Hirdetés

Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz jeges #3911 üzenetére

    Jeges: ''tildy: és Te elhiszed, amit az újság ír? elhiszed, h ez a valóság, és (jó esetben) nem csupán az a kép, amit vki ki akar alakítani róla?''

    Feltételesen de el. Viszont ha mindenhez hitetlenkedve állnánk hozzá, akkor nagy valószínűséggel paranoidokká válnánk igen hamar.
    Lehet (sőt kell is) kételkedni abban amit a tv , rádió mond, újság ír, de ha nem bízol senkiben , nem hiszel senkinek, akkor ... Akkor nagy bajok lehetnek...

    Remélem sem te, sem a többiek nem haragszotok meg az alábbi, kicsit hosszú idézetért:

    ''Nemrég, körülbelül három hete, egy fiatal, huszonegy éves lány jött hozzám terápiába. Nagyon mély... ő diagnosztizálta önmagát és azt mondta, mély depressziótól szenved. De amikor kérdeztem, hogy ez miben nyilvánul meg és hogy mi történt és hogy mikor kezdődött stb. Akkor végeredményben elmondta, hogy ő meg akar halni, soha többé nem akar párkapcsolatot, mert szerelmes volt egy fiúba és a szeretője hazudott neki, és attól a ponttól kezdve teljesen meghasonlott. Sokkal kisebb – látszólag – a fájdalom, mint amin Jean Amerie ment keresztül, de ugyanaz a reakció. Mert a nyelvről, ez mind a nyelvről szól... Hogy nagyon fontos az, hogy ne is a másikban, hanem a nyelvben bízni tudjunk. Sajnos, amikor valaki bízik egy másik emberben és ez az ember hazudik neki. És hazudik arról, hogy hazudik. Mert általában ez úgy van, mert nagyon gyakran megkérdezed azt, aki hazudik neked: „Az igazat mondod nekem? Mert nekem mindenféle gyanúim vannak. Biztos, hogy te nem csinálod...? – „Ó, hogy lehetsz ilyen féltékeny...”. Tehát nem csak az történik, hogy valaki hazudik, de belenéz a szemedbe és úgy hazudik. És hogyha valami intuíciód van, hogy mi történik, akkor nem mondja meg, hogy neked tulajdonképpen igazad van, nem igazolja az intuíciódat – tehát nem csak hogy megcsal, hanem bolonddá tesz! És mind a két értelmében: nemcsak, hogy bolonddá tesz minthogy becsap, hanem – tényleg – az ember megőrülhet! Mert tulajdonképpen mi az őrület? Az őrület az, amikor elveszítjük a kapcsolatunkat a valósággal. Én – feltétlenül – függök más emberektől, én elvárom, hogy ők azt mondják nekem, ami igaz. Csak úgy tudok kapcsolatban maradni a valósággal, hogyha tudom az igazat. Ha elgondolkozunk ezen, tulajdonképpen ha én nem mondom meg az igazat a másiknak, akkor elveszem tőle, meggátolom őt abban, hogy tudja, hogy mi a valóság. Tehát megőrjítem.'' Feldmár András pszichiáter, www.daath.hu

    És hogy miért idéztem? : Bizalom + Hit.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Aktív témák

Hirdetés