Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) konzultáció


konzultáció
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy kellene-e nektek egy olyan jövő, ahol otthon minden a netre van kötve olyan szinten, hogy akár életveszélyes is lehet, ha pl egy hacker átveszi az irányítást felette. A mai legbiztonságosabbnak mondott rendszereket is feltörik, bevállalnátok-e ezt a kockázatot? Szeretnétek-e, hogy a privát szféra megszünjön teljesen, és az irányítás könnyen kivehető lehessen a kezetekből a kényelemért cserébe? Rábíznátok-e a családotokat egy jarműre aminek a vezérléshez netről teljes hozzáférést lehet kapni?

(#2) Bensee válasza konzultáció (#1) üzenetére


Bensee
tag

Hmm, érdekes kérdés.
De a válaszom egy határozott nem!
Hogy miért is?
Szerintem semmi értelme nem lenne ezeknek a vackoknak.
Sok olyat látni már, hogy okos hűtő, okos mikró, okos mosógép, de ennek mégis mi az értelme?
Oké, még a mosógépet meg is értem, mert azért egy régi tárcsás géppel elég nehézkes volt egy adag ruhát kimosni. De a többi minek? Okos autó? Okos ház?
Oké, aláírom, hogy haladni kell a korral, de csak Én nem találom a helyem ebben?
Nem hiszem, hogy sokat segítene az embereknek. Csak a lustaságukat és az egójukat növelné ez az egész.
Leülsz a kanapéra, előkapod az okos telefonod, benyomod az okos programot, aztán a telefonoddal elindítasz egy mosást, bekapcsolod a TV-t, leoltod a lámpákat, bezárod az ajtókat, aztán egy gombnyomás alatt a hűtő elkezdi ontani magából a limonádét meg a jégkockát. Oké-oké, all right, ez jól hangzik, de akkor mi lesz velünk? Mi lesz a szokásokkal? Azokkal a dolgokkal, amiket egy ember szinte már rutinként végez?
Ez az okos autó is, hogy hozzálehet férni a netről, amit írtál. Ez is egy nagy áttörés(lesz, vagy már most az, mivel a google kísérletezik már egy ilyennel), de igen, mi van a biztonsággal?
Megbolondul a program, egy rossz paraméter, egy rosszul beütött kód és hoppá, máris a kanyar kiegyenesedik.
No, de valakinek ez biztos bejönne... legalábbis a felső tízezernek biztos.
Visszatérve a biztonságra... Jobban bízok egy fa testápolóban, egy házőrzőkutyában, mint ezekben a "spéci" rendszerekben. Lehet valakinek bejön, de Én eléggé utálok felkelni arra az éjszaka közepén, hogy az utcában szinte minden éjjel, legalább kétszer megszólal a riasztó, csak úgy.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#3) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Az én válaszom egyértelműen nem. Oké hogy vannak szuper gépeink, és nagyszerű szoftverekkel rengeteg, hasznos, érdekes és értelmes dolgot meg lehet csinálni, de azt hogy a fűtési rendszer, vagy hűtő netre legyen kötve az már sok. Én az okostévéknek sem értem az értelmét, és azt veszem észre ahogy az készülékek okosodnak, úgy sokszor a felhasználók butulnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.