Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) manokaki


manokaki
őstag

Na ezt se fogják elkapkodni ennyiért ! Pedig a méret a legideálisabb..

[ Szerkesztve ]

(#2) red13


red13
tag

Vártam a bejelentést, csalódás, de még így is lehet ez lesz a következő telefonom. Alternatívát nem nagyon találok. 200K alatt, nem kínai, kompakt telefon nem nagyon van. Mivel hivatalosan nincs Pixel 7a Magyarországon, így nem erőltetném, Alza ide vagy oda. Ott van a Galaxy A54, ami minden szempontból ideálisabb vásárlás lenne, de hatalmas bumszli a telefon, és fogalmam sincs milyen lehet a OneUI.

Youtube/Music, Chrome, Podcast hallgatásra kell a telefon, szóval nyilván nem egy erőgép kell, ez az Xperia ki is szolgálna, 6Gb sem tartom vészesnek. A mérete és a súlya az ami végett nagyon tetszik ez a telefon, és nem tagadom szeretem a Sony márkát. Viszont megvárom a teszteket mit tud a kamera, milyen a stereo hangszóró, van-e bug, lag stb.

(#3) kkrizt


kkrizt
friss újonc

Tehettek volna bele valami Mediatek procit inkább. Három éven át ugyanazt az "punnyadt" 695-öt kiadni, pláne kétszázezerért... A 10 IV is döcög vele rendesen.

(#4) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"hisz a Snapdragon 695 dolgozik az Xperia 10 III-ban és Xperia 10 IV-ben is. "

Biztos?

Én úgy emlékszem, hogy az Xperia 10 III tud 4K-ban videót felvenni, mert legjobb tudomásom szerint a modellben a Qualcomm SM6350 Snapdragon 690 5G (8 nm) dolgozik...

Természetesen ettől még nem mentség, én is jobb egységre számítottam, mivel engem már megvett az előlapi sztereó hangszóróval, és erre terveztem leváltani az Xperia 10 II modellem.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5) joey04


joey04
titán

remek ajánlat. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) kkrizt válasza red13 (#2) üzenetére


kkrizt
friss újonc

Szerintem a Sony csak azért adja ki a 10-es szériát, hogy aki ezt megveszi legközelebb már az 5-ös szériára váltson. Ez a 10-es széria ilyen kapudrog lehet.

(#7) FireKeeper válasza mrlujoak (#4) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jól mondod, sima 690 van a 10 III-ban, azért is tud 4k videofelvételt, és a type-c portja is 3.1.

viszont a sebességével én elégedett vagyok, legalábbis az android 13 update óta sokkal jobb lett.

#6 valahogy úgy, ha engedné a pénztárcám én is ezt tenném, de mocskos drágák a sonyk :(

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8) balazslaci12 válasza FireKeeper (#7) üzenetére


balazslaci12
újonc

Üdv. Ne haragudj a zavarásért. Láttam, hogy Sony tulajdonos vagy. Meg tudnád mondani nekem, hogy gyárilag van-e lehetőség T9-es billentyűzetet beállítani a QWERTZ helyett? A Samsung telefonok tudják, ezzel szeretek írni mert nagyon kényelmes és gyors a szótár segítségével. Egy Note 9-et használok a mai napig mert azok közé tartozom akiknek fontos a Jack is. Lassan cserélni fogom és az Xperia 1 V valamint az 5 IV is nagyon tetszik viszont Sony telefonom még soha nem volt, így a felületüket sem ismerem annyira. Köszönöm szépen. :)

(#9) mrlujoak válasza FireKeeper (#7) üzenetére


mrlujoak
veterán

Páromnak Xperia 10 III modellje van, épp a minap vettük észre, hogy már több, mint egy éve(s).


Nekem ugye 10 II van és ezt tervezem majd utódnak.

Kifejezetten kedvelem a szériát és nem, nem kapudrog, kedves kkrizt fórumtárs :) :) csak nincs szükségem erősebbre, nagyobbra, mivel alapfeladatokra használom.
Arra viszont több, mint tökéletes, nincs vele baj, nem fagy, stabil, és az akkuja - annak ellenére hogy az enyém még "csak" 3600-as röhögve bírja a két munkanapot egy töltéssel, 2 aktív SIM-mel.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#10) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Eletem egyik legjobb dontese volt 2021-ben 10 ev Sony-zas utan iPhonera valtani (12 Pro). Mas Androidot nem lennek hajlando hasznalni a Sonyn es a Pixelen kivul, de utobbinak meg nincs magyar szervizhalozata. Valszeg mar reg tokon szurtam volna magam ha evrol evre ezt az egyszerre rohejes ugyanakkor arcpirition pofatlan szerencsetlenkedest kellene kovessem amit a Sony lemuvel. Zsinorban az 5. ugyanolyan designnal ellatott keszulek, ebbol latszik hogy minimalis K+F van belerakva, de az, hogy van pofajuk ezt a hulladek 695-et belerakni 2023-ban es mindezt 450 euroert arulni. Lathatlanban megmondom hogy jo uzemido szar fotozossal ami kifejezetten low lightban lesz hasznalhtalan elcseszett sargas white balanceszal. Nem kell josnak lenni, mert mindig ez van, 2019 ota minden Sony az elozo evi minimalis reszelese.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11) kkrizt válasza mrlujoak (#9) üzenetére


kkrizt
friss újonc

Négy év Xperia 10-ezés után (10 I,10 IV) már nem óhajtanék 200 ezret kiadni a 10-es szériáért. Van olyan tulajdonsága amit kedvelek, de 2023-ban még mindig 60 HZ-el, és ekkorka töltéssel piacra lépni, ennyi pénzért... Inkább akkor egy előző szériás 5 IV. Egyre jobban érzem a kapudrog hatást. :U

(#12) mrlujoak válasza kkrizt (#11) üzenetére


mrlujoak
veterán

Így 40 felé kullogva nekem teljesen okés a kijelzője, és nem pörgök rá a 90-120 Hz-re, mert egyszerűen nem érdekel.
10 Plus, 10 II használata együtt már nem is tudom hány év használatot fed le, nekem az sokkal jobb érv, hogy egyiket se kellett szervizbe vinnem, és nem azért cserélem le, mert elromlott.

Ellenben látom, hogy körülöttem az emberek elég sűrűn cserélik, mert ez rossz, az vacak, nem jelez, akku meghalt.

De persze nem vagyunk egyformák, mindenki azt vesz, amit akar. :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#13) kkrizt válasza mrlujoak (#12) üzenetére


kkrizt
friss újonc

Én 50 felé kullogok, :U de a használat szempontjából is jóval kényelmesebb a 90Hz. Rendben van, hogy neked, és még sokaknak elég a 60, de ezt a Sony részéről inkább igénytelenségnek érzem már. A töltést szintúgy, és kamerát is. A kamera ezen az áron pedig már inkább botrányos, mint igénytelen. :U De úgy is addig fogok Sony-t venni, amíg ki nem adnak egy kifejezetten jó telefont. Engem nem ráznak le. :DDD

(#14) FireKeeper válasza kkrizt (#13) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem itt már arról is van szó hogy valamivel kell szegmentálniuk a kínálatot, nem engedhetik túl közel kerülni a középkategóriás modellt az 5-höz meg az 1-hez. az más kérdés amúgy, hogy:
a 10 széria túl van árazva
az 1 általában elveszti létjogosultságát, amint kijön az 5

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#15) kkrizt válasza FireKeeper (#14) üzenetére


kkrizt
friss újonc

Ebben egyetértünk, de szvsz a 90Hz nem fojtaná meg az 5-ös és az 1-es kategóriát. Meg egy olyan kamera sem, amivel nem csak állóképet lehetne fotózni verőfényes napsütésben. :((( Kétszázé...

[ Szerkesztve ]

(#16) GeryFlash válasza FireKeeper (#14) üzenetére


GeryFlash
veterán

Miert vesztene el? Van akinek nagyobb kijelzos telefon kell, ugyanugy ahogy iphonenal is a pro es pro max modelleket veszik. Van akinek a nagyobb kijelzo kell van akinek az egykezes hasznalhatosag.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#17) FireKeeper válasza kkrizt (#15) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én is reménykedtem hogy SD 6 gen 1, meg 90Hz belefér majd az árba, elég nagy csalódás volt ez így ma reggel :D kamera ügyben nem igazán tudok nyilatkozni, gondolom szoftveres optimalizálással lehetne javítani a dolgon de az sose volt a sony erőssége.

#16 jogos magamból indultam ki. nekem ha adnák se kéne az 1 (illetve, adnám el és vennék az árából egy 5-öt meg pár fagyit :D)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#18) kkrizt válasza FireKeeper (#17) üzenetére


kkrizt
friss újonc

Én is ezt vártam, minimum SD 6 Gen 1... De ha az előnyöket nézzük, ez egy telefon férfiaknak. Igénytelen, 90-es évekbeli japán autó műanyag, vízállóság, kis méret, és könnyű súly, nadrágzsebben hordva sem veri a zacsit, és nem húzza azt le, nem úgy nézel ki, mint egy heresérves. A hangja fülhallgatón keresztül pedig szvsz kifejezetten jó. Az akkuidő meg egyszerűen parádés.

(#19) FireKeeper válasza kkrizt (#18) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jah szerintem én is elleszek vele amíg elég nagyfiú leszek megvenni a 5 mk VII-et :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

Elkényelmesedett a Sony. Ez így gagyi. Inkább vennék az árából kettő RN 12 4G-t. Vagy csak egyet (jobb kijelző és biztosan nem rosszabb kamera), majd kettő év múlva egy RN14-et.
De bármi jobb ennél a vacaknál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) DanielLong


DanielLong
senior tag

Én nem értem ezt a Sony-t. Ez a telefon így alsó-középkategória, mellette lesz majd a Xperia 1 V, ami gondolom 450ezer lesz, az Xperia 5 V meg majd 400ezer és ezek között nem lesz semmi.

(#22) mrlujoak válasza DanielLong (#21) üzenetére


mrlujoak
veterán

Már rég nincs semmi.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#23) ujvendeg válasza red13 (#2) üzenetére


ujvendeg
tag

T. Red13 kolléga, ha elfogadsz egy szerény tanácsot egy sokat tapasztalt egykori szakmérnöktől, aki önként fordított hátat a szakmának, éppen a mobilipar stiklijei miatt, viszont volt a tulajdonában Z5, X, XZ1, XZ2 - mindegyik Compact változatban, és használta a 10 II-őt, azután kétszer is a 10 III-at, jelenleg a legnagyobb megelégedettségére a második 10 IV-et használja: az 1946-ban létesített Sony az összes ismert telefongyártónál régebbi, és egymaga többet adott a technoiparnak, mint a többiek együtt. Ez nagyotmondásnak hangzik, de igaz. A Sony-nál a mobiltelefon a működési profil legszélén helyezkedik el, jelen akarnak lenni, de a ma már az egész világot behálózó Sony-t a mobilőrület nem érdekli. Valóban pillekönnyű, valóban bizonyították, hogy a Samsung-hadova, miszerint pl. az S22-be nem fért volna nagyobb akku, mesebeszéd, javában belefért volna, akár 4500-as akku is, amely "szétteríthető". Csak a magyar szakemberek tudnak úgy tesztet írni a Sony modelljeiről, hogy 4 oldalon át egyszer sem szerepel a szó: triluminos, márpedig egyedül ennek a mobilnak van triluminos kijelzője, ami a világhírű Sony-tévékből származik, nem sorolom hogy az egykori floppytól az első elektromos fényképezőgépig mi mindent adtak, tény, hogy a nagy gyártók náluk állnak sorban kamera-szettért. Nyugodtan megvehető a Sony, ha nem játékgép kell, arra nem jó, egyébként a készenléti ideje - 163 óra - verhetetlen, az S22-é ennek éppen a fele. Van értesítésjelző, nagy akku, bővítőkártya-hely, tű nélkül nyitható a SIM "kapu", van jack csatlakozó, nagyon szép képet ad, csaknem 500 ppi-hez közelít a képpontsűrűség, és valaki írja itt, vicceskedve, hogy punnyad, nem punnyad, a legkevésbé sem, tiszta Androidot ad, abszolút egykezes telefon, és most már az ára sem magas, egy töltéssel, normál használat mellett kb. kétszer annyi ideig dolgozik, mint a szánalmas A33 tepsi.
Egy másik hozzászóló kollégának, a 2021. áprilisában piacra dobott 10 III lelke-szíve:
Qualcomm Snapdragon 690 (SM6350) CPU2x Kryo 560 2 GHz + 6x Kryo 560 Nyolcmagos 4500 mAh akku, azután a kisebb telefonházba nagyobb akku került. A Sony-nak önálló, játékfilmeket készítő stúdiója van, évente komoly zenei fesztiválokat rendez, önálló tv-csatornát működtet, a világ legjobb monitorjait és tévéit készíti, kamerái verhetetlenek. Ha azon múlna a cég sorsa, tízszer jobb telefont készítenének, mint a koreai barátaink. A felsorolt modellek a saját tulajdonomat képezték, és képezik - egyik sem volt soha szervizben. Még egyszer: nem játékgép! De emberi kézmérethez igazítják a méreteit, és nem kell az 5000 mAh-s akkunak okvetlen 20 dkg-os telefon.

(#24) kkrizt válasza ujvendeg (#23) üzenetére


kkrizt
friss újonc

Miért lett második 10 IV? Ha nem titok...

(#25) DS39


DS39
nagyúr

60 Hz?
Nem értem.
:(

[ Szerkesztve ]

(#26) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát ez csalódás lett kicsit.

A procit csak másodjára tették bele, elsőnek a a III-asban Snap 690-es volt, ami legalább 4K-t támogatott, nem úgy mint a hulladék 695-ös...

Ebbe simán be kellett volna kerülnie egy 778-nak. Úgy igazán értelmezhető lett volna.
Vagy egy friss MediaTek-nek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Szóval egy 200ezres telefonnal ha videózni akarsz, akkor 1080p 30Hz amit ki tudsz hozni belőle? (GSM arena).
Inkább mondják, hogy nem akarnak több készüléket eladni, és húzzák le a rolót.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28) janeszgol válasza kkrizt (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert nem bírta tovább vele pár hétnél tovább. :DD

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) red13 válasza ujvendeg (#23) üzenetére


red13
tag

Hálás köszönet a kimerítő válaszért!
10-es szériának milyen a hangszórója? Lehet sokaknak nem releváns, de én minden nap fürdés közben telefon hangszórójáról hallgatok zenét, vagy éppen leheveredve a kanapéra podcastot. Ez már stereo hangszórókat kap...
Mivel soha nem volt a kezemben 21:9-es telefon, milyen rajta gépelni? Nem túl kicsik a betűk, nem nyom félre az ember?

(#30) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Még nem volt Sony termékem ami 2 évnél tovább bírta volna meghibásodás nélkül. De lehet, hogy csak peches vagyok. Most egy TWS-nek adtam esélyt, hátha megmenti a becsületüket. Nem nagyon merek tőlük már semmit venni :B

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#31) paatrick válasza Graphics (#26) üzenetére


paatrick
őstag

Amúgy ennek a 4k videózásnak mi a valódi felhasználása? :U
Ha feltöltöd valahova egyből lerontja a felbontást vagy a bitrátát.

Másrészt meg közük nincs ahhoz a 4k-hoz amit mondjuk egy normál fényképező vagy videókamera tud. Talán a legnagyobb iphone, de az meg már 600 ezer forint.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#32) Graphics válasza paatrick (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha a Sony, aki a kamerára helyezi a hangsúlyt, akkor minek töketlenkedik a középkategóriás szegmensben egy olyan SoC-pel, ami képtelen 4K-t hozni?

A TV-k 4K-sak, a tartalmakat sokan azon nézik vissza.

(szerencsére nem töltöm fel sehova.)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) viragdani01


viragdani01
HÁZIGAZDA

Valóban hibásan szerepelt az Xperia 10 III hardveréről szóló mondat, korrigáltam, elnézést mindenkitől! :R

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#34) paatrick válasza Graphics (#32) üzenetére


paatrick
őstag

A kamerát megkapta a Pro-I meg az 1 V. Ez a legegyszerűbb Sony telefon meg simán szétver mindenkit akkuidőben.
Aki arra használja a telefonját hogy telefonáljon vagy ilyen alap dolgok annak ez tökéletes "kompromisszum".

Az hogy ilyen nevenincs gyártók pár éve felverték a telefonok árát az égbe arról már nem a Sony tehet, viszont mivel ők a Sony ezért nem is mondhatja azt hogy "olcsón" ad valamit.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#35) -=RelakS=- válasza paatrick (#34) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Az hogy ilyen nevenincs gyártók pár éve felverték a telefonok árát az égbe "

Az nem az Apple meg a Samsung volt? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#36) Graphics válasza paatrick (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudok ezzel egyetérteni. Az árak felverését nem az általad nevesincs gyártók kezdték... :)

Értem, hogy védeni kell, de ezen az árszinten ez nem elfogadható.

Mint fentebb is írtam, egy Snapdragon 778 is tökéletessé tudta volna tenni a telefont sok tekintetben.

Ez szimpla lustaság a gyártó részéről, hogy ismét a filléres 695-tel jöttek ki...

200 ezer manapság már nem sok egy telefonért...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) paatrick válasza -=RelakS=- (#35) üzenetére


paatrick
őstag

Azok is nyomták, de mostanra ilyen huawei, honor, xiaomi, vivo telefonokat is veszel 2-3-4-500 ezerért. Így nyilván hülye lenne a Sony vagy az Apple, Samsung olcsóbban adni a sajátját.
Vagy valaki emlékszik még a HTC-re? :D Az volt a túlárazás mintapéldánya aztán mostanra szinte nincsenek is.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#38) -=RelakS=- válasza paatrick (#37) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Majd hülyék lennének feléért adni, ha a neves gyártók termékeit is viszik mint a cukrot 1000+ dollárért

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39) Graphics válasza paatrick (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha Neked lenne egy céged, akkor olcsóbban adnád a terméked hasonló specifikációkkal, mint a konkurensed?

Nem valószínű, vagy akkor a cég anyagi helyzete kerülne nagyon hamar veszélybe...

Ha valaki egy céget vezet, akkor nem fog árban alámenni a többieknek, ez versenyszektor valamilyen szinten...

Lehet nézni mindkét oldalról.

Nézhetjük úgy, más gyártó többet ad ennyiért, vagy úgy is, hogy a Sony "büszkeségből" nem adja olcsóbban...

Az első halmaz piaci részesedése folyamatosan növekvő pályán volt, míg a Sony mára csak bizonyos régiókra zsugorodott...

Látható, hogy valamit a Sony sem csinál túl jól, ha nem tudnak növekedést elérni

A nem akarnak nem válasz erre... A másikra mutogatás sem... Vaskos profittal akarnak eladni, ez tény. De nem tényezők sajnos.

Lehetnének, mert jól néznek ki a telefonok.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) paatrick válasza Graphics (#39) üzenetére


paatrick
őstag

Pont ez a lényeg. Simán lehet hogy ezen a telefonon keres a legtöbbet a Sony, hiszen minimális változtatással ugyanaz mint a korábbi modellek. Amolyan iPhone recept ez :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#41) MrPetya19 válasza Graphics (#36) üzenetére


MrPetya19
addikt

A soc nem a legjobb választás, de azért a Qualcomm is benne van hogy lebútította a középkategóriát, főleg kamerás képességek terén.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#42) Fred23 válasza FireKeeper (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez így nekem is kissé csalódás, viszont egyelőre nem hiszem el, hogy ez tényleg 200k lesz, de persze majd hamarosan meglátjuk.

(#43) janeszgol válasza paatrick (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézd Patrik. Ez a telefon egy szardarab. Nem szoktam látatlanban fikázni, de most megteszem. Nagyon rétegtermék. Itt a fórumon egyedül Fred írt olyan listát, amire csak az Xperia 10 III felelt meg, és a sokkal jobb vételeket ki kellett szórnom.

Az átlagember megveszi. Az SoC kiszolgálja. Nincs 4k rögzítés? Kuka. Átlagos oled panel? Kuka. Gyenge kamera? Kuka.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#44) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Rákattintottam a cikkre, megint szaladgál a hangya a 3 éves Velvet 5G cseréjén. Na és akkor ez a fonocska 200k várhatóért gyakorlatilag semmiben nincs előrébb a 3 éves telefonomnál (ami persze szintén nevetségesen drágán nyitott, na de jó LG szokás szerint fél ár alatt meg lehetett venni nemsoká').
60Hz? No 4k felvétel? So-so kamera?
ok, nincs luk, sztereó a hang (enyémben is), Sony felirat, aztán aki erre pörög, annak faragtak pár tíz grammot (cserébe nekem olyan, mint egy ikeás műanyag szappantartó),
na, hát ez ennyiért még ide is kevés, pedig itt bármit megvesznek.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#45) Cecevok


Cecevok
tag

Egy snapi 778+/7gen, 90/120 Hz beleférhetett volna ezért az árért. Tetszek a Sony mobilok, de nem jó vételek.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#46) Graphics válasza Cecevok (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Úgy lett volna élhető ajánlat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) bmt50 válasza RetepNyaraB (#44) üzenetére


bmt50
senior tag

Na hallod! Ezt írhattam volna én is, csak az 5 éves S9-cel a kezemben 😋
Sztereó ez is, 4 vagy 6GB ram kb. tökmindegy. Szerintem ami a teljesen megoldaná a háttérbe küldött alkalmazások memóriában tartását, az valahol 12GB körül lehet vagy az sem biztos.
5G hálózat nettó nem érdekel, sok helyen még a 4G sincs.
A Soc egy vicc ennyiért, ahogy a kamera is.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#48) Shyciii válasza paatrick (#34) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez a legegyszerűbb Sony telefon meg simán szétver mindenkit akkuidőben.

Az a szétver mindenki akkuidőben igencsak túlzás. Valójában ilyen sokan vannak előtte a listában. Van mindenki előtte, Xiaomi, Poco, Realme, Samsung, Motorola, Lenovo...

https://www.gsmarena.com/battery-test.php3

[ Szerkesztve ]

(#49) janeszgol válasza Shyciii (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

A GSMA gyanúsan nagy számokat ír a Sony telefonokhoz már három éve.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) Shyciii válasza janeszgol (#49) üzenetére


Shyciii
veterán

Mert az átlagnál sokkal jobban bírják is. Na de ha elolvasod a tesztjüket, akkor ki is derül, hogy náluk is bizony mikor elkezdik fingatni, akkor úgy felmelegszik, hogy kamerát sem lehet használni. Ergo a kis pitiáner használatból jön össze olyan nagy érték, mint hívás, böngészés, film. Ezeket nézik alapból. Ha rendesen meghajtod, akkor meg kár szépíteni, de fostalicska a Sony telefonok. Én egy időben gondolkoztam, hogy kipróbálom, de olyan mértékű kompromisszumokkal jár, mintha 6 évet mennék vissza az időben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.