Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Olcsó, megbízható lézernyomtató (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bali79


bali79
tag

Sziasztok!

Diplomaíráshoz lenne szükségem egy ilyen lézernyomtatóra és egy rövid piackutatás után a következőkre bukkantam (mindjárt jönnek).
Szóval, ha valakinek van velük tapasztalata, akkor írja meg bátran.
Amire kell: Word, MathCAD nyomtatások beillesztett AutoCAD rajzokkal, (ami nem tudom, hogy számít-e, de pl. a jelenlegi HP640C-m a beillesztett rajzokon gyakran eltolja a szövegeket és a számokat) plusz AutoCAD, ArchiCAD nyomtatások.
Tehát a versenyzők:

CANON LBP-1120 kb. 62000Ft
toner kb.19000Ft
mem: 512KB

Canon LBP-810 kb. 76000Ft
egyébként kb., mint fent

EPSON EPL-5900L kb.60000Ft
toner több, mint 30000Ft (ez sok!)
mem: 2MB

HP LASERJET 1000w kb.56000Ft
toner kb.19000 Ft
mem: 1MB

HP LASERJET 1005w kb.77000Ft
többi kb, mint fent, de miért drágább??

LEXMARK (általában)
ezekkel az a baj, hogy drága hozzájuk a toner (vagy nem?)

MINOLTA PAGEPRO 1200w kb.51000Ft
mem: 8MB !!
toner kb.20000Ft
Ez tűnik az egyik legjobb vételnek!

OKI OKIPAGE 8wLITE kb.50000Ft
mem: 2MB
ez valami LED-es technológia, ez mi?

SAMSUNG ML-1210 kb.55000Ft
mem: 8MB !!
toner kb. 16000Ft

A tonerek általában legalább 1500-2000 oldalt tudnak, ami a diplomához úgyis elég, utána eladnám a dolgot. Kérlek írjatok sok véleményt (főleg a SAMSUNG és MINOLTA nyomtatókról), ne menjen kárba ez a kis regény, amit iderittyentettem.

Tessékk, tessék, lehet választani! :D






Mindenre van félmegoldás!

(#2) Goose-T válasza bali79 (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Minek veszel, ha utána úgyis eladod? Inkább keress olyan helyet, ahol lehet nyomtatni, és sokkal olcsóbban megúszod!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) bali79 válasza Goose-T (#2) üzenetére


bali79
tag

Nos, miután kétszer fordult már elő, hogy konzultálás előtt öltözködés közben nyomtattam, amikor a drága HP megmakacsolta magát és nem akart nyomtatni. Ebből az egyik tulajdonképpen nem is konzultálás volt, hanem leadás!! Hát azt az idegességet nem kívánom senkinek. Mellesleg én mindig az utolsó pillanatig dolgozom, utána már nincs időm nyomtatni rohangálni (meg kedvem sem).
Ezt az áldozatot a diploma kedvéért inkább meghozom (kb. 20-30ezret veszítek, ha majd eladom), de nem akarom a hajamat tépni.

Mindenre van félmegoldás!

(#4) neduddki válasza bali79 (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Minolta nalam pp18l az korrekt kicsike birja a strapat mekfizetheto, de mar nem kapni!:-)))) A 1100asrol meg sajnos nem voltak jo tapasztalataink! Nme birja a terhelest, ettol fuggetlenu a 1200 meg leet oke.
Lexmark gyonyoru nyomtatasi kep, de mekfizethetetlen festek! Most nem a reklam szovegre gondolok, hanem mennyiert is kapni hozza festeket!
A hp kicsik egy rakas szarok, indoklas: kib...altazott harmatos a muanyagok minosege amibol a belsejet csinaljak + a terhelest sem birjak, mongyuk Teged ez kevesse erdekel!
OKI hol istenitik ,hol szigyak eddig nalunk a papirbehuzo resz szakad szet, ha van kkedve az embernek egyesevel adogatni, akkor kitunoen uzemel /vana fenenek kedve/ 4w-k!
Canon-t felejcsd el, a minosege kritikan aluli.
Erdekes hogy az epson 5700, 5900-asok egesz jol birtak a strapat! A festekarakra nem emlexem, de a tapasztalatok alapjan eszt javallom.
A samsungrol okan egyenlore csak nezunk egymasra es mindeki azt kerdezgeti igaz lehet amit a gyariak allitanak /NEM/. De senki sem meri megkockaztatni!;-))))

Sajnos ugy nez, ki amire azt lehet mondani, hogy normalis az vhol 200rugo kornyeken kezdodik! hp2200, kyocera1850+,1900
GYakran megkerdezik, hogy mit ajanlok az olcso lezerek kozul ,mire kezemet szettarva nezek hujjen /egeybkent is, de akkor foleg/.
Elnezest hogy ezt leirtam, de nekem ezek a tapasztalataim. Mongyuk nem heti 10-15-oldalas terhelesre vannak tapasztalataim!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) bali79 válasza neduddki (#4) üzenetére


bali79
tag

Igen, végülis a terhelés az minimális lenne, amelyik ennyit nem bír, az szemétre való!
Bíztató lehet még az 1 év gari, azt mindre megadják.
Kösz a véleményt!

Még!Még!

Mindenre van félmegoldás!

(#6) MaUser válasza bali79 (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Hello!
Amit most mondok az szubjektív és összehasonlítási alapom sincs szóval úgy tessék tekinteni!
Mi a koliban egy hp 1200-as nyomtatót használunk s mondhatom teljesen oké. A lapkapacitás oldalra pontosan megfelel, én főleg neuróbiológiai képeket/ábrákat nyomtatok ott nincs difi és nagyon aprólékos a nyomata. Igaz még csak 3000 oldalt nyomtattunk vele, de eddig nem volt gond. A neduddki által említett belső műanyag gyengeségben van valami, mert tonercserénél elég könnyen férecsúszik a toner.:(

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#7) bali79


bali79
tag

Mellesleg a memória mérete mennyit számít?

Mindenre van félmegoldás!

(#8) bali79


bali79
tag

És a Samsung az év nyomtatója lett azt hiszem Németországban.

Mindenre van félmegoldás!

(#9) MaUser válasza bali79 (#7) üzenetére


MaUser
addikt

Ha tévedek ne vegyétek fejem, de ha jól tudom abban számít, hogy a gép által küldött
adatokat abban tárolja a nyomtatásig s ugye egy gyors lézernél jó hogyha nem kell az adatra
várni, vagy nagy ábrákat egyszerre tud nyomtatni.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) bali79


bali79
tag

Hátha estefelé többen olvassátok :D

Mindenre van félmegoldás!

(#11) The_Tom válasza bali79 (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

egy par honapja hasznalok egy Samsung ML-1210-est. Nagyon korrekt gyonyoruen nyomtat, kicsit lehet furan hangzik de van egy Canon LBP800-as is a fedelzeten es eg es fold a ketto iraskepe. gyors, csendes, megy minden os alatt (Linux alatt is, stb). En meg akciosan jutottam hozza, akkor 47e Ft volt, es ebben benne volt 2 toner ara, ja es erre 2 ev gar van szoval nyugodt szivvel ajanlom!

A canon ellen annyi szol hogy asszem kifejezetten win-es printer, ha ez nem szempont akkor lehet az is, de ar/teljesitmeny, ertek aranyban samsung rulez!


Ja, majd elfelejtettem: HP sz@r, eppeszu ember olyat nem vesz! :)

Üdv.

Szerintem.

(#12) The_Tom


The_Tom
senior tag

off:
miert van ez az alaplapok kozott??

Üdv.

Szerintem.

(#13) bali79 válasza The_Tom (#12) üzenetére


bali79
tag

Köszi a véleményt!
A topic azért került az alaplapok közé, mert figyelmetlen vagyok.

Nincs meg valakinek a 2003.Februári CHIP magazin? Abban pont egy nyomtatóteszt volt monochrom lézerekről, azért érdekelne mi lett az eredmény!!

Mindenre van félmegoldás!

(#14) bali79 válasza The_Tom (#11) üzenetére


bali79
tag

És mire használod, ha megkérdezhetem? Csak szövegek nyomtatására?

Mindenre van félmegoldás!

(#15) The_Tom válasza bali79 (#14) üzenetére


The_Tom
senior tag

irodai nyomtatonak van hasznalva: word dokumentumok, meg apeh, stb nyomtatvanyok.

Üdv.

Szerintem.

(#16) Protoss


Protoss
senior tag

Minolta, szerintem.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#17) renegade válasza bali79 (#1) üzenetére


renegade
aktív tag

Szia, engem is érdekel a téma már egy ideje, ráérősen nézegetem a kínálatot, s örülök, hogy van egy ilyen topic is.
Megnéztem amiket írtál, valóban a minolta tűnik a legjobb vételnek, főleg a samsunggal szembeni 1200 dpi-je miatt - bár ez csak adat, az első kézbeli tapasztalatra többet adnék.
Én valamikor nyár környékén vennék talán, ha gondolod esetleg megveszem majd tőled, ha úgy alakul. :))

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#18) bali79 válasza renegade (#17) üzenetére


bali79
tag

Hi!
Igen, közben kiderült, hogy a Minolta1200w Chip-tippet kapott a 2003.02. számban (bár a cikket nem láttam).
Azt hiszem ez lesz a választásom, mellette szól talán a jobb szervizhálózat is, meg az elődjéről is jókat lehet olvasni (1100L vagy mi).

De azért surmók, mert a kezdőtoner csak 1500 lapos (persze a Samsungnál is)

Mindenre van félmegoldás!

(#19) Protoss válasza bali79 (#18) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Tesó használ minoltát, hp-t kenderbe veri ár/teljesítményben. Meg van vele elégedve. Én csak teszteltem, de nagyon kulturált volt a progija.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#20) bali79 válasza Protoss (#19) üzenetére


bali79
tag

És a tesó mire használja?

Mindenre van félmegoldás!

(#21) neduddki válasza bali79 (#13) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Chip termeszetesen van:-))))))!
Elokaparom es csinalok belule szant, de3 csak jovohet elejen!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22) bali79 válasza neduddki (#21) üzenetére


bali79
tag

MEEG-VÁÁ-RUNK!
MEEG-VÁÁ-RUNK!

Mindenre van félmegoldás!

(#23) Kamikaze


Kamikaze
csendes tag

Nekem Lexmark Optra E312-esem van és meg vagyok vele elégedve. Egyébként, amit a tonerről írtál az nem igaz. A Lexmarknál 5 000/10 000 oldalra elegendő a toner és az ára is ehhez van beálltva. (Nem mint a HP-nél ahol ez 2-3 000.)
Én a nyomtatási minősége mellett a PostScript tudása miatt választottam, na meg azért hogy bármelyik op.rendszerből tudjam használni.

A mechanikája valahogy úgy van megcsinálva, hogy nem csúsznak össze a lapok nyomtatásnál, nem úgy mint mint a HP és a Xerox esetében.

A holnap tele meglepetésekkel és téged sem kímél...

(#24) karib


karib
addikt

Én nemrég cseréltem egy Minolta PagePro 1200W-re a korábbi 6L-est, és korrekt nyomtató. Biztos van nála jobb is, de otthonra, kis irodába kiváló. Drivere müxik, ami már pozitívum, 600 dpi-n gyors, 1200-on kimondottan szép (bár szerintem akad jobb is talán), van USB csati is rajta, és viszonylag olcsó.

Esetleg nézhetsz használt lézert is, néha lehet kapni 20-50e környékén. Sőt, itt van a PP6-osom is, felújítva 35e :)

Department of Redundancy Department

(#25) neduddki válasza bali79 (#22) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na kiszen vagyon a kicsike, pdf-ba leszen, a hp asztat szereti:-))), csak eg kicst apro lett, 5.7 MB mit csinajjak vele??? Meg ha csipes olvasa akkor asztan lesz haddehadd;-)))))! Orujonek hogy mervadonak titulaljuk cikkuket, de annak mar kevesbe hogy nem vesszuk az ujsagot1 Ejj-Ejjjjjjjjjjj!
Mongyuk szep szines!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26) Genialis válasza bali79 (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Ha nem Linuxon akarod használni, akkor a HP1000W jó lesz neked. De valószínüleg nem, mert aszontad Archicad. Kérdés, hogy a 600DPI, meg az A4 mire elég egy tervrajznál...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#27) bali79 válasza neduddki (#25) üzenetére


bali79
tag

Neduddki!

Írtam egy mailt, de úgy látszik nem kaptad meg. A lényeg, hogy érdekelne ez a pdf, írj mailt és megbeszéljük, hogyan juthatna el hozzám.

köszi

Mindenre van félmegoldás!

(#28) neduddki válasza bali79 (#27) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

Most olvastam mond az ip es a logitn a mailre!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) bali79 válasza neduddki (#28) üzenetére


bali79
tag

Írtam mailt, plusz megy a szerverke, ma éjfél körülig biztosan, ha nem jó, akkor holnap reggel elindítom, aztán megy egész nap.

Mindenre van félmegoldás!

(#30) bali79 válasza bali79 (#29) üzenetére


bali79
tag

Hátha nem nézed a postádat...UP

Mindenre van félmegoldás!

(#31) bali79


bali79
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy Minolta PP1200w lesz a dologból, ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Ez a nyomtató csak GDI-t tud és erre a Chip-ben azt írják, hogy egy nyomtatási kép elkészítése ezzel a módszerrel nagyon processzorigényes dolog. Elmondásuk szerint az ő P4-esüket megakasztott mp3-lejátszás közben.
Annyira naív azért nem vagyok, hogy azt gondoljam, hogy mindössze ez futott a gépen, de azért beleültette a bogarat a fülembe, mert én egy 500-as cerkával akarom használni.
Szerintetek előfordulhat, hogy kevés egy ilyen proci a nyomtatáshoz???


Nemá'

Mindenre van félmegoldás!

(#32) Szeke válasza bali79 (#31) üzenetére


Szeke
senior tag

Habár nincs lézernyomtatóm, nem hinném h a cerkával nem menne... Keress hardverigényt a honlapjukon.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#33) neduddki válasza bali79 (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Latod mijjen jol jatal vona ha megvarsz!!!!!
Szoval amellet hogy nem egy rossz teszt, de vannak benne marhasagok es hianyossagok! pl. a gdi kozott szovegban csak pana-t emlit!
Win2k bx6rev2 466iCerka 384SD MInPP18 gond nelkul nyomtat de rendesen! ha meg kep van benne akkor ugyis megakasztja meg a kyo1850 es hp2200dn-t is /mongyuk keptol fuggoen, de ott mar a proci dogozza fel az adatokat/!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34) bali79 válasza neduddki (#33) üzenetére


bali79
tag

Bx6rev2 Cel500 160MB ram, úgyhogy elfogadlak reprezentatív mintának:)))

Bocs, de ha ott maradok, akkor megfulladok a pipa vagy szivarfüsttől vagy mitől:DD

Azért köszi, holnap majd beugrok, visszaviszem a holmit!

Mindenre van félmegoldás!

(#35) neduddki válasza bali79 (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ez szivar????? Edes apam ez meg csak igen barati pipa volt!;-)))))) Es vegre pipa, tok jol illattal!
HOlnap kb 11-tol vagyok utanna szivesen latlak!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Lenni uj pc magazinyban 2003/5-ban nyomtato teszt! benn van a tszcse-ban ha erdekel! en is estig

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37) bali79 válasza neduddki (#36) üzenetére


bali79
tag

Hi!
Hol is van?

Nem mintha már számítana :))

Mindenre van félmegoldás!

(#38) neduddki válasza bali79 (#37) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat szerinted hol????? A 4040-es bornyuetetonel.
Amugy abban is a minolta kapja a vasarlasi ajanlatot az ocsok kozul! a tesztgyoztes pedig a samsung 1450-es.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Olcsó, megbízható lézernyomtató (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.