Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G80 (8800GTS/GTX/ULTRA) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#151) szasanyi válasza edgR (#131) üzenetére


szasanyi
félisten

Ennél sokkal jobb alternatíva az E6420@3.2Ghz mivel lényegesen olcsóbb
mint az E6600, ami nem biztos, hogy léggel többet megy. :U

(#152) edgR válasza Gave (#148) üzenetére


edgR
őstag

a tapasztaltabbak szerint 80folott mar kezdhetsz felni gyari hutovel :) rivatunert [link] tedd fel, itt pedig egy hasznos leiras rola [link]. ezzel valtoztasd a fordulatszamot, 10-15fok kulonbseget is jelenthet.. latom megeloztek :U :DD

[Szerkesztve]

(#153) deicide válasza Gave (#148) üzenetére


deicide
veterán

90ig biztos bírja, de be tudsz állitani azt hiszem atitoolban hőmérséklet riasztást.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#154) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A Stream Procik órajeleit még mindig csak biossal lehet húzni?

I am having fun staying poor.

(#155) Gave


Gave
addikt

Köszi a válaszokat srácok , ...mind a 2 progit használom , ha nem lesz jó hosszútávon akkor vmi hűtőcsere lesz :S , ma pedig nincs is meleg ,legalábbis a környéken ...
Rusher :Házszellőzés minimális ,majd még kap egy ventit előre ...


[Szerkesztve]

(#156) Rusher válasza Gave (#155) üzenetére


Rusher
őstag

Házszellőzés minimális ,majd még kap egy ventit előre ... na azzal még legalább 6-8 fokot esik majd a hőmérséklet ha nem 10-et, egy 12-es előre ha tudsz és már teljesen jó lesz a hőmérséklet majd meglátod ;)

[Szerkesztve]

(#157) kumpl válasza deicide (#88) üzenetére


kumpl
aktív tag

Nem, tudom, de nekem úgy rémlik, hogy amikor megvolt a demója, a 7900GS-en nem akadt next gennel.... Olyan 25-30fps rémlik...

(#158) xlaci válasza Gave (#148) üzenetére


xlaci
senior tag

120-nál :D

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#159) lusta1 válasza szasanyi (#149) üzenetére


lusta1
tag

72-75 640 es ért az sok? ''neked'' ? :R :R msi garis stb.. :R :R

(#160) medvezsolt válasza C.Brigante (#142) üzenetére


medvezsolt
senior tag

proci: E6300 1860 Mhz ról 2,8 ghz ( 400x7) ,RAMok nincsenek huzva (2 GB DDR2 800mhz)
VGA: 625/875

neked milyen beállitásokkal csinál 10e felett Vistán?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#161) Gave válasza Rusher (#156) üzenetére


Gave
addikt

Jah mostis ugyhiszem h a legnagyobb gond az h beszorul a levegő a kari alatt ...
most beállitottam ventit 75%-ra így a kövi
idle :
GPU :58 °C
GPU dióda : 62 °C
GPU környezete 52 °C

Everest-ben
...remélem load alatt is hasonló arányban csökkent /valami csendes 12-es venti -t nézek előre aztán remélem a nagyobb melegben is helyt áll majd ...

(#162) szasanyi válasza lusta1 (#159) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen. Nekem a 60k is sok, de ki tudom fizetni. :U A fölött már nem tudom, és
asszem nem is akarnám... De ez nem azt jelenti, hogy másnak nem jelenthet
jó választást. A dolog lényege: igény + megfelelően vastag pénztárca. ;)

(#163) C.Brigante válasza medvezsolt (#160) üzenetére


C.Brigante
veterán

proc: (6400) 3300Mhz
vga: 650/2000

bár ez még a régi driverrel (158.24) volt ( a10300) most nem néztem a 162.22-essel.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#164) edgR válasza Gave (#161) üzenetére


edgR
őstag

ez teljesen korrekt :)

(#165) lusta1 válasza szasanyi (#162) üzenetére


lusta1
tag

ahhaa :U :U :R értem

(#166) medvezsolt válasza C.Brigante (#163) üzenetére


medvezsolt
senior tag

szépen meghuztad a VGA memóját..neméri szerintem ekkora huzás, az enyém és tied között csak 600 pont van.
én amugy csak a 10ezres lélekhatárt akarom átugrani:)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#167) q2w3 válasza Manci (#105) üzenetére


q2w3
senior tag

A procit fesz emelés nélkül elég nehéz hazavágni :) HA pedig bitonságosan akarod végezni akkor nem emelsz veszt. egyolyan 0.2Ghz + jön fesz nélkül. Azaz a 6000+ esetében 3.2Ghz-re lehet húzni kb.

(#168) C.Brigante válasza medvezsolt (#166) üzenetére


C.Brigante
veterán

sztem a tiéd is bírja, adjál neki szépen, tönkre nem fog menni max. kifagy azt jónapot! általában a legtöbbnek megy 650/2000-en, próbáld meg és már túl is lépted a 10k határt!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#169) Rusher válasza Gave (#161) üzenetére


Rusher
őstag

Na mindjárt jobban néz ki és annyival gondolom nem is hangosabb....ha a venti bent lesz elöl akkor a GPU dióda lesz 56 is.....minél előbb ;)

(#170) deicide válasza kumpl (#157) üzenetére


deicide
veterán

1920x1200ban? :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#171) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy kis gondom és nem tudom mi lehet a hibás: táp, lap, VGA?

Nemrég vettem új gépet, rendesen boltban, magam raktam össze bontatlan dobozból, a régi gépből egyedül a 420W-os chieftech tápot tartottam meg. 3 molexe ága van, szétosztottam mindhármat a VGA-ra, más nincs is rádugva csak egy DVD-író ami ilyenkor nem pörög, a 2 winyót a táp satás tápkábelére dugtam, a ventiket az alaplapra.
Szűz formázásra feltettem egy Vista x64-et. Semmi hibája nem volt míg fel nem került a 163.11-es VGA driver. Szétesett tőle már a windows képe is. Namondom szar a VGA vagy szarul raktam össze valamit. De aztán bekapcsoltam a 3D-s Aero glasst és eltűnt a szemét a képről. Najó, mondom bugos a driver, de 3D-ben semmi baja, megleszek vele míg incs új driver. Aztán még instalálgattam ezt-azt és nem is volt semmi gond, csak addig szemetes a kép míg boot után az üdvözlőképernyőt látom és betölt az asztal. Lenyomtam egy 3DMark05-öt is, semmi képhibája nem volt (illetve kinyomja az Aero glasst és az asztal szemetes, de a teszt hibátlan...), adott 16700 pontot ami Vista alatt elfogadható. Megnyugodtam hogy tényleg driverbug, hisz a 3DMark alatt is hibátlan a kép, a pont is elég, az asztal se szemetes ha fut az Aero glass. Csak aztán elindítottam egy GRAW2-t és ott is hibás a kép (nem mindenhol, de elég sok helyen). CS:S-ztem és ott HDR-es mapokon itt-ott hibás, HDR nélkül viszont hibátlan. Ez még mindíg a driverbug kategória lehetne, mert elindítottam egy ATI-toolt és ott it hibátlan a tesztkép, futott az Artifact scan 20 percet gyári órajeleken.
Telt az idő, tuningolgattam a CPU-t, memóriát, beütött a kánikula és arra lettem figyelmes hogy magas FSB-n már a 3DMark se fut le, kikapcsol a gép. Ellenőriztem és ORTHOS alatt félóra után se kacsolt le a gép magas FSB-n, ATI-tool alatt viszont 2 percen belül. Visszavettem az FSB-t és megint bírta az ATI-toolt kikapcsolás nélkül 20 percig is (hiba nélkül). Namondom táp vagy inkább alaplap (pl. a délihíd vagy PCIE sín nem bírja a 438-as FSB-t...). De mondom várok míg hidegebb lesz.
Ma hidegebb van, le is fut a 3DMark vagy az ATI-tool 20percet kikapcsolás nélkül magas FSB mellett is ahogy régen.
Viszont már kezdett zavarni hogy nem tudok GRAW2-zni és nem jön új VGA driver, feltettem egy régebbi WHQL-t (158.24-est) és ezzel is szétesik a kép windowsban és GRAW2-ben is. Kínomban feltoltam egy 32-bites XP-t. Errefel ott is előjönnek a hibák játék alatt (windosban nem, 3DMarkban sem és ott több pontot kapok mint vistában...). Ez már erősen nem driverbugnak tűnik 3 driverrel 2 OS-el.
Elkezdtem babrálni a VGA órajeleket, ha levisze egész 330Mhz-ig a GPU-t akkor eltűnnek a hibák. (fura ha egy gyárilag túlhúzott goldensample kártyát annyira nem tudtam belőni a Gainward-nál hogy még a referenciaórajelek felét ha tudja, nemhogy az 550/880-at) De ha feltolom 690/905-re akkor is hiba nélkül elfut az ATI-tool artifact scanje hiba nélkül, ahogy a 3DMark05 is lefut hibák nélkül és több pontot ad (19540-et), CS:S-zhetek HDR nélkül, LostPlanet DX10-ezhetek hiba nélkül megemelt VGA órajelekkel is hiba nélkül. De GRAW2 vagy windows asztal alatt meg szétesik a kép. Letöltöttem egy nvidia Adrienn demót és ott is szemetel a kép. (Vista alatt mindenhol, XP alatt csak a nő arca) mind gyári, mind megemelt órajeleken, csak 330Mhz-en tisztul le.

Szerintetek a tép kevés (alap FSB-n és alap VGA freken is csinálja) vagy a VGA gyári hibás? Netán mégis szoftveres a gond?

Screenshotról eltűnnek vagy csak minimálisan maradnak meg a képhibák (ez a driverre terelné a gyánt...), de lefényképezve a monitort kb. ilyesmit látok mikor szemetelés van:
Ilyen az aszatal mikor a 3dMark kinyomja az Aero glasst: [link]
De ha PrintScreent nyomok és beilesztem photoshopba ez marad: [link]
Ilyek a nem animált windows ablakok: [link]
De ha Aero glassal fut az szatal nincs hjiba: [link]
Ilyenek az érintett játékok (CS:S-ben F5-el screenshotolva megmarad a hiba, printscreennel nem): [link] [link] [link]

[Szerkesztve]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#172) LeslieG Jr. válasza janos666 (#171) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! :)

Hát nem szívderítő a látvány az biztos. Ez sajnos nagyon ugy néz ki hogy nem driver probléma. :( Nagyon ugy néz ki hogy valamelyik hardware mondta be az unalmast. Jó lenne ha ki tudnád próbálni a videokarit egy másik gépen. Mert ez nagyon vidkari szindrómának tűnik. :O Ha már kockák jelennek meg akkor itt valami nagy bibi van.

A táp nem lehet kevés mert nekem is 420W-os Chifi-m van igaz még a régebbi tipus de tökéletesen elviszi a rendszert. Bár nem tudom a tápd mennyi idős. :F De a karit mindeféle képpen ki kéne probálnod egy másik gépen hogy kizárjuk nem-e a kari haldokolt el. :(

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#173) janos666 válasza LeslieG Jr. (#172) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De akkor hogy futhat le a 3DMark05 képhiba nélkül elfogadhatóan sok ponttal, hogy játszahatok még DX10-es LostPlanetet is képhiba nélkül elfogadható FPS-el? A windows azért nem terhel annyit.
De kösz hogy megerősítesz abban hogy a táp elég neki. (nekem kb 2 éves, dualfan-os chieftek 420-asom van, amit annakidején dicsérgettek mikor vettem)

[Szerkesztve]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#174) edgR válasza janos666 (#173) üzenetére


edgR
őstag

sztem is eleg a tap. hardveres hibat orvosoljon 1 softver? hmm.. :) +1 voks a driver bugra :)

(#175) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy abszolut találgatásképp az nem lehet gáz ha a VGA-nak és a PCI-E Root Port-nak ugyanaz az IRQ-ja? (16)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#176) C.Brigante válasza janos666 (#175) üzenetére


C.Brigante
veterán

szerintem egyszerű a válasz, mindenképp nézd meg másik gépbe a karidat mert szerintem az csinálja a balhét. 420W táp teljesen elég a cuccodnak. rossz a kártya, rendszertelenül jelentkezik a hiba.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#177) kumpl válasza deicide (#170) üzenetére


kumpl
aktív tag

Neem 1024x768-ban. Nem tudom, lehet, hogy keverem valamelyik másik játékkal. Nem mernék rá megesküdni...
Most 1280x1024-ben próbáltam. 16fps volt a legalacsonyabb. Felhúztam a procimat 3GHz-re, és most 23 a legalacsonyabb fps. Játszható, mert csak akkor ilyen alacsony, ha sok spéci efekt van egyhelyen...

(#178) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehúztam a 2006-os 3DMark-ot is. Ez is hiba nélkül lefut, méghozzá 680/905-ös VGA órajelekkel: [link] [link] [link]
Az túlzás hogy rendszertelenül jelentkezik. Egyes játékokban mindíg, másokban soha, windowsban mindíg ha nem Aero glassal nézem az asztalt, de akkor soha.

De ha visszavinném a boltba szerintem elsőre elzavarnának. Ha berakják egy XP-s gépbe, lefuttatnak ők is egy 3DMark-ot, meg elindítanak találomra egy játékot semmi hibát nem látnak. Ha erre azt mondom nézzek meg konkrétan ebben meg abban a játékban vagy Vista alatt akkor ráfogják hogy driver/programhiba.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#179) kumpl válasza janos666 (#171) üzenetére


kumpl
aktív tag

Ilyen hibát én akkor láttam, amikor 9500-nak nem tetszett a plusz pixel shader bekapcsolása. Viszont az nem vá
logat. Mindig rossz a kép. Viszont video-memóriahiba simán lehet. A hiba akkor jö elő, ha a kártya a memória hibás részét használja...
Ez csak találgatás... Énis kipróbálnám más gépben a kártyát...

(#180) LeslieG Jr. válasza janos666 (#178) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Ezért ajánlottuk hogy probáld ki egy másik gépben is a karit hogy ott is produkálja ezeket a véletlenszerű ''effekteket''. Mert ha igen akkor egyértelmű hogy a kari a hibás. :( De ha nem produkálja ezeket akkor ott más bibi lesz. ;)

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#181) kumpl válasza janos666 (#178) üzenetére


kumpl
aktív tag

Így van, ráfognák, de ahogy leírtad (pont az a játék, meg csak akkor...) te is arra gondolsz, igaz??

(#182) rob210 válasza deicide (#89) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem lehet a procit alapon hagytam.:)
:R

Renault power

(#183) deicide válasza rob210 (#182) üzenetére


deicide
veterán

akkor nem értem, hisz a 3. teszt csak a procit gyötri... :F

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#184) keszegduda válasza janos666 (#178) üzenetére


keszegduda
őstag

Attól félek, hogy a Gainward bealakított. Nekem volt annó egy 7600Gt-m, Gainward-tól és az volt vele a helyzet, hogy SM 3.0-ás alkalmazáskor szétesett a kép, mindenféle 3szögek, sokszögekkel teli. És a poén az egészben, hogy előszőr nem csiálta. Aztán szórakoztam vele, ugye a 3D mark 2005-tel és a többi tszt progival. Elősnek semmi gond, majd ha minél többször lefuttattam, annál jobban kezdte a szétesést. A végén már káosz volt a kép szó szerint, és csak 3D markban. :F Gyors gariba és már ki lett cserélve egy 6800GS-re, az jó volt.
Én szintén Gainward 8800GTS-t szeretnék, de ezek után meggondolnám, nincs nagy kedvem gariba rohangálni, főleg, hogy nem helyben veszem az ára végett... :(
Egy próbát megér, hogy működik-e másik gépben, de a kép alapján elősre memória hiba egyértleműen, a GPU másként adja ki magát... :(
Mióta csinálja? Hirtelen, vagy fokozatosan rosszabb lett? :F
Most lesz előszőr 50K feletti VGA-m és ha befürdök vele, tábortüzet csinálok Gainwardékból... :DDD :U

[Szerkesztve]

(#185) 1face válasza keszegduda (#184) üzenetére


1face
aktív tag

Nekem eddig bejött a Gainward! (kopp-kopp-kopp)
7900GT-m is bírta és a mostani is megy már fél éve!
Szerintem bármelyik gyártó cucca elfüstölhet, pláne ha mind referencia! :O

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#186) laragirl83 válasza keszegduda (#184) üzenetére


laragirl83
őstag

LOL! :DDD
ugyanígy jártam anno én is, gainward 7600gt, kép szétesik 3dmark alatt, gariba vissza, kaptam helyette giga 6800gs-t :R

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#187) rob210 válasza deicide (#183) üzenetére


rob210
nagyúr

Én se de szerintem kevés a fesz a kártyának.

Renault power

(#188) Dark Archon válasza keszegduda (#184) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én Gigabyte-tal szívtam meg, szóval teljesen mindegy, mit vesz az ember, bármilyen márkánál ki lehet fogni rosszat. A rossz közül a jobbik rossz, ha egyántalán nem működik vagy nagyon durva hibákat produkál mindig. Mert, ha néha-néha fekszik meg, azt kicseréltetni nem egy leányálom... én már 2x kaptam vissza azt a kártyát, hogy semmi baja, de fog menni harmadszorra is.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#189) keszegduda válasza laragirl83 (#186) üzenetére


keszegduda
őstag

:R :DDD
És még volt pár ember így, tényleg...kiköpött ugyan ez a szitu... :DDD

(#190) keszegduda válasza Dark Archon (#188) üzenetére


keszegduda
őstag

Tehát akkor elvileg mindegy, hogy melyiket veszem, mert ''mindet'' az ASUS gyártja, egy-két kivétellel? :F

(#191) rob210


rob210
nagyúr

[link]

Az új hűtésem:D :B :B :B

Renault power

(#192) Dark Archon válasza keszegduda (#190) üzenetére


Dark Archon
addikt

Azt kihagytam, hogy a GB az 7900GS volt. Mindet az Asus gyártja? Ezt honnan vetted? :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#193) lusta1 válasza rob210 (#191) üzenetére


lusta1
tag

:Y :Y viz? :R :R

(#194) szasanyi válasza rob210 (#191) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem rossz.. és cserében halk is. :D CPU-n is az van? :U

(#195) Salvador20 válasza lusta1 (#193) üzenetére


Salvador20
őstag

zalmi hűtő van rajta asszem

MOD: legalábbis amikor uroljára erre jártam az volt tervben :)

[Szerkesztve]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#196) Salvador20 válasza szasanyi (#194) üzenetére


Salvador20
őstag

akor miért is nem ez van mindenkinek?! Ja....mert egy kisebb vagyon :DDD

[Szerkesztve]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#197) keszegduda válasza Dark Archon (#192) üzenetére


keszegduda
őstag

G80-as karikat az ASUS gyártja, ha tudni szeretnéd, a többi csak matricázza...egy-két kivétel mindig van, de többségében ASUS.... :DDD :U

(#198) szasanyi válasza Salvador20 (#196) üzenetére


szasanyi
félisten

Na akkor már értem miért nem írta, hogy milyen rettentően olcsó volt. :D

(#199) Salvador20 válasza Dark Archon (#192) üzenetére


Salvador20
őstag

hihetetlen hányszor volt téma, és van aki még mindig nem tudja, igen mind az asus gyárából kerül ki, pár kivétellel, mint az ilyen egyedi fejlesztések(vízhűtésesek stb), de egyébiránt a nyáklapot sztem még azoknak is szintén az asus gyártja, és arra ráépítenek

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#200) Salvador20 válasza szasanyi (#198) üzenetére


Salvador20
őstag

:P

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G80 (8800GTS/GTX/ULTRA) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.