Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Papa bloqja

Hozzászólások

(#51) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Uhh...


Szereztem egy AeroCool GateWatchot..naon komoly....bár egykét dolog még nem világos, de ismerkedünk egymással.

Vettem még egy Revoltec kék ventit is a házba, meg Revoltec csavarokat is, pöpec lett..lassan szépen fejlődik a kicsi...

Csinálok majd képeket és felrakom, egyettlen gondom, hogy akkor kábeldzsumbulj van a házban, hogy nem tom mit csináljak vele....

Márcsak az oldallapi dolog van vissza, kicsit kéne szabni, meg venti meg plexi....az majd később..nyáron esetleg..húzom naon, félek tőle.

Másrészt, vmi izmosabb tápot is vennem kell, mert ez már kezdi nem bírni...

Azért egy 300W-os Codegen táp és van rajta egy 2500+ Barton, egy Radeon 9200, egy Pio DVD író, egy Phillips CD író, egy 30as Maxtor meg egy 160as SATA Maxtor + venti és fénycső.... :Y

Szerintem nem ártana vmi brutálisabb táp...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#52) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Találtam egy oldalt a neten, jópofa mert egész komoly külföldi munkákat ajánlanak, pl. Írországba lehet 3-4hétre menni, almát szüretelni, meg macsupicsu lábához hotelbe londínernek meg ilyenek, akit érdekel vmi külföldi mnka mindenképpen nézze meg!

Bővebben: link

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#53) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Majd el is felejtettem....

Lett egy Portálom, jelenleg még elég gyerekcipőben jár, de hamarosan, ahogy időm engedi, fejlesztem folyamatosan...

Bővebben: link

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#54) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Hétfőn este indul a csodák palotájában a 24órás kísérletezés a Guiness rekordokra törő célokkal

Kedd hajnali 3-7ig megyek énis :DD komolyan

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#55) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Huhh...A mai nap is szépen alakult...

Hajnali 2kor keltem, hogy 3ra odaérjek a csodák palotájába, ugyanis 3-7ig, résztvettem én is a 24órás ''maratoni'' kísérletsorozaton. Nagyon jópofa volt, sok érdekességet lehetett látni, nekem főleg az optikás kísérletek jöttek be, az naon szép volt, amikor a tömény fixirsó oldatban a zöld lézerfény görbült...., nah az nem hétköznapi látvány! :Y

Meg volt Thomson ágyú is, aki esetleg neten követte az adást, az láthatott abban részben... :DD Én voltam az erő ember... :)) aki visszafogta az AL gyűrűt...nah mindegy.

Amit még szerettem, az az volt, hogy volt cseppfolyósított nitrogén, amit naon bírok, csomó dolgot fagyasztottunk vele, meg hűtöttünk...

Összességében, elmondható, hogy olyan kísérletek voltak, amiket az ált. fizika órán is láthat az ember, csak itt a kísérleti eszközök minősége miatt, sokkal látványosabb és jobbak voltak.


Mai napra még volt egy programom, mégpedig az hogy sulinkban volt egy ''nagyszabású'' akrobatika bemutató..amin ugye mint szereplő vetem részt...:B

Egész jól sikerült, bár magammal nem voltam megelégedve, bár mindenki pozitív véleményt mondott, hogy mien kafa volt...nah mindegy, jó pár fellépéssel a hátam mögött mondom azt, hogy még nem volt olyan fellépés ami után meglettem volna elégedve magammal. Hülyeség, de mikor visszanézem a felvételeket, mindig elkezdem szapulni magam, hol mit csesztem el, itt lapos volt az ugrás, itt nem szép...stb.

Szal ez volt a mai nap :DD

Nem volt olyan rossz azért! Köszönöm :R

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#56) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

:R

Hát igen...Újból Bajnokok lettünk, legalábbis Kerülti Katasztrófa versenyen vittük a pálmát ( IV. Ker), és mivel idén 3X-ra nyertünk zsinorban, a Vándorkupa a miénk lett. Összetettben is mi végeztünk az első helyen. Szal 1 hét múlva Fővárosi forduló, remélem ott nem vérzünk el és idén kijutunk az Országosra...ez a nagy álmom..de psszt.
Tavaly Fővárosin 2. lettünk...3ponttal lemaradva...csak ponthoz mondom hogy ilyen 300-400 összpontos volt, szal a 3pont lemaradás erős pech volt...nah mindegy, idén erősebbek vagyunk :DD Remélem sikerül, rengeteg energiát fektettünk már bele, hisz 4. éve versenyzünk mostmár.

Hja meg ma meglettek a Tabló képek is..zorál...ha felraktam, linkelem :))

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#57) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Ígértem...

Tablóképem, kicsit homályos, lsz jobb is, de most hirtelen ez van

Bővebben: link

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#58) Papa-Georgo válasza Papa-Georgo (#57) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Nemtom..sokan aztmondják, hogy Maffiozós....:B

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#59) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Maúgy most fürödtem, tsizta vagyok és illatozok, megis borotválkoztam :D

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#60) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Tegnap voltam Westendben, volt egy munkamegbeszélésem, aztán utánna lemetünk kajáldákhoz.

Épp a BK előtt nézelődtünk, mikor arra lettem figyelmes, hogy egy ici-pici kisegér :Y futott át a szemetes alól az asztalok irányába...a takarító nő ott állt mellettem, mondtam neki, ő is látta, de semmit nme csinált. :(

Egy asztálnál ülő csaj vette fel végül, biztos ilyen kisállat rajongó, de végül milett vele azt nem tom.

Gondolom nem a helyi kisállatkereskedésből szökött meg, ekkor azonban elég elkeserítő a helyzet. Legalábbis higiéniás téren. Persze láttam már madarakat a Tescoban, meg hasonló dolgokat, nem is igazán állati mivolta zavar az esetnek, hanem az inkább hogy nem tettek semmit.

Másik, ültünk a tetőn a kertbe, és egy hát nem a napon barnult família tagjai is ott voltak, és nagy bőszen tépkedték a tulipánokat a virágágyásban...
Nah, nemis telt bele sokk, jött a helyi rendfentartó szolgálat és kitessékelte őket.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#61) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Hja, munka.

Bővebben: link

Velük tárgyaltam tegnap, egy barátom ajánlott be hozzájuk, szimpatikus volt a ''főnök'', úgytűnik valóban piac orientáltak és jókat hallotam róluk. Jó a légkör, nem olyan rossz a kereseti lehetőség sem, szal azthiszem belevágok. Egyetlen gond, h most van egy 3-4 kritikus hét nekem a suli miatt, ami bekavar, nemtok azonnal kezdeni, de aztmondta megoldható lenne. Szal júniusban ha minden jól megy startol ez a munkalehetőség, ami úgynéz ki hosszú távú lenne, vagyis nekem sem érné meg rövid távon csinálni, mert mire az ember beletanul, másrészt több idő-magasabb szint elv. Mármint minnél többet töltök el náluk, annlá feljebb kerülök értelem szerint jobban kiismerem a szakmát, értékesebbé válok számukra, énis jobban járok.

Majd meglátjuk, végülis ez életem első komoly munka ajánlata, és nem hangzik rosszul.

Remélem összejön, szívesen csinálnám.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#62) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Ratyi..esik az eső.... de legalább az vígasztal, hogy panorámán látom a sorolt ablakból, és az naon jól mutat, szép színek vannak, meg minden ilyesmi. Lehet hogy vmi durva nagy vihar lesz, de egyenlőre nem úgy néz ki.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#63) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Állásban még semmi egyéb fejlemény, bár csávónak most haldoklik a faterja, visszautazott osztrákiába, szal nemis akarom naon zargatni.

Csajok terén mégszarabb a helyzet...múltkor kicsit leoltottam egy Randivonalas csaj fejét, mert nem írt nekem, lényeg az, h tök szimpi volt, meg úgy tűnt énis bejövök neki, csakhát nem beszéltünk mert állítólag nagyon elfoglalt...egyetemi élet ... :U
Szal aztán írtam neki, h ha íg gondolja akkor hagyjuk a dolgot, mire aztmondta tényleg naon elfoglalt és reméli majd tudunk azért beszélni a héten..meglátjuk.

Nemis tudom mivan a csajokkal, most az egyik edzéstársam felhozta, h moccanjak rá az egyik edzéstársnőnkre....aranyos csaj, picit fura lenne vele, mert nem tom elképzelni, nagyon aranyos csaj, talán az a félszem, hogy hozzám képest túl jó, és félek ettől vagy megrémülök :DD elég vicces dolog...:C :B dehát én márcsak ilyen vagyok.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#64) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

[kép]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#65) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Nah, megyek átkell ültetni pár kaktuszt... ;)

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#66) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Újból itt vagyok...silány volt a mai nap is, bár voltunk központi pv eligazításon, mert Csütörtökön BP-i forduló lesz, és arra mondtak még pár dolgot, bár igazából tudunk mindent, szerencsén fog múlni.

Holnap meg meünk tűzoltóparancsnokságra gyakorlatozni, fain lesz.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#67) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

yessss..holnap verseny, fővárosi, fain, ma sokat készültünk rá a tűzoltóságon is.
Tömlőgurítás idegesítő dolog, főleg hogy még a tűzoltók sem találták el a bóját akkor mi hogy tegyük? :F, de 1X legalább sikerült :C

Holnap lesz még munkamegbeszélés is, bővebb tájékoztató..meglássuk mi sül ki belőle.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#68) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Ezeket nyertük eddig Versenyen:

Bővebben: link

[Szerkesztve]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#69) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Kezdek álmi lenni, megyek fürdeni.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#70) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Tiszta vagyok, asszem berakom magam ágyba és még megnézek pár SP részt...mostanában rákaptam...:P

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#71) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

márcsak 1 hét :Y

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#72) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Tartom a lépést Twollah-al...előtte vagyok, de nem sokáig, de most jó.:B

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#73) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Ezt keresem most:

Bővebben: link

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#74) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Kíváncsi vagyok, meddgi fog élni, engem érdekel azért nyitottam meg.

Bővebben: link

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#75) Papa-Georgo válasza Papa-Georgo (#74) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

már zárták is... :O:O:O:O:O

igazságtalan....

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#76) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

It ment el egy róka a ház előtt... para on

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#77) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Ez a Viktor77 moderátor nem szimpi arc...

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=138830&start=3840#msg3845/L]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#78) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Erről ennyit, megbeszéltem vele a dolgot asszem :)

És üdv Neked mert olvasod ;)

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#79) Papa-Georgo válasza Papa-Georgo (#74) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Újból megy, szal akit érdekel, véleményezze...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#80) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Megyek elrakom magam...fogat mosok még, aztán vmi alvás félét művelek.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#81) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Suliból netezek, ezt elsem hiszem. Vmi adatot kell bevinni a netre, csak azért jöhettünk be, életemben kb. 2. X

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#82) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Mindjárt indulunk fáklyázni sulival, 1945-kor indulunk az Ady müv. ház udvarából (4.ker), aztán nyomulunk tovább pm-i huivatal elé asszem, meg utánna vissza sulihoz, utánna meg ha minden igaz, akkor meünk vmi parti helyre :D

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#83) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Állítólag a B7-et céloztuk meg, de kíváncsi vagyok milesz belőle, ismerve az osztályt... :))

Másrészt jó lesz onnan hazakeveredni, nemtom, utsó vonat/busz pontosan mikor megy, ráadásul most elvira sem megy, még egnézni sem tudom, lehet inkább első vonat/busz lesz belőle... ;]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#84) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Huhh....kemény volt a tegnapi nap-illetve mai :))

Vmikor éjfél környékére értünk ba városba a B7-be, jó kis szórakozóhyel, gondolom sokan ismerik. Jókis Funky est volt, jól éreztem magam, csak vmi női egyedel jobb lett volna, most még mielőtt bárki bármit mondana, lehetett volna csajozni, de most alakulóban van vmi, amit nem akarok ezzel elrontani, cask az a lány meg épp osztálykiránduláson van, és azért nemtott eljönni. Amúgy meg alég sok pinty van ott, azok meg amúgysem kellenek. :D

kb. 4kor eljöttem, mert többiek már eljöttek, és kicsit ellaposodott a party is, bementem nyugatiba, majd a 5órás első vonattal elindultam hazfelé, elis aludtam a vonaton, így sikerült Jászfalun kikötnöm, eggyel tovább mentem kelleténél :)), de szerencsére stoppal visszatudtam jönni, és így nem volt gáz. Úgy fél 7re hazais értem, bedőltem ágyba, és egészen fél12ig aludtam is.

Lassan meg indulnom kell, mert megyek a ballagásomra.Nah, az még szép lesz, kiv. vagyok mekkora inhüvely gyulladást kapok :DD

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#85) Papa-Georgo válasza Papa-Georgo (#84) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Egyik haveromra, még nem annyira csajozós, ráhajtott egy csaj. Jó nem volt egy túl szép csaj, de táncolni, kicsit szórakozni ;] elment volna. Nah, az a casj, nem alapszinten hajtott a srácra, úgy táncolt neki, hogy sak pfűű...dörgölődzött meg minden, ahogy kell, de mondom nagyon RENDESEN nyomult rá. Nos, a gyerek meg úgy táncolt vele 1,5 órát, hogy közben 1X sem nézett rá, pedig a csaj 5cm-re volt tőle...nem volt alap, többiekkel szétröhögtük magunkat. Mondtam ilyen nincs...nekem így nyomult volna vki... :D Jó télleg nem volt egy szép csaj, de a gyerek még nem casjozott, most hogy elmennek és jól érzik magukat, belefért volna :DD Tiszta kész volt!

Amúgy meg még ott volt Niki Belucci, Romanticból az egyik csaj, az alacsonyabbik, meg asszem a Bon-bon gitárosa, vagy ki a szösz...Melletünk ültek :P

Szal, all-in-all, jó kis este kerekedett, jobb volt mint amire számítottam.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#86) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Jesszus :Y

Elballagtam....ez sz@r...

Még 1nap és érettségi menet lesz, kicsit fura, így visszagondolva, az elmúlt 8évre, mennyi sokminden történt mi velünk.Áhh...most ezt így nehéz. Majd egyszer ha nagyon idős leszek, megírom emlékirataimat, és akkor kiadom, és mindenki olvashatja :DD

Apropó, vki. nem tudja hogy mik lesznek Hétfőn a kérdések? :F

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#87) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

magyar érettségi - pipa

remélem faja lett

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#88) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Hát, gyerekek, mosthogy megírtuk a törit, egésszé felvidult az ember, erre megtudja, hogy újra kell írni a matekot...elkeserítő...

És mindezt a k*#@& Szent Margit diákjainak és az INDEX-nek köszönhetjük...
Én nemértem ennyire kis szentéletűek lennének, nem hinném, akkor meg mire jár a pofájuk :F Szépen egyenként kéne megrugdosni őket...És ezzel nem vagyok egyedül...
Az INDEX-et meg floodolni kéne...whááá ;]

Teljesen hülyeség az egész, mikor már megirtuk, akkor haggyák a fenébe, és kész .

Sztem olyan mindegy, aki hülye úgyis kibukik a fősulin/egyetemen, és akkor csak növelni kéne a felvettek számát, aztán gyors vizsga ;] És aki láma kiesik.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#89) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Hmm.. rendet raktam a szobámban, mostmár egész tűrhető az állapot. Nincs a földön könyv meg ruha :) Végülis márcsak porszijjózás van hátra..azt még kicsit váratom, nincs kedvem hozzá. Kikéne ülni kertbe kicsit napozni meg lazulni.

Hétfőn megyünk Szlovákiába kicsit körülnézni, meg vásárolni, én magamrészéről vmi fegyver boltot szeretnék megnézni, kíváncsi vagyok mia helyzet ott paintball meg softair gun téren. Haverom most beizgult paintballra, végre, sok év után, lehet ő is vesz, oszt akkor lehet csatázgatni rendesen. Most így hogy sulinak vége lesz lassan, úgyis lesz sok szabad idő :DD

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#90) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Höhh..találtam a pincében egy ősrégi 486os szerver gépet....kb. 70cm magas és tök fekete, ezen kívül kb. 30 kg...csak az oldallapja 5kg... :DD

Megnézem mivan rajta...lehet vmi régi titkos céges adatokat találok :))

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#91) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Nah, itt vannak képek róla, nem annyira jók, mert teelóval készültek, és csak közepes minőséggel, de azért látható.
Ha esetleg érdekel vkit..lehet szó bizniszről...

Bővebben: link

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#92) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Háát merséz naop volt...shréhen szemben lévő ház tetejébe becsapott a villám, és az egész tetőszerkezete leégett. Még az RTL Klub híradójában is benne volt...

Keresek vmi linket neki

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#93) Papa-Georgo válasza Papa-Georgo (#92) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

2005-05-17 18:21
Villám okozta a tüzet
Villámcsapás miatt gyulladt ki egy családi ház a Magdolna völgyi lakóparkban Piliscsaba közelében. A házban senki sem sérült meg. A tetőszerkezet nagy része leégett. A félkész házon nem volt villámhárító.

A házban tartózkodók egy hatalmas dörrenést hallottak, aztán füstszagot éreztek. Mint kiderült, egy villám csapott a félkész házba és lángra lobbantotta a tetőszerkezetet. Az elektromos csatlakozót feltehetően a villámcsapás repítette ki a helyéről. Körülötte meg is perzselődött a fal.

A tűzoltók rövid idő alatt elfojtották a lángokat. Azt biztos, hogy az épülő házon nem volt villámhárító, de ez egyébként sem kötelező. A villámot állítólag a szomszédos házak antennái is idevonzhatták. A kár meghaladja a 20 millió forintot.

Bővebben: link


Nahmármost, mivel én az elejétől láttam az egészet pár dolgot helyesbítek:

A házban tartózkodók egy hatalmas dörrenést hallottak, aztán füstszagot éreztek
A házban, nem lakik még senki, mivel félkész, ergo abban senki nem észlelhette, a füstöt mi észleltük, a szomszédok, mi hívtuk a tűzoltókat, majd később értesítettük a tulajdonost.

A tűzoltók rövid idő alatt elfojtották a lángokat
Ez csak ott hibázik, hogy mire kirétek, szinte már nem volt semmit oltani, mivel annyira leégett, najó volt mit, de szentivánról egy 3 :Y ember jött ki, mint vonulósok, akik közül 2 oltott, de még amatőr tűzoltóknak sem mondhatók, sugarat kb. fél óra meg is szerelték... Hja amúgy végig, egy osztóról oltottak, ami két sugarat jelent, szal sokat nem ért. Nem álltak a helyzet magaslatán, mire kijöttek vmi nomrális tűzoltók, addigra már teljesen leégett a tetőszerkezet.

A villámot állítólag a szomszédos házak antennái is idevonzhatták.
Nah most, körülötte lévő házakon, mint mienken sincs antenna, ergo nem értem hogy vonzhatták ide... tény hogy rajtunk sincs villámhárító, mivel nem kötelező, és nem mi vagyunk a legmagasabb pont, most ebbe nem akarok belemenni, de tény, hogy semmiféle antenna nincs ami vonzhatta.

Arról már neis beszéljünk, hogy a TŰZOLTÓK nem tudták beüzemelni a tűzcsapot, mert nem tudták, hogy van még egy főcsapja, ami előtte megkéne nyitni. Ezt telefonon sikerült kideríteniük, addig egy jóval távolabbi csapról szereltek, de sztem ez is hátráltatta az oltást. Én sok időt töltöttem tűzoltók közeláben, mivel felkészítésünk során jártunk náluk, és ők vhogy nem így dolgoztak.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#94) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Nah, elteszem magam holnapra, mára sok volt már ez nekem...holnap legalább lehet sokat aludni...;]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#95) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Hmm... 4es lett töri írásbelim, nem olyan rossz az, ahhoz képest hogy eddig eléggé 2-3as voltam... :C

Nah, most viszont zúzok cellázni, mert eléggé fáradt vagyok.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#96) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

hmm..már péntek van repül az idő...az előbb még edzésről jöttem haza, mostmeg már péntek...télleg aludni kéne :DD

SZERK:

Itt mégsem...kicsit siet a gép órája...talán már most az van, bár mindegy...:D
Úgysem alszom még, meek megnézek pár SP-részt, az leglább kicsit boldogít :B

Persze sok egyéb dolog is, csak per pill az most nincs kéznél... :P

[Szerkesztve]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#97) Papa-Georgo válasza Papa-Georgo (#96) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Mostmár tééleg Péntek van ;]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#98) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

még 3 hozzászólás és 100on vagyok...ezt már beirogatom... :D

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#99) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Edzés tök jó volt ma, UTE tornacsarnokba voltunk, és gumiasztalon szétökörködtük magunkat....

De a korláton is alkottam, kifejlesztettem saját gyakorlatomat :P

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#100) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Pontosan 100.

Nah, mostmár télleg zúzok, mert nem lesz ez így jó...

Amúgy kíváncsi lennék már gépem uptime-jára, mert elég régóta megy már...:U

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Papa bloqja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.