Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) morzsol


morzsol
aktív tag

mottó: JÓ felütés fél győzelem!
/én/


Szóval nemigen tudok hasonló perifériát, mint a nyomtató, amely még a dobozából kicsomagolva is becsomagolt (rejtett) marad előttünk.
Egy olyan FALOvat viszünk haza, amiben lehet, hogy benne lakik az ellenség!
Egy olyan kis parazita, ami csak azután kezdi igazán szívni a vérünk, miután már KIFIZETTÜK!
Nyomtató márpedig kell.
Nagyon észnél kell hát lennünk, és VÉDEKEZNÜNK kell ellenük! :)

Nem a dpi-k harcára gondolok elsősorban, hanem azokra a GYAKORLATI problémákra ill. jó megoldásokra, amik használatuk során derülnek csak ki, amik jóval kicsomagolásuk után kezdik megmutatni magukat. És amiket a gyártók NEM TESZNEK FEL A HONLAPJUKRA!

Probléma mentes nyomtató nincs, mindenki más szempontok alapján dönt, de legalább legyünk tudatában annak, hogy mit vállalunk be. Legyenek szempontjaink.

Úgy gondolom, hogy léteznek konkrét típusok fölötti - de márkákon belüli tendenciák. Meg mindenki hallott már ezt-azt. De főleg saját tapasztalat. +-ív is!

Kajálnátok a témát?!

Köszi

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#2) morzsol


morzsol
aktív tag

Hogy lett ez a cím ilyen béna... tök égő!
A HASZNÁLAT pl. végig nagybetűs volt. Ez bizti.

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#3) morzsol


morzsol
aktív tag

Hát egy ilyen címre én se néznék be.
Nem lehet egy témát kitörölni és újtakezdeni?
Pedig szerintem nem lenne teljesen közérdektelen.

Meg is tenném vitaindító tapasztalataimat rögön, de egy ilyen topicra csak nem fogok beírni?!...

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#4) Szeke válasza morzsol (#3) üzenetére


Szeke
senior tag

:DDD
No comment.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#5) morzsol válasza Szeke (#4) üzenetére


morzsol
aktív tag

Kössz!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#6) AttackR


AttackR
tag

Az én régi Epson stylius color 200-am szivatott de rendesen. Mindig beszáradt a tinta én meg vihettem hetente hogy csinálják meg. Ha egy napig nem hazsnáltam már be is száradt. Csak lestem miért. Szerencsére cserélve lett egy lexmarkra és ezzel még nincs gondom.:C

Túl sok a jóból..... túl szép lehet!

(#7) detri


detri
aktív tag

Epson Stylus 200 -as nekem is volt, használhatatlan kis jószág. Pl képtelen volt egyszerre egy lapot behúzni. Volt egy Lexmark 3200 is, azzal voltam 2x szervízben, meg be is száradt, ha nem nyologattam legalább hetente. Rettenetes érzés volt, hogy egy festékpatron kb annyiba került, mint maga a gép... Utáltam. Kb 1 éve van HP OfficeJet K80, ez szerintem teljesen korrekt masina. Ezután tuti HPt fogok venni. A festék sajna aranyárban van, ez nagyon idegesítő, minden festékpatron vásárlásánál sírok. :O

(#8) detri válasza morzsol (#3) üzenetére


detri
aktív tag

Ne aggódj, szerintem teljesen jó téma ez, nem eccerű dolog jó nyomtatót választani. Csakhát term. jobban pörögnek a procis, meg VGA-s fórumok. :)

(#9) ndrs


ndrs
tag

Tanuláshoz szükséges anyagok nyomtatása miatt vettem printert 1998 tájékán. Számomra a színes nyomtatás egyáltalán nem volt szükséges, cél a költségek minimalizálása volt. Apollo p-1200-at vettem, mégpedig azért, mert 1. HP technológia 2. a HP patron nagyobb kockázat nélkül újratölthető (egyben van a fej és a tinta, tehát ha valami nem jól sül el elég egy új patront venni). Akkor bruttó 15k HUF volt.

Mióta használom a nyomtatót, mindössze a második patron van benne (51 626-os kódszámú asszem). Utántöltöttem mindekettőt 4-5 ször, minőség némiképp romlott ugyan, de nem vészesen.

Most tartok ott, hogy megint kéne egy új patron, de mivel az kábé egy tizes, vettem helyette egy új nyomtatót 8 ezerért színes és fekete patronnal (Lexmark Z25 talán, még nem bontottam ki :-)

Mielőtt megvettem volna érdeklődtem: kiderült, hogy ezt is után lehet tölteni. Igaz, itt már a fej külön van, tehát nagyobb a kockázat, de max 8 ezret bukhatok rajta :-)

Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

(#10) ndrs


ndrs
tag

''Lexmark Z25 talán, még nem bontottam ki''

Ezalatt nem azt kell érteni, hogy gőzöm sincs mit vettem. Akkor igenis utánanéztem a dolgoknak, csak már felejtek :))

Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

(#11) nap válasza ndrs (#10) üzenetére


nap
addikt

Szerinted beszaradtak mar a patronok? ;]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#12) Cathfaern válasza ndrs (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

EGy hibát követtél el: az új nyomtatókban vannak patronok, viszont ezek sosincsenek tele töltve. Néha röhelyes mennyiséget képesek belerakni.

(#13) ndrs


ndrs
tag

Nem bontottam még ki a patronok zacsiját sem. remélem még tocsognak a nedvességben :DD

Írták róla az amatőr teszterek valamelyik német szájton (~Testberichtearchiv), hogy nincs benne túl sok tinta. Ezért kell az Inktec utántöltő (nekem ez a fajta bevált).

Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

(#14) morzsol válasza detri (#8) üzenetére


morzsol
aktív tag

...Persze, mert (ezek szerint) Te nem láttad a címet eredeti formájában! :)
Úgy elbaltázni vmit!...

[Csak, ha valaki hasonlóan járna: azaz elront egy topic címet, vagy hasonló:
Én az égiekhez fohászkodtam (Private Emil to Moderator) és imáim meghallgatásra találtak! - Amit ehelyen is mégegyszer nagyon köszönök! -
Így a későnjövők az eredetivel már nem találkozhattak.]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#15) Obi-1 válasza morzsol (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Jó téma ez. A nyomtatókkal az a baj, hogy arra játszanak, hogy ők a patronokból élnek meg (nyomtató árának fele, vagy néha több). Én is tanulási célokra vettem még 98-ban BJC250-et, már egy éve nincs benne patron. Igaz, a munkahelyemen nyomtatok.

Only a Sith deals in absolutes.

(#16) mura81 válasza morzsol (#14) üzenetére


mura81
senior tag

Az eredeti témára visszatérve.

Alighanem túlzás nélkül mondhatom hogy sok tapasztalatra tehettem szert eddigi pályafutásom alatt. Kezdődött az egész egy Mannesmann Tally 8 tűs nyomtatóval most meg egy Xerox DocuCenternél tartok. Közben minden lényegesebbnek mondhatóval volt dolgom. A tapasztalatom hogy a túlméretezett nyomtatókat szabad csak megvenni.
Vegyünk egy egyszerű példát:
HP 5L nagyon közekdvelt nyomtató, DE lassú, és a lapbeszívó mechanizmusa konstrukciós hibás. Egy idő után összeszívja a lapokat.
Ehelyett inkább ajánlanám a HP normál 5 típusú nyomtatóját illetve a P vagy Si szériát. Ég és föld a két nyomtató HP5L és HP 5
Tudom az árnál is elsőre lehet látni hogy van valami különbség.
Tintasugaras nyomtatóknál ugyanez a helyzet. Inkább érdemes drágábban megvenni egy HP OfficeJet nyomtatót mint a normál ColorJet-et.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#17) Sanya


Sanya
nagyúr

Én anno vettem egy Epson stylus color 300-at, és kb 7-8 patron volt már benne. mind szines. Most száradt be a nyáron 1 fúvóka, mert nem volt használva kb 4-5 hónapig. 1-2 órán keresztül nyomtattam vele hülyeségeket, meg a saját takarítóprogram és már működik. a töltött patronokat ugyanúgy viszi. legtöbbet eredeti patron volt benne.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) pilóta válasza morzsol (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mostmár kíváncsi vagyok :D

Írd már le, hogy mi volt az eredeti cím...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19) morzsol


morzsol
aktív tag

Hali!
Qrwa jókat írtok, pont erre gondoltam... Köszi!
Egy kicsit magára hagytam a topicot, de most itt vagyok.

Az eddigi tapasztalatok az enyéimmel is teljesen egybeesnek.

De Dexter68 Epson <- > Canon topicján pl. a HP-t Bobojsza és Béla12 egyszerűen kitapsolták! Ekkor kezdett el érdekelni a kérdés, hogy ugyan miféle tapasztalatoknak lehetnek még emberek birtokában, amik mindenkit segíthetnének a blablaba…

Én az EPSONra esküszöm, de csupán KÉPMINŐSÉG szempontjából.
(Mielőtt nekem esnél, olvasd végig. - Vagy ugord át!)

[
Nem tudom, hogy bárki is vitatkozik-e ezzel, (szívesen meghallgatom -bár NEM ez érdekel, és meggyőzni sem fog :) , mert... látom!) - de a 2880dpi-s fotonyomtatók óta 890/790/1290 (asszem ezek az első fecskék) az elkészült képek neutralitása (semlegessége és természetesége) és ''szemcsétlen''-sége tekintetében verhetetlenek.

A Canonok egyszerűen csíkosak (elég köztudott), ha figyelmesen nézed észreveszed, (egy idő óta én már csak a csíkokat látom -mint egy nagyon pontos, vékony - de éles - raszterrács: Trinitron effektus? :) ), és a tintacseppek homogén felületeken rendesen zavarók. Csíkosság szempontjából a kisebb 4 színű canonok talán jobb helyzetben vannak. (De leírhatjátok.)

A HP-k PhotoRet III (45/78 patron asszem, - a ''régi''!) Rendesen, szemmel látható pontstruktúra, bár a ''mintázata'' nekem kifejezetten teccik. (Lexmarké is uez az algoritmus - fejből sajna nemtom mi.) Én ezt nem látom csíkosnak, de már halottam emiatt bántani.
PR III 5X patronnal, és a PR IV is csíkos, bár a IV-es kevésbé. És (jóval) kevésbé, mint a canon és mintha lenne fejlődés is. (Egyesek szerint visszafelé). Itt már sokkal kevésbé egyértelmű a pontstruktúra, de van. És van bennük 1 igen erős digitális élesítés, ami -persze ízlés dolga, de- kiöli a képből az életet.

Jó, jó, de mindez mihez képest?

Átlagos képnézési szokásokhoz bármelyik márka legjobb típusa kib.szott jó, sőt még az alatta lévők is. Bármilyen újságot tönkrevernek pl.
!De ehhez megfelelő minőségű és felbontású fájlt kell kinyomtatni velük!
És a digitális gépek nem biztos, hogy a legtökéletesebb források ebből a szempontból. Ezek bizony már többet tudnak, mint amit általában akarni szoktak tőlük.

Színek... Tévhit az, hogy az a jó nyomtató, ami jó színes (=tarka) képeket tud. Ezzel a 4 színűek szoktak operálni, elfedni képességeik hiányosságát, hogy bizony 1 adott szín árnyalataiból ők igen keveset tudnak visszaadni csak. Rányomnak egy kis színtelítettséget, és dől a nép, hogy hát mi szíp nyomat ez, ilyet, ilyet nekem is, de rögtön! De ha egy kicsit is tovább nézed, felfordul tőle a gyomrod. Persze ízlések (hiánya) és pofonok...

Nem állítom, hogy én átlagos nézési szokások szerint vizsgálom a képeket.
(Azaz vizsgálja a fene, csak hát látom, hogy sz.r. -Csak ennyi: nem akarom látni! –Ne nézzem?)
De örülök neki, hogy vannak cégek, akik - bár szinte igény hiánya ellenére - ráígérnek ezekre az ''átlagos'' szokásokra. (Nem tudok elég hálás lenni neki(k).)

Szóval az egyik csíkos, a másik digitálisan előz (csal) -élesít (=kiöl)...
Számomra egy maradt csak. És ezért kénytelen vagyok eltűrni ennek minden nyűgét, nyilait.
]

De azt sosem állítottam, hogy használhatóság szerint is ez a rangsor, ha egyáltalán létezik ilyen. Nem minden képnek kell annyira jónak lennie sem - sőt, szövegek is léteznek a világon... Úgyhogy a többi nyomtatónak is van létjogosultsága, ÉN engedélyezem és legalizálom működésük!

Saját tapasztalataimat még mindig nem tettem közkinccsé, de ez ettől a naptól már el sem várható asszem…
(Ugye elég mára?!)

Szóval kiszáradás, beszáradás, patrongazdaságosság, stb. HAJRÁ!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#20) morzsol


morzsol
aktív tag

Na, amíg ezzel szenvedtem, jól összegyűltetek!

Most látom csak, hogy jóval kiterjedtebb téma ez annál, mint amit én a beszűkült tintasugaras agyammal gondolni mertem volt egyáltalán. De így van jól! A teremtményeink nőjenek túl rajtunk!

Szilárd tintás nem lézer technikáról, meg a színes lézerek képminőségéről tudtok valamit esetleg?

Az eredeti topic cím lényegében ugyan ez volt, de hogy!
A ''használat'' szót végig nagybetűvel írtam, de ezt a rendszer nem bírja, úgyhogy az össze-vissza került be. A névelőt egybeírtam a köv. szóval, ékezet maradt le, vessző után nem volt szóköz... Erre reagál Szerke #4-el.
Elmondva nem nagy ügy, de nagyon szúrta a szemet.

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#21) pilóta válasza morzsol (#20) üzenetére


pilóta
nagyúr

A szilárdtintásról tudok mondani egy-két dolgot, ha érdekel.
Röviden: nem jó.
Hosszabban: nagyon jó, csak...

Előnye: gyönyörű képeket nyom, és mindezt bármilyen papírra. Vagyis nem kell drága fotópapír a fotónyomtatáshoz.
Hátránya: a mechanikai behatásokat nem bírja. A tárgyak megkarcolják a felületet. Ha több lap van egymáson, vagy összekajtod (pl. egy levél), egy idő után ''átragad'' a festék a másik oldalra.
Hátránya még, hogy nincs hozzá utángyártott festék, ezért drága a nyomtatás vele.

Egy óriásai előnye volt még a korábbi verzióknak, ami miatt én is beruháztam egybe (magam 840-est és 850-est használtam), hogy ingyen volt hozzá a fekete festék. Olyan 350.000 oldalt nyomtam vele, mielőtt eladtam, úgyhogy van némi tapasztalatom.
Sajnos ez az előnye mára szertefoszlott, mert a ma kapható típusnál már a feketét is pénzért mérik. A tektronixnak jobb volt az üzletpolitikája, mint a Xeroxnak...
Ez meg is látszik a nyomtató árám, mert én 1.300.000-ért vettem a 840-est, és 500.000-ért adtam el a 850-est (nettó), most 200.000-ért lehet kapni a 8200-ast.
Ráadásul a 840-850-es 1200 dpi-s volt, a 8200-as ''csak'' 1000.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) morzsol válasza pilóta (#21) üzenetére


morzsol
aktív tag

Á, Te vagy az pilóta!
Erről már olvastam Tőled egy másik topicban, és mire igazán érdekes lett volna, átmentetek Emilbe. Már majdnem felmelegítettem a témát...

Szóval drága, meg lejön...

Azért érdekelt korábban, mert nem nyomtatok szöveget túl sokat sem, meg túl gyakran sem. A tintasugarassal meg az a gond, hogy akár ha nem használod is, megy el belőle a festék... ill. dehogy, az oldószer, de az uaz.
Gondoltam ezért, hogy színesben áttérek a termo nyomtatóra, feketébe meg...
De egy 57XXdpi-s epson csak nagyon csábító a homályos (?) termókhoz képest, (lehet, hogy csak rosszakat láttam,) - de, ha másnap nyomtatok vele, akkor még semmi gond, 2 nap múlva viszont már olyan fejmosást rendez magától... hogy 20 ilyen bekapcsolás, és nincs tinta a patronban! (Extrapolált eredmény.) Nem szárad az be (eddig), de milyen áron?! Ha nyomtatok, akkor viszont Q jó. (Na nem a szöveg, az csak átlagos - de nekem bőven.)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#23) pilóta válasza morzsol (#22) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja és még egy hátrány a szilárdtintáshoz:
állandóan bekapcsolva kell lennie. Ugyanis elindításkot fejet tisztít, és az kb 10.000 Ft-ba kerül. Úgyhogy örültem az áramszünetnek mint állat :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) morzsol


morzsol
aktív tag

Annyi még csak, hogy mindenkinek mindenféle megnyilvánulását KÖSZÖNJÜK!

- Ha ez nem lenne magától értedtődő. Nem biztos, hogy mindenkit minden érdekel, vagy - és velem ez szokott lenni - nem esik le rögtön, ''lassan dolgozik az információ'' - nem azonnal válik fontossá, de hat, és alakítja gondolkozásom/unkat.

Úgyhogy Sziasztok!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#25) morzsol válasza pilóta (#23) üzenetére


morzsol
aktív tag

Basszus, akkor egy tintasugaras kész fizetésemelés! ... Eddig pont fordítva gondoltam! :) ? Ja! :F

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#26) tocsa válasza morzsol (#1) üzenetére


tocsa
senior tag

Egy OKI 14ex-et vettunk 80-ert ~1.5 eve. Nem volt soha tintasugarasunk, es tudtam, hogy nem is lesz, mert van olyan, hogy otthon hetekig nem nyomtatunk. Kicsit draga, de ez ido alatt mar 15 patron biztos beszaradt volna, ami ugy a gep ara. Ha ezt beszorozzuk 15-el, akkor az boven tobb, mint 80.
Ja, ezen van 4mb memoria, bovithato 32-re, es alapban ismeri a PostScript nyelvet, ergo nem egy szaros kis Windows soft printer, lehet velel Lniux alol is nyomtatni jol.

Hibai: kap a lap egy halvany szurke tonust. Ezt akkor veszed eszre, ha egy lapra 3-4-szer ranyomtatsz.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#27) tocsa válasza morzsol (#25) üzenetére


tocsa
senior tag

Figyu, ha nem kell nativ PostScript tamogatas, azaz eleg neked egy Soft printer, mert Windoz alol nyomtatsz (ezeknek felig a drivereben van a PostScript cucc), akkor 80-nal joval olcsobban talalsz low-end laser printert. Vegyel egy ilyet es kesz. Ossze kell rakni a penzt.
Ha mar egyszer-ketszer beszaradna a tintasugaras, akkor ezzel mar jobban jarsz.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#28) pilóta válasza tocsa (#26) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem nézesd meg egy szervízben, mert nem volna szabad szürke tónust kapnia a papírnak. Valszeg valami töltőfeszültség gond lesz.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#29) morzsol válasza tocsa (#27) üzenetére


morzsol
aktív tag

Oki 8w - (van ilyen?)... ezt nézegettem egy kicsit, mert egy festék ára nagyon kedvezőnek tűnt. (1 hónapja volt, rendesen törlődött!) Aztán mivel nem konyítok a lézerekhez, meg gyorsan kellett nyomtatni és a Epson 685-ösömből épp mind a 2 patron kiszállt, meg amúgy is akartam 6 tintásat is, így hát beleszálltam egy Epson 915-ösbe, ami 44-ért olcsó(bb mint a 830-é) patronnal jó választásnak tűnt.

Nézegettem a teszteket a neten a lézerből, de nem tisztult, inkább homályosodott a kép, ezért nem mertem belevágni. Egy Epson 5900- körül járt az agyam, mert a felbontás, meg képminőség (minek!) a tesztek szerint,... de a 2XeFt-os toner elriasztott... De nem tettem le végleg a lézerről, de ha színes miatt úgyis kell a tintasugaras...

Szóval itt tartok. De szerintem AZ EMBER MINDIG csak FÉLÚTON VAN KÉT (3?, 4?) NYOMTATÓ KÖZÖTT!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#30) morzsol


morzsol
aktív tag

Na szóval, mint látszik, ennyire voltam határozott lézer ügyben. (Oki, Epson)
De segíthettek (mindenkinek, akinek épp ez a dilemmája)!

Kellene valami tippet adni azoknak a felhasználóknak, akik:

RITKÁN NYOMTATNAK, DE AKKOR AZTÁN KEVESET!

Mert szerintem igen sokan vannak, és ők könnyen beleugranak valami 10eFt körüli tintásba... Jól teszik?

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#31) supercow


supercow
őstag

Soha ne vegyetek Lexmark nyomtatót, vagy csak a felsőkategóriásakat. Amit 3k-ért adnak az valami förmedvény, játéknyomtató a gyereknek. Egy Z11 van nekem, azon gondolkodom moddolok belőle kenyértartót, mert a patron bele 12k Ft, azt meg nem veszem meg mert villámgyorsan beszárad :(((

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#32) Cathfaern válasza morzsol (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''És van bennük 1 igen erős digitális élesítés''
Ezt, természetesen, ki lehet kapcsolni. Sőt a HP-nak van egyéb digitális képátdolgozása (ők ezt ''hp digitális fotókidolgozás''-nak hívják :D), de mindegyiket ki lehet kapcsolni.

(#33) sanyica


sanyica
csendes tag

hali!

Én mostanában vennék multifunkciós lézert, mit ajánlotok?
kéne másolni, faxolni, nyomtatni

kb 200 nettó körül lenne rá lóvé

eddig a következőket néztem:
HP LJ3330
Brother MFC9880 Canon SmartBase PC1270D

az árlisták alapján a Brotherbe a legolcsóbb a toner, úgyhogy egyenlőre ez a legszimpatikusabb

mit gondoltok?

When man invented fire, he didn’t say, 'hey, let’s cook', he said, 'great, now we can see naked bottoms in the dark.'

(#34) sanyica


sanyica
csendes tag

ja, és mindenképp síkágyas megoldás kellene

When man invented fire, he didn’t say, 'hey, let’s cook', he said, 'great, now we can see naked bottoms in the dark.'

(#35) morzsol válasza Cathfaern (#32) üzenetére


morzsol
aktív tag

Személyesen nem készítettem vele képet, csak egy -eddig megbízhatónak gondolt- magazin tesztképeit láttam. De sokat. Úgy értem sok különböző számban, ahogy jöttek ki az új modellek. (5550, 7350, 7550, 450(?)) 1 év alatt, ja meg a NETen! Én is úgy gondolnám, hogy kikapcsolhatónak kellene lennie, de mindenütt uolyanok voltak! Ha a hp-nél bekapcsolták (semmi sem indokolja!), akkor az összes többinél is be kellett volna, mert hát másoknak is van ilyenjük... de a képeken ennek semmi nyoma... Biztos vagyok az ''azonos tesztkörülmények''-ben, mert nem egy gagyi lap. Más lapban nyomatokat még nem is láttam tesztekben. Csak pofáznak, hogy ők mit láttak! Kössz! És neten uez. Várj, keresek címet!

www.pbase.com/wp12001... itt volt, de már leszedték. (Nekem megvannak.)

Szóval szépek a HP-s képek, csak émelyítők, szebbek, mint a valóság. (Persze legalább 1200dpi-s fájl nyomtatásakor jön elő.)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#36) Dokibá


Dokibá
aktív tag

Én pl. ingyé kaptam egy HP 670C-t. (sokat vadásztam rá, me' ehhez tudok patront szerezni...). Egy pincében rohadt vagy egy évet, az előző tulaj azt mondta, rossz. Színes patront cseréltem benne, a fekete azóta is ua., ami bennevan már vagy 3 éve!!! Kattog, mint a veszett fene, de nyomtattam már vele vastag textilre is, és semmi baja nem lett :t... Szóval tök jó. Fotót nem lehet vele nyomtatni, egyébként sem egy csoda a képminősége, dehát ugye ennyiért:C...

Dokibá

(#37) mura81 válasza pilóta (#28) üzenetére


mura81
senior tag

ez a szabvány oki lézer nyomtató hiba. Van az úgynevezett Drum egység ami ráégeti a festéket a papírra. Normál esetben - pl HP - ezt is cseréled amikor a festéket cseréled. Oki nyommogónál viszont csak a port veszed meg és nem veszel mást, emiatt az első 10-15 ezer nyomat nagyon olcsó de utána jön a fekete leves mert elkezd szürkítteni a nyomtató és ez azt jelenti hogy cserélni kell a drum egységet ami egy oki 4w esetében 40.000 forint azaz a vételár.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#38) mura81 válasza sanyica (#33) üzenetére


mura81
senior tag

Mindenképp HP-t ajánlom. Jobban össze van rakva jobb a szoftvere és nem szokott problémázni

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#39) morzsol


morzsol
aktív tag

HP-s negatív használati tapasztalata valakinek?
(Eddig pozitív benyomásaim voltak a használatukról, de mégis, milyen ''-''-okra kell egy leendő vásárlónak felkészülnie?)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#40) tildy válasza Sanya (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

NekemEpson stylus color 460-as volt, fél évig nem használtam és úgy beszáradt (pedig a patronok nincsenek beszáradva csaka fej), hogy dobhattam kifelé:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) Lidi


Lidi
aktív tag

Negatív tapasztalat: nekem egy hp940c van, és ebbe a kisebb patron kell. no15 -ös, a 930-asba meg a no45 -ös megy ami 2x akkora. Szerintem ez kitolás. A szinesről meg ne is beszéljünk ( a 78 -as nagykapacitású majdnem 20e Ft ).

De én is utántöltöttem már 1 feketét, és 1 szinest. A szines viszont a töltés után egy vagy fél évvel valamiért megadta magát, nem látta a nyomtató. Egy új patronnal lehetett megoldani a problemát. Plussz bene hogy feketében, és draft minőségben irtózaos tempóban nyomtat, és fotópapírra is gyönyörű, 10-20cm -es minőséget nyom. ( ennyiről látszanak a pontok )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.