Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G80 (8800GTS/GTX/ULTRA) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) warrior28 válasza gael (#950) üzenetére


warrior28
aktív tag

XP és Vista alatt is hibásan jeleníti meg az árnyékokat, mindkét helyen a legújabb driverek vannak fent... :(

(#952) wombation


wombation
tag

De remélem a STALKER futni fog majd maxon 1280*1024-ben,de ha nem akkor majd leveszem XGA-ra...

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#953) wombation


wombation
tag

Nah,lelkes újonc lettem...váááááá :C

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#954) SirVigh


SirVigh
tag

Ahoj emberek!

Tesztelgetem a karim, és kapaszkodom rendesen amikor a hőmérsékletről van szó...szomorú, h 80 fokig felmegy ezzel a 'gyári' hűtéssel amit az ASUS szervírozott rá...
tud valaki valami jó extrahűtést rá javasolni?
Ezeket néztem ki, csak nem vagyok biztos a compatibilitásban:
Thermaltake CL-G0009 [link] ezt plusz ventillátorok felszerelésével tenném erősebbé (két kicsit kívülre, egy nagyot belülre)

vagy

Coolermaster VHC-L61 CoolViva HetPipe [link] ..

Szal ötlet? Vagy ennek csak aza jó, ha az egész gépet lefújom lakkal és bemártom a kádba? :F

Mindenki másképp csinálja...

(#955) C.Brigante válasza edgR (#927) üzenetére


C.Brigante
veterán

igen én a fejlesztőcsapat egyik tagja vagyok, ne haragudj be sem mutatkoztam, enged meg, Carlito Brigante vagyok és nem fog akadni az episode 2! (Source motor mikor akadt?)

mod: okosat nem tudsz, hülyeséget ne kérdezz! :)

[Szerkesztve]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#956) lusta1 válasza C.Brigante (#955) üzenetére


lusta1
tag

nem nagy neked szol... :B
kb 2 hét mulva elviszik a gépemet és akkarok venni cput +vgat és 8800 gtxet néztem ki
és emelé milyen cput vegyek :F
fő cél játékok meg fps
q6600/e6750/e6600/e6420 as ezekből meiket válaszam ?
azért kérdezem mert nem akkarok valami szart venni :B :R
asus striker extreme lapba !
vista vagy /xp tegyek fől? :R

[Szerkesztve]

(#957) Elmör válasza warrior28 (#948) üzenetére


Elmör
senior tag

Az SCDA köztudottan nem kedveli sajnos a 8-as soroztatot. Én megpróbáltam XP alatt vagy 3-4 drivert és nem lett jobb, de állítólag Vista alatt megy szépen, csak nekem még nincs Vistám, nem tudhatom biztosan.

Más játéknál nem találtam hibát eddig, sőt a STALKER bizony nekem nagyon szépen megy (gyári driverrel nem volt tökéletes!), annak ellenére, hogy sokaknak nem, legalábbis így hallottam.

Amiket próbáltam és nem volt gond: GTA: SA, NFS: Carbon, CM: DIRT, Test Drive Unlimited, Half-Life 2: Episode1 és még pár régebbi játék. :R :R

Szeretem nagyon a karit, remélem legalább még 1 évig kitart az újabb játékokkal is szépen. ;)

lusta1: ha megengedi bármelyiket a pénztárca akkor a négymagos procit ajánlom, azé lesz valószínű a jövő, de egyébként egy E6600 is elég szerintem, max kicsit húzni kell rajta. ;)

[Szerkesztve]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#958) C.Brigante válasza lusta1 (#956) üzenetére


C.Brigante
veterán

megmondom neked őszintén én annyira azért nem vágom ezt a next gen-es lapot, hogy mi lenne a legjobb bele, inkább kérdezd Soak-ot ő elég jól vágja ezt a témát, biztos, hogy hasznos tanácsokat fog adni ezzel kapcsolatban!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#959) SirVigh


SirVigh
tag

AMD-t már senki nem használ?:S

Mindenki másképp csinálja...

(#960) lusta1 válasza Elmör (#957) üzenetére


lusta1
tag

hát minél olcsobb legyen és minél jobb mert .. azért nem vagyok miliárdos :B
valamikor ha a drága a jo akkor érdemes rá áldozni :U
SirVigh : még én 2 hétig kb.
amd 2600+ barton-rol váltok valami c2d re vagy quad :R nagy váltás meg ati r.9200 ról :W :DDD ;)

1 magrol -->2vagy 4
shader model 1 ről 4 re
dx 8.1 --> dx 10 re :U



[Szerkesztve]

(#961) hülyegyerek válasza Tuco Ramirez (#935) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Xp-vel minden maxon,1280x1024-ben 50-75 fps-t produkált,Vistával ugyanilyen beállításokkal 40-55fps....
1024x768-as felbontáson pedig xp-vel 95-130 fps volt,Vistával meg 65-91 fps...
Nagyobb felbontásokkal nem próbálkoztam,nem akartam teljesen kiábrándulni....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#962) hitman, válasza SirVigh (#959) üzenetére


hitman,
őstag

Én igen és imádom is a kicsikémet de piszkosul! :B

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#963) C.Brigante válasza hitman, (#962) üzenetére


C.Brigante
veterán

bár sajnos a karid kihajtásához kevés. :((

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#964) wombation


wombation
tag

Szerdán jön a 8800GTS....
Mind a két tápot rá kell dugni vagy csak 1-et(haver mondta)...help me please

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#965) SirVigh


SirVigh
tag

:D Gondoltam, h az offos kérdésemre előbb kapok választ mint az idevágóra :D

Na szal a #954-s hsz. feltett hűtős kérdésemre senki nem tud válaszolni? Hol vannak a Guruk amikor szükség van rájuk?! :O

Mindenki másképp csinálja...

(#966) Drizzt válasza wombation (#964) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hmmm? Csak egy van rajta.

I am having fun staying poor.

(#967) Tuco Ramirez válasza wombation (#964) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Csak egyet, mivel a GTS-en csak annyi van (a GTX-en van kettő). :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#968) Tuco Ramirez válasza SirVigh (#954) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Thermalright HR-03 (tokkal-vonóval kb. 18k), ha van elég nagy helyed a VGA mellett a házban és nem félsz a hűtőcserével járó garanciavesztéstől. A 80 fok egyébként nem ritkaság a GF8800-asoknál, ne aggódj, nem lesz semmi baja a karesznak.
[link]
[link]

[Szerkesztve]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#969) wombation válasza Tuco Ramirez (#967) üzenetére


wombation
tag

Jaaaaaaaaaaa,tényleg... :B
Keverem még a múltkorival.....Egyébként köszi a válaszokat

[Szerkesztve]

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#970) JohnnyX válasza C.Brigante (#963) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Bocsi, de ezt a kijelentesed mivel tudod igazolni?

:R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#971) edgR válasza C.Brigante (#955) üzenetére


edgR
őstag

arc. tovabbra is ures szavaknak erzem. esetleg tamaszd ala a mondataidat, hogy - ha mar en hulyesegeket kerdezek - te legalabb ne hulyesegeket allits.

(#972) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na Tdu-t kipróbáltam. Beállítások: 1680*1050, max, aa az nincs. Hát érdekes, nem megy ugyan 30 alá az fps, de 50 felé se, úgyhogy szaggatni ugyan nem szaggat, de nem is az az észvesztő száguldás...

I am having fun staying poor.

(#973) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Amúgy a húzás mivel szokott menni? Mennyi a max. biztonságos hőmérséklet? Atitool find max core és find max mem része jó?

I am having fun staying poor.

(#974) C.Brigante válasza edgR (#971) üzenetére


C.Brigante
veterán

Half life 2 akadt? HL Episode 1. akadt? nem a source motor volt az egyetlen ami még PIII-ason is elment játszható, élvezhető módon? Vagy mi kell neked ahoz, hogy ne légy ilyen szkeptikus? (csak azért, hogy kötözködj és hajtogasd, hogy huhaaa üres szavak)
''Valve has long hinted that Episode Two built with significant optimization in the current Source renderer. The updated Source engine for Episode Two will have a new particle system
remélem neked akadni fog a gépeden! ;]
(jujj most biztos nagyon megkapom majd. :DDD )

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#975) edgR válasza C.Brigante (#974) üzenetére


edgR
őstag

:) lehet, hogy a hl2 jol volt optimalizalva. de ez semmit nem jelent. ott van pl. az nfs sorozat. 2005ben kaptunk egy remekul optimalizalt jatekot, aztan tavaly egy merfoldekkel silanyabb minosegu, megis sokkal nagyobb gepigenyu carbont.
ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kell a multra tamaszkodva jovot josolni; talalgatasok helyett pedig sztem ezt is csapd hozza a ''majd meglatjuk mennyire csinaljak meg jol'' kategoriahoz. :)

(#976) szasanyi válasza Drizzt (#972) üzenetére


szasanyi
félisten

Tegyél fel Vistát, majd ott szaggat. ;] Egyébként én is sokkal jobbra számítottam.
Most, hogy visszaraktam az XP-t sokkal jobb lett a 3D-s teljesítmény. A Vista jó,
szép, okos, de a gép teljesítményét minden téren kenterbe veri. Ezért nem jó. :(

(#977) mfranky válasza szasanyi (#976) üzenetére


mfranky
őstag

Jó lesz az, csak még idő kell neki...

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#978) C.Brigante válasza edgR (#975) üzenetére


C.Brigante
veterán

rendben, remélem jó lesz az episode 2.! :) (vita lezárva)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#979) szasanyi válasza mfranky (#977) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem most is jó, csak DX10 Vista driver gyengélkedik valszeg. De amit nem
lehet javítani, az a hardver zabálása. Nem értem, miért írta, hogy pld. a dedikált
videomemória 256MB, amikor 320. :U WinRAR teszt 1250 helyett 920 volt :Y
És így tovább... Természetesen ua. a rendszer, azonos beállításokkal, XP-vel.
Egy minőségi erőmű + kifogástalan driverek és 5ös. ;)

(#980) mfranky válasza szasanyi (#979) üzenetére


mfranky
őstag

Csak a procira kaptam 5,7-et :DDD :D :DDD

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#981) szasanyi válasza mfranky (#980) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem 5.5-re értékelte a gépet, a legjobb érték 5.9 volt, de már nem tudom mi :U
De mennyi maximum, 10? :F Mert akkor elég sz@r...

(#982) mfranky válasza szasanyi (#981) üzenetére


mfranky
őstag

Állj! Szerintem a max. az 5,9. Ha megcáfol valaki és alátámasztja akkor aláírom.
Én nem láttam még 6.0-ás értéket sehol sem...
A Quad proci kap 5,9-et.
Nálam minden 5,9. Csak a Core 2 5,7...

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#983) SirVigh válasza Tuco Ramirez (#968) üzenetére


SirVigh
tag

Ok, kösz az infot, viszont ennyi helyem abszolute nincs...tényleg csak egy kártyahelyem van...ezért gondoltam ezekre a hütőkre...szal megpróbálom azzal amit írtam (amelyik kilóg a házból) ...nagyobb bordának tünik, mint ez a HR03 és ventikkel is olcsóbban jövök ki...amúgy mi ilyen drága ebben a hűtésben?

Bakker...most látom, h fordítva is fel lehet szerelni!...kira'...hmmmm hol is lehet ezt kapni?:D

[Szerkesztve]

Mindenki másképp csinálja...

(#984) magi20


magi20
senior tag

na hali-----már írtam kb 60 hozzászólással elöbb egy üzit a nagy közönségnek......

De kezd az agyam eldurrani és a pöcsöm tele lenni............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gigabyte 965p-ds3
evga 8800gts 320mb
6300-as core2

2*1gb Micron Ősemberes ram,,,ami ez a buzi behelyezős.

na:::: a ramokat amikor vettem,nem olvastam el ezt a buzizást velük,de mindegy is...

Minden gammám kifagy xp-n vistán tökmindegy....

Rainbow six vegas
lost planet
dirt
ghost recon 2-----------------------------------------

Kurvára kezdem unni,mert a netem ilyen mobilos szar tehát fél év mire bejön egy oldal,de ez vicc.............evga driverével is ez volt-aztán felraktam a
158.27-est
160.03-ast is..................

de ezekkel is.....

elöször a ramot nem ismerte fel,,,aztán nagy nehezen beillesztettem úgy hogy a cpu-z is látja őket.---tehátz elvileg jónak kellene lenniük,de mi a fene lehet?????????????????????????????????????

Unom

valaki írta hogy neki is ilyen ősemberes 2*1gb -os micron ramjai voltak......neked is ez miatt volt gondod???????????lehet hogy azok miatt van?

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#985) szasanyi válasza magi20 (#984) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát ez nem az a topik, bár ennek ellenére szívesen segítenék ha tudnék...
Ősembert nem inzultáltad a RAMok ügyében? Elvileg neki kellene vmi
megoldást javasolnia, és gondolom nem csak ezt adta el, neked. :U

(#986) Dark Archon válasza magi20 (#984) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én anno GB P945-S3-mal szívtam. A GB memóriakompatibilitása hagy némi kivánnivalót maga után... le is cseréltem Asusra. Csak mondom, ettől még a te memóriáid is lehetnek rosszak vagy a BIOS-t kéne állítgatni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#987) tdd587 válasza keszegduda (#611) üzenetére


tdd587
őstag

Sziasztok,

Kicsit láma vagyok a témában, szóval pár kérdésem lenne 8800GTS-el kapcsolatban:

1. 1600x1200 felbontáshoz van már értelme 640MB-os kártyára hajtani?

2. Nézegettem boltokat és az Innovision jóval olcsóbb a többinél. Felejtős, vagy azért elmegy még? (Abból a 640MB is ''csak'' 80e lenne...)

3. Nyugtassatok meg, hogy desktop üzemmódban (2D, az Aero-t hagyjuk...) visszaveszi a venti fordulatszámát és nem porszívó üzemel.

3+. Olyan kártya nincsen, ami mindig csak annyira fújja, amennyire éppen szükséges? Régen az Asus-nak volt ilyenje, de lehet tévedek...

Köszi,

tdd587

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#988) Tuco Ramirez válasza tdd587 (#987) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

1. Játéktól is függ, de ekkora felbontásnál már érdemes elgondolkodni a 640-esen.
2. Az összes 8800-as az ASUS gyárában készül, csak a matrica és a körítés más. Ha van az Inno-ra legalább 2 (de inkább 3) év garancia, akkor miért ne?
3. 2D-ben garantáltan nem fogod hallani a hangját. De nem hangos a 8-as GeForce-ok gyári hűtője teljes terhelés mellett sem.

[Szerkesztve]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#989) mfranky válasza tdd587 (#987) üzenetére


mfranky
őstag

Szia

Hála a jó égnek, kitaláltak egy Rivatuner 2.2 nevű programot, ezzel próbáld meg a ''porszívó'' effekt kivédését.
A 3+ kérdésedre is Rivatuner, ha tudsz egy kicsit angolul a guru3d.com-on éppen most van egy cikk róla, képekkel együtt, hogyan kell beállítani a teljesítmény/venti szabályzását, tehát ki is következtetheted...

Üdv

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#990) Drizzt válasza szasanyi (#976) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Közben Call of Juarez is kipróbálva, vélemények(dx9): na ennek a grafikája veszettül tretszik, az emberek marhára jól néznek ki. A sebesség olyan szintén 30 alá nem megyünk, 50 körül átlagban, azaz nem szaggat, de nem is tökéletesen élvezetes, egyedül akkor esik le durván, ha felkapsz valami tárgyat, na akkor stabil 10 fps. :D

Ami para még: nagyon sokat tölt egy pályára.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#991) lusta1


lusta1
tag

e6420+ némi tuning(3ghz et csak megy) ez kihajta a 8800 gtxet .. :F
valaki tud fpseket mondani CS:s ből ? akinek gts/gtxe van :R talán video teszt ;)
szerintem az alaplapom olyan 450 fps ig birja vagy tovább ''striker rev.3 '' :R :U
győri itel hütővel lehet huzni a cput ? mert nem akkarok venni léghütést majd 1 normális vizet :DDD

(#992) szasanyi válasza tdd587 (#987) üzenetére


szasanyi
félisten

Jelenleg 8800 320-asnak a S.T.A.L.K.E.R. is feladja 1280x1024-ben, ha
nem alap grafikával karod játszani. 1600x1200-ban sztem diavetítés lesz. :U
Ha ilyen felbontásban akarsz játszani, menj tutira és vegyél GTX-et. Itt a
PH!-n 93k-ért is árulnak már. És nem Inno3D...

(#993) szasanyi válasza Drizzt (#990) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, és van DX10 kiegészítője is! Azzal sem hiszem, hogy javulna a helyzet... ;]
Elég siralmas tapasztalatok ezek. :(( Én csak abban bízom, hogy az új driverek
és DX10 játékok sokkal optimalizáltabbak lesznek, és javul a teljesítmény is.
Őszintén szólva a Lost Planet ami új, szép, és jól szalad. Csak így méginkább
nem értem, ha egy ilyet tudnak, miért nem ilyen, vagy jobb (!) a többi is? :U

(#994) edgR válasza lusta1 (#991) üzenetére


edgR
őstag

~250 az avg fps a configommal a beepitett stress testben, alap orajelek mellett (1280x1024, minden maxon). ;)

lehet huzni stock hutovel is, csak nem ajanlatos. a hofokokra feltetlenul figyelni kell folyamatosan (pl. coretemp). en is megprobaltam huzni a procim (2.8-ra), stabil is volt, de nagyon forro is, igy visszaettem alapra. nalam most van tervben egy izmosabb cpu huto. de az en tapasztalatomra ne alapozz ilyen teren, mert a quad egy kazan a sima duo-hoz kepest.. :)

[Szerkesztve]

(#995) Tuco Ramirez válasza lusta1 (#991) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Gyári hűtővel nálam 3 GHz-en megy az E6420, alapfeszen, így alapban 45-50 fokos a proci, terhelve olyan 55 körül van. Feszemeléssel, jobb hűtővel mehetne jóval feljebb is, de minek... Egy 3 GHz-en ketyegő C2D elég a GTX kihajtásához szvsz.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#996) C.Brigante válasza lusta1 (#991) üzenetére


C.Brigante
veterán

''[valaki tud fpseket mondani CS:s ből ?''/I] ha jól emléxem már küldtem neked erről fps eket. elfelejtetted vagy szereted ismételni önmagad matyóhímzés keretein belül?

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#997) C.Brigante válasza edgR (#994) üzenetére


C.Brigante
veterán

G0-ás vagy B3-as a quazánod?

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#998) edgR válasza Tuco Ramirez (#995) üzenetére


edgR
őstag

igen, sztem is 3g mar tuti kihajtja

(#999) edgR válasza C.Brigante (#997) üzenetére


edgR
őstag

utobbi :(( asszem itthon nem is lehet kapni g0-t. vagy addig legalabbis tuti nem osztogatjak amig ezek nem fognak elfogyni :D

(#1000) hülyegyerek válasza magi20 (#984) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Én meg válaszoltam is,mivel tök ugyanilyen problémám volt-van.....nézd át a régebbi hozzászólásokat....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G80 (8800GTS/GTX/ULTRA) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.