Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) clayman


clayman
aktív tag

Hali!

Megdöbbentem, meglepődtem, megijedtem.. feldühödtem.
Ezekkel a szavakkal jellemezhető az elmúlt egy hetem. Hogy miért is?

Nem tudom megfizetni a legújabb dolgokat, így mindig egy lépessel le vagyok mardva, de már hozzászoktam. Nyár elején eldöntöttem, hogy cserélek. A választás egy Abit AN7 -re, Barton3200+-ra és egy Radeon9800-ra esett. Volt már az előző gépben egy 512es DDR400as ram, ezt nem kellett cserélni, boldog tulajdonosa vagyok egy Enermax 425AX-VE(G)-SFMA tápnak, és a többi háttértár is maradt a régi. A videokarit csak augusztusra sikerült megszerezni, addig egy jó kis S3 Virge csücsült a gépben. Eddig örültem is meg minden....

Az első rossz benyomás akkor ért, amikor boldogan helyeztem gépembe a videokártyát, és - nem akarom részletezni - sehogy sem működött rendesen.
Végül is rájöttem hogy a videokártya tökéletes, vhogy az alaplap AGP gyorsításával van a gáz... aktivált AGPvel még 4x-es, NoFW-os módban sem volt hajlandó semmilyen driverrel működni. A GART driver uninstallálásakor azon nyomban megszűntek a problémák, csakhát így PCI módban ment a kari, ami még q3 alatt is érezhető... az újabb játékokról nem is szólva....
Ez a jelenség 3, más alaplapokban tökéletesen működő videokariknál is megfigyelhető volt, így biztos voltam benne hogy a probléma az alaplapban rejtőzik, így visszavittem garanciálisan cserélni.

Az alaplapot visszavittem az a**a-hoz, ahol elmondtam hogy az AGP vszeg hibás, az előbbi érvekkel igazoltam is állításom. Ezt fel is jegyezték és valószínűnek tartom hogy észrevették hogy nem egy átlagos, láma, júzer hozz vissza alaplapot, közölték velem vszeg ott már meg se nézik küldik nagykerbe....
Itt döbbentem meg igazán. A szervizes srác ezután alaposan átvizsgálta az alaplapot és arra jutott, hogy az IDE0 aljzat műanyag tokjának a széle meg van repedve. Meg is néztem, és ahogy megpiszkáltam ki is tört két apró kis műanyagdarab, aminek az oka valószínűleg az, hogy az IDE kábel túl széles volt és kifeszítette az IDE foglalat oldalát... a szervizes közölte, hogy a nagyker ezek után nem biztos hogy kicseréli, így ő sem tud nekem azon nyomban cserével szolgálni.

Meglepődve hagytam ott a szervizt, aztán szerdán csörgött a telefon, a szervizes srác volt; közölte hogy a nagyker nem cseréli ki az AGP hibás alaplapot, mert nemhogy csak az IDE csati vam megsérülve hanem megbuheráltam a chipset hűtőt is. Értetlenül álltam a helyzet elé, aztán beugrott - később be is bizonyosodott - hogy miről beszél. A megbuherálás alatt azt értették, hogy a NB hűtőventin a védőrácsot rögzítő csavarokat meglazítottam, így kb. 1 mm-re kilógtak, mindezt kb. 1 hete csináltam. Amikor is kis surlódás után nagyot kattanva elkezdett sipákolni a AbitEQ hogy leállt a NB hűtő - természetesen már ezelőtt is bőven hibás volt az AGP -.azon nyomban leállítottam a gépet, és észrevettem hogy a venti lapátjainak egyike egy nagyon kicsit ,,felszaladt'' a védőrácsra, ezért beakadt a ventillátor. Mivel nem állt szándékomban új hűtőt venni, és nem is tartottam nagy dolognak, csak egyszerű balesetnek, fogtam, kicsavartam egy kicsit a a védrőrácsot, gumitömítéssel pedig kitöltöttem a keletkező rést, és így tovább működött.


A helyzet úgy fest, - bár még a M.o-i disztributornak felküldik - hogy e miatt a 2 fizikai sérülés miatt nem cserélik ki az egyébként -gondolom- gyárilag hibás alaplapomat.

A kérdésem, hogy tudok e valamit tenni ebben a helyzetben, vagy elfogadjam azt a felállást, hogy -amint több helyről is hallom- látszólagos hibát nem okozó szarrátuningolások számának növekedése miatt, a gariban cserélt cuccok számának növekedésének, és ezzel a veszteségnek a csökkentését azzal akarják elérni hogy a valóban az én hibámon kívül hibás -jelen esetben- alaplap cseréjét megtagadják?

[Szerkesztve]

(#2) anaqer válasza clayman (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Udvariasan, de határozottan kezdjél fenyegetőzni fogyasztóvédelemmel. Az IDE csatlakozható megpattanhatott a szabványosnál ridegebb műanyag miatt is, a chipset hűtő csavarjait meg a rezonancia lazította ki.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) TitiRii válasza clayman (#1) üzenetére


TitiRii
senior tag

figy
ha szarakodnak fogyasztó védelem
jo esetben elég megemlíteni,
se az ide csatlakozü müanyag házának a sérülése,
se a meglazított(söt cserélt) chipset hütő nem okozhat olyan hibát amit mondtál
és ezt alá is tudod támasztani
épp elég elmondani azt amit itt szerintem
vagy ezentul a leg aprobb hibákkal is nyagasuk a szervizeket?! nem hiszem hogy örülnének neki, és mi se..
(nekem pl pasiv a chipset hütöm és a ti42 ömnek behalt a ventije, mégis több hétig ment igy mire észrevettem)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#4) clayman válasza anaqer (#2) üzenetére


clayman
aktív tag

Sajnos az egyik csavaron láccik hogy nem a megfelelő csavarhúzóval próbáltam meg először - kicsit a feje el van qrva - .... kicsit nagyon

vagy mondjam azt hogy kilazultak a rezonancia miatt, én megpróbáltam visszacsavarni, de már az elsőt se sikerült, mert nem volt olyan csavarhúzóm, és megjárta a csavar is, és a másodikkal már nem akartam szenvedni? stb.?

[Szerkesztve]

(#5) djtörök válasza clayman (#4) üzenetére


djtörök
senior tag

esetleg ha tudsz keress hozzá egy másik csavart.
de mindenféleképp fenyegetőzz kicsit a fogyasztóvédelmivel

(#6) clayman


clayman
aktív tag

Mellesleg mi a f&xért pont velem cseszekednek?

Úgy vigyázok a gépemre mint a szemem fényére...
- soha az életben nem volt még benne annyi por hogy csomókba gyűlne...
- szállításnál kismiljom szivacs meg törülköző...
- tökéletes rögzítés mindenhol...
- szellőzés 6 venti, alig tuningolok... tehát feszemelés szóba se jöhet...

Ja igen... mégegy. Gondoltam túlmelegszik a NB és ezért nem működik ... tudom abszurd gondolat de végelkeseredésemben ez is feljött - ezért levettem a NB hűtőt és átkentem ezüstpasztával majd visszatettem. A munka minden bizonnyal nem hagy maga után kívánnivalót, az összes havernak én tartom karban a gépét és még mindenkitől csak dícséretet kaptam... Ez okozhatja a garancia elvesztését!????

(#7) TitiRii


TitiRii
senior tag

én nem tom mit szenvedtek a csavarral
vagyis a boltot nem
ha rezeg a venti szeretik azt mondani cserélje ki az nem tartozik a gar alá
ilyenkor meg bele kötnek hogy cserélték?:D
szvsz ha én most odaviszem egy másik chipset ventivel akkor hogy szétpukadt az öszes kondi rajta, rákenik hogy azé van mert más chipset cooler van rajta?
na ne röhgtesenek már
nem fülikhozá a foguk, biztos már nem álnak kapcsban azzal anagykerel vagy már lejárt náluk a garija a lapnak sok turpiság van ám
bezsélges el velük és ne engegy az ügyböl ,pláne ha tényleg nem vagy ludas a dologban!!!

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#8) clayman válasza djtörök (#5) üzenetére


clayman
aktív tag

Zsír ugyanolyan csavar van haver Gef4MX-én is. Arról átteszek egyet :D.

viszont, nem jegyzik be a priuszt ehhez a sorozatszámhoz!? - hogy biztos ráejetettem az alaplapot egy csavarhúzóra, ami szétbaszta az NBen a rács rögzítő csavar fejét és 2x elfordította, majd még esés közben gyorsan levette az egész hűtést a NBről, tönkretette az AGP gyorsítást, majd visszatette a hűtést és utolsó lépséként még kitörte az IDE csati oldalát is? mindezt úgy hogy az alaplap be volt szerlve a házba és fel volt rakva a ház oldala. tehát hiába cserélem a csavart mondják majd hogy ne sunyizzak tudják ők hogy ebben az alaplapban egyszár már rossz csavar volt... :F

De nehogymár a hűtőventi rácsának egy csavarja miatt ne cseréljenek ki egy GYÁRI HIBÁS alaplapot!?

(#9) clayman válasza TitiRii (#7) üzenetére


clayman
aktív tag

Na ez a bajom!!!!!

Hogy kurvára nem vagyok ludas az egészben.... Vettem egy alaplapot, pénzhiány miatt csak most derült ki hogy hibás az AGP rajta, pedig az ég világon nem csináltam vele semmit még nem is tuningoltam 1 Mhzet se!

(#10) clayman válasza clayman (#9) üzenetére


clayman
aktív tag

ja és még bőven garanciális! 2005. MÁRCIUS 20! szerény számítások szerint is fél év az 1 év gariból!

(#11) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Nekem is AN7-em van. Szerintem a lap úgy szar ahogy van. A MikroGuru egy okádék, minden alkalommal 1-1.5sec-es sípolással indul a gép, mert ugye nem pörögnek fel rögtön a ventik teljes sebességre. És ez már az új BIOS, a régivel az 1800rpm-es hűtőventimre állandóan sípolt, ha el volt indítva az AbitEQ. Ráadásul semmi más progi nem támogatja a MikroGurut, se MBM, se SpeedFan. A hőmérsékletet olyan szinten főlé méri, hogy valami hihetetlen, alapból 65 fokos szokott lenni a CPU, full load mellett 70, alapfeszen.
A chipsethűtő ha jól emlékszem egy hónap után olyan röfögve járt, hogy inkább kikötöttem a francba. Mielőtt beadtad a szervízbe akkor kellett volna tanácsot kérned a PH!-n. Evidens, hogy mindent vissza kellett volna állítani eredeti állapotába, főleg a szétbarmolt csavarfejet. Akkor most jól mondhatnád, hogy leállt az NB Fan, és biztos azért kakált be a lap.
Most már télleg csak annyit tehetsz, hogy vered az asztalat, hogy nem elég, hogy az NB hűtőt is magadnak kellett kicserélned ezen a szar lapon, de még bele is kötnek. A fogyvédelemmel fenyegetőzés is bejöhet, bár így, hogy ''külsérelmi nyom'' van rajta lehet, hogy kiröhögnek majd a boltban.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#12) clayman válasza TheVeryGuest (#11) üzenetére


clayman
aktív tag

naja... remek. külsérelmi nyom pfuuuuu... azta... ha ketté lenne törve még megérteném....

btw. lehet a uGuruban állítani hogy hány rpmnél sípoljon :t

(#13) clayman válasza clayman (#12) üzenetére


clayman
aktív tag

ha visszékérem és rakok bele rendes csavart azt visszaadom elfogadják?

(#14) TheVeryGuest válasza clayman (#12) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Na ja, de az eredetiben 2000rpm felett indul a csúszka, nálam meg helyből ilyen 1890rpm körül van. Amit letöltöttem az már jó, asszem 1800-tól indul.

Nem asszondom, hogy télleg beleállítottad a csavarhúzót, de azért egy szétforgácsolt fejű csavar bennem sem kelt(ene) nagy bizalmat. Az elpattant műanyag meg csak kötözködés, de hát ez van.

Azt meg szerintem te sem gondolod komolyan, hogy szerzel egy jó csavart visszaviszed és a keblükre ölelnek. Szerintem mikor átvesz egy lapot a szervíz rögtön a ''miért ne vegyük vissza'' szakember kezébe kerül a lap, aki megnézi a csatlakozók műanyagperemét, tüskéit, nyákot, és ha valami nem tetszőt látnak már nem is fogják tovább nézegetni. Esetleg valami ismerős vagy rokor vigye vissza legközelebb, bár kétlem, hogy bejönne.

Egy ismerősöm egy ECS-K7S6A-t vitt be a Pulsarba, elfüstölt rajta valamelyik elem, korábban az enyémen is elfüstölt ugyanaz az elem, de már lejárt a garancia. Mondtam is neki, hogy még a kiló port, meg a pókhá
lót se törölje le a lapról, hagy lássák a szervízesek, hogy ez az eredeti állapot. Szóval nagy valószínűséggel típushiba volt, amit gondolom a szervízesek is jól ismertek már, ennek ellenére 2 hónapig járt a nyakukra, meg verte az asztalt, mire kapott egy új lapot. Persze vett közben egy másikat, mert ugye sürgős volt, meg látta, hogy ezzel a hozzáállással vagy lesz lap vagy nem.
Ezeknél a cuccoknál általában ilyen a garanciális ügyintézés. Ha égett, azt nem akarják visszavenni, mert ugye látható nyom van rajta. Ha karcos, csatlakozók sérültek dettó. Ha egyik sem és a hiba nem az, hogy el sem indul a lap, akkor meg úgyis megpróbálják ráfogni, hogy semmi baja, és azért adják vissza. Szóval neked a törött műanyaggal, és a NB fannal (amit mellesleg télleg mindenki, kiköt vagy kicserél) nem sok biztatót tudok mondani.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#15) clayman


clayman
aktív tag

Up - várom a hozzászólásokat, mit lehet ilyen esetben tenni...

(#16) clayman


clayman
aktív tag

Reggeli ap.

(#17) clayman


clayman
aktív tag

No fejlemények....

Felhívtam most a szervizt a telefonbeszélgetés a következőképp zajlott le:
- Érdeklődni szeretnék egy gariban lévő cucc felől. #típus# #név# stb...
- Az alaplap tökéletesen működik, a kollégám tegnap tesztelte.
- És ezt miből állapították meg?
- Lefuttott rajta egy 3dmark03.
- AGP gyorsítás be volt kapcsolva?
- Igen.
- Tehát alaplapi driverek fennvoltak és minden driverből a legújabb verzió?
- Igen.
- Milyen videokarival nézték?
- Gef4Mx // hmm, pont egy ilyen videokarival nem műkdött nekem
- Thx..

Tehát úgy néz ki hogy náluk tökéletesen működik az alaplap, AGP gyorsítással.

Erről magam is meg szeretnék bizonyosodni, tehát hétfőn felugrok a szervízbe.
A kérdésem hogy ilyen esetben hogy célszerű az egészet lebonyolítani? Mikre kell figyelni? Stb...

[Szerkesztve]

(#18) Yaye válasza clayman (#16) üzenetére


Yaye
őstag

Az IDE műanyag kerete többnyire nincs összegyógyítva a tüskékkel, hanem kiviteltől függően több-kevesebb macerával lehúzható a tüskesorról (nyákra vigyázni!!!), így pótolható egy hibátlan műanyaggal. Ha van csavarod, a venti is viszaállítható eredeti állapotába. Szvsz ha az a**a-nál rendesek, akkor nekik megmondhatod hogy ez ugyanaz a lap (úgyis kitalálnák), és próbálják meg újra a nagykernél. Közel sem biztos hogy van feketelistájuk.

(#19) clayman válasza Yaye (#18) üzenetére


clayman
aktív tag

Hali!

Na igen, bár most úgy néz ki hogy SZERINTÜK megy.... na hát majd meglátjuk hétfőn.

Csavar lesz nálam, van 1-2 feleslegben, de olyan ide tokot honnan szerezzek?

(#20) tomcsi23 válasza clayman (#19) üzenetére


tomcsi23
veterán

Meg egy normális csavarhúzót is szerezzél be. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#21) Yaye válasza clayman (#19) üzenetére


Yaye
őstag

Hát valami régi ócska alaplap csak akad valahol a közelben. Az se baj ha még meg a donor gép. mert ha óvatosan, ügyesen szeded le (ez alapkövetelmény), akkor nem is fog hiányozni, régen nem is volt ilyen keret az alaplapokon. Vagy CD-olvasóból is ki lehet műteni, ha olyan. Mondjuk ha nem találsz legalábbis nagyon hasonlót, vagy a lapodon valami egyedi, színes vacak van, vagy rögzítős a keret, akkor az szívás, mert észreveszik hogy nem eredeti.
Még egyszer mondom: ha belefogsz, csavarhúzóval NAGYON óvatosan kell lebillegtetni, mert ha megsérted a nyákodat, akkor annyi a lapodnak. Jobb lenne nem is csavarhúzóval hanem valami műanyaggal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.