Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
asdf_
veterán
válasz Tiédetis #28110 üzenetére
Szabályozás nem hiszem, hogy rendelkezik garis cseréről.
Tavaly január elseje óta a napelemes rendszerek és alkatrészei is belekerültek a kötelező jótállásra előírt termékek közé és így vonatkozik rájuk a szintén akkor bevezetett eladásiár-függő kötelező jótállási idő.
Tehát 250e feletti eladási ár felett levő termékekre (fejből: inverter, power module, akkumulátor, de lehet, van még valami) kötelező:
- jótállási jegy *
- 3 év jótállás a 250e feletti ár miatt
- 30 napon belüli javítás, ha az nem lehetséges csere (ugyanarra és újra!), ha az sem lehetséges, akkor eladási ár visszatérítése 8 napon belül
- 4. meghibásodás esetén kötelező csere (nem lehet javítani, cserélni KELL)
- fentiek természetesen csak a kötelező jótállásra ítéltetett időben, jelen esetben a vásárlástól számított 3 évben élnek, minden ezen túli aszerint megy, ahogy a gyártó leírta és önként vállalta az előírtakon felül* anno senki68-nak akartam válaszolni csak elmaradt, amikor írta, hogy a gyártói szerviz csak néz, hogy ő mit akar a jótállási jeggyel, akkor válasz most: az, hogy két cég egymás között hogyan zongorázza le a garit, mit papíroz, senkit nem érdekel, de neked, mint fogyasztó (=magánszemély) részére kötelező jótállás alá sorolt terméket értékesítőnek kötelező jótállási jegyet adnod/elektronikusan küldened utóbbi esetben annak online elérhetőségéről és kitölthetőségéről is gondoskodni (ennek van egy kötelező minimális adattartalma, mely a fogyasztó jogait felsorolja) és ezen kötelező vezetni a jótállás körébe eső meghibásodásokat és javításokat azok időpontjaival együtt, ezen javítások időtartama ugyanis a kötelező jótállás időtartamát kitolják, cserélt termék esetén újraindítják)
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest