Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nem fér el a képernyő a monitorban... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rihannsu


rihannsu
csendes tag

Hali!

Egy kis segítség kellene. (Végignéztem a topicokat, s az enyémhez hasonlóval gonddal nem találkoztam - de lehet hogy elnéztem -, ezért nyitottam újat.)

Először a gép adatai:

Alaplap: Gigabyte GA-7VAXP Ultra
CPU: AMD Athlon XP, 1666 MHz
(Lapkakészlet: VIA KT 400)
RAM: 768 MB
Merevlemez: Maxtor 40 GB
Videokártya: ASUS A9550 Series (Illesztőprogram: Catalyst Controll Center)
Monitor: Fujitsu Siemens C700-4 (beállítás: 800*600, 85Hz, Valós színek)
OP rendszer: XP Professional

Most a probléma:
Nem régen elvittem a gépem OP rendszerét újratelepíteni, és a háttértárat kitakarítani (vírusokat ezáltal leszedni, stb.) Mikor hazavittem, a monitorom nem tudta fogadni a jeleket, mert túl nagy volt a Hz-szám. Visszacipeltem a szervizbe, ott biztos azt hitték, hogy vga monitorom a van, mondják, indítsam a windows-t ilyen módban. Egyébként náluk rendben ment.
Hazacipelem, vga-mód. Beállítom a fenti megjelenést, újraindítom a gépet, erre olyat tapasztalok, amit eddig még soha: "lelóg" az asztal a monitorról, az egér alsó szélre tolásával lehet csak elérni a Start menüt. Újra beállítom a fenti felbontás értékeket, megjavul, de csak az asztal.
Valahogy a többi program azóta sem az igazi. Az internet-böngészők (explorer, firefox) alatt is kilógnak a weblapok, görgetnem kell. (A Firefox csökkentett módban való indítása, és beállítása sem segít. Nem segít a ctrl+egér középső gomb se, mert bármennyire kicsinyítem is a honlapot, egy rész mindig lelóg). A játékok "beférnek" ugyan a képernyőbe, de valahogy kisebb minden, mint régen.

Nos, én teljesen tanácstalan vagyok. Valami ötlet?

(#2) sNORh válasza rihannsu (#1) üzenetére


sNORh
addikt

ejjejejj.. :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3) jozsi válasza rihannsu (#1) üzenetére


jozsi
tag

Lehet, hogy amíg nem voltál otthon a mutter kimosta a monitort, azt összement, ezért lóg le az asztalra a kép:DDD

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#4) rihannsu


rihannsu
csendes tag

Nem tudom, érthető volt-e a probléma, ezért egy mondatban összegezem:
Mintha egy 19 colos monitor 800*600-as felbontását nézném egy 17 colos monitoron.
Nem ismétlem magam, részletesebben fent.
Thx.

(#5) Zsubi válasza rihannsu (#4) üzenetére


Zsubi
őstag

Szerintem ez csak szimplán beállítás probléma lesz :)
Nézd meg a ACC-ben hogy a megfelelő felbontás és frissítés van-e beállítva a monitornak :U
Ha nagyobbra állítod mint a monitor felbontása akkor szokott ilyen gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Ez talan elfert volna itt is.

(#7) rihannsu válasza Zsubi (#5) üzenetére


rihannsu
csendes tag

Hát, izé, próbálok felnőni a feladathoz...de a fogalmam sincs, hol is kellene acc-t beállítani.

(#8) rihannsu válasza Lauda (#6) üzenetére


rihannsu
csendes tag

Ezer sry.
Ha végeztem, lehet radírozni utánam....bár bevallom, eszembe se jutott az említett topic, dehát a nem tudás nem mentesít, ugyebár... :)

(#9) Loretto


Loretto
veterán

Folytassuk a #6-ban linkelt topicban. Köszönöm!

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nem fér el a képernyő a monitorban... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.