Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Varagh


Varagh
csendes tag

Hali!
Rászántam magam hogy ujítsak, és ez az nforce2 meggyőzőnek tűnik, de nem tudom eldönteni milyen alaplap legyen. A rostán ez a 3 esett át:
-Abit NF7
-Asus A7N8X Deluxe
-Epox akármicsodája
Az epox mellett csak annyit hallottam hogy a legjobb nf2-es, Asusrol hogy jo tuningra is, és nagyon sok rajta az integrált stuff, Abitrol meg hogy a legjobb tuningra.
A szempontok a következők lennének:
Szeretnék venni Kingston hyperx ramot, és egy 2800+-os bartont, és ezt maximálisan ki szeretném hajtani, ugyanakkor nagy stabilitás is kéne, és nem ártanának az integrált stuffok sem.
Aki tud vmi okosat erre pls replyoljon, kösz.

(#2) Szeke válasza Varagh (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Egy szavazat az asusra. Megbizható, húzható, és van rajta soundstorm, ami elég jó hangkeltő.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) Szeke válasza Varagh (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Amugy keress rá mind3 lap nevére itt a topicok között. És meg fogod találni a választ.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#4) realist válasza Varagh (#1) üzenetére


realist
őstag

+1 abit
:))

(#5) Varagh


Varagh
csendes tag

valami érvet is lehetne, vagy esetleg gyakorlati tapasztalatot?:]

(#6) zsoltee10 válasza Varagh (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Epox 8RDA+. Elvileg már kapható a frissített verzió, ami hivatalosan támogatja a 400 MHz fsb-t. Szvsz ez a legjobb. Ott voltam a Bluefishben, amikor egymás után hozták vissza az Asus lapokat. Le voltam döbbenve. Eddig megingathatatlan Asus hívő voltam. Abit hívő már nem, mert volt velük sok gondom. Szal Epox.

(#7) zsoltee10 válasza Varagh (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

Örülnék, nagyon, ha gyakorlati tapasztalatom lenne az Epox lapjával kapcsolatban. A saját gépemben. :)) Jó tuningalaplap. Lelkes overclockerek előszeretettel használják ezt a lapot. Nem véletlenül. Gyakorlati tapasztalat csak annyi van, hogy egy ilyen lapban sikerült egy 2100+-t 2200 Mhz-re húzni. Asusban is ment ennyit de egy kicsivel több feszt kellett adni neki.

(#8) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#7) üzenetére


zsoltee10
addikt

Mivel nem én használom a lapot, ezért többet gyakorlati szempontból nem tudok mondani.

(#9) Varagh


Varagh
csendes tag

nemtom én inkább Abitot vagy Asust vennék, ekettő közt vacilálok
egy bartonhoz melyik passzolna jobban? Ugy tudom nem annyira tuninghajlandó a barton mint a Tbred B.

(#10) Dr.Burn válasza Varagh (#1) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Abit. Mert stabil,jól tuningólható, sok kiegészitőt kapsz hozzá stb. És ennek a hangkártyája is tudja a Soundstormot.

"Later Nerd!"

(#11) Varagh


Varagh
csendes tag

az abiton levő hangkártya megegyezik az asus deluxeon levővel?
valami olyasmit hallottam hogy az lenyomja az Audigyt, igaz ez?

(#12) Flashcash válasza Varagh (#11) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Zajszintben biztos. :)

(#13) boca111


boca111
tag

És pl a chaintech?
7njl1??

(#14) Varagh


Varagh
csendes tag

Áh az labdába sem rug.
Az abit nf7-s mivel tud tobbet a mezei nf7-nél?

(#15) boca111 válasza Varagh (#14) üzenetére


boca111
tag

mcp illetve mcp-t chip van rajta.

(#16) Varagh


Varagh
csendes tag

Aha és az mit tud?:)

(#17) boca111 válasza Varagh (#14) üzenetére


boca111
tag

MCP nincs Serial ATA RAID/FireWire

(#18) Aranylo válasza Varagh (#1) üzenetére


Aranylo
tag

+1 Abit, mert stabil es jol tuningolhato.Nekem a NF7-S van. :))

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#19) Bogyó bá' válasza Varagh (#14) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Serial ATA-val....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20) casenoid válasza Varagh (#1) üzenetére


casenoid
tag

ASUS nagyon bejött nekem.

(#21) sirály12


sirály12
őstag

Hella. Nekem egy Epox 8RDA-m van. Király kis lap. Nagyon stabil és gyors. Csak jókat mondhatok neked róla. És csendes, Mert nincs rajta venti. Na csak ennyit akartam mondani. A döntéshez sok szerencsét.

NP

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#22) Varagh


Varagh
csendes tag

hát 2 dolog johetne szoba, vagy egy szuper gép, vagy pedig egy gyengébb, kérdés melyik hogy tuningolhato, mennyire éri meg:
1. Asus a7n8x, 2x256mb hyperx cl2-3-3-7 kingston ddr 434 tuningram, barton 2800+, vagy
2. Abit nf7, 2x256 mb samsung ddr400, tbred b 2400+
melyik mennyire huzhato, mekkora a kulonbség?
(előbb már beirtam ezt a kérdést csak eltunt hrhr^^)

(#23) boca111


boca111
tag

Mire akarod használni???

(#24) Varagh


Varagh
csendes tag

jelentős teljesitmény növekedést akarok látni mostani 1800@2100+-os XP-mhez képes, DDR 266-om van, MSI K7T266-Pro2 lapban, GF4 Ti 4400-al.
UT2003-mba szeretném ha semmiképp nem akadna meg.

(#25) boca111 válasza Varagh (#24) üzenetére


boca111
tag

Nem hinném, hogy ennyi mindent ki kellene szedni a vasból, csakhogy zökkenőmentesen menjen a game...
Nem tudom mennyit bír a Ti 4400, de a game-nak leginkább a videokártya kell.
Szerintem.

(#26) Ploszi


Ploszi
senior tag

ASUS-al van tapasztalat, nem rossz, de én inkáb az epox-ot ajánlanám

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#27) Dr.Burn válasza Varagh (#24) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Inkább vegyél egy jobb vid.karit. Pl. ATi R9700,ATi R9700pro

"Later Nerd!"

(#28) Dr.Burn válasza Varagh (#24) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Jah és min. az UThoz azt hisszem 384mb ram kell. Szóval nem árt ha van 512MB ramod. Igy tutira hogy nem fog szagatni az UT2003.

"Later Nerd!"

(#29) boca111 válasza Dr.Burn (#27) üzenetére


boca111
tag

Nem akartam ennyire konkrétan, de én is erre gondoltam :)

(#30) Dr.Burn válasza boca111 (#29) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Oké. :)

"Later Nerd!"

(#31) Varagh


Varagh
csendes tag

én khm elég profi gamer vagyok, és átlagba tényleg lenyomja azt az FPS-t ami a tesztekbe van, még full részletességen is, de a következő:
én 1024*768-ban játszom, 16 bitben, minden ultra-low. És még így is megesik, hogy 10 embernél, neten, egy nagy csatajelenetnél be-be akad. És ismerve a korábbi UT-enginet, itt a vga-t 100%-osan ki kell hajtani egy jobb procival.
Egy 2400+ mennyivel dobna rajta többet?
vagy Megérné beruházni egy 2800+-ra?
Na ebben pls help

(#32) Varagh


Varagh
csendes tag

amugy 512 samsung ddr266-om van 2-3-3-6 időzítésen

(#33) Dr.Burn válasza Varagh (#31) üzenetére


Dr.Burn
őstag

1800+ procid az palomonio magos ugye?

"Later Nerd!"

(#34) Varagh


Varagh
csendes tag

ja palomino

(#35) Dr.Burn válasza Varagh (#34) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Hát vegyél abba a lapba egy 2000+ Tbrd B magos procit. Vagy egy 1700+ és huzd meg jól. Nekem a procim 2000+ és 2400+ járatom igy is elég nagy külömbség van teljesitményben a 2között.

"Later Nerd!"

(#36) Varagh


Varagh
csendes tag

ez egy fos VIA-s lap, nem szimpatikus már...

(#37) Dr.Burn válasza Varagh (#36) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Hát akkor nem tudom... Marad akkor az új gép vétele.

"Later Nerd!"

(#38) Varagh


Varagh
csendes tag

no de akkor most milyen is?:)

(#39) Dr.Burn válasza Varagh (#38) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Abit NF7 -S
Barton 2600+ vagy 2800+ proci
2x256MB DDR400 ram
vagy 2x512MB DDR
Azzért kell hogy menjen DAULba a memória igy 10%kal megnőhet a gép sebbesége állitolag.
És egy ATI R9500 ezt átt hackelni egy 9700 vagy egy 9700 véttel.
Más nem is kell. Remélem nem hagytam ki semmit.

"Later Nerd!"

(#40) boca111 válasza Varagh (#31) üzenetére


boca111
tag

Ezért kérdeztem, hogy mire kell. Bár még mindig nem vagyok biztos benne, hogy agéped kevés.
Pl: Milyen a neted??
Milyen a többi ember gépe?
Nem lehet, hogy nem a te géped nem tud megküzdeni az adatokkal, hanem inkább nincs is elég adat? :))

(#41) Varagh


Varagh
csendes tag

ennyire láma azér nem vagyok:]
tudom hogy uj kell.
A kingston modulok ára lejjeb fog menni?

(#42) Dr.Burn válasza Varagh (#41) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Szerintem nem.

"Later Nerd!"

(#43) pufi


pufi
tag

Asus A7N8X lapom van, benne egy 1800+ T-bred-el, ami atomstabilan megy 2600+ként. 2db Samsung 333-as DDR, 5-2-2-2-2 időzítéssel. Próbáltam Epox-ot, MSI-t, Abit-ot. Mindegyik nagyon jo deszka, néhol vannak csak problémák vele. Abit, Epox nem szereti a Radeonokat, néha el sem indul, néha lefagy, néha csíkoz, az Asus-ban tökéletes. Ennek ellenére, szerintem ha nem 9100-es Radeonod van, akkor EPOX, vagy MSI (de inkább Epox)

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#44) access_denied válasza pufi (#43) üzenetére


access_denied
senior tag

Most akartam beruhazni AMD-be, de ez a sok ''ezzel ez a baj, a masikkal meg amaz''... Hat ez nagyon gagyi. Sikerult meggyoznetek, hogy a 3. gepem is Intel legyen. :(

(#45) xuldar válasza Varagh (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Nekem Abit NF-7S van, nem bántam meg, hogy ezt vettem.
Amúgy az Asus A7N8X Deluxe-szal az Abit NF7-S van egy kategóriában, meg az Epox 8RDA+ .

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#46) Overmind válasza zsoltee10 (#7) üzenetére


Overmind
aktív tag

Nekem van gyakorlati tapasztalatom az Epox lapjával (+os): egy 1700+ megy benne 2200Mhz-t feszemelés nélkül, 1.7V-nál 2400.
És mindezt egy Volcano 9-el,ami nem a legjobb hűtő. Egyébként 2200Mhz-nél 3000-es fordulat és 40 fok,ami halk és hideg. 2400Mhz-nél 4500-as fordulat és 45 fok,ami kutya hangos és ez sem túl meleg. => Tuningolni kötelező! :)
Ki mondta, hogy ez nem tuninglap...? :D

Ui.: ha jól emléxem, akkor volt egy audigy-s kérdés is. Jó az APU, de az audigy-n szerény véleményem szerint jobb a mély...

(#47) #25954560


#25954560
törölt tag

Soltek SL-75FRN2-L ellen van kifogasa valakinek?

(#48) Aram válasza access_denied (#44) üzenetére


Aram
tag

Access,

az aláírásodban ez a mostani konfigod? Mert, ha igen mire akarod fejleszteni? Veszel a NASA-tól valami fasza cuccost? Az agyam elszáll ilyenkor... :((

Mellesleg én eddig soha nem szoptam amiatt az AMD-vel, mert AMD. Ahhoz bután kell vásárolni...

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#49) access_denied válasza Aram (#48) üzenetére


access_denied
senior tag

Na ácsi. Igen, az aláírásomban az az én konfigom. És nem azt akarom fejleszteni, hanem egy 3. gépet akarok otthonra. De ezt már írtam. Egy kb. annyira stabil konfigot, mint annó a cusl2-c volt a p3-866 procival. Egyszerűen egy stabil, hibamentes konfig kellene. Máshol már írtam, erre a cuccra 98-at pl. esélytelen feltenni 512 rammal is. Nekem egy amd konfigom volt, dx4-100, kb olyan gyér volt, hogy visszasírtam intel dx2-66-ot. Tudom, azóta sokat fordult a világ, ezért is szerettem volna egy amd-t is, de ez a rengeteg iszonyat topic, hogy ezzel ez a baj, azzal az... hát... ez nekem nem kell.
Jah, nem szoktam bután vásárolni, jól meg szoktam gondolni, mit hol mennyiért.

Tehát még egyszer, nem ezt akarom fejleszteni (AMD-vel jelenleg csak downgradelni tudnám), hanem egy másik gépet összerakni. Csak egy tuti stabil hibamentes alaplap, ennyi a kívánság.

(#50) Zsef


Zsef
tag

Én már eldöntöttem, hogy ASUS A7N8X Deluxe-ot veszek egy 2800+Barton magos XPvel. A kérdésem az lenne, hogy a Bartonos XPk mindegyik 400as FSBn megy? Mert ha igen akkor valszeg jobban megérné a 400as mintsem a 333as DDR Ram.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.