Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

A gépem belsejében nagyon magas a hőmérséklet (34 fok alapon) és nem tudom lejjebb venni, holott a szobában csak 25 fok van. Aztán elindítom mondjuk a Doonm3-at, és 1 mp után kékhalált dob, vagy lefayg, vagy ilyesmi, míg hidegebb van, nincs gond. Beletettem a gép hátuljába 2 nagy tápventit pluszba, de túl meleg van így is. Ha a ház oldalát leveszem, akkor lehül, de mégis, mit lehet tenni +baM? Egyre melegebb lesz az idő!

ECSK7S5A+kb 2200Mhz+R9550@9600pro 128/128 + 2*256DDR+3 DB vinyó.

--- Geri vagyok ---

(#2) TéKrys válasza Basmacskin (#1) üzenetére


TéKrys
senior tag

Húzva van-e a procid? Ha nincs akkor egy komolyabb hűtőt kéne venni rá.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#3) bebean válasza Basmacskin (#1) üzenetére


bebean
aktív tag

cpu-n milyen hütő van? biztos a hm. a fagyas oka? haz milyen fajta?

...

(#4) Basmacskin válasza TéKrys (#2) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

Nem a proci a hunyó, hanem a videókártya, vagy valami más, mert a procin brutál hűtés van.

--- Geri vagyok ---

(#5) Gabesz84 válasza Basmacskin (#1) üzenetére


Gabesz84
őstag

nemhiszem hogy ennyike kis +homerseklettol ennek fagynia kene. Huzva van a proci/vidkari vagy alapon? Mer ha huzva akko vedd issza azt jo lesz:)

(#6) Basmacskin válasza bebean (#3) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

ne mtudom, ilyen csicsás kinyithatós elejű ház, elöl beépített LCD kivezetéssel.

--- Geri vagyok ---

(#7) ArGab válasza Basmacskin (#1) üzenetére


ArGab
őstag

Érdekes jelenség. Mik az érzékelhető hőmérsékleti adatok (proc, alaplap, esetleg VGA, vinyó)?
Én mindig úgy rakok ventit gépbe, hogy egyet előre, egyet hátra. Így elég jó a légáramlás: elöl be a hideg, hátul ki a meleg a VGA-tól, prociról. De sokat jelent a táp és IDE kábelek kellő mértékű 'eltakarítása' is az útból.

[Szerkesztve]

(#8) Basmacskin válasza Gabesz84 (#5) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

Nagyon brutálisan fel vannak húzva, de nem veszem vissza, nem szeretnék 1% teljesítményről sem lemondani. Vajon még 1 venti beépítése megoldaná a problémát? Vagy a 300as Acorp nem elég a 2 plusz ventinek, és nem fújják normálisan ki a levegőt?

--- Geri vagyok ---

(#9) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

no ezaz, a gépem belsejében nagy a dzsungel, mert bent van egy SLI0680 is, melyre 2 30-as Maxtor és egy CD író van kötve, alaplapra meg egy 10-es Seagate, így mindenhol ide kábel lóg.... De azért a levegő csak enm szorul meg a gép elejében, annyi hely azért akad....

--- Geri vagyok ---

(#10) Gabesz84 válasza Basmacskin (#8) üzenetére


Gabesz84
őstag

hát ha nem akarod visszabb venni, akko lehet hogy azert fagy ki mert a tap melegszik tul, es nem tudja biztositani az egyenletes feszt... probalj a tap kozelebe rakni +ventit, hatha az segit.
Amugy egy 300-as tapnak ezt vinni kene rendesen....

Ja amugy hogy fagy le? total KO, kekhalal, vgy csak lekapcsol amonitor? mert uccso esetben a vga hutes lesz keves.

[Szerkesztve]

(#11) Club válasza Basmacskin (#8) üzenetére


Club
őstag

A 300-as Accorp bőven elég.
De ha nem akarsz orkánt a gépedbe, akkor ha TÉNYLEG a VGA a ludas, akkor arra vegyél egy normális hűtést.
Silencer példáult.

(#12) bebean válasza Basmacskin (#6) üzenetére


bebean
aktív tag

kar, hogy ajtos, mert lehet kapni 5,25-ös helyre epithető müanyag racsot (kb. 1500 ft), amiben belül 2 venti figyel. en ezt hasznalom, mert van rajta szürő is & igy biztositott a hüvös levegő bearamlasa. esetleg furj par lukat a haz oldalara, ha nem lenne gyarilag megoldva...
ja és csőkabel!

[Szerkesztve]

...

(#13) Basmacskin válasza ArGab (#7) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

proci 46, alaplap 39, ház elején 35, a videókártyán a ramok meg nagyon forrók, de azok mindíg azok...

--- Geri vagyok ---

(#14) ArGab válasza Basmacskin (#8) üzenetére


ArGab
őstag

Esetleg próbáld meg külön-külön visszavenni őket alapra, és úgy kínozni, hogy mi okozza a fagyásokat.
A VGA-n milyen hűtésed van. Én arra gyanakszom még a hőmérsékletek alapján.

[Szerkesztve]

(#15) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

ja igen, van egy mobilrack is a gépemben, a hátulján egy kicsi hűttővel, a foilyamatosan szívja befele a levegőt, meg a videókártyán is 2 db hűttőventi van.

--- Geri vagyok ---

(#16) Gabesz84 válasza Basmacskin (#13) üzenetére


Gabesz84
őstag

vagy tegyel a vga ala/fole + ventit, hogy rafujja a friss levegot a vga-ra:)

//nemtok irni//

[Szerkesztve]

(#17) misu


misu
aktív tag

Hy!

Csak egy 5let!

Nekem a 80gigás maxtorom miatt fagyott le a gépem....
Raktam alá egy hűtőventit és azóta is boldogan game-k, míg ki nem kapcsolom...:))


Esetleg....

Bye!

Bűn az élet.

(#18) bebean válasza Gabesz84 (#16) üzenetére


bebean
aktív tag

sztem mar igy is venti overdose van a hazban... milyen hangja lehet:F
mondjuk költseges lenne, de talan javulna a helyzet egy 12cmes ventivel ellatott tappal...

...

(#19) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

SZVSZ elorol kellene kezdeni:
- Mielott melegebbre fordult az idojaras, nem fagyott a geped?
- teszteld le a memoriat, hatha az adta meg magat: tuning nelkul, majd tuninggal.
- ha az jo, akkor alapon probald ki a doom3-at ha mukodik kis lepesben tuningolj, es mindig tesztelj utana.

A helyedben rendet raknek a hazban. Ha van egy kis kezugyesseged, lekerekitheted az ide kabeleket, ha nincs, vegyel gyariakat.
A haz szellozesen sokszor csak ront a tul sok venti, inkabb a levego utjat kell megtervezni.
A vinyokat sem art huteni. A mobilrack kicsi nventije meg a vinyot sem huti le, nemhogy a hazat

Kicsit atgondoltabban kellene szvsz az egeszhez hozzaallni.

[Szerkesztve]

Il Padrone

(#20) Zeck válasza bebean (#12) üzenetére


Zeck
aktív tag

Megmondanád ennek a műanyagrácsos megoldásnak a nevét? Mert a nyárra nekemis kéne egy kis extra hűtés (2800-as barci idle állapotban 48 fokos most), gondolom jobban hűt mintha alulra vennék hűtőt, ahol nem nagyon tudna levegőt szívni, egyébként halk ez a cucc? Vagy több fajta is van?

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#21) TéKrys


TéKrys
senior tag

Én kipróbálnám egy másik vidkarival is, esetleg ha a mostani húzva van akkor visszavenném. Legalább egy próba erejéig.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#22) bebean válasza Zeck (#20) üzenetére


bebean
aktív tag

Primecooler PC-HDB2 Bővebben: link (van golyós változat is, biztos mashol is aruljak...) en nem müködtetem benne a ket ventit egyebkent, csak a levegő beeresztésére szolgál. nincs mögötte hdd meg semmi. az a 48 fok pedig nem is rossz, nekem a 2400+ 56-58 fokos, ha nincs bekapcsolva a hatso 8cm-es (amugy kb. 50).

...

(#23) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ház oldalát vedd le, és egy 20-30 cm-es ventivel fújasd a gép belsejébe a levegőt, de csak alap fokozaton;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24) zsolo_d


zsolo_d
tag

Ha melegszik a táp, akkor az egész gép melegszik!:o
Ugyanis a réz az jó hővezető.
A táppal összeköttetésben van az alaplap---->melegszik.
Az alaplap melegszik, következésképpen a proci is.
Nekem is volt ilyen gondom...
Vettem egy 400W-os tápot 12cm-es ventilátora van, ami bellülről kifele nyomja a levegőt.
Pont alatta van a proci, amin megfordítottam a ventilátorát tehát nem ráfúj, hanem elszív.
Ezt a langyi levegőt röktön kidobja a táp.;)
10 fokot javult a procihőmérsékletem:Y
Ezen kívül semmilyen ventilátort nem tettem bele pluszba!

Puding próbája az evés...

(#25) zsolo_d válasza Basmacskin (#13) üzenetére


zsolo_d
tag

Ha nem akarod, hogy madáréletű legyen a cuccod, tegyél hűtőbordát a ramokra!
Főleg ha forró!!!:(((
A videókaridon, hogy van 2 venti?

Puding próbája az evés...

(#26) djyuri


djyuri
őstag

Bocs a külön hsz-ért,de gondoltam ez így jobb. Főként a topiknyitónak szól.
Annó két éve egy barátomnál hasonló gebasz volt és ott is ameleggel kellett lényegében megküzdeni.
Nála is az volt a baj,hogy a házat kívülről szerette volna egyben látni....Már ez eleve gond...
Nos viszont abba beleegyezett,hogy a hátulját azt szétvághassuk és elvezethessük a fölös hőt.
Neki úgy volt a gépe,hogy az asztal tetejény csöcsült...
Persze kezdtük azzal,hogy a szokásos profogót a hátsó csatlakozókról leműtöttük.Arra a ki fém lemezre gondolok a ps/2,usb,hang,lan csatiknál....
A második lépés pedig,hogy az ezek feletti (hátulról nézve bal oldali) részt kivágtuk pl: lemezvágó ollóval... Kb kerek formára úgy 10-es átmérőben.
Ezekután elmentünk egy vasboltba,ahol pont kapható volt eterni cső féleség.
Vettünk kér 90'-os könyököt és egy egy méteres egyenes darabot. Aztán szétnéztünk egy használt cuccos boltban és találtunk négy rossz számítógéptápot,amikben jók voltak a ventik... Megvettük (2000 pénz)
Ventik ki...Egyenes cső négy darabra vág... És a ventiket egyesével a darabok közé erősítettük valamivel (pl ragasztó),persze mindet egyirányba:D
A ventiket sorosan kötöttük és rátettük egy 24 voltos trafóra őket
(4*6V-ban üzemeltek)...Halk,de erőteljes cumó volt.
Ezt a gép hátulára rögzít és bekapcsol. A kb négy órás meló azt eredményezte,hogy több mint 10 fokkal javult a hűtés a semmihez képest. A házon nem látszik a módosítás,mert a hátulja egyik felét a monitor takarja és a másik felét a szekrény,szal csak az asztalt kellett 5 centivel előtébb húzni,hogy a csörendszert elhelyezhessük...
Szerintem ha van egy ''kis'' idő,akkor ez bevált módszer.

Még annyit,hogy érdemes a tápban a ventillárotokat ebben az esetben mefordítani,hogy ne egymás ellen dolgozzon a két kűtésrendszer...

(#27) Neck válasza zsolo_d (#25) üzenetére


Neck
veterán

Enyimen is 2 van :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#28) BobChemistry


BobChemistry
őstag

van egy ati silencerem, ha érdekel...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#29) Neck válasza Basmacskin (#1) üzenetére


Neck
veterán

Egyébként ez nagy IQ blaster topic.

Meleg van? Akkor hűtsed. Addig meg ne tuningolj, amíg nem gondoskodtál a hűtésről. És ha jó hűtést, valamint tuningot akarsz, le kell mondanod a halk
működésről. Vedd le a ház oldalát és hadd szóljon.

Mit vártál? 9550@9600Pro > Szerencséd is volt, mert jó karif fogtál ki, jó memóriákkal... Akkor meg háláld meg neki egy jó hűtéssel, ekkora tuningnál szerintem ez alap.

Mellesleg az én házamban is 32fok van, a VGA GPU1:55 fok GPU2: 52 fokos, a proci meg 32 fok

Ugyanez full loadnál: 34 fok, VGA 70/65, CPU meg 38-39. És nem fagy semmi.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#30) zsolo_d válasza djyuri (#26) üzenetére


zsolo_d
tag


''Még annyit,hogy érdemes a tápban a ventillárotokat ebben az esetben mefordítani,hogy ne egymás ellen dolgozzon a két kűtésrendszer..''
:))Hogy befele nyomjon?:))
Ha melegszik a táp akkor nem csináltál semmit:(

Puding próbája az evés...

(#31) PNEUM válasza Basmacskin (#8) üzenetére


PNEUM
aktív tag

''Nagyon brutálisan fel vannak húzva, de nem veszem vissza, nem szeretnék 1% teljesítményről sem lemondani''

Ha folyamatosan fagy a gáped, akkor nem lehet brutálisan nagy a teljesítménye!:D :D
Ha fagy a gép nem 1% teljesítményről mondasz le!!:D

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#32) PNEUM válasza Basmacskin (#9) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Van benne 3 vinyó +1 cd író, +1 proc agyonhúzva + VGA és mindez egy 300-as ACORP-on??!!:F

[Szerkesztve]

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#33) djyuri válasza zsolo_d (#30) üzenetére


djyuri
őstag

Ha egyzser valami erős cucc kiszívja a gépből a levegőt,akkor a táp a szerencsétlen egyetlen ventilátorával önmagát nem fogja tudni hűteni.HA meg befelé fordítod,akkor meg rásegít a rendszerre,ami kiszívja és ráadásul még a táp a kinti levegőt kapja és nem a meleg benti levegőt.

(#34) aXXon


aXXon
senior tag

''Nagyon brutálisan fel vannak húzva, de nem veszem vissza, nem szeretnék 1% teljesítményről sem lemondani.'' hat szerintem nem biztos hogy a melegedes miatt fagy, szonte biztos hogy a tuning, valamelyik osszetevo nem szereti :F szerintem igenis probald ki alapon, aztan szepen finoman visszahuzni, mert lehet, hogy 1-2% teljesitmenyrol le kell mondj, de ugy legalabb mukodik

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#35) Viktor77


Viktor77
titán

Áttettem a Hűtés,...-hez.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) PNEUM válasza aXXon (#34) üzenetére


PNEUM
aktív tag

''1-2% teljesitmenyrol le kell mondj, de ugy legalabb mukodik''

Nem 1 utolsó szempont!!:DD

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#37) Petya25


Petya25
addikt

Én így oldottam meg a dolgot, bár nekem nem melegedett nagyon a rendszer:

Bővebben: link

Ezzel a megoldással 5-10 fok várható, lap és proci fronton.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#38) Neck válasza Petya25 (#37) üzenetére


Neck
veterán

Ezt követni fogom, az én VGAm nagyon melegszik. Csak én dupla ventiben gondolkodtam... Ha már két GPU... :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#39) Jim Tonic válasza Basmacskin (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ebből nekem az jött le, hogy ''polgárpukkasztasz'' éppen. Legalábbis nem olyannak ismertelek meg, aki 1% teljesítményen ugrálna. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) Kraptor


Kraptor
őstag

Légkonid a szobába és hűtés megoldva:R:R

(#41) Neck válasza Kraptor (#40) üzenetére


Neck
veterán

Inkább a gépházába :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#42) Petya25 válasza Neck (#38) üzenetére


Petya25
addikt

Direkt oda pozicionáltam a ventit, hogy a VGA a NB és a proci is kapjon belőle.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#43) Dephnull válasza Zeck (#20) üzenetére


Dephnull
tag

Hy

Én itt Bővebben: link vettem használtan ilyen rácsot, szinte ingyen.. A két ventit kidobtam belőle, nem mertem bekötni, meg minek, aztán ''kimostam'' és azóta a mobil rack feletti 5,25ös helyen figyel. Szerepe az hogy szellőzőjárat legyen, és tapasztalataim szerint a rack melege szépen áramlik ki rajta.

God Save The Chieftec...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.