és újraindítás nélkül megcsinálja az egészet. Vagy a linux disztribekhez is adnak partició managert, ami kezeli a fat32-t.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#21) Atom


Atom
aktív tag

Mint azt már sokan ajánlották. Partition magic. Lehetőleg a 8-as

Konfig: Már nincs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Particio keszites win alatt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.