Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Onboard hálókártya probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Elég speciális a probléma, ezért nem is találtam kifejezetten erre való topicot, viszont nem egyedi a gondom, tehát reményeim szerint más is beleakadt ilyenbe, és netán meg is oldotta - esetleg más tapasztalatból meritve valaki tud itt jó ötlettel elöállni.

Volna nekem ez a K7N2 D2platinum, és ezen van egy integrált hálókártya. Ezt használtam az elmúlt 1 évben netezésre, sima LAN kábellel a Motorola UPC-s kábelmodemhez, onnan ugye kábeltévén ki a nagyvilágba. Szépen ment is, 300-al töltöttem, nem volt akadás, átlag havonta 1x a chello megszakitotta az adást, de csak pár percre max. Van egy másik, PCI-os hálókártya is (realtek) a gépben, ez a belsö LAN, egy másik géppel vagyok crosslinkes kábellel összekötve általa. Az én netem megosztva, igy a másik gép is kilát, és mennek Lanon a játékok. Minden fasza.

Történt azonban, hogy vasárnap délután nagy diablozás közben (bnet) jött az összeköttetésed megszakadt üzenet. Sebaj, gondoltam a Bnet vacakol, próbáltam újracsatlakozni, nem ment. Kiléptem windowsba, nézem, ip cimem még van (80.93...) de pingelni semmit nem tudok, honlapokat nem érek el, stb.
Gép újraindit, és bizony már nem kaptam IP-t, 163....akármi lett az ''ál'' ipcimem. UPC felhiv, srác végigcsináltatja velem a szokásos procedúrát, modem áramtalanit, gép úraindit, ipconfig renew, stb stb. Ezeket már énis próbáltam. Azt mondja, a modemet látja, de a gépemet már nem! Kérte, dugjam át a kábelt a másik hálókártyába, igaz, hogy annak fix ip-je van (192.168.0.1), de ö azért látja majd, ha igaz. És látta is!!! Tehát a másik hálókártyához visszamennek a modemböl az adatok. Utolsó tippje, hogy installáljam újra az onboard hálózat driverét.

Ezt utolsó lehetöségnek tartogattam, igy még próbáltam várni fél napot, sok modem resettel, és géprestarttal, de semmi eredmény. Előtúrtam a szekrényböl egy másik Realtek kártyát, igaz ezen nincs egy chip, ami a másikon van (csak a tokja. ez mire való vajon?), de betettem, bekonfigoltam auto ip-re, és láss csodát, a chello már kérte is, hogy regisztráljam ezt az új MAC addresst, és ment a net mint a kisangyal.
Vissza kivettem, ismét próbáltam az onboard-ot, semmi változás : nem kapok ip-t a DHCP-töl.

Próbáltam eltávolitani az Nvidia Onboard network controller driverét, kijön egy ablak, hogy ''ön most arra készül, hogy eltávolitsa...'', és OKra kattintva lefagy az ablak, csak alt+f4-el tudom bezárni, de semmi nem történik. Safe módban próbálva azt irja, hogy a driver eltávolitása nem lehetséges, mert szükséges az inditáshoz. Remek.
Próbáltam reinstallni, letöltöttem a legújabb nforce2-es driverkészletet, látszólag meg is csinálja, de vagy nem irja felül az ethernet fileokat, vagy ez nem használ, ugyanis semmi javulás nem tapasztalható.

MSI fórumon találtam több tiz bejegyzést a problémáról. onboard lan egyik pillanatról a másikra elszállt, azóta sem sikerült helyreállitani. Vagy már eleve nem is müködött (bizonyos routerekkel, modemekkel). Néhány embernek megoldást hozott, hogy leolvasta az alaplapra ragasztott matricáról a MAC addresst, és beirta manuálisan a BIOSban. Ettöl megjavult neki. Csakhogy nekem nincs a biosban ilyen lehetöségem, az onboard devicesnél csak egy Ethernet Auto/Disable, és 1394 .... Enabled/Disabled opcióm van. (plusz az onboard hangkártya, usb, stb)

Itt állok, tanácstalanul, nemtom mitöl ment el a kapcsolat egyik pillanatról a másikra, és föleg, hogy miként javithatnám meg? XP reinstallt csak a végsö esetben szeretnék, nagyon sok dolog fennvan, amit több nap lenne újrarakni.
Bár átmenetileg jó ez a 2 pci-os kártyás megoldás, egyrészt jólenne, ha tudnám használni az onboard-ot, hamár megvan, másrészt mintha a pci-os nem úgy müködne, ahogy emez.
Furcsa, és lehet, hogy paranoiás vagyok, de a következöt tapasztalom:
- letöltés megy, HCgamerröl, szépen, folyamatosan, fixen 300 k-val.
- feltöltés megy 55-65 kval (atw szerver)
- DE: ha megy letöltés is és feltöltés is, a letöltés leesik 245k-ra (ez normális?)
- DE: diabloban ha Bneten játszok, akadozik a pálya futás közben. Ezt szerintem eddig nem csinálta. Futok, és minden lépésnél ahogy úszik a kép alattam, mintha megakadna 1-1 pillanatra. Ha single playert inditok, akkor gyönyörüen úszik a kép akármerre futok. Lehet, hogy hüjeség, lehet, hogy bnet probléma, de sztem ez nem volt korábban igy.

Minden segitséget kérek, és köszönök! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#2) Andie válasza Andie (#1) üzenetére


Andie
őstag

Ilyenkor hajlok arra, hogy túl sokat pofáztam, és ezért senki nem olvassa el, ezért nem jön válasz. Na akkor röviden:

- K7N2 Delta 2 platinum, integrált hálózat
- egyik pillanatról a másikra lekapcsolódott a net
- azóta nem kapok a DHCPtöl IP cimet. Másik hálókártya gyönyörüen müködik.
- a windows azt állitja, minden tökéletesen müködik, semmi hiba, ütközés, stb. Belsö hálón sem látja a másik gépet az integrálton keresztül.
- driver reinstall megvolt, ip renew többször is, modem lekapcsol, gép újraindit számtalanszor.

Mi okozhatja? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#3) Goose-T válasza Andie (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

Mit kell ezen ennyit agonizálni? Törődj bele, kifingott az integrált hálókártyád, megesik az ilyen. Azért egy BIOS-frissítést még megpróbálnék a helyedben. Amúgy mi ebben az olyan különleges? A hálókártyák gyakrabban mondják fel a szolgálatot, mert ki vannak téve a hálózat felől érkező zavaroknak, esetleges feszültséglökéseknek. Ettől függetlenül a Windows még nem biztos, hogy hibásnak látja. Az előző munkahelyemen szinte minden napra jutott egy hálókártya-csere, ott sem látta hibásnak a Windows, még a kapcsolatot is kijelezte, mégsem működött rendesen. Azon meg ne csodálkozz, hogy akadozik a géped a Realtek kártyával, ugyanis az egy szutyok, teljes egészében a procira hagyja a munkát, ami még a te géped esetében is jelentős terhelés. Vegyél egy normális hálókártyát (pl. 3Com) és nem lesz gond az akadással.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) Andie válasza Goose-T (#3) üzenetére


Andie
őstag

Navégre. Bizony, kicsit agonizálok, mert jólenne, ha tudnám továbbra is használni. És föleg, hogy mások is beleakadtak, és sokan találtak is rá megoldást. Most az MSI fórumon kaptam két tippet, az egyik, hogy a biosban elö lehet hozni a plusz funkciókat egy bill kombinációval, a másik, hogy létezék SP2höz egy patch, ami javitja ezt a hálózati felakadást - ezexerint ismert micróék elött is.

Ettöl függetlenül köszi a tippet, nem ismertem a hálókártyákat, de utánna nézek egy 3Comnak. Tudsz pontos tipust is javasolni esetleg?
A 2 realtekem között egyébként van némi különbség. Az egyikben van egy eprom. A másikon csak a foglalata. Ez mi lehet? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#5) Goose-T válasza Andie (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

[link]
Nekem ilyen kártyám van, elég elterjedt, ez a 100Mbites hálókártyák legjobbja, viszont nem olcsó, 5-6 rugó körül lehet megkapni. Az MSI fórumon kapott megoldásokat kipróbáltad már?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) Goose-T válasza Andie (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt néztem, hogy a patch, amit ajánlottak neked, az csak egy WIndows SP2-re frissítésnél előjövő problémát javít meg, amit egyébként is sárga felkiáltójellel jelölne a hálózati kapcsolatoknál. A te esetedben ezek a feltételek nem állnak fenn, tehát ez biztos nem fogja orvosolni a problémát. A MAC-címes trükköt meg lehet próbálni, bár nem értem, hogy ez miben segítené a probléma megoldását.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7) balco válasza Andie (#4) üzenetére


balco
aktív tag

Az eprom az csak a bútoláshoz kell (LANról), ha jól tévedek...
Sok kártyán van így hogy ráteszik a foglalatot de lespórolják az epromot!

(#8) Andie válasza Goose-T (#5) üzenetére


Andie
őstag

Felhivtam 3 boltot (Miklan, Aqua, AMP), és egyiküknek sincs 3Com, söt, a beszállitójuknál sincs. :( Honnan szerezhetnék?
Az Edimaxot ajánlották, az tán 3Com csippel szereli a kártyáit. 5-6rugó nemprobléma, ha megoldja a gondomat.

A patchel kapcsolatban: nekem is megjelenik a kis felkiáltójel a háromszögben, mikor nem kap IP-t a DHCPtöl a kártya. Gyak ugyanez a hibajelenség, de nekem nem SP2 installkor jött ki, hanem most, 1 év használat után, egyik percröl a másikra, játék közben. Aztán persze lehet, hogy semmi köze a patchhez...
A MAC addresses dolog tán attól van, hogy a bios ''elfelejti'' a cimet, igy manuálisan kell beirni. Ez az MSI fórumon 10 emberböl 5nek segitett. Csoda. Egyébként gyanús, hogy az MSI miért irta rá egy kis matricára, elrejteve az alaplapon ezt a MAC addresst... Ez nem szokás tán, lehet, hogy tudtak a problémáról, csak nem tudták megoldani?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#9) Goose-T válasza Andie (#8) üzenetére


Goose-T
veterán

Az Edimax Realtek chipet használ:
[kép]
Megpróbálhatod még a kékhalas boltot, ha nincs 3Com, akkor esetleg még az Intel jó vétel lehet. Az összes többi, 2000HUF körüli 10/100-as hálókártya nagy valószínűséggel szintén Realtek vagy esetleg hasonló minőségű SMC chippel van szerelve. A gigabites kártyák 3-4000HUF körül ugyanezt a színvonalat képviselik.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10) L3zl13 válasza Andie (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mondanám, hogy van eladó kártyám.
Még válogathatnál is 3Com 905B, C vagy Intel kártyák közül. Csak olyan olyan kevésért mennek ezek a cuccok a fórumon, hogy nem éri meg elvinni a kártyát valahova... :(

Egyébként MSI lappal volt hasonló problémám egyszer, de akkor valahogy a két integrált kártyám akadt össze. Az egyik kártyát letiltottam, mert nem használom, aztán a másik is bemondta az unalmast. Sajnos már nem emlékszem, hogy sikerült újrtennem a drivert, de utánna működött megint mindkettő... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Andie válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Andie
őstag

Hova kéne menni érte? (megyek hétvégén Szegedre)
Mondj egy árat, megbizok benned, régröl ismerjük egymást.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#12) L3zl13 válasza Andie (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nos, én Budaörsön dolgozom. Napközben itt tudnék kiugrani valahova gond nélkül. Esetleg este fél 7-7 körül Duna Plaza környékén.
Sajnos nem vagyok túl flexibilis a meló miatt. És mint mondtam messzire meg nem éri meg elmennem.
Ár legyen mondjuk 2k. Intel vagy 3Com 905C. 3Comból akár több darab is van.
Láttam már olcsóbban is itt a PH-n, de szvsz még így is megéri, tekintve, hogy boltban 6-7k-ba kerülnek.

Vagy akár postázhatom is. Szvsz pufi borítékban levélként is túléli az utat.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Andie válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Andie
őstag

Na várjál, én meg itt dolgozom a Budaörsi úton.
Mikor jössz befele, parkincs le a BAH csomópont elött. Van itt ez az autókereskedés, ahova tavaly bedobták a gránátot. Na én amellett dolgozom az irodaházban.
Megoldható?
Részleteket privátban irom.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#14) nofreenick


nofreenick
aktív tag

hasonló a problémám mint a topicnyitónak... abit alaplap, semmi extra (router, ilyesmi), sima 512es adsl az integrált LAN kártyán... kb 1 hónapja szállt el... windows eszközkezelőben átkerült a rejtett eszközök közé, viszont szerinte megfelelően működik... kapcsolatok közül (összes kapcsolat) Hálókártya eltűnt, csak az internet csatlakozás ikon maradt... próbáltam drivert újratenni, BIOS-ban ki/be kapcsolgatni, de semmi...
ezután beleapplikáltam 1 SMC PCI-os kártyát, amivel tökéletesen működött (bár sztem jobban lag-olt, de lehet, h hülyeség), egészen tegnap délutánig, amikor is játék közben (letöltés ment a háttérben) volt 1 full fagyás... reset után ugyanazokat a tüneteket produkálta, mint 1 hónapja az integrált LAN... valaki találkozott már ilyesmivel? nincs kedvem még 1 karit betenni, h aztán 1 hónap múéva ez is beszarjon... :(

(#15) nofreenick válasza nofreenick (#14) üzenetére


nofreenick
aktív tag

nem tudja senki, h mi okozhatja? :F

(#16) nofreenick válasza nofreenick (#15) üzenetére


nofreenick
aktív tag

up

(#17) Goose-T válasza nofreenick (#14) üzenetére


Goose-T
veterán

Elképzelhető, hogy az ADSL modem vágta tönkre a hálókártyákat. Nem ártana szólni a szolgáltatónak, hogy cseréljék ki.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) nofreenick válasza Goose-T (#17) üzenetére


nofreenick
aktív tag

végre vki :) köszi :R

erről lehet vhogy bizonyságot szerezni? jó lenne biztosra menni, mert gondolom a modem-csere elég nagy macera. mindenesetre kontaktálok az ügyfélszolgálattal...

(#19) Goose-T válasza nofreenick (#18) üzenetére


Goose-T
veterán

Miután a második hálókártyádat vágta tönkre rövid időn belül, szerintem a gyanú egyértelműen a modemre terelődik. Esetleg még azt lehetne megnézni, hogy rendesen le van-e földelve a konnektor, amibe a számítógép van dugva.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) mexel


mexel
veterán

Hmm.Én is valahogy úgy jártam ahogyan a topicnyitó, azzal a különbséggel, hogy most vettem a lapot. Egyébként a topicnyitónak megoldódott a gondja, vagy csak az utólagos pci-s kari segített?

(#21) AdamNorthWes válasza Goose-T (#6) üzenetére


AdamNorthWes
tag

Honnan lehet leszedni ezt az sp2 patch-et?????????

'Use your brain and you have a good day.' :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Onboard hálókártya probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.