Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) KTompi válasza Kalandor (#1) üzenetére


KTompi
aktív tag

DSLR + Makró obi segítségével...
Viccet félretéve: Raynox DCR-150 vagy DCR-250-es makró előtét kell hozzá.
Igazán kis mélységélességet ezzel az érzékelőmérettel soha nem fogsz elérni kiegészítők nélkül.

A Sandisk UltraII-es kártyával az igazi a gép, ilyenkor ki tudja használni a majdnem 5MB/s-es írási sebességét. (kb. 3s/5MP TIFF file=14MB)
(Nekem is van ilyenem + DSLR is...)

KTTech névre váltottam...

(#3) szeva000 válasza Kalandor (#1) üzenetére


szeva000
addikt

Igazán pici mélységélességed a Raynox DCR-250-el tudsz elérni.
Egyértelműen a Sandis Ultra 2-est vegyél bele.Nekem kb 2.5mp a TIFF mentése.
Ja,meg vaqgy 2 akkut,mert gyorsan merül,ha igazán használod!:)

(#5) szeva000 válasza Kalandor (#4) üzenetére


szeva000
addikt

Nem kell 72mm-es szűrő,csak 52mm-es,ha a Raynox tubusát használod

(#7) szeva000 válasza Kalandor (#6) üzenetére


szeva000
addikt

Én is sajna az optiformnál vettem tubus+polár+UVszűrő,ha jól emlékszem 13-14k.
De mi a drága?egy 72-es polár mennyi szerinted??:)
Képminőség??Nem romlik,semmi vignettálás sehol.

[Szerkesztve]

(#9) rOwLeY


rOwLeY
őstag

ides!mit találtam!!
Bővebben: link

(#10) szeva000 válasza rOwLeY (#9) üzenetére


szeva000
addikt

Ja,ja!
Én már erről több hete tudok,csak nem akartam nagydobra verni,Meghát úgynézki,lesz is a kezembe a jövő hónap elején.
Kell valakinek a felhasználói kézikönyve??
Szerintem,nem bizta,hjogy megér majg 200rugót,de majd a teszteket kell először gyúrni:)

(#11) rOwLeY válasza szeva000 (#10) üzenetére


rOwLeY
őstag

de tökéletes vétel ha komoly gépet akarsz de nincs annyi pénzed h vegyél egy dslrt és még plusszba egy csomó obit..

(#12) szeva000 válasza rOwLeY (#11) üzenetére


szeva000
addikt

elvileg igen,de az optika mégis az FZ20-on marad a legjobb:)

(#13) rOwLeY válasza szeva000 (#12) üzenetére


rOwLeY
őstag

biztos vagy benne?;);)
minden esetre szvsz méltó utódja lesz az igen-igen népszerű FZ20-nak!

(#14) oceanearth válasza rOwLeY (#13) üzenetére


oceanearth
őstag

biztos, kár, hogy nem az fz20 obiját vitték tovább fix2,8al ED taggal, ebben is van ED tag, de full telében f3,7-et tud ''csak'' sajna. a másik elrisaztó dolog az ára lesz, viszont talán ez kihatással lesz az fz20 és az fz5 árára

(#15) KTompi válasza oceanearth (#14) üzenetére


KTompi
aktív tag

Én ennél drágábban vettem az FZ20-amat... (mint a bejelentett 180.000Ft-os ár)

KTTech névre váltottam...

(#16) benedekco válasza oceanearth (#14) üzenetére


benedekco
addikt

Én is csak az erre várok... kijön majd az fz20 ára lejebb m1 (remélem...) aztán veszek egy 20ast :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17) benedekco válasza benedekco (#16) üzenetére


benedekco
addikt

sőt, vevő vagyok egy megkímélt fz20-easra, ha véletlenűl valaki cserélni kívánná az új típusra

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#19) benedekco


benedekco
addikt

hali...

van valaki akinek van valami meglátása, ennek a fényképezőnek az ár alakulásáról az fz30 piacra kerülése után?

vagy mi :F

mert ha előreláthatólag esik az ára akkor várok még rá egy picikét... ha nincs akkor jövőhéten megveszem...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#20) vscotina


vscotina
aktív tag

Szervusz!

Mióta bejelentették az FZ30-ast, már 10-15 ezerrel csökkent az FZ20 ára. Sokkal nagyobb csökkenésre nem lehet számítani.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#21) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Hali mindenki!

Eladó lenne egy teleobjektív Panasonic Fz20-as géphez. Pontos típus DMW-LTZ10.
- 1,5x tele előtétlencse
- 35mm ekvivalencia: 315 mm - 630 mm
- F2.8-as fényerő a teljes zoomtartományban

ára 85k forint lenne, alkudni nem lehet:)

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#22) BZoltán válasza FaBatka (#21) üzenetére


BZoltán
tag

Szia!

Szerintem drágán adod és aki egy picit is utánnanéz kap egy joval jobb obit.
PL: Raynox telét ami 2.2x-s és jóval jobb minőségű és jóval olcsóbb.

És szerintem ne itt add fel hanem a Bolhapiacon.

(#23) KTompi válasza BZoltán (#22) üzenetére


KTompi
aktív tag

A Raynox csökkenti a fényerőt (kb. 2 blendével!), az eredeti nem. A felbontása sokkal jobb, mint a Raynoxnak...
Jelenleg ez a legjobb előtét, amit valaha gyártottak és rámegy az FZ10/20 szériára...

KTTech névre váltottam...

(#24) 9CS


9CS
senior tag

A kép stabilizátor működését hogy lehetne megnézni? Mert nem igazán látom a különbséget kikapcsolt és bekapcsolt állapot között. Mennyire szűri a remegést? Direkt mozgattam a gépet hátha, de minden módban rossz… nincs előnye a bekapcsolt állapotnak.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#25) KTompi válasza 9CS (#24) üzenetére


KTompi
aktív tag

Rohadt egyszerű:
420mm-nél próbáld meg megtartani 1/60s-nél. Stabilizátorral Mode2-nél menni fog (90%, de 1/100s-en 100%), nélküle viszont egyetlen kép sem lesz bemozdulásmentes...

Stabilizátorral 35mm-nél 1/4s-et gond nélkül meg lehet tartani, míg ugyanezt stabilizátor nélkül min. 1/40s-nél lehet kitartani.

Ja még valami: a stabilizátor a Te bemozdulásodat kompenzálja, a céltárgyét nem...

KTTech névre váltottam...

(#26) vati válasza benedekco (#19) üzenetére


vati
senior tag

van valaki akinek van valami meglátása, ennek a fényképezőnek az ár alakulásáról az fz30 piacra kerülése után?
Az FZ30 -úgy tűnik- sokaknak csalódás volt, különösen a felfokozott érdeklődés után.
A dpreview-en ma megjelent részletes review is lehúzza a magas zaj miatt. Valami egészen gázos, még ISO80-on is zajosodik a puszta kék ég. ISO400 oly mértékben használhatatlan, hogy NeatImage sem segít rajta kielégítően. ''Megapixel mánia'', ''a ccd reális tudása 5 MP'', ár/érték arányban rosszabb mint az FZ20, ''vajon milyen lesz az FZ40'', ''hátha csak az első szériákban hibás a zajszűrő algoritmus'' - ezek a reflexiók, semmi ''új etalon született'' feeling..
Szóval, nem egyértelműen alázza padlóra az elődjét, az FZ20-ast. Nem lehet tudni, mit találnak ki a marketingesek, de a netes review-kat olvasó, értő vásárlói réteg vsz. elbizonytalanodik, hogy érdemes-e FZ30-ra váltani - ez talán piacon tartja a 20-ast is egy darabig.

Jól kitalált gép lett volna az FZ30, de olyan gáz CCDt raktak bele, hogy ez az egész gépet buktathatja :(
Persze van aki azt mondja, az FZ20 se volt jobb, csak az senkinek nem tűnt föl - míg a 30-asba sok új elektronikai okosságot építettek bele, plusz mechanikailag is igényesebb lett. (Egy érdekes comment szerint érdemes várni úgy novemberig, hátha csak valami gyártási hibától ilyen az első széria. Addigra az árak is jobban beállnak az igazságra, tippelem, közeledni fog egymáshoz az FZ20, FZ30 ára)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#27) Gabros válasza vati (#26) üzenetére


Gabros
csendes tag


Én nem tudom, hogy miért mondják, hogy rossz CCD keresőt raktak az FZ30-ba, mert az adatok alapján a kategória egyik legnagyobb felbontású keresője lenne. Megküldenéd az egyik oldal címét, hogy lássam mire hivatkoznak? Én is éppen FZ30-ast akarok venni, ézert jobb megtudni előbb a hátrányait, mint később.:(((

(#28) neduddki válasza Gabros (#27) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

?????????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) Gabros válasza neduddki (#28) üzenetére


Gabros
csendes tag


Hi!
Mit akarsz kérdezni?
''Néma gyereknek anyja se érti a szavát''

Üdv.: Gabros

(#30) Gabros válasza neduddki (#28) üzenetére


Gabros
csendes tag


Hi! már értem a sok kérdőjelet. Bocs egy kicsit elírtam. A CCD nem a kereső, hanem az érzékelő, Bocsi és köszi neduddki!

Üdv.: Gabros:R

(#31) neduddki válasza Gabros (#30) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

A fele igen masik fel meg ''a kategori alegnagyobb felbontasu ccd-je'' hat szeritnme pont ez a bibi:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

Hi All!
Volna 1 kérdésem!
Valaki eltudna küldeni a mail címemre egy Pana FZ-5/FZ-20 leírást???Esetleg mellé egy kis saját tapasztalatot is leírhatna a tulaj.
Nagyon jó volna!!!
E-mail:berkri@freemail.hu

(#33) KTompi válasza Sunyi Sanyi (#32) üzenetére


KTompi
aktív tag

Levél ment...

KTTech névre váltottam...

(#34) Sunyi Sanyi válasza KTompi (#33) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

Köszi megkaptam!Igazából fateromat érdekli ez a téma,de azért én is bele-bele olvasgatok fényképezős témákba.
Hogy mit akarunk tudni?
Írdd le,minden tapasztalatodat a pozitívumtól a negatívumig.
Köszi még 1x!!! :R:R:R

(#35) divot válasza Gabros (#27) üzenetére


divot
veterán

Nyugi, a szokásos internetes hisztiről van szó. Én is FZ30-at veszek, ha minden összejön, akkor már jövő héten. :)

(#36) KTompi válasza Sunyi Sanyi (#34) üzenetére


KTompi
aktív tag

Nincs mit :)

Rendben, a tapasztalataim (csak tőmondatokban)

Pozitívumok:
- Nagyon jó optika (F2.8-on is jó képélesség a teljes tartományban, kevés CA)
- Nagyon hatásos stabilizátor (432 mm 1/60s-el kitartható)
- Jó kezelhetőség (logikus menü)
- Külső vakucsatlakozás (számomra MUST HAVE dolog)
- Nagyon jó képminőség, pontos fénymérés: 500 képből talán 1-2 volt amit tévesztett az automatika, persze ki kell ismerni a gépet...
- Gyors AF és működési sebesség (Nem egy DSLR, de egész jó sebesség. Persze az FZ5 és FZ30 jóval gyorsabb nála)

Negatívumok:
- kis felbontású EVF/LCD
- sötétben nincs gain-up az LCD-re, így nehézkes a kivágás és a fókusz (bár én így is tökéletesen tudtam használni éjszakai képekhez is...)
- nem TTL a külső vaku
- kicsit lassan kapcsol be (kb. 3-4s)
- ISO100 felett a képzaj lehet probléma - bár én soha nem használtam ISO100 felett a gépet, de egy kis Noise Ninja megoldja a gondot...

KTTech névre váltottam...

(#37) oceanearth válasza divot (#35) üzenetére


oceanearth
őstag

nem szokásos hiszti, télleg kicsi a CCD. mint minden panasonicban. sajnos:(

(#38) divot válasza oceanearth (#37) üzenetére


divot
veterán

Igen, csak a kérdés az, hogy mi a célod a géppel. Ha az, hogy a 60000*60000-es képbe még jól belenagyíts, csak hogy lássd a zajt, akkor biztos szar. De egy átlagos júzer, akinek a nagy obi, a gyors működés, meg némi kézi beállítási lehetőség szüksége - na annak semmi gondja nem lesz a géppel. Nekem már volt három digitális gépem, mindegyikről rengeteg szart mondtak a fórumokon, és mindegyikkel remek képeket tudtam készíteni a saját szintemen.

(#39) divot válasza oceanearth (#37) üzenetére


divot
veterán

Ez a srác egy másik fórumon annyira jól összefoglalta, hogy mit is akarok mondani, hogy mondja inkább ő ;)

Tehát:

''Egy kissé irreális elvárni a Panától, hogy ~$600-ért olyan ultra zoom-os, fényerős, pengeéles, leképezési hibáktól mentes optikával ellátott gépet nyom a nép kezébe, ami legalább olyan részlet gazdag és zajmentes képeket produkál ISO 1600-on is, mint a budget DSLR kategória. Ugyan ebbe a hibába esett valamilyen szinten a dpreview.com tesztelője is, mivel nem azonos kategóriákat hasonlít össze. Persze leírja, hogy milyen sokat beszéltek erről, meghogy milyen sok pénz egy váz+35-420 tartományú obi, de aztán mégis belekezd az összehasonlításba. Akinek pedig az ISO 80-as zaj is sok, az olvassa már el figyelmesebben a tesztet: ''OK, so the FZ30 image is noisier (though in prints it's not enough to cause concern), and has marginally less detail and a narrower dynamic range, but perhaps the most surprising thing here is how well the FZ30's image stacks up against a camera with a huge sensor and a razor-sharp 50mm F1.4 lens. If you compare the FZ30 against a 350D with a cheaper zoom lens the sharpness difference is far less stark.'' http://www.dpreview.com/reviews/PanasonicFZ30/page13.asp Ferdítve: : Az FZ30 képe zajosabb (azonban ez papírképen nem elég ahhoz, hogy gondot okozzon) és jelentéktelen mértékben kevesebb részletek és szűkebb dinamika tartomány, azonban talán az a legmeglepőbb, hogy az FZ30 képe egy hatalmas szenzorral és pengeéles lencsével rendelkező kamerával áll szemben. Ha az FZ30-at egy olcsóbb zoom-mal ellátott 350D-vel hasonlítjuk össze, akkor az élesség (részletesség)-ben mutatkozó különbség messze nem annyira egyértelmű. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a DSLR kategória milyen előnyöket (képminőség, kezelhetőség, stb.) nyújt, de azzal is, hogy nem csak egy váz megvételéből áll a dolog. Tehát inkább mindenki mérje fel reálisan a fotózási szokásait, az ügyre szánt anyagiakat, aztán válassza ki a megfelelő kategóriát és azon belül a megfelelő gépet.''

(#40) Terapeuta válasza divot (#39) üzenetére


Terapeuta
őstag

Biztos igaza van, de itt az értetlenséget szvsz az okozza, hogy ami működött a régiben, most miért nem műxik rendesen az újban...
Mellesleg a tesztképeken látható zaj azért tényleg sok...ilyet más, ilyen árú kompakt ISO 200-on produkál...szóval szerintem is valami bibi lehet a cuccal...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#41) oceanearth válasza divot (#39) üzenetére


oceanearth
őstag

jó most becopyztál egy igen hosszú szöveget. de én olvastam a tesztet a dpreviewon és nem csak a 350D-vel lett öswsezhasonlítva. a gép sajnos nagyon sok zajt produkál, mint mind1ik pana. ez van ezt kell szertni. ez ügye az fz20nál nem volt baj, mert fix2,8 volt, mostmár azért ez kicsit problémásabb.

(#42) Gabros válasza oceanearth (#41) üzenetére


Gabros
csendes tag


Láttátok már az FZ20-al való összehasonlítását is? Hát ott meg az FZ30 egyértelműen jobb,mivel sokkal részletgazdagabb képeket csinál,bár a zaj megmaradt, de az vizsonylag jól csillapítható az Adobe új photoshop-jával.
Ja és néztem az árakat és kiderült, hogy a 350D azzal az optikával amit tesztnél használtak több, mint kétszeresébe kerül, mimt az FZ30.:DDSzerintem ez is magáért beszél.

(#43) oceanearth válasza Gabros (#42) üzenetére


oceanearth
őstag

hogy lehet csökkenteni a zajt, az új PS-el?

[Szerkesztve]

(#44) vati válasza divot (#39) üzenetére


vati
senior tag

Jó, ahogy oldalakat keresztbe idéznek oda-vissza az Indexes Pana FZ topikkal...:)
úgy tűnik, mégiscsak sokakat foglalkoztat ez a zajosság.

Az idézett review szerzője írt még mást is ezen kívül az fz30 zajáról, pl. hogy már alacsony ISOn is erős, amin csak a beépített szűrés szépít valamit. De, minden általam eddig olvasott FZ30 teszt első helyen említi a zajt, mint problémát.
Én inkább várnék pár hetet a vásárlással. Csak nem lesz drágább...

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#45) vati válasza oceanearth (#43) üzenetére


vati
senior tag

A ''régi'' PS-ben, Lab Mode-ra váltva a két chroma és a luma csatorna külön szűrésével volt érdemes kísérletezni, aztán újra összerakni. Talán a fotoretus-on is van rá egy howto.
A CS2 nem tudom, mi újat tud erről.

Amúgy a Neat Image 5 PS-plugint lehet ajánlani mint fizetős, de jó célszerszámot.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#46) divot válasza vati (#44) üzenetére


divot
veterán

Akkor már nem idézek onnan, mert úgy is nézed te is. :)

Mindenesetre érdekes az is, amit most fordított a srác a cikk szerzőjétől (ez a fórumon hangzott el), ahol is úgy fogalmazott a teszt írója, hogy jobb az FZ30 mint az FZ20, de nem annyival, amennyivel várta, ezért lett csak ajánlott a gép.

(#47) Caster


Caster
csendes tag

Üdv!
Az lenne a gondom,hogy szeretném a fényképezőgép által látott képet realtime a gépen megjeleníteni, de ugye a gyári szoftver erre nem képes. Nektek van valami a tudomásotokban amivel ilyesmit meg lehetne tenni? Nagyon nagyon fontos lenne...Előre is köszönöm.
Caster

(#48) BZoltán válasza Caster (#47) üzenetére


BZoltán
tag

Szia!

Nekem is ilyen gépem van de szerintem nem lehet vagy pedig ha felteszed a gyári szoftvereket amit adtalk hozzá és talán lesz talán nem.

Ha nem sikerül akkor írj egy levelet a panasonic magyarországnak és kérdezd meg.

(#49) KTompi válasza Caster (#47) üzenetére


KTompi
aktív tag

A gép nem tud ilyen funkciót.
(pontosabban van egy hasonló funkciója, de csak szerviz módban, és csak analóg kimeneten, de a bekapcsolását ennek a módnak nem írom le, mert van olyan funkció is benne, amivel elvileg tönkre lehet tenni a gépet...)

KTTech névre váltottam...

(#50) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Nincs valakinek esetleg egy Magyar nyelvű használati útmutatója FZ20-hoz pdf vagy más formátumban ?
Esetleg valaki akinek nem kell a nyomtatott változat :F bár ezt kétlem...

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.