Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  NEC e616v

Hozzászólások

(#1) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Hali!

Nemrég hozzájutottam egy ilyen készülékhez, a beállításokhoz kellene 1 kis segítség: WAP, MMS, GPRS-t nem sikerült beállítani T-mobile kártyához. Ha vki tudja, hogy kell (és hol kell) beállítani az írjon ide! THX!

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2) col válasza Lord Myn (#1) üzenetére


col
addikt

Ezek nagyrésze előfizetést igényel.

És minden részletről tájékoztat a T-Mobile ügyfélszolgálat.
Ingyenesen hívható a 1230-as számon..

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#3) SzlobiG válasza col (#2) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak az a baj, hogy a T-mobile azt se tudja milyen telefon ez.:D Nekem is ilyen van és ez nem magyarországra készült hanem Angliába.

(#4) col válasza SzlobiG (#3) üzenetére


col
addikt

A készüléket neked kell ismerned.
A kért szolgáltatásokhoz tartozó beállítások egységesek, csak tudnod kell, hogy hova pötyögd be az ügyf.szolgák által megadott adatokat....

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#5) SzlobiG válasza col (#4) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez igaz! WAP amúgy nincs a telón csak 3G támogatás. Nekem MMS-t nem sikerült beállítanom.

(#6) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Hát igen, ez lenne a probléma, hogy nem tudom hova kellene (és mit) beírni az MMS/WAP/GPRS beállításokat. Amúgy elvileg WAP van rajta, mert a NEC oldalán és a telefonguruban fel van tüntetve.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#7) col válasza SzlobiG (#5) üzenetére


col
addikt

Nincs rajta wap? Ez meglep(ne) a technikai leírását látva :)
Szerintem valamit fordítva néztél :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#9) col


col
addikt

A kezelési utasítás, leírás, stb innen letölthető:

Bővebben: link

Szerintem benne van, hol és mit kell beállítani a szolgáltatótól megkapott adatokkal.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#10) col


col
addikt

Ne szemeteld már mindenhol tele a forumot a reklámmal.. pláne nem symbianos telefon topicban te LÁMA... :(

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#11) Lord Myn válasza col (#9) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Köszönöm a segítséget, de ezzel startoltam én is, kézikönyv már le van töltve, de sajnos csak általánosságokról ír, amit bárki elsajátít 5 perc alatt (pl. hogyan rakjuk be az aksit...). Igazából az érdekelne, ha valakinek van ilyen telója és sikerült megoldania ezt a problémát. Amúgy meg elvileg novemberben magyarországra is jönnek ezek a telefonok, de azért addig is jó lenne, ha müködnének ezek a funkciók is...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12) col válasza Lord Myn (#11) üzenetére


col
addikt

Azért egy telefonálást a beállításokról csak megérne megereszteni az ügyf. szolg-nak. Legalább a paramétereket tudd. És el tudják küldeni a beállítást OTA üzenetben is, ha a telefonod képes azt kezelni...

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#13) Lord Myn válasza col (#12) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Sajnos az OTA üzenet csak Nokiákra és Ericsson telefonokra működik, az a baj, hogy még nem forgalmazzák itthon ezt a típust...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#14) col válasza Lord Myn (#13) üzenetére


col
addikt

Sajnálom...

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#15) Poctar


Poctar
senior tag

Most sikerült egy ilyen szépségre szert tennem.:))

Érdeklődnék, hogy lehet-e webkameraként használni a készüléket?
Tényleg novemberben jön ki itthon magyarorsztágon?
Mp3 tud a készülék?

Sok a kérdésem, mert még semmit sem tudok a készülékről. lehet keveset alszok:D

(#16) SzlobiG válasza col (#7) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem azt mondták, hogy nics rajta WAP, de ha te mondod.:) De akkor, hogy kell elindítani vagy ilyesmi?

(#17) SzlobiG válasza Poctar (#15) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem nem lesz fogják forgalmazni nálunk mivel már több mint egy éve van forgalomba Angliába és ott már az ember után dobják. MP3-igen tud. WEB kameraként nem lehet használni.

(#18) col válasza SzlobiG (#16) üzenetére


col
addikt

Nézd.. én Nokiás vagyok. Amit ''tudok'' a telcsidről, azt a netről tudom csak, most néztem utána.. és ott a wap opciót emlegetik, mint szolgáltatást.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#19) SzlobiG válasza col (#18) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja értem sajna sehol nem találok WAP-ra utaló jelet.:(

(#20) col válasza SzlobiG (#19) üzenetére


col
addikt

Bővebben: link

én pl. itt találtam meg a wap-ot, az oldal alsó részén a Connectivity felsorolásban...

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#21) Poctar válasza SzlobiG (#17) üzenetére


Poctar
senior tag

Milyen minőségű mp3-at lehet vele hallgatni?
Kár, hogy nem lehetwebkameraként használni.
A gyári szofrvereknél van már újabb?

Odakint már dobálják el ezeket a telcsiket? Ezek szerint kicsit levagyunk maradva idehaza.

(#22) SzlobiG válasza col (#20) üzenetére


SzlobiG
félisten

De ők a 3G-s ''WAP''-ra gondolják szerintem ami csak 3G-s rendszerbe működik.

(#23) SzlobiG válasza Poctar (#21) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elég jó a minősége cask kell bele egy memory stick.:) Én nem tudom nemhinném, hogy van újabb. Igen odakinn már egy éve kapható ez a teló.

(#24) Poctar válasza SzlobiG (#23) üzenetére


Poctar
senior tag

Ha jól érte, akkor csak memory card nélkül nem lehet Mp3-at hallgatni vele?
Hol lehet bele, olcsón venni memory card-ot és milyen való bele?

(#25) SzlobiG válasza Poctar (#24) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mivel csak 20MB-os a teló memója nem sok MP3 fér rá, de lehet tenni nem muszály memory Stick.:) Memory Stick DUO kell bele, bárhol kapni szgép üzletbe.

(#26) Poctar


Poctar
senior tag

Még egy kérdésem volna.
A telón lévő sms-ket, hogyan lehet lementeni a gépre? Valamit sikerült már szinkronizálnom, de fogalmam sincs, hogy hova tehete az adatokat.

(#27) SzlobiG válasza Poctar (#26) üzenetére


SzlobiG
félisten

Húú azt nem tudom a 616 PC File Transfer progival próbálod? Nekem nincs erdeti CD-m úgy szettem már le netről ezt a progit.

(#28) Poctar válasza SzlobiG (#27) üzenetére


Poctar
senior tag

Nekem van eredeti Cd-m, még a doboza is megvan. Söt minden megvan hozzá, csak a nyavalyás telefon kód nincs.
A gyári Cd-n 3 dolog volt a telóhoz:

-Driver
-616 PC File Transfer
-Intellisync Lite for NEC 616

A 616 PC File Transfer progival nem sikerült sms töltenem, ha jól láttam, akkor nem is tudja.
Próbáltam a sms mentésre az Intellisync Lite for NEC 616 progit is. Szinkronizált is elvileg mindent (sms, telszámok, calendár,...). De sajnos nem tudom, hogy hová mentette őket. Nem találom sehol sem.

Kicsit fotozgattam és videóztam a kicsikével. 100képet tudtam készíteni, videót még tudtam volna menteni.

A legjobb képfelbontása: 640x480 (hátsó) / 352x288 (szemközti)
Ez szerintem elég jó felbontás. Sajnos ha kevés a fény, akkor nagyon pötyösek a képek. Ez mind a 2 kamerára érvényes.

A legjobb videofelbontás: 176x144
Ezt egy kicsit keveslem. A 352x288 már sokkal jobb lenne. Van vmi mód, hogy nagyobb legyen a felbontás? Ami még nem nagyon tetszik az a max 61sec-es (legrosszabb módban) felvételi idő, a legkevesebb 08sec (legjobb módban).
A memory Card-ra lehet többet is felvenni?

Mekkora memót a legnagyobb memory Card amit kezel? A kézikönyvében vmi 128Mb-ről írtak.

1 nap alatt nagyon sok mindenre rájöttem a telóval kapcsolatosan. Remélem találok még benne pár jó dolgot.;]

(#29) SzlobiG válasza Poctar (#28) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem az Intellisync meg sincs nekem csak a teló+töltő van. Igen a videófelvétel nekem se igazán tetszik, hogy csak 1 percet lehet felvenni, de a kifpgpm próbálni memó kártyával mer még nekem sincs. Sokat tud ez a telő pl: GPS-is van benne csak hát azt se lehet használni.:(

(#30) Poctar válasza SzlobiG (#29) üzenetére


Poctar
senior tag

holnap felteszem a weblapomra a teló szoftvereit. + felrakom a kézikönyvet (Angol)
A GPS csak akkor lehetne használni (kézikönyv szerint), ha lenne 3G-s hálózat. De én idáig csak 2.5-ösben jártam.

(#31) Poctar


Poctar
senior tag

Egy jó kis összegzős oldal a telcsiről:
Bővebben: link

(#32) SzlobiG válasza Poctar (#30) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azt megköszönöm ha felteszed mer kíváncsi vagyok arra a másik progira.:) Szóval akkor a GPS-is a ''neten'' keresztül fog működni. Amúgy én már raktam rá egy csomó klippet lekonvertáltam 3GP-be és 5perces klippek mennek, ja meg MP4-is. Csak az a baj, hogy ga felteszek 8perces videót azt csak 5percig tudja lejátszani remélem ez memória kártyával változik.:U

(#33) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Hali!

Közben megtudtam, hogy ha a sim kártyát kicseréled újabb fajtára (3g-sre), akkor elvileg fog működni az újabb generációs WAP rajta. Én úgy tudom, hogy lehet web-kameraként is használni a telót.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#34) Poctar válasza SzlobiG (#32) üzenetére


Poctar
senior tag

Mivel sikerült konvertálnod? Nekem nincs konvertáló progim, legalább is 3GP-s és MP4-s.
Én azt vettem észre, hogy 5Mb-nál nagyobb fájlokat nem enged felmásolni a telóra(se hang, se videó). Sőt, ha 640x480-nál nagyobb képet akarok felrakni valahogy nem engedi.

(#35) Poctar válasza Lord Myn (#33) üzenetére


Poctar
senior tag

Akkor is működik a 3G cucc, ha a hálózat nem 3G-s?

Azt tudod, hogyan lehet web-kameraként is használni a telót?

(#36) Lord Myn válasza Poctar (#35) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Akkor természetesen nem működik, de pl. a T-Mobile már megkezdte a kisérleti 3g-s hálozatot.

A webkamera dolognak még utánanézek.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#37) Poctar válasza Lord Myn (#36) üzenetére


Poctar
senior tag

''Sajna'' én vodás vagyok. Ha jól gondolom, akkor a 3g csak előfizetés kártyával lesz elérhető.
Miért vagyunk így lemaradva a NY-i országoktól?:F:Y

Remélem sikerrel jársz a webkamera dologban. Én már kerestem, de még nem találtam semmit, csak ezt a topicot.Bővebben: link:D

[Szerkesztve]

(#38) SzlobiG válasza Poctar (#34) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen 5mb a limit ezér kell bele memó kártya mer azt úgy ismeri majd fel mint pl: egy vinyót a gép és akkora MP3-at raksz fel amekkorát akarsz. A hétvégén kiderül mit lehet csinálni memókártyával.:) Konvertáló:Bővebben: link

(#39) SzlobiG válasza Poctar (#37) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pesten a T-mobile és a Pannon már ad 3G-s elérést teszt szinten, szal még inygyen is van.:)

(#40) Poctar válasza SzlobiG (#39) üzenetére


Poctar
senior tag

Végülis van egy T-mobile kártyám. Kikéne próbálni Bp-n a tesz kedvéért:D

(#41) SzlobiG válasza Poctar (#40) üzenetére


SzlobiG
félisten

Arra én is kíváncsi lennék, hogy egyáltalán működik-e.:D De szerintem külön 3G-s kártya kell.:U

(#42) Poctar válasza SzlobiG (#38) üzenetére


Poctar
senior tag

Tehát meghajtóként fog látszódni a memoryCard. Ez jó, nagyon jó.

Itt a Synchronos progi:
Bővebben: link
Sajnos nem volt időm a weblapomat szerkezteni, de a lényeg, hogy letölthető a progi.

(#43) Poctar válasza SzlobiG (#41) üzenetére


Poctar
senior tag

Tényleg, az előbb volt róla szó a topicban.:U

(#44) SzlobiG válasza Poctar (#42) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kösz a progit. Hát nem tudom én se tudok mit kezdeni ezzel a progival.

(#45) Poctar válasza SzlobiG (#44) üzenetére


Poctar
senior tag

Kár, hogy te sem jártál sikerrel. Nem értem, hogy ehhez a jó telóhoz, hogyan készíthetnek ilíen ''rossz'' progikat. Keresni kellene olyaan progit, ami kezelné a telót.

Sikerült a videó konvertálás;] Úgy vettem észre, hogy .3gp-be érdemes konvertálni, mert ez a legkisebb. Bár ez a legrosszabb minőség is.
Készítetem 5perces részleteket, melyek a következő méretűek és formátumúak:

.3gp -1,97 MB
.wmw -14,3 MB
.mp4 -14,4 MB
.asf -16,6 MB

A 3gp lényegesen kisebb, mint a többi, de rosszabb is. Sajnos van benne pixel rendesen, de a telón ez már nem látszik nagyon.
Talán az mp4 a legszebb. Kisebb felvételekhez ez a legjobb megoldás szerintem.
A wmw-ről és asf-eől inkább nem beszélnék.:D

Holnap lesz egy kis időm weblapot szerkeszgetni és ha minden símán megy, akkor Szerda hajnalban fenn lesz a ''kész'' weblapom. Felrakom az összes drivert a telóhoz és mindenféle doksit.

Internetet próbáltad már teló+Pc segítségével? Mms-t sikerült már beállítanod?

Te tudod, hogy ezeknek a telóknak mi alapból a telefonkódjuk (handset code)?
Ugyanis enélkül nem tudok normális Bluetooth kapcsolatot létesíteni.:U

Ma egésznap nyúztam a telót. rengeteget cameráztam és így a kisebbik aksi 1.5 napot bírt ki. Most beraktam az 1800-as aksit. Kicsivel nagyobb. Kíváncsi vagyok meddig bírja.
Te tudsz a telóhoz stereo fejhallgatót?

(#46) SzlobiG válasza Poctar (#45) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen a 3gp-a legkisebb, de a legrosszabb is.:) MP4a legjobb minőség, de az meg túl sok, memó kártyán kiderül. Internetet nem próbáltam, de biztos lehet mer van driver a modemhez és fel is telepíti. MMS-t asszem belehet állítani én be is állítgattam, de még nem nagyon próbálgattam küldeni. A Handset codet én se tudom.:( Nekem csak az 1800-as aksi van az bír egy 5 napot átlag használattal.

(#47) Poctar válasza SzlobiG (#46) üzenetére


Poctar
senior tag

Az 5 nap egész jól hangzik. Sajnos az 1800-as aksi kicsit nagyobb a másiknál.
Nekem a telóhoz adtak:
-teló;]
-2db aksi
-headseat (mono)
-doboz
-papírok (kézikönyv, stb...)
-220-as átlakító, mert alapból 110-es a töltőm. A töltőn tölthetem csak az aksit is:U

Ha jól tudom a telóba max 128Mb-s MemoryCard-ot lehet rakni. Ez nem vmi nagy. Ha utána számolsz, akkor mp4 formátumban nem sok minden fér fel. 3gp-ben meg rengeteg.
Itt tényleg meg kell gondolni a minőség vagy hely dolgot.

Mennyiért veszed a memókártyát és mekkorát?

Én telepítetem a modemet, de a modem lekérdezésénél nem reagált. Ezt még holnap megnézem. Bár, ha rossz lenne, akkor sem vinném vissza, mert nem hiszem, hogy megbínák javítani.:DDD

Neked a services gombra mi jelenik meg a képernyőm? (Nekem nagy fehérség.)

[Szerkesztve]

(#48) SzlobiG válasza Poctar (#47) üzenetére


SzlobiG
félisten

A töltő nekem is megvan meh a kézi könyv csak a többi cucc nincs. Kikéne próbálni, hogy 128-nál nagyobbat felismeri-e. Én egy 64mb-osal fogom kipróbálni még azér nem veszek ameddig ne tudom, hogy működik.:) Nekem is nagy fehérség van.

(#49) Poctar válasza SzlobiG (#48) üzenetére


Poctar
senior tag

A MemoryCard-ot vásárlásakor próbálj ki egy nagyobbat az üzletben. Biztos megengedik.

Ma csinált egy reset-et a készülékem, csak úgy magától. Pont sms küldése közben. Még egyszer meg kellett írnom az sms-t. Ilyet még nem csinált. Remélem csak pillanatnyi elmezavara volt a telómnak.
Készítettem pár fotót a természetben. Párat felrakok majd a weblapomra. Szerintem elég szépek lettek. Ha van fény, akkor nagyon jól sikerülnek a képek.

(#50) SzlobiG válasza Poctar (#49) üzenetére


SzlobiG
félisten

Majd kipróbálom mindenképp, de előbb legyen itt a 64-es.:) Nekem még nem csinált ilyen reset-et egyszer se. Igen ha van fény akkor szépek a képek, de ha túl sok akkor viszont nem, mintha elmosódna.:U

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  NEC e616v
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.