Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cornelius


cornelius
tag

Sziasztok!

Multiformátumú DVD író vásárlásán töröm a fejem.

Amit eddig találtam azok közül a topic címében említett két író áll hozzám árban és minőségben közelebb:

NEC ND-1300A 250 euró
LG GSA-4040B 255 euró.

Kérdésem az, hogy van-e valakinek valamelyik íróval már tapasztalata? Főleg videó anyagokat akarok írni, de normál adat archiválása is szóba jöhet.

Mindkettő 4x-szeres sebességgel ír.
Az nyilvánvaló különbség, hogy az LG a +/-R és +/-RW szabványok mellett DVD-RAM-ot is támogatja, míg a NEC csak az előbbi négyet. De például szoftver terén a NEC-hez ismertebb programokat adnak (Nero, Sonic, stb), míg az LG esetében a NEO számomra ismeretlen.

A szoftver azonban nem az elsődleges szempont, inkább a megbízhatóság, a zajszint és a produkált lemezek kompatibilitása ami döntő.

Segítséget, javaslatokat kérek a válsztás megkönnyítése érdekében. De ha valaki tud jobb és árban hasonló vagy olcsóbb írót, nem tartsa vissza magát és írjon!

Előre is köszi.

(#2) L3zl13 válasza cornelius (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Pioneer A06-on nem gondolkodtál? Szintén 4x és nagyon olcsó.
DVD-ROM-ban pedig a Pioneer már bizonyított. Jók voltak a korábbi -RW írói is. Árban pedig a másik kettővel egy szinten (kicsivel alattuk) van.
Számomra best buy gyanús jelenleg.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) cornelius válasza L3zl13 (#2) üzenetére


cornelius
tag

Nem ismerem a Pio-t. A NEC-ről tudom, hogy szinte mindegyik gyártó az ő író fejét használja, gondolom csak jó lehet. Az LG meg a CD íróm, amivel teljesen meg vagyok elégedve.

Viszont felmerült még egy érdekes kérdés, ami a specifikációból nem derül ki:

Létezik a Sony-nak egy un. Double Density CD-RW lemeze, ami 1.3 GB kapacitású.
Botor módon vettem 10 darabot, de még eddig nem találkoztam egyetlen CD vagy DVD íróval sem amelyik tudná kezelni ezt a formátumot. Így most itt porosodik a polcomon, mert kidobni azért sajnálom őket.

Ismeri valaki ezt a formátumot? És melyik író képes ezzel megbírkózni? Esetleg valamelyik DVD író már eleve tudja?

(#4) L3zl13 válasza cornelius (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ismerem. Volt a Sonynak egy CD írója. Ha jól tudom csak ez támogatta. A típusra már nem emlékszem. Olyan 20-24x körüli író volt még. Szóval 1,5 éve volt kb.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) trolipotlo válasza cornelius (#1) üzenetére


trolipotlo
csendes tag

Nagyon jókor jött ez a topik, mert én is akarok venni, bár engem zajszint hidegen hagy.

Mivel a 4040B csak néhány hete jelent meg, ezért sok tesztet nem fox találni róla. Árakért és tesztekért érdemes időnként felkeresni a <a href=''http://www.guenstiger.de/''>www.guenstiger.de</a>-t, nagyon hasznos szokott lenni, én pl. itt találtam meg azt az helyet, ahonnan több, mint 1000 EUR-ral olcsóbban vettem meg a kamerámat.

Tudom, hogy az enyém LG lesz, mert RAM-ot is ír, ennyi elég is. Garancia meg 2 év. Az írás minősége meg a lemeztől függ, bár nonaméval sem volt soha gondom.

DELL Inspiron 9100, 3,2GHz, 512MB, 80GB, ATI Radeon 9700 128MB, 1920x1200, BlueTooth, WiFi

(#6) hungeek válasza L3zl13 (#2) üzenetére


hungeek
senior tag

a best buy az a toshiba 2 új írója lesz ami külföldön már kapható:
SD-5112
SD-6012

az SD-5002-ról csak jókat írnak, egyetlen hátránya hogy lassú, de ATOMSTABIL és MINDENT megír, ezért vezsek ezt :)

a két újabb ugyan ez lesz mint a 5002-es csak gyorsabb :) kár hogy mo-n még nem lehet kapni :(

(#7) L3zl13 válasza hungeek (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Külföldön talán már a Plextor írója is kapható. Sajnos azzal sem érek semmit szerény hazánkban. Az árát sem tudom így megtippelni.
Ellenben a PIO már jó ideje kapható. És az LG is feltünt már. Mindkettő elég olcsón.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) hungeek válasza L3zl13 (#7) üzenetére


hungeek
senior tag

sajna nálam a pio elásta magát a 105-ösnek azzal a hibájával hogy egy csomó olcsó lemezt nem ír meg, nem az anayga hanem csupán az alapján hogy mi a lemez-kódja :(
lg dvd-írója hát nemtom..... most lg cd-íróm van de azért az LG az LG.....

amúgy ha lenne rá zsém akkor plextort vennék..... de hát annyim nincsen erre a célra...

(#9) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nekem a 104-el nem volt ilyen gondom. Mondjuk nem is sokat használtam, csak egy hétig volt nálam. De akkor gagyi anyagra írtam vele.

Nagyon gagyira meg úgysem érdemes írni, mert akkor sok olvasónak is gondja lesz vele.
Egyébbként meg anno próbálkoztál más firmware-rel. Lehet, hogy megoldás lett volna a problémádra.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) hungeek válasza L3zl13 (#9) üzenetére


hungeek
senior tag

csak archiválok, saját magam részére :)
havi ~50Gb-t :D

(#11) hungeek válasza hungeek (#10) üzenetére


hungeek
senior tag

tehát elég ha én vissza tudom olvasni :)

amúgy most már tuti hogy SD-5002- t veszek

(#12) Flashcash válasza hungeek (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Hello

Milyen ''csomó olcsó'' lemezt nem ír meg a Pioneer A05?

Én eddig ezeket próbáltam az olcsó kategóriában:
-Speer
-Sky Media
- több fajta Princo 4X-es
-360FT-os Universal
-Intenso
-Primedisc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.