Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kemiklos


kemiklos
csendes tag

Nem találtam olyan topicot, ahol az ügyeletes kedvenc alaplapgyártó TYAN-nel foglalkoznának, ezért bátorkodtam jómagam megnyitni. Bár tudom, hogy nincs sikerre kárhoztatva a téma, de gondolom vagyunk egy páran a fórumon, akik rendelkeznek ezen műremekek valamelyikével, és szívesen megosztanák a jó, illetve ''feltéve, de meg nem engedve'' rossz tapasztalataikat.

Személy szerint egy Tyan S2985 (K8WE) ''boldog'' tulajdonosa vagyok, már majdnem 3 napja, és rá kellett döbbennem egy két kellemetlenségre is. A vásárlást már jó előre elterveztem, mert ugye ennek a lapnak az előfordulása kis hazánkban egy transzszexuális fehér holló gyakoriságával vethető csak össze. A komponenseket, a maximális kompatibilitás érdekében a hivatalos honlapon Bővebben: link közzétett listáról válogattam: CPU, RAM, PSU.
Na az első kettővel még annyira nem lehet melléfogni, de a táp megviccelt... egy Enermax tápra esett a választásom, ami a EG701AX-VE típusjelzésű lett, ekkor még nem tulajdonítottam nagy jelentőséget annak, hogy a honlapon EG701AX-VE (W)SFMA szerepelt, mert ugye itthon (:U) csak egyfajta kapható belőle. Az összeállításnál feltűnt, hogy nem bővelkedik a táp csatlakozókban, az alaplap viszont annál inkább... ekkor mélyedtem csak el a User's Manualban, és megdöbbenten tapasztaltam, hogy a tápellátásokról fogalmam sincsen. Eddig az ATX és ATX 2.0 is elég volt nekem, de itt olyan szép hangzatos rövidítések voltak, mint a EPS12V vagy SSI EEB 3.51...
Bár mostanra (sajnos csak mostanra) megszűnt a káosz... egy ''4pin to 8pin'' adapterre van szükségem, ami a plusz 12V-ért felelős, viszont meglepve konstatáltam, hogy az SSI (6 pólusú) csatalkozó lemaradt az alaplapomról, bár a nagyobb kártyák amúgy is kapnak plusz PCI-X tápcsatlakozókat, ezt azért furcsállom egy v1.0 lapon.
Ha van esetleg valakinek ilyen lapja, az dobhatna egy kis infót, hogy milyen táppal hajtja a rendszerét. Bár én egy PC Power&Cooling TurboCool 850-ben Bővebben: link gondolkodtam eddig, annak az ára (500$, itthon vagy 150e forintka lenne) eléggé visszariasztott, de 600W-nál nagyobbat nem nagyon találtam, bár lehet, hogy inkább a redundánsok között kellene nézelődnöm... :)

Reménykedve abban, hogy ez a hosszúra nyúlt és unalmas bevezető senkit sem riasztott el, arra kérem a Tyan alaplap (és videókártya) tulajdonosokat, hogy használjuk ezt a topicot egymás okítására, segítésére, és arra, hogy meggyőzzük a többi fórumlakót arról, hogy nem csak beképzeltségből veszünk ilyen elit dolgokat, hanem azért, mert tényleg jobbak, mint a többi...

(#2) belahege


belahege
tag

waze ide mé nem ír senki

(#3) Tripton válasza belahege (#2) üzenetére


Tripton
csendes tag

Gratula a laphoz!

(beindulhatna már ez a topik)

De lehet hogy nem fog mert igen kevés jóember-nek van ilyen márkájú kütyüje..

Nekem sincs...(de szeretnék 1x e megaBrutal Dual Szerver alaplapot...+ 2 Izmos Cpu 2 Gb Ecc ram stb...)

Álom..Álom..

Ha vannak atomok, és mód kinálkozik, molekulák is lesznek; és ha a molekulák nedves, meleg helyen tanyáznak, elõbb-utóbb lesz belõlük elefánt is.

(#4) YODA mester


YODA mester
senior tag

Kéne használtan egy négy socketes 940-es Tyan deszka... Nagyon kéne... :D

(#5) belahege


belahege
tag

valaki írjon már ide

(#6) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Volt Tyan Tiger K7-em (S2462) 2 db 2400+ mobil bartonnal, jó is vót, szenvedtem is az atx-ges tápátalakítóval, aztán minden szépen ment, el is adtam jó áron egy éve :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) Achill3uS válasza kemiklos (#1) üzenetére


Achill3uS
veterán

nekem anno volt egy Tyan 9800pro-M karim, imádtam félelmetes cuccaik vannak, csak győzze az ember megfizetni :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8) belahege


belahege
tag

akarok 875-ös vagy 275-ös opteron ,volt is 875 100k ért :O
jön a thunder k8wex lap :DD

[Szerkesztve]

(#9) affli


affli
tag

Üdv! Remélem tudtok segíteni... Adva van 4db szerver gép Tyan Tomcat K8E alaplappal. Kb fél éve volt az ügyfélnél egy leállás, miután ismét áram alá helyezték a gépeket, ventik pörögtek, de egyáltalán nem akart beindulni egyik sem... Visszahozták öket, fél nap próbálkozás 0 eredménnyel... Garba vissza, nagykerben a csákó rájött, hogy ha fél óráig reset módban hagyja a cmos jumpert, visszarakva feléled az alaplap. A probléma az, hogy most megint ki kellett kapcsolniuk a gépeket, visszakapcsolva ugyanaz a probléma állt elő...

Ha van valami ötletetek ezzel kapcsolatban, írjatok lécc... Tyan nem az a gagyi márka, szal nem értem mi lehet... :F

4400+ X2-es proci van mindegyikbe, 4x1gb kingston ram, 550W-os táp...

Elöre is kössz!

Retro RULZ:)

(#10) belahege válasza affli (#9) üzenetére


belahege
tag

szerintem ez csak bios beállítás kérdése, de Kraft bizti tutit is tud mondani

(#11) kraftxld válasza affli (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szünetmentes tápot nekik :DDD
Bios frissítés?
Nekem sincs jobb ötletem a fél órás cmos resetnél :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) affli válasza kraftxld (#11) üzenetére


affli
tag

bios frissítés megvolt... közben arra jutottak, hogy a bios csip lehűlése miatt van ez a probléma... Ugyanis ha légfúvóval vmennyire felmelegítik az alaplapot minden gond nélkül indul.. Ilyet... :U

Retro RULZ:)

(#13) belahege válasza kraftxld (#11) üzenetére


belahege
tag

őstag lettél, csúcs

(#14) Ganger


Ganger
aktív tag

Eléggé kis topic ez a nagy tyan topic. :)

tachyon kartyakat meg mindig nem lehet kapni szereny orszagunkban igaz?
:O

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#15) kraftxld válasza Ganger (#14) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ebayről kell őket beszerezni, vagy mint korábban pár fórumtárs hozta őket az osztrákoktól.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) Ganger válasza kraftxld (#15) üzenetére


Ganger
aktív tag

gondoltam. :) :R

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#17) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nos, akkor dobjuk fel egy kicsit ezt a topikot.

Boldog tulajdonosa lettem egy tyan K8QW alaplapnak.
[link] Egyenlőre még csak kipróbálási szinten vagy, de ha minden ok, akkor ma (pénteken) lesz a nagy indítás.
Tesztet meg majd írok be ide.

Remélem azért a fanatikus TYAN fanok nem fogytak még el. :DD

(#18) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Itt van pár kép a TYAN ínyenceknek. :DD (sajnos mobilos képek)

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

:R :R :R

(#19) belahege válasza juliabrilke (#18) üzenetére


belahege
tag

király nekem is van:[link]
ja a házban egy e6600
[kép]

[Szerkesztve]

(#20) belahege válasza juliabrilke (#18) üzenetére


belahege
tag

csak két proci van??

(#21) juliabrilke válasza belahege (#20) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sajnos a 3.-ra a hűtő kedden érkezik meg. Ennyit tudtam szerezni szombat 11kor. :D
A 700w-os táp kedden jön meg. 8 pines átalakító folyamatban a modding computertől.Tehát keddre van elnapolva az egész.

Akkor csinálok majd rendes képeket a gépről.
A német komát meg várom, hogy írjon a procidról.

u.i.: a képeden a háttérben nagyon komoly a ''csendélet''. :D :D :D Nálam is ilyen volt.

[Szerkesztve]

(#22) belahege válasza juliabrilke (#21) üzenetére


belahege
tag

szerintem ugyan az a hűtő van nekem is
asus crux k8m2-7mb5s

(#23) juliabrilke válasza belahege (#22) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ott a pont! :C

Az átlag alsó kategóriába tartozik , elég jól hűt, csendes, szenzor is van benne és 1100Ft az ára. (no és persze asus) Ilyen kellene még egy. Keddre érkezik még pár darab, arra lecsapok.

(#24) belahege válasza juliabrilke (#23) üzenetére


belahege
tag

kiváncsi leszek,de valószinű lehűti a 2magosokat is, mert a 246-ost faxán lehűtötte, remélem nem kell másikat venni a 275-öshöz
viszont akkor én drágán vettem a kettőt 5 k-ért
várok egy imélt a procikról :DDD

(#25) juliabrilke válasza belahege (#24) üzenetére


juliabrilke
addikt

Neten tesztek alapján nyugodt lehetsz...viszi.. 2,8 dual core-ig vinni fogja.

Molex to 8 pin átalakítót hol lehet venni? A modding Computert néztem,de ott nem 100%, hogy lehet kapni! Ilyenre gondoltam:
[link]
Külföldön kb. 10$ az ára, de itthon nem találok.

[link]
Egyszer meg ezt akarom látni a gépemben. :B Persze egyszerre. :))

[Szerkesztve]

(#26) juliabrilke


juliabrilke
addikt

[kép]

Bárcsak egy nő is tudna így kinézni... :U

(#27) belahege válasza juliabrilke (#26) üzenetére


belahege
tag

:DDDDD
a második link nem jön be, minyá nézek olyan átalakítót

(#28) juliabrilke


juliabrilke
addikt

[link]
Ilyen az ATXGES adapter...hááát....
[link]
Ez pedig a wtx.

mod. : Hopp... ez piviben akart menni. :D :D

[Szerkesztve]

(#29) kraftxld válasza juliabrilke (#28) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Milyen szabványú is ez a lap?
Mert én anno csináltam az egyik tyanomhoz ATX=>ATX-GES átalakítót, nem nagy ördöngősség.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) juliabrilke válasza kraftxld (#29) üzenetére


juliabrilke
addikt

EPS12V tápegység kell hozzá. EPS12V/SSI v3.5 a pontos szabvány neve.

ATX 2.x, ATX12V and ATXGES cuccok nem kompatibilisek vele. :(

(#31) belahege válasza juliabrilke (#30) üzenetére


belahege
tag

szerintem elég az egyik 8 tűs neki amíg nem teszed be a másik 4 way panelt s4881 vagy mi a szösz

(#32) juliabrilke válasza belahege (#31) üzenetére


juliabrilke
addikt

A manualban morognak érte sajnos, ha nem dugom rá..
Az induláshoz kell 2x8pin + a 24pin.
Ha 4 rank-os memóriát használok (amit a büdüs életbe nem fogok :D ), akkor még rá kell kötni a 4 pinest és egy molexet.
Már csak egy direkt 230v-os csatlakozó kellene rá. :D

De már megrendeltem webáruházban az átalakítót. 4 to 8 pin, egy meg lesz a tápon. :C

belahege: német komától kérdeztem az opteronoka, mondta,hogy jönnek ramok, vincsik, procik, csak egy kicsit nehézkesen válaszol. Kb. 2 naponta. Küldtem neki ajánlatot, próbálom faragni az opteronok árát. :))

(#33) juliabrilke


juliabrilke
addikt

A prociárakat írta a Maskus:
2x 275 = 320€ ebbe benne van a biztosítás és jó gyors csomagküldő szolgálattal küldi.
Van eladó 280-as opteronja, de ez még csak érkezni fog. (ez 2,4-es dualcore)
Illetve 1024MB memók 50€ 2048MB memók 100€ áron adja.

Van még sok speckó cucca, mondta, hogy írjunk neki, ha kell valami. A procikat sajnos nem viszi lejjebb. A memókon még talán lehet faragni.

Hmmm... mi jót találtam... [link] pinmod 939 foglalathoz (és ügye az opteron csak egy tűvel tér el) Ezt lehet, hogy meg lehetne próbálni, Lehetne egy kis kakaót adni a procinak.Persze csak ha a procinak lehet fsb-t emelni szoftveresen.

Vagyok annyira hülye. hogy kipróbálom? :B :U

[Szerkesztve]

(#34) juliabrilke


juliabrilke
addikt

[link]

Az általam kinézett táp egy nagy böszme állat..... :O Remérem a méretekkel nem lesz majd gond a beépítésnél.

[Szerkesztve]

(#35) juliabrilke


juliabrilke
addikt

[kép]

Egy TYAN csoda... PAKS ehhez képest... :DD
Beletenni mondjuk 4x1000w-ot ( vagy többet ;] ) és a helyi áramszolgáltató VIP ügyfélnek fog kinevezni. :D

(#36) belahege


belahege
tag

aha ez a cluster szerverüknek a háza+táp, van benne vagy 4db nemtomhányprocis alaplap
[kép]

(#37) belahege válasza belahege (#36) üzenetére


belahege
tag

éppenséggel nekem van egy ilyen itthon :DDD

(#38) belahege


belahege
tag

[kép]

(#39) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Csodaszép... :R :R

Tegnap, ahogy indítottam a gépet, a tápnak olyan hangja volt, mint a boeing-nek leszállásnál... :))
Mondjuk tudom, hogy a szervertápok elég bikák és hangjuk is van... De azért a hangszigetelést meg kell oldani... :D :D

A szerveralkatrészes srác ajánlott egy tyan házat:
[link]
Elég kicsinek néz ki...Tutira nem fog beleférni...Azért csillant a szemem, hogy eredeti tyan ház... ;] ;]

[kép]

[Szerkesztve]

(#40) westlake válasza juliabrilke (#21) üzenetére


westlake
félisten

en hamarosan cserelek garban egy szervertapot, amirol veletlenul le fog esni a 8 pines csati :D nalam ez az jelenlegi kedvenc [link].. ugy dontottem, hogy szuksegem van egy 2*4 magos clovertown rendszerre :DDD egyebkent lesz egy hp-s alaplapom is.. ha az jo lesz, nem kell microt vennem 80k-ert.. esetleg egy ilyen [link].. bar ez annyira azert nem jon be.

[Szerkesztve]

Play nice!

(#41) juliabrilke válasza westlake (#40) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem is lenne egy delta szervertápom, ami most halt meg 6 év után. Azon van 8pines csatlakozó, csak nem vagyok olyan ''faragós'' beállítottságú. :D :D

Egyébként ha nem cseszik el, akkor mára megrendelték a 4pin to 8pin átalakítót. :C

Egyébként köszönöm, hogy felajánlottad! :R :R Esetleg ramod nem lesz fölös? :B :U

[Szerkesztve]

(#42) westlake válasza juliabrilke (#41) üzenetére


westlake
félisten

atalakitot en is kerek.. ilyenkor mindig 2-3-at kell rendelni a biztosnag kedveert ;)

Play nice!

(#43) juliabrilke válasza westlake (#42) üzenetére


juliabrilke
addikt

[link]

Teljesen elmebeteg módon a modding részlegnél van... Én egy darabot rendeltem csak, megnézem, hogy milyen. De elsőre jónak néz ki. :DD Max. ha kell a 4pines csatlakozó, akkor megcsinálom azt, hogy molex to 4pinés erre dugom rá a 4pin to 8pin átalakítót.
Fehérváron az összes!!! boltban megpróbáltak meggyőzni, hogy nekem nem 8pines kell, hanem 6pines. :D :D :D :D :D :D :D :D :D

(#44) belahege válasza westlake (#40) üzenetére


belahege
tag

ezekben a 771-es procikban mekkorák a cash-ek, 4-8mega másodszintű????

(#45) westlake válasza belahege (#44) üzenetére


westlake
félisten

igen

Play nice!

(#46) westlake válasza juliabrilke (#43) üzenetére


westlake
félisten

olyan szanalmas, hogy kiment a fejembol az a tok egyertelmu teny, hogy mar majdnem az osszes c2d lapon 8 pines csati van :D

Play nice!

(#47) juliabrilke válasza westlake (#46) üzenetére


juliabrilke
addikt

:D :D Tegnap nekiáltam és 2 procinként kell egy 8pines csatlakozó. Viszont még mindig nem jelezték vissza az átalakítót. :W Ha nem szólnak ma , akkor megrendelem a neten és fizetek rá 300Ft szállítási költséget. Azért jó volt látni, hogy megpróbáltak meggyőzni, hogy nem is létezik 8pines csatlakozó... :D :D :D

(#48) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Tegnap indítottam a gépemről a windows 2003 servert és nem volt vele semmi gond (persze csak 2 procival és 512 rammal,ami az egyik procinál volt) De everest számolási tesztjeiben jóval gyorsabb volt , mint a húzott E6700-as. (mondjuk ezt is vártam. :D )
De a tápegység... :U Hogyan lehetne hangszigetelni?

(#49) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Akkor most milyen alaplapot csinált a TYAN? :F
[link]

Dual Intel core 2 duo yonah proci? Vagy hogy is van ez? Mert a tyan oldala szerint [link] T2500, T2300E (1.66, 2.00 GHz) procikat támogat. Hmm...érdekes lenne... :D :D :D Bár több helyen xeon LV-t írnak... :F

[kép]

[Szerkesztve]

(#50) belahege válasza juliabrilke (#49) üzenetére


belahege
tag

nekem tetszik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.