Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nf4 vs sata2

Hozzászólások

(#1) sTERNI


sTERNI
senior tag

Sziasztok,

Nem technikai kérdésem lenne hozzátok, inkább gyakorlati.
Volt egy inteles nf4-es lapom (ni8 sli), amihez vettem egy sata2-es samsung vinyót (sp2405c). A problémák ott kezdődtek, amikor rendszert telepítettem rá, néha nem bootolt be, csak kattogott. Másfél hónap használat után bad sectorral ment vissza a szervízbe, ahol 1 hónap után kaptam egy ugyanolyat cserébe. Erre már nem mertem windowst tenni, arra tettem mellé egy IDE-set. Nemrég platformot váltottam, most egy k8n-u9 (szintén nf4-es) lapom van, amivel ugyanezt a hibát generálta (bad sector még nincs).
A gondom az, hogy, (adatmentési procedúrát most nem is taglalnám) ha most visszaviszem megint a vinyót, kapok egy ugyanilyet; és ez így fog menni amíg a garancia le nem jár rá (3 évig, egy hónap vinyó nélkül, 2-ig működik).

Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni?
Van erre valami épkézláb megoldás?
A válaszokat előre is köszi! :R

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#2) éN79 válasza sTERNI (#1) üzenetére


éN79
addikt

Az a ''baj'', hogy nekem a harmadik NF4-es lapom van (típusból, nem konkrét mennyiség, mert az több) és eddig (kopp-kopp) soha nem volt bajom a SATAII-es vinyókkal és NF-4 el. Pedig nekem is Samsung van.

(#3) sTERNI válasza éN79 (#2) üzenetére


sTERNI
senior tag

Ez tényleg baj, akkor már végképp tanácstalan vagyok. Lehet firmware probléma? Vagy kifogtam pont két ugyanolyan hibával rendelkező darabot?

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#4) Ste válasza sTERNI (#3) üzenetére


Ste
addikt

az ki van zárva mert nemtudom
vidd el a polgár József hivatalba a Józsihoz

(#5) sTERNI válasza Ste (#4) üzenetére


sTERNI
senior tag

A szétoffolósmindenedet.. :)

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#6) Dare2Live válasza sTERNI (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ugyanezzel a problémával találkoztam énis, végül már a hajam téptem de megoldottam

kapcsold ki az NCQt és voilá minden problémád megoldódott.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) sTERNI válasza Dare2Live (#6) üzenetére


sTERNI
senior tag

Köszönöm a tippet, megpróbálom most is; mert inteles platformon már próbáltam, de nem segített. Egyedüli mód, ahogy működni volt hajlandó, az a sata-1-es mód volt.
Mindenesetre megpróbálom megint.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#8) Ste válasza sTERNI (#5) üzenetére


Ste
addikt

:R
ha beérsz ne feledd a seprűt :D

5 fele érek majd én is oda

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nf4 vs sata2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.