Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marosang


marosang
csendes tag

Sziasztok!
Segítőkész emberek segítségét várom. Nagyon lamer, ámde egyszerű lesz a kérésem, de nem baj. Remélem, nektek sem.
Szóval: szeretnék venni egy parabolaantennát, de nem tudom, milyen szempontokra kell odafigyelnem. Milyen márkát célszerű venni? Ha fogni akarom a fontosabb magyar tévécsatornákat, mekkorát célszerű venni, analógot vagy digitálisat egyáltalán? Mire kell odafigyelnem a vásárlásánál? Ezek nagyon alapvető dolgojk, tudom, de nem tudom, hol máshol lehetne ezt megtudni.

(#2) col válasza marosang (#1) üzenetére


col
addikt

Szerintem rossz topicot választottál ehhez a kérdéshez. Nézz körül és más topicban érdeklődj :) Sok sikert....

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#3) Divi


Divi
aktív tag

Magyrországon tudtommal még kisérleti fázisban van a digitális műsorszórás. Erről itt találsz egy leírást:
Bővebben: link

A földi sugárzott adókat szerintem egy egész alap és olcsó parabolaantennával tökéletesen be tudod fogni. De talán egy szobaantenna is elég.
Ez persze korán se biztos

Emlékeim szeint a néhai AMMicrohoz kellett annó parabola. Hejj, azok voltak a szép idők :U

Szerinem fél magyarország a Cartoon Network-ről tanult meg angolul :D

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#4) Grunya


Grunya
aktív tag

Ezek a dolgok engem is érdekelnének, különösen, hogy milyen rádióadókat lehet fogni ezekkel az antennákkal. Nyitottam is egy topicot régebben, de senki nem írt bele... :( Mennyibe kerül mostanság egy digitális parabola-antenna beltéri egységgel együtt?

(#5) tildy válasza marosang (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

SZerintem jobban jársz ha digitális beltérit veszel.
Elvileg azok a digitális adásokon kívűl az analógok vételére is jók.
Nagyon fontos még az is, hogy a parabolafej milyen tartományban képes venni az adást.
Márkásabbak is vannak persze, de szerintem az összes olyan 20-30E fprintnyi árban mozog.
És persze az sme mindegy, hogy forgatós vagy nem forgatós, ugyanis ha előbbi, akkor kell hozzá még egy motor is, illetve valami ami azt vezérli.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) szelidorzo válasza tildy (#5) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Akkor a teljesség igénye nélkül:

Szóba került az AM mikro (néhai szállodalánc)

Csak Bp-n és környékén fogható kb 10 km budapest határától max, egyre nagyobb tányérokkal, egy fő adója, s egy segéd adóval rendelkezik kisegités gyanánt a budai hegyek miatt.
A vételhez rálátás szükségeltetik az adóra!!!!!
Ez nem összetévesztendő a műholdas sugárzással, attól alacsonyabb frekcencián sugároz.
Mióta lekodolták kell hozzá dekóder, megfelelő programcsomaggal.
Egyszerre egy dekóderrel egy adó foghaató!

Hómérsékletváltozásra érzékeny, stabil fűtött fejjel illdomos használni, vagy nem győzöd hangolni.
(hosszú jövőt nem jósolok neki)

Műholdvevő:

Csak digitet érdemes venni, ami kompatibilis lefelé az analóggal.
Nem mindegy milyen fejjel, s milyen holdat akarsz venni, azok milyen adókat sugároznak.
Na meg bizonyos határokon belül átálithatod motorosan másik holdra a lavórt.

Ezeken magyar adókat nem nagyon találsz (csak a M2 és a duna fogható szabadon.
A többi magyar adó az UPC fizetős programcsomagjaiban található.
Ha ilyet szeretnél akkor olyan dekóder (beltéri) kell ami tudja fogadni a dekóder kártyát.

Mindkettő érzékeny a massziv hóesésre, s esőre, ilyenkor a kép zajos lesz.

Lehet érdemes földi digitális sugárzásban gondolkodni, ha már kábelesre nincs épp esély.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#7) HDN01


HDN01
tag

Nem is tudtam hogy a kép tud zajos lenni:U

fenti hozzászólás

(#8) nRu3 válasza HDN01 (#7) üzenetére


nRu3
addikt

Zserintem arra gondolta a zajos, hogy szemcsés vagy hangya háborut lehet látni:U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#9) VladimirR válasza HDN01 (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

persze, hogy lehet - itt nem arrol van szo, hogy ''zaj van a kepben'', hanem arrol, hogy a radiojelbe belekeveredik minden, aminek nem lenne ott helye - ezek a zaj (pl a alahonnan visszavert jel erzekelese miatt van a szellemkep - ez is zaj)

(#10) And válasza VladimirR (#9) üzenetére


And
veterán

Nem kötekedésképp, de a szellemkép nem zaj, inkább zavar. Az ugyanis a hasznos jelből származó, késleltetett ''maradék'', míg a zaj egy teljesen véletlenszerűen megjelenő, sztochasztikus valami.

(#11) VladimirR válasza And (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem kotekedesnek fogom fel, multkoribol is csak tanultam, de nem ugy van, hogy van a jel, mit enni akarunk (ezesetben a hibatlan, tueles kep a csodalatosan tiszta hanggal) es azon kivul minden, amit osszeszed az antenna, az zaj?

(#12) And válasza VladimirR (#11) üzenetére


And
veterán

Így is felfoghatjuk a dolgot, hiszen minket csak a hasznos jel érdekel. Ettől függetlenül a zavart azért szokták megkülönböztetni a zajtól, mert az előbbi nem biztosan statikus, származhat olyan forrásból, ami eredetileg szintén hasznos jel volt. Erre azért jó példa a szellemkép, mert ott a ''zavart'' végsősoron a vett jelünk okozza, ami némi időkésleltetéssel, alaposan legyengülve ugyan, de másodszor v. akár sokadszor is megérkezik. Vagy rosszabb kábeltévé-rendszerben igen gyakori zavar a vételben a szomszédos, ''pillanatnyilag haszontalan'' csatornán sugárzott műsorok hatása, az interferencia. Eredetileg egyik sem zaj, a hatásuk megfelelő antennával v. szűréssel csökkenthető is. A ''valódi'' zaj viszont egy rohadék dolog ;), ami mindenhol ott van, mindenféle külső - legyen az mesterséges v. természetes eredetű - zavar- vagy hasznos jeforrás (akár antenna) nélkül is megjelenik. Ráadásul a zaj egy vevőrendszerben csak halmozódik (Bővebben: link), mert minden egyes aktív fokozat ''ráülteti'' a saját zaját a hasznos jelre, ahogy az végighalad rajtuk.

(#13) szelidorzo válasza HDN01 (#7) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Sajnálom, hogy nem hallottáll még jel/zaj viszonyról és, hogy ez mit jelent.
Én viszont tanultam ilyesmit, de látom kár volt jószándékúlag bármiféle segítséget nyújtani.

Szóval hajrá a fizika megismeréséhez!:C:C

[Szerkesztve]

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.