Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Nokia 6630 vs. 3230 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sbálint


sbálint
aktív tag

Hello!
Telefon vásárlás előtt állok...
Mint gondolom kitaláltátok a két kiszemelt a Nokia 6630 illetve a Nokia 3230.
De nem nagyon tudok dönteni ebben kérném segítségeteket!:U
Csináltam már egy rövid összehasonlítást az általam olvasott tesztek a alpján!
Mindkét teló tesztjét itt olvastam, és innen van minden adat: Bővebben: link
Na akkor lássuk az összehasonlítást: (csak azokat a dolgokat sorolom fel amikben a két teló között különbség van)

Nokia 6630:
Fekvencia: UMTS/GSM 900/1800/1900
Méret: 110x60x21 mm
Súly: 127 g
Aksi: 900 mAh Li-ion
Sugárzás: 0,83 W/kg (nem mintha számítana:))
Külső memória: RS MMC (64 mb a dobozban)
Memória cserélye: beépített fiókkal
Vaku: nincs :(
Rádió: nincs
UTMS: van
Push To Talk: nincs
Symbian OS: 8.0
A teló stereoban játsza le az mp3-akat
Nekem személy szerint jobban tetszik a kinézete

Nokia 3230:
Frekvencia: 900/1800/1900
Méret: 109x49x19 mm
Súly: 110 g
Aksi: 760 mAh Li-Ion
Sugárzás: 0.39 W/kg (nem mintha számitana:))
Külső memória: MMC (32 mb a dobozban)
Memória cserélye: az aksi alatt, a telefon szétszedésével
Vaku: van :R
Rádió: van
UTMS: nincs
Push To Talk: van :R
Symbian OS: 7.0
A teló monoban játsza le az mp3-akat:(:(:(
Alapvetően nincs bajom a 3230 kinézetével

Na mint a rövid összehasonlításból kiderült mindkét telónak vannak rossz és jó tulajdonságai!
De nekem döntenem kell!
Légyszi segítsetek!!!

Előre is köszi!

bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült rögtön az első hsz!

[Szerkesztve]

(#2) sbálint válasza sbálint (#1) üzenetére


sbálint
aktív tag

Csak nem ilyen nagy lelkesedéssel!:Y

(#3) ByB


ByB
addikt

Nekem volt 6630-asom és nagyon szeretterm, de hiányzott a rádió, a jó minőségű mp3 lejátszó és a vaku (segédfény), ami a 3230-asba sincs! Ráadásul mindkettő elég nagy darab... Aztán váltottam k750i-re és most élem boldog hétköznapjaim: mp3, rádió, szuper kamera, kis méret...

(#4) sbálint válasza ByB (#3) üzenetére


sbálint
aktív tag

Most veszem érszre, hogy a 3230-asban télleg nincs vaku!
Köszi, hogy szóltál!
Hát nem tudodm azért nekem fontos lenne a symbian, de azért köszi, hogy mondtá valamit!

[Szerkesztve]

(#5) ByB válasza sbálint (#4) üzenetére


ByB
addikt

Amíg symbian-os telefonjaim voltak (3650, 6600, 6260, 6630) én is azt hittem, hogy nem tudok nélkülük élni! :U Aztán rá kellett, hogy döbbenjek, nem használtam ki a tudásukat... Csak egy-két játék és szoftver hiányzik, de megvagyok nélkülük!

(#6) --GERY--


--GERY--
csendes tag

Én a 6630-ast választanám! A stereo mp3 miatt! De ez az én szempontom. A 3230 mono mp3 lejátszóját nagyon sok helyen ócsárolják! Ja és asszem a 6630-ba nincs infra csak BT! De én akkor is emellett döntenék...:DD

(#7) Tom Fulp


Tom Fulp
csendes tag

A 6630 ki KO-za a 3230-ast tudásban.;];];]:C:C:C:R:R;];];];];];]

(#8) GodHeart


GodHeart
senior tag

ha van pénzed 6630-at vegyél.
szvsz kicsit elitebb telefon, mint a másik, és sokkal jobban is néz ki. Bár ha belegondolok ezek a dolgok engem teljesen hidegen hagynak, tudásra megyek. Bármelyiket választod jól jársz, hisz symbian van bennük. Most az jár a fejemben, hogy várj egy kicsit, és vegyél egy N seriás készüléket ha kijönnek. Hidd el láttam élőben, és használtam is őket, kenterbe verik bármelyiket ezek közül. Talán az N90-et ajánlanám, hisz 2MPixel, plusz 4GB-os vinyó ami direkt mp3 hallgatásra van, nameg a legújabb symbian /8.0/ sem egy rosz kompozíció. De mint egy topikkal feljebb írtam: ''Te döntesz''

(#9) ByB válasza GodHeart (#8) üzenetére


ByB
addikt

Hol láttál élőben N sorozatos Nokia-kat?

[Szerkesztve]

(#10) GodHeart válasza ByB (#9) üzenetére


GodHeart
senior tag

NOKIA előadáson. N90 és N91-es típusút. Nagyon ottvoltak, és én mondom megéri várni rájuk!! /mielőtt félreértés esne, semmi közöm a nokia-hoz és reklámot sem akarok csinálni, csak a tényeket mondom/

(#11) Athos07


Athos07
senior tag

Az N-szériások azért elég drágák lesznek, bár kétség kívül azokban van összeolvasztva a mostani Symbianosok tudása: mp3, rádió, kamera, oprendszer...

3230-ast én a rádió miatt fogom megvenni, meg azért, mert csak arra van lóvé:)), de azt tudni kell róla, hogy elég rosszminőségűnek mondják az mp3-at, és hogy egyes hírek szerint porosodik a kijelző, ami mellesleg sokak szerint szebb, mint a 6630-é volt.

A 6630-as sokkal jobban össze van rakva, minőségileg tehát veri, kamerában kicsivel jobb (sok tesztfotó után mondom ezt), de nincs infra, rádió.

Ha mindkettőre van zséd, akkor egyértelműen 6630, mivel egy rádiós mp3lejátszót 10 pénzért kapsz, infra meg már minek, és a jobb összeszerelés miatt jobban jársz.

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#12) sbálint


sbálint
aktív tag

Úgy döntötem, hogy mágvárom a szeptembert....
Akkor lesz a szülinapom (hozzájárulás nagyszülőktö, szülőktől)+ adiggra kijönnek az N szériás készülékek (remélem) és kicsit lenyomják a 6630 árát, hameg megtetszik valamelyik n szériás akkor meg azt veszem!
Szrintem logikus gondolkozás ez, vagy nem?:)

(#13) Viktor0610 válasza sbálint (#12) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az N-szériás Nokiák nagyon jók, de!!!
Az N90-ről olvastam (nekem az tetszett a legjobban), két nagy mínuszpont:
- a készenléti (nem beszélgetési!!!) idő: 18 !!! óra,
- nem rezeg...
Valóban célszerű megvárni a szeptembert, mérséklődni fognak az árak.

Samsung Galaxy A54

(#14) ByB válasza GodHeart (#10) üzenetére


ByB
addikt

Minap vettem kezembe egy N90-est és batárabb, mint amit valaha telefonba...:( Nem lehet zsebrevágni, ráadásul az optikája is csak marketingfogás...:O

(#15) dalac5


dalac5
tag

Nekem az N70 jön be nagyon. Hú de kíváncsi vagyok mennyibe fognak ezek kerülni,ha kijönnek.Majd ha lejebb megy az ára talán befektetek egy ilyenbe :DD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#16) GodHeart válasza ByB (#14) üzenetére


GodHeart
senior tag

érdekes, nekem fullra más a véleményem róla. a symbian telefonok világéletükben nagyok voltak, de engem nemigen érdekelt ->> fő a tudás ugyebár.

Optikája meg egy sima telefonhoz képest imho nagyon ottvan.

(#17) GodHeart válasza dalac5 (#15) üzenetére


GodHeart
senior tag

hát figy, kommunikátornál feljebb nemmehet, különben mindenki 9500-át venne. az meg ugyebár 150k körül fogyogat. Szerintem olyan jelenlegi 6680-as árban lesz kapható, legalábbis az lenne a normális. :U

(#18) geckowize válasza GodHeart (#8) üzenetére


geckowize
őstag

Nem akarok akadékoskodni, de az N90-ben nemtom hol van 4GB-os vinyó... összekevered az N91-gyel amit zenehallgatásra terveztek. Abban Symbian 9.1 és Series 60 v3.0 dolgozik, így eléggé ottvan.

Topic hsz: nekem 3230-am van és kicsit bánom hogy nem gyűjöttem tovább 6630ra, mert ez az mp3 hát.. olyan mintha egy amr hangot játszanál le kb... 6630-at még nem hallottam szólni de ha 6-ossal kezdődik és 6-ossal folytatódik abból csak jó sülhet ki;] (kivéve 6610/i)

(#19) Athos07 válasza geckowize (#18) üzenetére


Athos07
senior tag

Kicsit nézz utána jobban: a 6610 a maga idejében nagy teló volt. Ez olyan, mintha a Testarosa-t az Enzoval hasonlítgatnád össze. Legalábbis nem fair!

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#20) geckowize válasza Athos07 (#19) üzenetére


geckowize
őstag

Jó, beismerem, a 6610 a maga idejében még azért nonplusultra volt, dehát akkor is már panaszkodtak a minőségre, igényességre.
A 6610i-t sztem nagyonis igazságosan ítéltem meg. Ugyanmár, 2005-ben CIF, 128*128, 4096 és egyéb jelzők szerintem nemigazán illenek képbe...

(#21) Athos07 válasza geckowize (#20) üzenetére


Athos07
senior tag

Igen, idén ez már csak nem is alap, de hát 1 éves a lelkem... elnézem tőle. A minőség terén osztom a kritikát: nagyon nyekereg az előéshátlap, és ezt pofátlanul be is vallották a nokiás csávók - adtak próba képpen 1 olyan előlapot, ami mégjobban nyekergett, és csak ennyit mondtak: örüljek, hogy nem ilyen az enyém-- vigyorogva. :((

Az első héttől kerdve kontakthibás volt a billentyűzet világítása: amikor sms-t írtam villogott, mint a karácsonyfa (ezzel a haverok húznak mai napig) :))

A kijelző már akkor sem volt nagy szám, és meg is lehet únni, ezért nem cserélek series40-re.

Viszont vígasztalt a rádiója (ami tök jól szól, és mindenhol fog, nemúgy, mint a gombelemes empéháromuesbék), és dizájnja. :R


[Szerkesztve]

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#22) fodin


fodin
tag

Szerintem az N széria jóval drágább lesz, mint a hatos sorozat mostani tagjai, illetve ha jól tudom, új fejlesztés a Nokiánál. Ezzel szemben a Symbianos telókat a 7650 óta csiszolgatják, ezért már elég jók.

(#23) #64791808 válasza ByB (#3) üzenetére


#64791808
törölt tag

''Aztán váltottam k750i-re és most élem boldog hétköznapjaim: mp3, rádió, szuper kamera, kis méret...''

és az aláírásod:

''SonyEricsson K750i sürgősen eladó!!!''

Anno ezt jáccottad a 6630-cal. Beszélsz keresztbe-hosszába :) LOOOOL :C

(#24) Ck. válasza #64791808 (#23) üzenetére


Ck.
addikt

ByB védemében csak annyit, hogy azért akarja/akarta eladni, mert W800-ast akar/akart venni. De úgynézki, hogy lehet, hogy megtartja a K750-t.

(#25) #64791808 válasza Ck. (#24) üzenetére


#64791808
törölt tag

havonta vesz új telefont :)

(#26) Athos07 válasza #64791808 (#25) üzenetére


Athos07
senior tag

Jó neki, megteheti. Én is így nyomnám, ha meglenne az A8-as, meg a nagykovácsi villa :P

Visszatérvést a témára, az N90/91 drága lesz, de azt rebesgetik, hogy az N70-nel nem fognak elszállni, mivel dizájnon kívül alig lépett a 6680-hoz képest (rádió, 2MP, saját gyorsgomb...és más apróságok). Tehát kb. a 6680 indulóárához kell majd (év végefelé) várni.

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#27) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy gondolom, erre a célra a továbbiakban megfelel a két teló topikja, ill. van gyűjtőtéma is a ''Melyik okostelefont vegyem?'' című ([link]), így ezt zárom.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Nokia 6630 vs. 3230 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.