Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netlimitálás hálón keresztül (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zeck


Zeck
aktív tag

Szóval nem találtam ilyen topicot, pedig sztem sokakat érdekel. A kérdés pedig az lenne, hogy hogyan lehet hálózaton keresztül a másik gép le/feltöltését limitálni, ha a routerben nincs ilyen funkció. Régebben mintha azt hallottam volna, hogy nem lehet megoldani, de ezt nemakarom elhinni, sztem egy ügyes programozó simán megcsinálja. Szal ha valaki tud ilyen progit ne fogja vissza magát. Thx!

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#2) VladimirR válasza Zeck (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem talaltal???

Bővebben: link

Bővebben: link

egyebkent nem lehet

(#3) Brae válasza Zeck (#1) üzenetére


Brae
őstag

Van már ilyen topik
Netlimiter a progi neve, minden gépre fell kell rakni, amit korlátozni akarsz és beállítani a sávszélességet.

(#4) CuKoR


CuKoR
senior tag

bandwich controller... ez a protokollok alapján tudja beállítani a sebességhet (TCP/IP UDP stb..)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#5) drpele válasza Zeck (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Régebben mintha azt hallottam volna, hogy nem lehet megoldani, de ezt nemakarom elhinni, sztem egy ügyes programozó simán megcsinálja.
Gondolkozz már 1 kicsit.
A router oszja szét a netet a kliensek között, milyen progit tennél a gépre ami sávszélességet menedzsel, hisz az csak a routeren belül megvalósítható? :C
Az egyetlen elméleti megoldás az lenne, hogy esetleg valaki írna a routeredhez egy firmware-t ami támogatná a sávszél menedzsmenetet, de az sem biztos, hogy a hardware-e alkalmas lenne erre.

De külömben is, ha te valami progit akarsz tenni egy gépre ami sávszélt menedzsel akkor annak a gépnek folyamatosan üzemelnie kell. Tehát felesleges a router.
Erre pedig van megoldás:
A topic címe nem fontos
Bővebben: link
Uccsó 2 hsz.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#6) VladimirR válasza drpele (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lehet, hogy a cime nem fontos, de a link meg nem jo ;]

(#7) drpele


drpele
senior tag

Cukor: De routerrel nem használható, csak ICS szerver esetén.

Csak ennyi ilyen témájú topicot találtam Zeck: :Y

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link


Sry, link az #5-ös hsz-hez:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#8) MarKoo


MarKoo
őstag

Azthiszem elég linket kaptál már....

Zárom!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netlimitálás hálón keresztül (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.