Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pilot


Pilot
tag

Szal, van a fenti proci, és a kedves Bios szerint ha nem csinál semmit, akkor is 68 fokos.
Az alaplaphoz mellékelt easytune 5 progi szerint csak kb 55 fokos. A hűtőbordát megmértem egy jobb digitális lázmérővel (nem röhögni, nincs más eszköz) és az 37 fokos.
A hűtőborda rendesen felfekszik és ezüst paszta is van rajta.

Melyik érték az igazi? Egyáltalán a fenti procinak mi a normális üzemi hőmérséklete?

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#2) oyko válasza Pilot (#1) üzenetére


oyko
tag

Próbálj biost frissíteni, nekem bevált!
AW8MAX lapon frissitettem és máris 10 fokkal kevesebbet mért nyugalmi állapotban mint előtte!

(#3) Petya25 válasza Pilot (#1) üzenetére


Petya25
addikt

Nekem 630-as procim van, ami 20 fokos szobában 30 fokra melegszik csak a win alatt nyugalmi állapotban, hajtva 45 fok körül mozog gyári hűtővel. Ha a gyári 3GHz helyett 4GHz-en hajton alapon akkor is csak 35 fokos. A borda hőmérséklete sosem egyezik a prociéval, nyilván alacsonyabb lesz, mint a maghőmérséklet. A Bios egyébként csalóka, mert 100%-on hajtja a procit,ami ugye nem a ''nem csinál semmit'' kategória.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4) wh_sentinel válasza Pilot (#1) üzenetére


wh_sentinel
tag

P4 650 Abit Guruval legfrisebb Biossal ... Zalman hűtéssel....

Alapfrekin meghajtva...(Doom3 1280/1024 very high 3 óra) egyszer volt 62 c

Abit Aw8 Max-3rd eye, Intel P4 650 3.4/2mb/800 Prescott, 2Gb Kingston RAM, MSI 7800GTX DOT, Hiper 525w

(#5) bigN válasza Pilot (#1) üzenetére


bigN
csendes tag

Nekem pont ilyen procim van, Freezer 7 hűtővel.
Hőmérsékletek: üresjárat: 38-40, tehelve 58-60

60 fok felé ritkán megy egésznapos videókonvertálás+meleg szoba.

Sok alaplap felé vagy alámér. Egy bios frissítés talán megoldaná a gondot.

(#6) Pilot


Pilot
tag

Igen én is abban reménykedem! Viszont akkor valószínű, hogy az Easytune adatát fogja mutatni, ami még mindíg 54 fok lesz windowsban. A ti átlag 40 fokotokhoz képest is 15 fokkal magasabban. A gép egyébként jól megy, nincs gond, csak aggódom az élettartam miatt...
Azért a Bios frissítést még megpróbálom.

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#7) erdoke válasza Petya25 (#3) üzenetére


erdoke
titán

Gyári hűtővel? Csoda, hogy te meg elhiszed. :P

A legjobb aláírás a héten

(#8) sTERNI


sTERNI
senior tag

Én raktam rá egy xp-120-at, azóta nincs vele gond. Nem meleg, nem hangos.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#9) Petya25 válasza erdoke (#7) üzenetére


Petya25
addikt

A lapom a gyári hűtőt 960 fordulaton forgatja ilyenkor. Miért ne hinném el, nem meleg a borda. 45 fokon kezdi el kicsit jobban forgatni ~1400, még ilyenkor sincs hangja. Ha 4 gigán full terhelésen dolgozik a procc ~55 fok környékén, akkor már jobban teker ~2500, de még ekkor is alig hallani. Ma már az Intel gyári hűtője nem olyan sz@r mint egyesek gondolják.....

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#10) Pilot


Pilot
tag

Hát cseréltem biost, de valójában semmi nem változott. A proc win alatt változatlanul 55 fokos. Lehet, hogy szar a proci? Vigyem vissza a Gianninak?
Egyébként volt rajta eredeti gyári hűtő is, de az qrva hangos volt. A fals bios értékek miatt összezavarta az easytune-t is és össze-vissza pörgette a ventit. Egy percig 4000 körül utána meg kikapcsolta, vagy állandóan 4000 körül pörgette. Az nagyon idegesítő volt, ezért letiltottam a fordulatszabályozást és raktam bele egy rézmagos Spire vagy mi is most a nevük hűtőt, ami 2400 -en pörög és elég csöndes is. A hőmérséklet az új hűtővel 3 fokot növekedett.

Mi a fene lehet? Már csak egyet tehetnék, kikapcsolás után gyorsan leveszem a bordát és megfogom a procit. Sajna az idióta új rögzítés meg az egyéb kacatok miatt, ez nem megy valami könnyen.

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#11) erdoke válasza Petya25 (#9) üzenetére


erdoke
titán

Valószínűleg itt egyszerűen arról van szó, hogy a tiéd alámér 8-10 fokkal. az övé meg ugyanennyivel fölé.
Az Intel gyári hűtője jobb mint a régiek, de a disszipáció még többet nőtt mint a hűtőik teljesítménye.

A legjobb aláírás a héten

(#12) Ősember


Ősember
őstag

nekem per pill szintén 630-asom van és az asus p5nd2-ben az everest nyugalmi helyzetben 20°C-t mutat. namost ez tuti rossz, mivel a szobában is melegebb van :DDD iosz frissités?... megprobálom, hátha megy...

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#13) donw3ga válasza Pilot (#10) üzenetére


donw3ga
senior tag

Próbáld meg visszavenni a vcore értéket, 1.2V környékére vagy még alacsonyabbra, ha így is magas hőmérsékletet mutat az easy tune akkor ott fölémér rendesen a lap. Nekem 531 procim van 1.125V a vcore és így most 29-30 fokot jelez az everst/easy tune.

[Szerkesztve]

(#14) Pilot válasza donw3ga (#13) üzenetére


Pilot
tag

Sajna gagyi a lap, nem lehet a feszkót szabályozni, ahogy semmi mást sem. Pl freki stb...

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#15) donw3ga válasza Pilot (#14) üzenetére


donw3ga
senior tag

CTRL+F1 próbáltad?
Erre jelennek meg a tuninggal kapcsolatos opciók :U

szerkesztve: Közben letöltöttem, a manualt és valóban nem lehet ennél a lapnál semmi ilyet állítani :(

[Szerkesztve]

(#16) Pilot


Pilot
tag

Jelenleg az aggasz picit, hogy kis terhelésre hirtelen 10 mp alatt 20 fokot is emelkedik a hőfok majd ilyen gyorsan le is hül. Ezt nem igazán értem. Még ha melegszik is a cucc, ekkora sebességgel nem teheti azt. Ez igaz a kihülésre is.

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#17) prmcsk válasza Pilot (#16) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem meg, teheti.

Ha esetleg '' gyenge '' a lapod PWM-je, lehet ilyen gond. A proci a terheléskor '' kérné ''
az üzemi feszt, amit a lap nem tud stabilan tartani és ''leejti, azt ''. A proci erre hővel
'' válaszol ''.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#18) Pilot válasza prmcsk (#17) üzenetére


Pilot
tag

Kicsi a táp? Mondjuk MATX 200W...

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#19) Sárpac válasza Pilot (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem alapon 4gigán 32-34C Full terhelve 2prime 95 mellet egy óra után is csak 47-48C!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20) prmcsk válasza Pilot (#18) üzenetére


prmcsk
addikt

'' Kicsi a táp? Mondjuk MATX 200W ''...

Ez most komoly ? :F :F

Nem mondod, hogy ilyen '' motyót ''erről a tápról üzemelteted !!
Nem is feltételeztem, ezért gyanakodtam az alaplapi tápellátásra.
Azonnal próbáld ki egy nagyobb '' kölcsön '' táppal !

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#21) Pilot válasza prmcsk (#20) üzenetére


Pilot
tag

Hát ilyen tápról megy a cucc. Dehát erret a célra gyártották ezt a helyes Enlight házikót. Egy Gigabyte 945GMF MATX alaplap van beszerlve.Itt a prohardveren is volt tesztje, de arról nem irtak semmit, hogy csak cerkát lenne szabad bele rakni.


Na jó, hát szerencsére van a kamrában egy 300-as codegen tápom, majd megpróbálom azzal is. Habár az tutira nem fog beleférni a házikóba, és az enlightnál meg nem igazán láttam nagyobb tápokat.

Egyébként a gép normálisían működik. Minden frankón megy rajta, ezért nem gyanakodtam a tápra. Egy vinyó meg a videókaresz van csak benne fogyasztóként..

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#22) Mikádó válasza Pilot (#18) üzenetére


Mikádó
senior tag

Az durva ;]

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#23) Pilot válasza prmcsk (#17) üzenetére


Pilot
tag

Szerintem ez az elmélet nem lehet helyes. A valami csak akkor tud melegedni, ha kap tápot, ha nem akkor csak hülhet. Ez tuti nem igaz.
Az egyetlen eset amikor, a feltételezésed megállná a helyét, amikor leesik az energia, a venti kikapcsol emiatt, a proci viszont tovább pörög.

AMD Phenom II 705e+Gigabyte 785GM-US2H+4GB Ram+Palit GTX 750 Kalmx 2 GB+120 GB Kingston SSD+Samsung 1,5TB+160GB Transcend+PIONEER DVD

(#24) mzeperx


mzeperx
tag

p4 630 proci gyári hűtővel 55 fok, terhelve 70 fok p5ld2 deluxe alaplapban. Ez normális? Vagy kifogtam e rezsó edisünt? Everest bios, gyári progik u azt mutatják......... Vagy ennyire trágya a gyári hűtő? Venti 2800............... :F

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#25) Mosqa válasza prmcsk (#17) üzenetére


Mosqa
tag

Mi az a PWM? Nekem ugyanez a gondom (lásd.pilot), de 400W-as tápom van...???

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#26) prmcsk válasza Pilot (#23) üzenetére


prmcsk
addikt

Márpedig lehet igaz....Ez fizika.

Gondold el.....Dugj be egy 0,5mm érkeresztmetszetű hosszabbítót a konnektorba,
Erre csatlakoztass egy mondjuk 2000 Wattos hősugárzót, majd mondjuk, 2 percenként
vedd a kezed közé a zsinórt. Megérzed majd, hogy nem is kicsit, melegszik.

Így szoktak elektromos tűz miatt házak leégni.
A procidnak 1,4 volton kb.100Watt a teljesítménye. Ez azt jelenti,hogy 100/1,4 = 72Ampert
igényel. :Y
Ennek az áramigénynek az előállításához kell a PWM tápegység.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#27) mzeperx válasza mzeperx (#24) üzenetére


mzeperx
tag

Úgy hiszem sejtek már valamit: :U Az Intel gyári spec szerint a proc 1,25-1,4 Voltot kaphat. Na most az Asus p5ld2deluxe (de gondolom a legtöbb, főleg tuning lap is) 1,43 Voltot ad neki Auto állásban, húzás nélkül. Próbaképp manuál állásban beirtam neki 1,3 Voltot, és láss csodát 10 fokkal csökkent a proci hőmérséklet, és CPU burnnal sem lehetett 60 fok fölé kergetni :) , pedig a performance ventiszabályzás nem engedte 2200 fölé a gyári ventit. Tudom, hogy alacsonyabb tápfeszen stabilitási gondok lehetnek, de mindenféle kinzásra sem volt gond, így húzni még nem próbáltam, de fogom és beszámolok. üdv

Ui. Mindenkinek ajánlom az Intel honlapját, ahol meglepő módon MAGYAR nyelven is tudó proci teszter és azonosító progik is vannak, valamit a procikról teljes leírás feszkókkal, hőfokokkal stb..

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#28) prmcsk válasza mzeperx (#27) üzenetére


prmcsk
addikt

Ezért nem mindegy az sem, hogy az alapfeszültségeket '' szállító '' tápegység milyen
teljesítményű és minőségű. Rá lehet írva akárhány amper ha a gyakorlat bebizonyítja,
hogy a '' fele sem igaz ''.

A következmény és a PC '' reakciója '' innentől, pusztán fizika.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29) medium84 válasza prmcsk (#26) üzenetére


medium84
aktív tag

Nana, 72 amperrel már hegeszteni lehet, ha szegény procin annyi menne át nem lenne hosszú életű( ~0,000000001 s) :D

Mellesleg nekem is ilyen procim van de csak 3,0 GHz-es, gyári hűtővel. És bizony meleg. 50-60 fok. Terhelésnél meg felmegy 70-re is. Én is próbálkoztam mindennel, lekapartam a régi pasztát, nyomtam rá újat, semmi. Úgyhogy most így van, azért nem veszek rá másik hűtőt mert nem lennék biztos a sikerben. :S Nagyon nem izgatom magam, ingyen volt, ha tönkremegy majd lesz másik ingyen :D

[ Szerkesztve ]

(#30) kosian24


kosian24
tag

Sziasztok! Most veszek egy [ilyen] procit. P4 3,2 Ghz. Az lenne a kérdésem, hogy ennek kell-e pasztázni a tetejét, illetve ha igen, akkor mennyi kell rá és jó-e a fehér paszta? Az alaplapom elvileg kezei gond nélkül, mert utánanéztem és ezzel nem kéne, hogy gond legyen, de ez a pasztázás nem világos. Eddig AMD-m volt és csak most váltok intelre.

[ Szerkesztve ]

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#31) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok!

Nem feltétlenül ebbe a topicba illik a problémám, de nem akartam "feleslegesen" nyitni egy újat.
A segítségetekre lenne szükségem.

A helyzet a következő: Van egy egymagos HT-s 3,2 Ghz-es proci, 2 GB (szedett vedett 1+2x0,5 GB) RAM, intel alaplapi videó, 2 db Sata-s hdd. (XP oprendszerrel)

A gondom a kötekező. Internet Explorer használata mellet ha több ablak van nyitva (bár egynél is produkálja) a videók lejátszása közben (youtube, netes filmek) rettenetesen akad, többször kifagy.

Ha nézem közben a feladatkezelőt akkor a proci meg sem moccan. Mindkét szál 5-10%-on mozog. A memória használat sincs az egekben. Egyszerűen nem értem, hogy mi lehet a baj.

Van valakinek ötlete?

Előre is köszönöm! :R

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#32) MasterMark válasza Cancer (#31) üzenetére


MasterMark
titán

Egyszerű, ne használj Internet Explorert...

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.