Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Optikai lemezek olvashatósága (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

Tudom, hogy rengeteg téma, illetve a témák egy része foglalkozik a lemezek olvashatóságával, de itt összegezhetnénk a személyes tapasztalatokat.
Arra kérnék mindenkit, hogy komolyan alapozza meg az egyes kijelentéseit.
Végeztem egy kisebb felmérést otthon és minden lemezem olvasható 1997 márciusa óta.
A következőre jutottam.
Elég sokan megfeledkeznek arról, hogy időközben nem csak a lemezek ''öregszenek'', hanem az optikai meghajtójukat is lecserélték, akár már többször.
Azaz pl. nálam a ''régi'' Philips platinum 16x lemezEKet a Toshiba DVD-ROM és az LG 4040B nem olvassa, azaz mondhatjuk, hogy tönkrementek.
PEDIG NEM! Egy régebbi LG CD-RW simán olvassa, max sebességgel. Találtam egy ASUS DVD-CDRW combo meghajtót ami szintén simán olvassa őket.
Szóval a dolog nem ennyire egyértelmű. Szerintem egy optikai lemez, ha közvetlenül az elkészítés után hibátlan (olvasható), akkor ha nem éri fizikai sérülés (igazán mély karcolás) akkor nagyon hosszú ideig (nálam több mint 7 éve) olvasható marad az adott meghajtóval. Igaz az olvashatósága romlik, egyes meghajtók már nem képesek olvasni, de ez nem feltétlenül a lemez(nyersanyag) hibája, hanem a meghajtóké.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) mr_ricsi válasza HEBI (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha nem éri fizikai sérülés (igazán mély karcolás) akkor nagyon hosszú ideig (nálam több mint 7 éve) olvasható marad''
Ez nem igaz. Ha pl. klórral fehérített papírra nyomtatsz borítót, még a gyári lemezeket is olvashatatlanná tudod tenni 1-3 év alatt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3) TheVeryGuest válasza mr_ricsi (#2) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem hosszabb ideig tartó direkt szánsájn is károsíthatja.

Azért félre van téve egy 2x-es SONY olvasó nehezebb időkre. Meg a hozzá való ISA-s vezérlőkártya, meg az alaplap, amibe belemegy a kártya, meg memória, video/hangkártya, ami belemegy a lapba, meg egy 120MB-os HDD, amit le tud kezelni, meg egy AT táp, ami meg tudja hajtani a lapot.

[Szerkesztve]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#4) L3zl13 válasza HEBI (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez természetesen így van. De mint mondtad az idővel romlik a lemezek olvashatósága. Ha valamelyik tipusú lemezé gyorsabban romlik, mint a másiké, akkor az szvsz a nyersanyag hibája.

És ha van egy lemezed amit az egyik olvasó már nem olvas, a msik meg még éppenhogy, akkor az már eléggé halálán van szvsz, tehát gyorsan lekopiznám...
Kieg:
Ez majdnem olyan, mintha az mondanánk, hogy a CD lemezek olvashatósága 20 év, mert 20 év után a Kürt kft még vissza tudja kaparni az adatot. Szvsz a ''lemezek olvashatósága'' mint olyan az átlag meghajtókban való olvashatóságot jelenti.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Rebirth válasza HEBI (#1) üzenetére


Rebirth
tag

S fény gyúl az éjszakában! :Y

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#6) HEBI


HEBI
senior tag

A Toshiba DVD-rom, ami nem tudta olvasni bizonyos CD lemezeimet, meghalt. Kicserélték, ez új olvassa őket. Lehet, hogy tényleg a meghajtók öregszenek...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Optikai lemezek olvashatósága (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.