Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Navon T400

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Üdv mindenkinek!

Az Edigitalban 9990 forintért kapható ez a telefon, mégpedig Telenor feltöltőkártyás konstrukcióban. Mivel Marshmallow van rajta, gondoltam megnézem, hát vettem egyet. A dobozban külön szépen becsomagolva a telefon, az akkumulátor, a töltőfej és a töltőkábel. Fülhallgató nincs, nem is baj. Szárazon a telefonról:

Spreadtrum SC7731C (4 magos)
1 gigabájt ram
8 gigabájt flash
4 colos kijelző 480x854-es felbontással
Android 6.0.1.

A véleményem a telefonról. A kialakítás közepes, nem recseg, ropog. A kijelző gyenge. Felülről hibátlan a betekintés, de csak onnan. Nem olyan, mint az Alcatel Pop C1, C2, C3, C5 tagjainak. Ezeknek is "borulós" TN paneljük volt, ám jó színekkel operáltak, ráadásul órákat lehetett olvasni rajtuk mindenféle nyűg nélkül. Tiszta képet adtak szemből. Ellenben a Navon T400 nem ilyen. Hogy is fogalmazzak, morzsás a kijelző. Teljesen olyan, mint a Lumia 530 telefoné. Borzalmas! Ellenben az érintés érzékelés közepes, jobb mint az Alcatel C szériáé. Egy játékot tettem fel, a Darts 2017-et. Bizony élvezetes volt rajta játszani a gyenge kijelző ellenére is, mert az érintőérzékeléssel nincs baj.
A Romból le lehet tiltani sok mindent, sőt még a Google Szolgáltatásokat is! Ezen csodálkoztam, mert az LG K8-on, Note 4-en nem lehetett. A telefon közepes fényerőnél az említett játékkal enyhén melegszik. Még a kameráról írok: vacak. Az Edigitalon magasztalták azt is. Nem kell bedőlni, nem jó a kamera. Az elmegy szintet hozza. A wifi közepesen erős és tartósan veszi a jelet. A teelfon hang ereje nagy. Nagyon nagy, a minősége elmegy. A beszédhang jó.

Nos, ajánlom a telefont annak, aki olcsón keres viszonylag friss android rendszerrel ellátott telefont. Ilyen ez a kategória. Megveszi az ember, kibír 1 évet (ha nem, gari), majd ha tönkremegy, eldobja és veszi a következőt. Jövőre szerintem még nem Nougattal, de utána már minden bizonnyal vele adják ezt a kategóriát, de elég kevés applikációnak kell minimum Marshmallow, szóval nem probléma.
Viszont én vissza fogom küldeni, mert egy 15-20 perces játék után csillagokat látok a vacak kijelző miatt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Hogy pörögjön a topic. Nem vittem vissza a telefont, hanem megtartottam. Megjelent a 2017-es verziója is. Minden maradt, kivétel az OS (Nougat lett) és az ár (10 ezer helyett 11 ezer ft).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) petiked04117


petiked04117
csendes tag

Javaslod a készüléket?
Aksiról pár szót írnál,mennyit bír?

(#4) petiked04117


petiked04117
csendes tag

Illetve az adatkommunikációról is írhatnál véleményt...

(#5) janeszgol válasza petiked04117 (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Max fényerő melegíti és eszi az akkut. Közepesen kibírja a folyamatos játékkal töltött 4-5 órát. Ha nem játszol, az egy nap simán megvan. Adatkommunikációból én csak a 3G-t használtam és a wifit. A wifi közepesen erős, a kisszobában van a routerem és annak antenna sugárzásának erősségét lowra téve a konyhában (L alakban kb 10 méter) veszi a jelet és nem engedi el. A 3G szintén stabil.
Én azt mondom, ha a kijelző csak egy picit lenne jobb (ez van a Lumia 530-ban is és a HTC Desire 510-ben), akkor mindenkinek ajánlanám. Mondjuk így se rossz vétel. 10-11 ezer ft és MM-mel, illetve mostmár Nougattal adja a Navon.

A nővérem kapta meg, a mai napig használja a vásárlásamtól számítva (nem küldtem vissza, mondom ennyiért marad).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) pulyka55


pulyka55
újonc

1 éve használom és nagyon bevált. Nougatra frissítettem de
nem reagál a vissza gombra a főgombbal lehet visszalépni
az appokból,de főoldalra nem tudom rászánni :W főoldalra úgy tudok lépni ,hogy letöltöttem a play áruházból a button remappert na így mindjárt más :)) . Legjobb hogy a kitkat régi böngészőjét kapta meg a készülék :)) Frissítés elött ha a bluetoothot kikapcsoltam ujraindult a készülék :Y

(#7) janeszgol válasza pulyka55 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Frissítetted? Nem gondoltam volna, hogy lehet. Nekem a nővérem kapta meg ugye. Már nála is megvan egy éve van és hibátlanul üzemel, de marad a 6.0 (MM). FB böngészőben, Gmail, Messenger lite, insta, plusz play szinkronizáció és elég szépen megy a telefon. Sokszor a böngészőben is 30+ lapot hagy megnyitva, amiket nyilván újra tölt, de nem fagy ki a telefon.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Én viszont megvettem a Nougatos verzióját, ami már eleve azzal jelent meg. A minőség, a hardver ugyan az. Telefonálni még nem telefonáltam vele (a T400-nak elég jó a beszédhangszórója csendes helyiségben). A készülék neve: Navon Supreme Fine Micro. Az MM-ben 11 ezer ft, szerintem megéri az árát. Én egy egyhónapos állapotút vettem, amit nem használtak egy ötösért. Meg is tartom, a Lumiák mellé jó lesz (Messenger lite, email, böngészés).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Navon T400
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.