Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Nokia 6680 info

Hozzászólások

(#451) Diablo1 válasza Fész86 (#450) üzenetére


Diablo1
csendes tag

Oké, köszi. :R

(#452) crwn


crwn
senior tag

sziasztok! :R szükségem lenne 6680 eredeti menüikonjait tartalmazo pack-re, tudtok esetleg valami helyet, ahonnan letölthető? köfi!

(#453) SoleX


SoleX
csendes tag

Szevasztok :) a kérdésem a következő lenne... Vettem egy Nokia 6680 telót.. De ez az első Symbiános telóm... szal elakadtam :p s nem tudom h mit tegyek... A kérdéseim a következők lennének... Amikor vlki átküld vlmit Bluetooth on... mijért van az hogy az üzenetekhez menti el? s miért nem tudom a Memo kártyára menteni? a képeknél asszem úgy van... h ki lehet választani.. de pl mp3 küldésnél miért nem? Software nem lehet... mert a legfrisebb soft van rajta... a másik gondom az lenne h a telóba nincs olyan funkció h állandóan vagyis megállás nélkül világítson a vaku? vagy csak az enyémnél nem megy... :D a válaszokért igazán hálás lennék... thx előre is :)

[Szerkesztve]

The Dark Side of Techno rulzzzz ;)

(#454) raver válasza SoleX (#453) üzenetére


raver
aktív tag

Épp ma fogtam a kezemben egy ilyen telót. Vaku csak akkor villan, ha fényképezel (vakunak ez a dolga ;) )

Régen 6600-ám volt. Ott minden BT-n érkező adatot az üzenetekhez rakott. 6680-annal még nem BT-ztem, de szerintem ott is így oldották meg. Nokia betegség.

(#455) Pompi válasza SoleX (#453) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az üzenetekből tudod elmenteni oda ahova akarod.
Az állandó vaku világításra pedig külön programok vannak.

Feel Good Inc.

(#456) raver válasza Pompi (#455) üzenetére


raver
aktív tag

De ez mekkora b@aromság. Így csak akkora fájlokat tud fogadni amekkora a belső memória. 6680 asszem 10MB-vel rendelkezik. Ami mondjuk BT szempontjából meg elég.

(#457) Pompi válasza raver (#456) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egyrész BT-n épp elég ekkora fájlokat mozgatni, másrészt pedig át lehet állítani, hogy az üzenetek a memória kártyán legyenek és innentől kezdve kitolódnak a mérethatárok is.

Feel Good Inc.

(#458) raver válasza Pompi (#457) üzenetére


raver
aktív tag

másrészt pedig át lehet állítani, hogy az üzenetek a memória kártyán legyenek

Ha ez 6600-ám is kivitelezhető, akkor most rögtön kiugrom az ablakon.

(#459) SoleX


SoleX
csendes tag

Igen deh.. azt kerdeznem, hogy ha atalittom a telomat arra h a memo kartyara mentse az uzeneteket, es ha a masik kuld egy 4 mega`s szamot... akkor azt h rakom majd fel pl a gepre? Pc Suiteal h kapom meg? h hova masojjam? ezzel lenne`k elakadva.. bocsi ha kicsit hulye vagyok... elso symbianos telom, s csak egy hete van meg.. s sehogy sem jovok ra.. :U

The Dark Side of Techno rulzzzz ;)

(#460) Gzolo


Gzolo
senior tag

Hello

Tesómnak van egy ilyen telefonja.HA valamit gépről átdobunk rá(akár kábel, akár BT), azt normálisan lehet használni, de továbbküldeni már nem lehet , mert a telefon lezárja. Ezt a funkciót ki lehet valahogy kapcsolni ?

Más:
A telefon T-mobilos, de lehet megvenné valaki , de ahhoz függetleníteni kéne. Van erre valamilyen lehetőség?


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#461) Fész86


Fész86
csendes tag

Helló!
Én nem szórakozom az adatkábellel,meg a ratyi PC Suite-tal.A megoldás egyszerű:Ahogy meglett a telóm,rögvest vettem 1 kártyaolvasót.Én is belőttem,hogy a memo kártyára mentsen minden fogadott fájlt.Ráadásul az sem 1 utolsó szempont,hogy a kártyaolvasóval történő másolás jóval! gyorsabb mint az adatkábeles megoldás.Ahogy azt fentebb írták,remek kis progi(k) vannak a vaku ''lámpának használásához''.
A függetlenítés nem oldható meg ,mert még anno megmonták aza okosok,hogy ''nem szabad'',mert elszállhat a szoftver a frissítéskor,és ilyenkor meghal a teló,csak szervízben tuggyák helyreállítani nem kis lóvéért.
Üdv.!

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#462) tomazin válasza Fész86 (#461) üzenetére


tomazin
veterán

nos biztosan én vagyok a lol,de egy progit sem találtam,aminek köszönhetően lámpaképpen működne a vaku... :U

mod:azaz találtam,csak nem műxik :(

[Szerkesztve]

(#463) tomazin válasza tomazin (#462) üzenetére


tomazin
veterán

szóval valójában senkinek sem megy :P :)

(#464) Remington válasza tomazin (#463) üzenetére


Remington
őstag

n70-hez van egy n70torch nevű progi, próbáld ki hátha megy 6680-on is

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#465) tomazin válasza Remington (#464) üzenetére


tomazin
veterán

:(
már próbáltam

(#466) tomazin


tomazin
veterán

Ha elhagytam az adatkábelem,akkor milyet érdemes venni hozzá?Dku-2t?(asszem az volt hozzá)

(#467) tomazin válasza tomazin (#466) üzenetére


tomazin
veterán

:U
ennyire vadbaromságot kérdeztem volna :F

(#468) Ricardo válasza tomazin (#467) üzenetére


Ricardo
félisten

Ennyire kihalt a topik.
Jó hozzá gugli a barátod

(#469) Fész86


Fész86
csendes tag

Helló!
Szerintem nem érdemes szórakozni az adatkábellel,vegyél inkább kártyaolvasót,sokkal gyorsabb,meg jobb is,sztem.Olyan kell ugye,ami RS-MMC-t kezel,de ma már szinte mindegyik tudja.Ja,és ennyi pézér(ami a linken van)tucc is már venni,nem kell 100000 az egyben elég egy sima,ami kb.ennyibe kerül.
Üdv.!

[ Szerkesztve ]

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#470) tomazin válasza Ricardo (#468) üzenetére


tomazin
veterán

az korrekt,csak nem tom mi a különbség a dku-2 dku-5 között...
de már régóta -2t keresek.

(#471) Bafna


Bafna
csendes tag

Nem tudja vki hogy ha egy 6680 azt írja ki "hibás a memóriakártya"és hiába formázom ugyan ez?

(#472) masta_dry


masta_dry
tag

dku-5 soros kábellel próbálom kártyafüggetleníteni. Utángyártott, 12 pin-es kivitel, az angolszász fórumok szerint ezzel kell mennie, a 6 pin-essel ellentétben. A Dejan-féle unlocker progival használom.
A telo adatok beolvasása megy, felismeri, IMEI stimmel.
A log készítés közben egy ideig dolgozgat, utána megakad (Wait....) és végül közli, hogy "Bad Connection!" .......
A backup mappában megvan az "imei kód".bb5 file , de rendre csak 4096 byte-ig jut. Az utolsó része a file-nak elég egységes (hex: 555555555555) ez gondolom valami 'nincs jel' jellegű szakasz lehet, ezért áll le.
Próbálgattam a port paramétereit birizgálni, de eddig semmi.
A telcsi a gépen található egy darab soros portra van rábiggyesztve.
Az unlocker progi cfg file-jában átírtam com7-ről com 1-re a port értékét. Így ment a fentieknek megfelelően.
A config file-ban com2 portra váltva nem látta, nem olvasta a telo adatokat, ezért gondolom, hogy a com1 beállítás OK.
Ötlet valaki?

(#473) Pompi válasza masta_dry (#472) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az én ötletem az, hogy ezzel más fórumon próbálkozz.

Feel Good Inc.

(#474) kampo81


kampo81
csendes tag

SZEVASZTOK HA VAN VALAKI AKI NAGYON ÉRT A 6680-HOZ AZ SEGÍTSEN MÁR LEGYEN SZIVES!!!1:nem tudok mp3-at beállítani csengőhangnak/állítólag konvertálni kéne/de hogy és mivel?És lennének még kérdéseim progikat honnan tudok szedni hozzá?És milyeneket?

(#475) webdeejay


webdeejay
aktív tag

haj! lenne egy olyan problémám, hogy jóbarátomnak a 6680-a bekapcsol, de a kijelző fehér marad...mi lehet a baj? hogy lehet orvosolni? :)

(#476) webdeejay válasza webdeejay (#475) üzenetére


webdeejay
aktív tag

uP

(#477) Teszla_


Teszla_
senior tag

Meg tudná mondani valaki, hogy honnan tudom megállapítani, hogy egy mmc kártya dual voltage-es-e, vagy sem? Mert van itthon egy, de az full fekete, csak egy csomó betű és szám van rajta, és az, hogy Korea :D Semmi nem utal rá, hogy dv lenne. Ha berakom a telóba (Nokia 6680), akkor lehet valami baja, ha nem dv-s a kártya?

(#478) Fész86


Fész86
csendes tag

Nem,ne aggódj,nem lessz baja,ha belepróbálod a kártyát..
A fehér képernyős nokia-panaszra ajánlom a "strong Reset-et",azaz formázd meg.
Korábban már leírtam,hogy hogy kell.
Üdv.!

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#479) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok!Nekem az lenne a problémám hogy van egy 6680am s a kamerafedele egyszer csak elromlott,azaz nem reagál.Hiába húzom le nem indul el a kamera.Ha megelindítom a kamerát menüből akkor meg kiírja hogy húzza le a kamerafedelet.Mi lehet a baj?Szoftverhiba vagy más?Ja a telefon jó állapotú és nem ejtettem le vagy ilyesmi.

Meglehet ezt csináltatni?Ha igen akkor pl a nokiában megcsinálják?Kb mennyiér?

(#480) Ricardo válasza Toxy (#479) üzenetére


Ricardo
félisten

Érdekes probléma. Szerintem első körben egy szoftver frissítés ráfér. a Nokiában megcsinálják akkor is a szoftveres, és akkor is ha hardveres a gond. Árat nem tudok, kérdezz rá mielőtt otthagyod.

(#481) Toxy válasza Ricardo (#480) üzenetére


Toxy
aktív tag

Köszi a gyors választ.

Ja és attól függetlenül hogy nincsenek meg a telefon papírjai a nokia megcsinálja?

(#482) Ricardo válasza Toxy (#481) üzenetére


Ricardo
félisten

Elvileg rá tudnak nézni az IMEI szám alapján a származására. Ez rajtuk is múlik. Egy próbát megér.

(#483) Toxy válasza Ricardo (#482) üzenetére


Toxy
aktív tag

Nos az lenne még a kérdésem hogy ez a sw frissítés neten keresztül ez mennyire biztonságos?Megbízhat?vagy inkább a nokia frissítse meg?De ugyebár ha beadom sw frissítésre az pénz ha pedig neten kereszutül frissítem az imgyen van.

(#484) Viktor0610 válasza Toxy (#483) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Meg van benne a hiba lehetősége, de nem veszítesz vele semmit, mert ha nem próbálod meg, u.úgy fizetsz a frissítésért Nokiában, mintha eleve oda vitted volna. ;)

Az adataid mentsd le előtte.

Samsung Galaxy A54

(#485) ddddd4


ddddd4
tag

Jó ksi teló. A Nokia 2004-2005 tájékán gyártotta a legjobb telókat. Pl. 6230, 6230i, 6630, 6680, N70... Ezelből még ma is sokat látni.

Vodafone

(#486) Fész86


Fész86
csendes tag

Helló!

Szerintem első körben,nézd meg,hogy nem-e az a kis pöcök a felelős a hibáért.
Ha a hátlapot leveszed,akkor a vaku alatt (srégen),a szélén van.körömmel nyomd be.Nagy valószínűséggel jó lessz.Takarítás,vagy új hátlap és kész.
Üdv:Fész

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#487) Toxy válasza Fész86 (#486) üzenetére


Toxy
aktív tag

Tényleg azzal a pöcökkel van a gond.Voltam a nokiában s azt mondták hogy cserélik.De nema hátlapot kell cserélni hanem magát a pöcköt.
S 3500 ft-ért kicserélik.

De először megrendelik mert most épp nem volt náluk.

(#488) Fész86


Fész86
csendes tag

Akkor a pöcök....3500-ér...jól csinálják.ennyiért én is megcsinálom,hehe.
Fész

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#489) Toxy válasza Fész86 (#488) üzenetére


Toxy
aktív tag

Sajnos nem tudják megcsinálni a nokiában mert nincs hozzá olyan pöcökjük.
Akkor tudnák megcsinálni ha lenne pl egy rossz nokia 6680asuk amiben az a pöcök ép.

(#490) Fész86


Fész86
csendes tag

Helló!

Tehát,tuti nem a hátlap rossz,hanem maga az a kis kapcsoló a telefon panelján?
Szerintem meg lehet csinálni azt házilag is,csak egy kis ügyesség kell hozzá.
A jutúbon van/volt egy koplett"disassemly"(ha jól irom),ott lehet látni,hogy hogy kell szétszedni.Beragadt,vagy eltört a kapcsoló?
Fész

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#491) Toxy válasza Fész86 (#490) üzenetére


Toxy
aktív tag

A kis kapcsoló mozog vagyis lötyög mert becsúszik.

Ha megrázom egy kicsit a telefont akkor hallani hogy mopzog benne.
Ha pedig leszedem a hátlapot s fejjel lefele tartom akkor látszik is a pöcök de ha megfordítom akkor beesik s alig látni.

(#492) Fész86


Fész86
csendes tag

Aha,értem.
Megnéztem az enyémen,csak még nem szedtem szét.
Valahogy vedd le a hátulját,keress rá a szétszedős videóra,és nézd meg ,hogy milyen állapotban van az a rész(van-e törés).Szerintem csak az a kis műanyag pöcök esett bele,csak vissza kell tenni a helyére.
Nyugi nem olyan nagy a gond szvsz,csak okosan!
Ha megtaláltam a videót,mert egyébként ott nagyon frankón bemutatják,hogy hogyan kell szétszedni szakszerűen,nem szétbarmolni,feszegetni,(ezért ragaszkodom a videóhoz),akkor megnézem az enyémen és ha tudok segítek.
Üdv: Fész

[ Szerkesztve ]

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#493) Fész86


Fész86
csendes tag

Megvan a vid:

http://www.youtube.com/watch?v=tiGr8H_b3NE

Megéri megnézni.

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#494) Toxy válasza Fész86 (#493) üzenetére


Toxy
aktív tag

Megnéztem a videót.Köszi,de nem nagyon tudom szétszedni s nem akarom hogy valami más baja is legyen hisz még tudom használni a kamerát csak nem a gyári programmal mert az azt irja hogy nyissam le a fedelet holott le van nyitva.Igy a camerafx pro nevű programmal kamerázok.

Köszi a segitséget mégegyszer.

(#495) Fész86


Fész86
csendes tag

Ez is egy megoldás.A Camera FX sztem szörnyő képet csinál,elpixelezi a képet,stb.

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#496) Toxy válasza Fész86 (#495) üzenetére


Toxy
aktív tag

Én megvagyok elégedve a camerafx-el de ha estleg tudsz jobb kameraprogramot akkor légyszi szólj.

(#497) Fész86


Fész86
csendes tag

(Sajnos) a gyárinál nincs jobb tudtommal.
Én biztos nekiállnék megjavítani :)

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#498) Toxy válasza Fész86 (#497) üzenetére


Toxy
aktív tag

Hát én félek hogy elrontanám....

De nagyon jó lenne ha működne.
Még majd megpróbálom beadni egy gsmbe s megnézetem hogy pontosan mi a baj.

Köszi a segítséget.

(#499) Toxy válasza Toxy (#498) üzenetére


Toxy
aktív tag

ja és egyébként néha mikor meghúzom a fedőt elkezd megnyilni a kamera de kilép egyből.

(#500) Fész86


Fész86
csendes tag

Na,jó már a telefonod?

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Nokia 6680 info
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.