Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Negativ celsius tapasztalatok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6) NetGod


NetGod
tag

Na. Nem uszom meg, hogy ne irjak tobbet a dologrol. Szoval: Eloszor kiserleteztem peltier elemmel, vettem egyet. (kb 2 honapja, kis teljesitmenyut, csak tesztelgetesre olcson) Aztan rajottem, hogy a peltier elem nem csak a meleget teszi 4mm-el arrebb, hanem legalabb 150W hot is termel mindemellett. Azon kivul hogy a procira rakom kozvetlenul, nem sok ertelmet lattam. Ha pedig oda rakom, akkor pedig mas baj lesz. A peltierek altalaban 12V-al jonnek. De olyat ami nagyobb teljesitmenyu, az mar kepes 110V-al es 2 amperrel mukodni. Na nemtom, de azt hallottam jopar helyrol, hogy az az elektromagneses ter nem tesz jot a procinak. Vagyis nem fogja segiteni.
Na de a hutesrol: a procit direkten egy folyadekrendszer hutene le. (mondjuk tiszta alkohol, vagy valami konnyen folyo, de nem fagyo folyadek) A szigetelest reszben a [L]http://www.chip-con.com[/L] rendszerebol loptam. Vettem egy hete egy AMD Athlon Processor Kit-et, ami lenyegeben a szigetelese a Prometeria rendszernek. Ezentul itt kint az Egyesult Allamokban van a barkacsboltokban egy tubus krem, ami olyan mint a szilikon, csak hoszigetelo. Problema a leszedes lehet. A csovek ill. a maradek hideg feluletre most meg nincs 5letem, talan uvegyapot lesz :)). A folyadekhutes masik felen egy erosebb fagyaszto motorjat terveztem. Lehet fagyasztomotorokat kapni 10-15e forintert, amik joval -50 C ala hutenek es kepesek 200W hot felvenni.
Ami meg egy fontos resze a rendszernek, az a vezerles. Van egy jobaratom, akinek eleg jol megy az aramkorok szerkesztese. Ennek a vezerlesnek csak annyi dolga lenne, hogy a hutorendszer bekapcsolasa utan olvasgatja a homerot (ami a processzor alatt, az alaplap masik oldalan es a szilikonpasztaban van, egy melyedesbe rakva a hutofeluleten. Lattam a weben egy jo oreg masinat, ami egy processzort szimulal, meg lehet adni neki a teljesitmeny, es egy kis lapkat elkezd futeni. Tesztelesre kivalo.) Szoval olvasgatjuk a homerot, es bekapcsolas utan amikor elertuk az uzemhomersekletet, (mondjuk -45 C) akkor indul a szamitogep is. Ezutan mar csak akkor reagal a rendszer ha kritikus ala vagy fole megy a homerseklet. (A hutorendszer teljesitmenyenek csokkentesevel, vagy a szamitogep kikapcsolasaval reagal.)
Persze mindez a haz alatt levo dobozban lenne benne. Ja, a fagyaszto hutobordajara talan szerelnek ventillatorokat.
A problemam most csak annyi, hogy megeri-e elkezdeni a dolgot SocketA-ra, vagy sem. Ugyanis mar csak fel ev es jon az Athlon64, aminek kotve hiszem hogy a foglalata ugyanolyan alaku es meretu lesz.
Valaki irta hogy szivesen segitene. Nagyon orulnek neki. Egyenlore megy csak tervezem a dolgokat, de majd a nyar nagyon elejen megepitem. Segitseg mindig jol jon. (email=[L]netgod@freemail.hu[/L])
Na most ennyi, mert mennem kell, de tuti kihagytam valamit. Kerdezzetek batran. Ha valami nagyon nem fog mukodni, szoljatok minnel elobb.

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Negativ celsius tapasztalatok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.