Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anniediamond


anniediamond
csendes tag

Nemrégiben bukkantam rá a Navon egy számomra új készülékére, van belőle több méret is, tud valaki valami újat mondani róla?

Navon Raptor 8

Csábító a 6000 mAh akksi, kíváncsi lennék milyen a gép.

(#2) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Ez a tablet az én érdeklődésemet is felkeltette. Egyelőre nem találtam róla tesztet. 39900 Ft az ára most.

[ Szerkesztve ]

(#3) |AP| válasza Rodzser Mór (#2) üzenetére


|AP|
veterán

+1

jó kis vaskos készülék (14mm), de legalább elképzelhető, hogy tényleg izmos benne az akksi....

(#4) Rodzser Mór válasza |AP| (#3) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

http://tablet-pc.arukereso.hu/navon/raptor-8-p155987999/termek-leiras.html

Akkumulátor üzemidő: akár 5 óra

6000mAh-nak többet kell(ene) bírnia.
Jó lenne valami teszt, vagy gyártói leírás. Valaki talált már valamit a neten róla? Én a fenti oldalon kívül semmit.
Mikor jelent meg ez tablet? De ha ennyire friss, akkor is kéne lenni már róla infónak. Vagy az én keresésem nem sikerült.

Egyébként 440g a tömege. Kb. 100g-mal nehezebb, mint egy 7 collos. Nem tudom, mennyivel ront ez a plusz 100g a komfortosságon, ha tartani kell kézben.

(#5) king.mp válasza Rodzser Mór (#4) üzenetére


king.mp
aktív tag

kb. 10 perc után garantáltan megfájdul a csuklód és anyázni fogsz. Én ezért vettem meg a 7"-os tesóját.

(#6) anniediamond


anniediamond
csendes tag

Kézbe vettem valamelyik nap, igen egy kicsit nehézkes, bár szerintem egyáltalán nem volt zavaró. Egyébként 220volt-on 15 óra a max. működési idő... Ránézésre tetszett, valahogy jobban tetszett mint a myaudio amit néztem. Az összeszerelése nem tűnt gagyinak, bár nem értek hozzá különösebben, de láttam már elég gagyi darabokat.. A képe szebb, mint a myaudio 816-nak, más összehasonlítási alapom sajnos nem volt. A kamerája is egészen elfogadható. Érintésre jól reagál és a képernyű sarkai sem vállnak el.
Rákérdeztünk, hogy miért nincs teszt vagy sehol semmi a Tech2-nél:
"Nem véletlen az, hogy nincs róla teszt. A tabletek piacán a Navon körülbelül akkora fantom gyártó, mint a DPS. Készülék ugyan van, de magyar (vagy bármilyen) képviselet, support, vagy hasonló nincs.
Nincs honnan teszt terméket beszerezni, illetve az egyetlen opció erre az, ha megvásároljuk a terméket, hogy leteszteljük. Ilyen eljáráshoz gyakran folyamodunk, azonban mindenbe mi sem tudunk sajnos pénzt ölni.
Igazából ezt a tabletet mondhatni úgy kell használni, mint ahogy megvetted. Tehát nem lesz rá sosem frissítés, ha valami problémád van, nem lesz a gyártó felől kit felhívni a kérdéseddel és azt sem lehet megmondani, hogy mondjuk milyen 3G stickeket támogathat.
Mi nem igazán tudjuk ajánlani egyik Navon terméket sem. Véleményünk szerint inkább válassz olyan tabletet, amiről elérhető több bemutató is, illetve jól átlátható, magyar képviselete és támogatottsága van, mint mondjuk a WayteQ, ConCorde, Prestigio.
Üdv,
Adam"
Ennek ellenére engem ez a 6000mAh-os akksi nagyon csábít... Jó lenne, ha egy hosszú utazáson egy 2 órás film, egy óra netezés, valamint a folyamatos napközbeni nyomkodás nem vágná haza reggelről délutánra... A WayteQ70dci valamint az érkező 4 magos qci, bár jobbak, az akksi pont fele annyit bír, ami engem eléggé elkeserít.
Nem értek hozzá, így nem tudom hogy az, hogy ez a tablet nem frissóthető, valamint nem tudunk róla semmit, mit befolyásol. Facebook, Twitter, Tumblr, néha éppen filmnézés, de főleg netezés, esetleg egykét könyv elolvasása, és alap játékok (angry birds meg amit lehet rátenni), én csak erre használnám. 4.1-es android van rajta, frissítéssel én nem foglalkoznék, semmi rootolás (aztsem tudom az pontosan mire való) csak normál használat, csaj vagyok, csajos dolgokra.
Előző kommentelőtől kérdezném, aki megvette a 7"-os változatot, lehet rá áruházból appokat letölteni rendesen, igaz?
VALAKI AKI ESETLEG MEGVETTE, nyomjatok már egy tesztet, érdekelne mennyit bír az akksi, mennyire időálló maga a gép, remélem nem olyan, hogy 1-2 hónap használat után elkezd mindenféle baja lenni, és kuka. (Mindegy, hogy a 7 vagy 8 colosat, ha az egyik jó valszleg a másik is, és ha az egyik sz*r, valszleg a másik is hasonlóan az.)

(#7) king.mp válasza anniediamond (#6) üzenetére


king.mp
aktív tag

a 7"-os verziót 2. napja nyúzom, eddig minden frankó, mivel teszt nincs róla, így holnap készítek.
Myaudio , dps ezzel szemben ég és föld, a navon javára. egy wayteq-et cseréltem le, aminek a wifije egy kalap szart sem ért, lényegében egy 2xk-s féltégl a a wayteq így az erősen kerülendő.Erre appokat simán tudsz tenni, mint minden androidos kütyüre.

[ Szerkesztve ]

(#8) Riuko


Riuko
senior tag

Tegnap vettünk 1 Navon Raptor 8-at a MM-ban. Összeszerelés minősége, anyaghasználat teljesen rendben van,
minden hibátlanul működik, gyors, érthető, csak ajánlani tudom. Kibontás után az akku teljesen föltöltöttet jelzet (100%-os volt, érdekes...) és több mint 2 óra netezés, videózás után 64%-os aksival feküdtünk le.

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#9) Riuko válasza king.mp (#5) üzenetére


Riuko
senior tag

7-es 316g a 8-as 440g..... feltétlenül nézesd meg a csuklódat orvossal, ha ilyen gyenge :D

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#10) |AP| válasza Riuko (#8) üzenetére


|AP|
veterán

mivel 0, azaz nulla darab felhasználói véleményt, tesztet lehet találni jelenleg a neten, ezért ha időd engedi jó lenne ha tudnál készíteni egy rövid bemutatót képekkel, videókkal, saját tapasztalatokkal. Akár mehetne logout-ra is, de itt is biztos sok embert érdekelne. Ha ez túl sok macera, akkor a rövid, szöveges tapasztalatoknak is biztosan örülnének sokan.

(#11) king.mp válasza Riuko (#9) üzenetére


king.mp
aktív tag

Hidd el, érezni lehet a külömbséget...

Teszt lesz, reményeim szerint legkésőbb holnap reggelre kint lesz.

(#12) Riuko válasza |AP| (#10) üzenetére


Riuko
senior tag

Műszaki ember vagyok, de nem vagyok egy nagy tesztelő.... :N , viszont bármilyen kérdésre szívesen válaszolok.

Angry Birds, Youtube, megy mint a szél, elforgatást pillanatok alatt érzékeli, itthoni wifire 1 pillantás alatt csatlakozott. Alap böngészővel a weboldalak jól és gyorsan nagyíthatók, külső hangszórói mint egy mobil telóé, átlagos, inkább gyenge minőséggel szólnak, saját fülese gyenge, egy Panasonic fülessel teljesen jól szól.
A füles és a töltő csatlakozói nehezen, szorosan csatlakoznak, viszonylag nagy erő kell hozzá.

Gyári csomagban töltő, adatkábel, gagyi füles jár hozzá

Hivatalos forgalmazó: Hungaro Flotta Kft 1026 Budapest Pasaréti út 83
Szervíz: Hungaro Flotta Kft 8200 Veszprém Almádi út 3

www.navontablet.com

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#13) Riuko válasza king.mp (#11) üzenetére


Riuko
senior tag

Én elhiszem, csak nehéz felfognom, hogy valamit 12dkg! többletsúly miatt ne vegyek meg.
Persze nem vagyunk egyformák.... én pl. 123 kg vagyok :C

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#14) dmzz74 válasza king.mp (#7) üzenetére


dmzz74
csendes tag

üdv. nekem (vagyis inkább a lányomnak) is felkeltette az érdeklődésemet a Raptor. sok tabletet és leírást, tesztet néztem, olvastam, de mindig volt valami, ami miatt eddig nem vettem meg egyiket sem. persze tökéleteset, ami minden feltételnek megfelel, kitűnő vétel lenne, ilyen árkategóriában nem találni. remélem (ha már a gyártó és a forgalmazók nem képesek túl sok infót adni róla) aki vett már megosztja a tapasztalatait, amit előre is köszönök. :C

[ Szerkesztve ]

(#15) anniediamond


anniediamond
csendes tag

Egyébként a súlyhoz még annyit, hogy utána kézbe vettem a myaudio 816-os gépet, és az nehezebbnek tűnt érzésre, valszleg mert annak fém hátlapja volt, a raptornak meg műanyag. Szerintem egyáltalán nem kényelmetlen hogy kicsit nehezebb darab, bár tényleg kinek mi :)
Szerintem érdemes megvárni a Wayteq új 4 magos tabletjét, mert annak már fém a hátlapja, ez plusz pont a minőséghez, és az is csak 35 ezer Ft-ba fog kerülni. Nekem most ez a kettő a nagy dilemmám.
A raptor tesztel pedig hajrá, már várom :C :C

(#16) Riuko válasza anniediamond (#15) üzenetére


Riuko
senior tag

a myaudio 816 16grammal könnyebb:)

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#17) Ayanlith válasza anniediamond (#15) üzenetére


Ayanlith
tag

Én a Veletech-en kipróbáltam egy négymagos, 7"-es Wayteq táblagép prototípust és hát... Fogalmazzunk úgy, nem kicsit akadt. A már említett prototípus mellett volt még két másik táblagép is a pulton, amelyek nagyobbak voltak és Samsung Exynos processzort tartalmaztak. Körülbelül ég és föld volt a különbség sebességben a kínai processzorral szerelt kisebb modellhez képest. Persze lehet, hogy pont azzal a modellel volt valami gond, illetve még csak prototípus volt, így elképzelhető, hogy sokat javítanak rajta, bár nálam az eddig kipróbált Wayteq táblagépek mind elhasaltak gördülékenységben (kivéve a két Samsung-processzoros). Mindenesetre érdemes megvárni, hogy megjelenjen.

A legtöbb olcsó táblagép meglehetősen jó paraméterekkel rendelkezik a leírások alapján, ám használat közben valamiért mégsem érzem pariban a teljesítményt a leírt paraméterekkel, arról nem is beszélve, hogy a többségnél gyenge a wifi. Ezzel szemben Raptor tetszett, mikor kipróbáltam, nem éreztem gyenge minőségűnek (a nyomógombok kivételével), a kijelző úgy érzékelt, ahogy kellett, a hátlap és minőségi érzést sugárzott, annak ellenére, hogy műanyag és a rendszer sebessége is teljesen rendben volt. Hogy a WiFi milyen, arról csak annyit tudok mondani, hogy a Mediamarktban kb. 6-8 méter távolságban voltam a routertől és nem mindig jelzett teljes térerőt, hogy falakkal elválasztva milyen teljesítményt nyújt, arról nem tudok nyilatkozni, remélem, hogy rendben van úgy is.

(#18) anniediamond válasza Riuko (#16) üzenetére


anniediamond
csendes tag

aham, meg hát nem is nézem utána hogy melyik a nehezebb, csak így érzésre a raptor mintha kicsit könnyebb lett volna

(#19) Riuko


Riuko
senior tag

Operációs rendszer: Google Android 4.1.1 Jelly Bean
Kijelző: 8” IPS LCD 5x multitouch kapacitív érintőképernyő 1024 x 800 felbontás
CPU: Dual Core ARM Cortex-A9 1.6 GHz
GPU: Mali-400 3D Quad Core grafikus gyorsító
RAM:1 GB
Beépített tárhely: 8 GB
Két kamera: 0,3 Mp (előlapi) 2 Mp (hátlapi)
Wi-Fi:   IEEE 802.11 b/g/n
Bemenetek: HDMI, Micro USB 2.0, MicroSD (kompatibilis microSDHC 32 GB-ig), 3.5 fülhallgató
Egyéb: G-szenzor, beépítette mikrofon, beépített hangszóró
Akkumulátor üzemidő: akár 5 óra

elnézést, nem ide akartam. :R

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#20) anniediamond


anniediamond
csendes tag

valaki tudna csinálni egy benchmark tesztet? meg esetleg videót játéknál, gyors lapozgatásnál, weboldalnagyításnál, meg így általában. (csak kíváncsi lennék, mennyire nehéz megizzasztani)

(#21) Riuko válasza anniediamond (#20) üzenetére


Riuko
senior tag

Antutu 11500

Xperia ray (4400)

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#22) anniediamond


anniediamond
csendes tag

még mindig meggyőző, bár most a support miatt hajlok egy kicsit az új prestigio gép felé (prestigo multipad 2) meg hát a prestigo multipad első szériás pro duo sem tűnik rossznak. szerintetek?
egykis összehasonlítás: [tabletek összehasonlítása]

[ Szerkesztve ]

(#23) Rodzser Mór válasza Riuko (#12) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

A honlapjuk elég hiányos. Nincs is rajta a Raptor.

(#24) king.mp


king.mp
aktív tag

Mivel berendeltek melózni így elcsúsztam mindennel.

Röviden tömören, gyorsaságban nincs probléma, kamerája is türhető, a support jelenlegi hiánya miatt nem a legjobb. Jelenleg a contract killer2 van fönt, ami röccenés nélkül fut, antutu 11.490 pontot adott rá. az akksijáról: reggel 8 előtt vettem le a töltőről, wifi ment végig, út közben szólt a zene (oda-vissza) meló közben 2 filmet megnéztem, kb 4 órát böngésztem, kicsi youtube,stb közben játszogattam is kb 2-3 órát, és este 10:30 körül került fel a töltőre, ekkor volt 9%-on az akksi. Tehát akksi terén nincs szégyelni valója, valamint amit még kiemelnék az a wifi, kb 20 méterre a routertől még 70-80%-os volt a jel. Korábban wayteq és dps tabokat nyúztam, ezeknél egy kalap szart sem ért a wifi, és adott távolságon belül 15-20%-os volt csak a jel.

Amit már korábban is leírtam, és baromi nagy probléma az a jelenlegi support teljes hiánya.

Részletes ismertető készül, csak lassan haladok vele :(

Ha van kérdésetek, akkor tegyétek fel, ha tudok válaszolok rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) anniediamond


anniediamond
csendes tag

hátnemtom, ez a support fájó pont, nekem azt tanácsolták a boltban, hogy kössek rá meghosszabbított garanciát, egyébként az eladó azt mondta, hogy nincs szervíz hanem egyből csere van. nemtudom hogy ez így mennyiben reális. euronics-ban kérdeztem, pont most van náluk az újságban 39.990-ért.
extreme digital-on volt egy hozzászólás, ami elgondolkodtatott:
"Hát nem is tudom. Nekem a Navon platinum 1-es volt. Többet volt szervízbe, mint nálam. Az egy ipari hulladék.."
és valóban, a platinumról elég sok helyen lehet azt olvasni, hogy ez sem jó az sem jó, egy sz*r lényegében. dehát bizakodjunk :))
én még várok kb. egy hónapot a tabletvásárlással, addig hátha kitapasztalódik a dolog
(bárcsak lenne fehér színben.. :( :U

[ Szerkesztve ]

(#26) Rodzser Mór válasza anniediamond (#25) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nézd meg ezt is, ez is egy lehetséges alternatíva, (leglábbis nekem az érdekődési körömbe került. Minap láttam a Tescoban):
GoClever Tab R83.2
http://logout.hu/tema/goclever_r83_2_tesco_tab/hsz_1-100.html

(#27) Ayanlith válasza king.mp (#24) üzenetére


Ayanlith
tag

Nagyon jól hangzik! Mondjuk én teljesen mást tapasztaltam a WiFi-vel kapcsolatban, ugyanis az egyik Media Marktban kiállított modell nagyjából 6 méterre a routertől már nem egyszer 50% alattinak írta ki a WiFi jelét és kicsit lassúnak is éreztem olykor-olykor az oldalbetöltést, nem volt épp tehát stabil. Ezzel szemben a mellette lévő Concorde Tab Play, aminek híresen rossz a WiFije ugyanazt a routert stabilan látta. Beszélgettünk az egyik eladóval és nem igazán értettük a dolgot, ugyanis a Media Markton egy 20-30 méterre lévő, fedett helyen lévő, olcsó router jelét ugyanolyannak vagy még stabilabbnak látta a Raptor. A közelben lévő router ráadásul egy Cisco volt, ami egy meglehetősen neves márka a kategóriájában. Érdekes mindenesetre.

Az ismertetőt pedig köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#28) csabi236


csabi236
tag

navon raptor 7-ről tudtok valamit irni,sehol semmi teszt.

(#29) Attici


Attici
őstag

Én ma kipróbáltam egy ilyen raptort és tényleg nem rossz. Viszont a SmartQ Q8-as még mindig jobb.
Hiába az16000 Mhz semmiben sem tűnt gyorsabbnak a Q8-asnál. Az IPS kijelzője pedig gyengébb a Q8 TN+Filmjénél.
Viszont összességében egy egész jó kis masina, csak egy kicsit drága.
Kíváncsi lennék a támogatására.
Sajnos kicsi a 8-asok választéka.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#30) Ginbo


Ginbo
csendes tag

Root raptor 8 ra valaki ?
Köszi

(#31) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Sziasztok!
Pár hete van egy Navon Raptor 7 tabletem.
A cél egy olcsó, de jó minőségű készülék vásárlása volt, elsősorban netezésre és filmnézésre koncentrálva.
Azt kell hogy mondjam, erre tökéletesen megfelel! Műszaki adatokkal nem untatnék senkit, meglehet nézni a neten. Szubjektív benyomások alapján elmondhatom, nem csalódtam benne! Kellően gyors, nem akad, bug vagy fagyás sem lépett fel idáig. A kijelző színei jók, persze nem ips panel, de nekem tetszik. Azért nem hazudtolja meg magát, hajlamos invertálódni, a függőleges betekintési szög nem túl nagy. A ház nem recseg-ropog, a kijelzőt nyomkodva nem látom a szivárvány minden színét. :) Az üzemidő nem éppen bajnok, de ez erősen függ természetesen a felhasználói szokásoktól. Mondjuk három (egy órás) film után jó, ha van konnektor a közelben, 10-13% marad ekkorra benne. Felesleges alkalmazások az op. rendszer jellegéből adódóan letilthatók, de nem törölhetők. A Navon oldalán egyébként sehol sem találtam, szerintem valami kínai termékhez adták a nevüket. Support nincs, de még tesztet sem találtam róla lényegében semmilyen nyelven.
Most vadászok valami root lehetőség után, de ez sem könnyű! A kamerákról ne beszéljünk, a családi fotóalbumba nem teszem bele a vele készült képeket. Wifi véleményem szerint kellően erős, nálam egy
TP-LINK wr1043nd adja a jelet. Még sosem dobta el, a routertől kb. 6m-re félig takarásban is gyakorlatilag max jelerősséget mutat.
Hát hirtelen ennyi.

(#32) petranatasa


petranatasa
csendes tag

Üdv! Vettünk tegnap egy Raptor 8-at, igazán jó kis gép. Az aksija 4-5 órát is bír, fényerőt kb 70%-ra állítottam. Need for Speed nagyon jól megy rajta, wifit 2 panelfalon keresztül is tökéletesen fogja, sőt 3 emelettel lejjebb lakóét is látja. Képe szerintem nagyon szép, erős. SKYPE videóval szintén Ok. Ami nem tetszik, az a kis hangja, nagyon gyenge a hangereje. Vettem bele egy 16 GB-os kártyát, de az alkalmazásokat nem oda telepíti, sem a fényképeket nem menti oda, hanem az alap 8 gb-os (5-6 GB szabad helyű) Sdkártyára rakja. Komolyabb játék 2,5 GB-ot lefoglalt. Nem tudja valaki hogyan lehet átállítani ezt?

(#33) Csendeske válasza petranatasa (#32) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Először rendszergazdai jogok (root) szükségesek!
Bár a fényképeket simán átmásolhatod az sd kártyára.
Nekem Raptor 7-sem van, ez nálam nem gond!

(#34) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Egy töltést követően behalt a tablet!
Remek! Alig múlt két hetes! :W

(#35) petranatasa


petranatasa
csendes tag

BRÉKING NYÚZ! Törésteszt!

Ma a Raptor 8 kézmagasságból járólapcsempére zuttyant eredmény: semmi baja nem lett. Lehet szerencsésen érkezett, de a csattanás hangja alapján nem sok jó ígérkezett. Egyébként nagyon jó a gép egyetlen akadás, lefagyás, hiba sem volt még, már telepítettem sok alkalmazást. Egyébként azért ezt vettem meg, mert a 64 eFT-os SAMSUNG után ennek volt a legerőteljesebb kijelzője, a megfelelő teljesítmény mellett 39e Ft-ért. Azért már bánom, hogy nem 16 GB saját memóriásat vettem az előző hozzászólásomban leírtak miatt. Csendeske: hogyan lehet ROOT-ot csinálni és ez mennyiben segítene?

(#36) Csendeske válasza petranatasa (#35) üzenetére


Csendeske
aktív tag

A rendszergazdai jogosultság (root) annyiban segítene, hogy a megfelelő rendszerfájlokat átírva a készülék az sd kártyát tekintené belső memóriának! Így az oda letöltött játékok gond nélkül (elvileg) telepíthetők lennének!
De sajnos egyáltalán nem találtam a neten leírást roothoz, ez a készülék a semmiből tűnt fel, egy árva sort sem írnak róla sehol!
Az enyém töltést követően behalt teljesen, most próbálom a garanciális javítást intézni! :F

(#37) kinetone válasza Csendeske (#36) üzenetére


kinetone
tag

Ez a garanciális ügyintézés engem is érdekelne.Most vittemhaza egy Raptort egy Myaudio 808dcc cseréjeként a
MM-ból,a Myaudio tablet jó volt,aztán kezdett szétnyílni szó szerint,az ő szervízük gyors és korrekt volt.

(#38) Csendeske válasza kinetone (#37) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Ma vittem vissza a Media Markt-ba.
Ők továbbítják Veszprémbe, a szervízbe.
Egyenlőre itt tartok.

(#39) kinetone válasza Csendeske (#38) üzenetére


kinetone
tag

Köszi!

(#40) Petimen


Petimen
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában vettem egy Navon Raptor 8-at és nekem nagyon bevált. A képe szép, kamera tűrhető, a játékokat szépen futtatja(egyedül az Avatar-t jelenítette meg rosszul, a GTA III szépen megy). Az aksi jól bírja. Egyedül annyi problémám van vele, hogy mikor leválasztom a Pc-ről, fél percig lefagy.

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szereztem egy átalakító kábelt és rákötöttem egy internetes sticket de nem érzékeli, nem tudok vele fellépni a netre. Mi lehet a baja? Esetleg ez a készülék nem támogatja az ilyen típusú netezést?

(#41) Csendeske válasza Petimen (#40) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Szia!
Szerintem az utolsó kérdésedre a kezelési utasítás ad választ! :K
Ha támogatja, akkor is kérdéses, hogy az adott tipussal
hajlandó-e együtt működni?

(#42) Petimen válasza Csendeske (#41) üzenetére


Petimen
csendes tag

Szia!
A kezelési útmutatója beszél a 3G Donge-ról. Abban bízok, hogy az összekötő kábellel lehet a baj.

(#43) kinetone válasza Petimen (#42) üzenetére


kinetone
tag

Szerintem lehet.hogy az a 3g modem pont nem kompatibilis. A manual írja is,hogy sokat támogat,de nem garantálják a működést.

(#44) tranetattoo


tranetattoo
csendes tag

Adj' Isten mindenki!
Múlt héten én is beszereztem egy Raptor 8-at, és alapjában véve meg vagyok vele elégedve, csóró ember óccsóóóódehasználható tabletje kategóriába tudnám sorolni.
Kijelzője teljesen rendben van.
Wifi, lehet hogy a router gyenge kicsit, de nálam van ingadozás a jelerősségben, de még tűrhető kategória.
Ami viszont eldurrantotta az agyam, hogy vettem hozzá egy Samsung Note érintőceruzát, ami elméletileg kapacitív kijelzőkhöz van, ehhez képest meg nem csinál vele semmit... Na mármost nem tudom, hogy ez a toll hibája, vagy a tablet egyáltalán nem kompatibilis semmilyen ilyen fajta eszközzel (ami így leírva elég hülyén hangzik, mert ebben az árfekvésben lévő tablet, amiről tudok az a Prestigio, amihez jár is ceruza)...
Ilyen téren valami tapasztalat valakinek?
Előre is kössz szépen!

(#45) Csendeske válasza tranetattoo (#44) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Nekem még nem jutott eszembe ilyesmit használni. :U
Talán nem is támogatja?!

(#46) tranetattoo válasza Csendeske (#45) üzenetére


tranetattoo
csendes tag

Mondjuk nekem ez nagyon fontos lenne, mert a primer felhasználási terület, amiért egyáltalán tabletre adtam a fejem, az a rajzolás lenne. Rengeteg időt és energiát spórolnék vele, ha összejönne.
Aki esetleg le tudná tesztelni valamilyen úton módon, az a nap istene lenne a szememben!!!

(#47) haruspex válasza tranetattoo (#46) üzenetére


haruspex
aktív tag

A Samsung az érintőceruzához egy külön technológiát használ, ezért nem lesz jó a Navonhoz a Note ceruzája.

(#48) Ayanlith válasza tranetattoo (#46) üzenetére


Ayanlith
tag

Valóban, én is úgy tudom, hogy a Samsung egyedi technológiát használ, ami tapasztalatom szerint a konkurens megoldásokhoz képest lényegesen jobb. Ennél a tabletnél vagy hagyományos, tompa gumiban végződő ceruza használható (nem ajánlom) vagy esetleg, ha minden igaz, az Adonit nevű márka termékei (nem próbáltam, de kinézetre bizalomgerjesztőbb, mint a hagyományos érintőceruza.

[ Szerkesztve ]

(#49) istis


istis
csendes tag

Szeretném rootolni a Raptort.Sikerült már valakinek?

(#50) tranetattoo válasza Ayanlith (#48) üzenetére


tranetattoo
csendes tag

Edigitalnál érdeklődtem, ott a Genius100m-et ajánlották(ha jól írom a nevét) ezhagyományos gumis végű, az adonit meg elég húzós így ránézésre :-(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.