Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Fade_Away válasza gergod (#649) üzenetére


Fade_Away
őstag

#609 ben van valami erröl.

bga viszont aszem nemmelegszik.......

(#652) Fade_Away válasza Gorneck (#650) üzenetére


Fade_Away
őstag

Hát mivel ha csak 1 modul van benn ugy megy 500 on így gondoltam.

Olvass vissza.....

(#653) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a Kingston HyperX 466-os ramok mennek 400-on cl2-ben?
Thx.

® visions created with passion

(#654) Gorneck válasza Fade_Away (#652) üzenetére


Gorneck
titán

Vissza olvastam! #628ban nem a lapra gyanakodtál, pedig előtte már párszor lett említve, hogy a lap nem tudja kezelni ezt a fajta tuningot pl én is emltettem ezt!

Gorneck#1239

(#655) Gorneck válasza Uzmany (#653) üzenetére


Gorneck
titán

Ha gyárilag cl2.5 akkor sztem biztos, ha cl3 akkor még van rá remény, de előtte próbáld ki!

Gorneck#1239

(#656) Blackmate


Blackmate
senior tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy ősrégi alaplap: Gigabyte GA-586T2. Ebbe található 2db SD és 4db EDO memória hely. Csak a 2 SD-t használom: egy 32MB és 64 MB-ás 66 MHz-es modulokat. A kérdésem: Milyen beállítást használjak ehhez, magyarul mi az optimális? Egy kis képecske:

(#657) Gorneck válasza Blackmate (#656) üzenetére


Gorneck
titán

Kisebb kép kéne pl400*400

Gorneck#1239

(#658) Blackmate


Blackmate
senior tag

Kisebb lett a kép :DD

(#659) Uzmany válasza Gorneck (#655) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszi :) Néztem a honlapjukon, és cl3-as :( Most olvastam valaki hozzászólásában, hogy nem ment az ővé cl2-ben :( Kezdek szomorú lenni :(

[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#660) Gorneck válasza Uzmany (#659) üzenetére


Gorneck
titán

Egy próbát megér! Kingmax-on nem tanakodtál még?!

Gorneck#1239

(#661) Uzmany válasza Gorneck (#660) üzenetére


Uzmany
őstag

De, gondolkodtam. Csak most ezekhez tudnék olcsóbban hozzájutni.

® visions created with passion

(#662) Fade_Away válasza Uzmany (#659) üzenetére


Fade_Away
őstag

azén kingmax hc500 asom 420mhzn megy 2 3 3 6 on
lehett jobban is menne csak cl2re nemgyurtam.....

nagyonjóáron kapható.....
(én 44ért kaptam az 1gigat)

[Szerkesztve]

(#663) Uzmany válasza Fade_Away (#662) üzenetére


Uzmany
őstag

Azok is cl3-ok? Akarom mondani, az is cl3-s? :)

[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#664) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Corsair TWINX 466MHz (LL)-t hasznal valaki? Milyen idoziteseken menne ez 400MHz kornyeken?

(#665) Gorneck válasza Uzmany (#663) üzenetére


Gorneck
titán

Aszhem igen! IC7ben mennek cl2ben lsd gege!

Gorneck#1239

(#666) Gorneck válasza TudorVigyor (#664) üzenetére


Gorneck
titán

Gyár oldalán nézd meg! Az alatt fog picivel! Milyen konfigba lesz?

Gorneck#1239

(#667) TudorVigyor válasza Gorneck (#666) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

A gyar ezt mondja: ''Tested at relaxed latency settings (3-4-4-8) for optimal memory bus speed. Operation not recommended at low latency values''
Ez utobbi elegge elkeserito, ezert tettem fel a kerdest.
Valszeg 865PE-s lapban lesz, ASUS vagy MSI.

(#668) Fade_Away válasza Uzmany (#663) üzenetére


Fade_Away
őstag

jaja cl3 4 4 8

(#669) TudorVigyor válasza TudorVigyor (#667) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Azt hiszem, sikerult megvalaszolni a sajat kerdesemet a corsair twinx-szel kapcsolatban.
Egy review-ban ezt talaltam:
''The only issue that really bothered us was that the XMS3700 had to be run at 3-4-4-8 even if you are running it at DDR400.''
Bővebben: link

(#670) Gorneck válasza TudorVigyor (#669) üzenetére


Gorneck
titán

Ez még nem biztos, mert az a-data-ra is 3,8,4,4 volt írva és mégis bírta a 2,6,3,3-mat!

Gorneck#1239

(#671) gergod


gergod
tag

Sziasztok! Még egyszer feltenném a kérdésem. Miben különbözik mondjuk a Kingmax Hardcore 466 MHz TSOP a Tiny BGA verziójától? Mindegy melyiket veszem?

(#672) Gorneck válasza gergod (#671) üzenetére


Gorneck
titán

Már kaptál rá választ, de még1szer!
''. A TSOP-os, Hynix D5-ös chip, zöld színű hűtőborda. Ez a jobbik típus, garantáltan 500MHz fölött mennek, sőt nem egy vagy kettő képes 290 FSB (580MHz) környékén stabilan működni!
2. TinyBGA, ez hűtőborda nélkűli kivítel, Kingmax chip van rajta. Sajnos többen panaszkodtak, hogy nagyon gyéren ''húzható'', nem vagy alig érik el vele a 250 FSB-t (500MHz-et). Ezenkívül egy tesztet is láttam, hirtelen nem is tudom hogy hol, és mindössze 470MHz-t (235 FSB-t) tudtak kicsíkarni belőle.

Ha esetleg az útobbi típusúd van és módodban áll átcseréltetni, akkor válaszd a TSOP-t.
Ha pedig TSOP-od van akkor valami ''gáz'' van vagy a memókkal, de ezt nehezen tudom elképzelni, vagy valami mással.''

by: sz.j.

Gorneck#1239

(#673) gergod válasza Gorneck (#672) üzenetére


gergod
tag

Ohh.. Köszönöm szépen, nem vettem észre a korábbi választ. :)

(#674) Blackmate


Blackmate
senior tag

A #656-ra senki semmit? :(((

(#675) Fade_Away válasza Blackmate (#674) üzenetére


Fade_Away
őstag

probálgacc.....
bebutol megnezed everestel felirod újraindítod

én tegnap 30. próbálkozásra találtam meg a legjobbat....

(#676) ra^ven


ra^ven
senior tag

Hogyan lehet megállapítani a ramról hogy télleg megy e dualban, van vmi mutatja? Mert az oké hogy beteszel 2 ramot a dualba , és kiírja hogy dual channel enabled, akkor azt honnan tudjuk hogy tényleg dualban megy e.

Jah és megköszönném a segítséget ha leírnatok mit tudnek kisajtolni a samsung 256 (400mhez) ramombó:) proci: 200*11, de a többi adat aláírásban ugyis ottvan, most 6/6 , alap időzítésekkel asszem 2.5,3,3,7

[Szerkesztve]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#677) jani33 válasza Fade_Away (#662) üzenetére


jani33
csendes tag

Hol?

(#678) Gorneck válasza ra^ven (#676) üzenetére


Gorneck
titán

Gondolom, kiírja post képernyőnél...sajna nem vagyok amd igazán otthon!

Gorneck#1239

(#679) ra^ven


ra^ven
senior tag

sracok ez mi lehet?

Lapkakészlet tulajdonságai
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce2 Ultra 400
CAS Latency (CL) 2.5T
RAS To CAS Delay (tRCD) 4T
RAS Precharge (tRP) 4T
RAS Active Time (tRAS) 8T

SPD memória modulok
256 MB PC3200 DDR SDRAM 256 MB PC3200 DDR SDRAM (CL 2.5 @ 200 MHz)

Biosban 400 Mhzet ír a ram, akkor ez most mi?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#680) Gorneck válasza ra^ven (#679) üzenetére


Gorneck
titán

''Lapkakészlet tulajdonságai
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce2 Ultra 400
CAS Latency (CL) 2.5T
RAS To CAS Delay (tRCD) 4T
RAS Precharge (tRP) 4T
RAS Active Time (tRAS) 8T''
Memória időzítései.

''SPD memória modulok
256 MB PC3200 DDR SDRAM 256 MB PC3200 DDR SDRAM (CL 2.5 @ 200 MHz)''
256/400as modulod van.

fsb*2=memó mhz-e

Gorneck#1239

(#681) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem
Szerintetek mekkora a gyorsulás beli különbség ha az emernek 2X512 ramja vagy 4X512 ram van a gépében?
Van érezhetö különbség?:F

(#682) ra^ven


ra^ven
senior tag

Köszi:) de nem hülye vagyok, csak nem ertem miert megy 200mhzen a 400 as ramom, mikor biosban 400mhre van allitva.
Amugy ha húzni szeretném, mivel kezdjem?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#683) Totyi válasza ra^ven (#682) üzenetére


Totyi
őstag

A 200 mhz-et duplán használja ki a ram.Ezért van 400 a végén.Érted?Mintha kettesével vennéd a lépcsőfokokat.:)

(#684) Totyi válasza Gorneck (#647) üzenetére


Totyi
őstag

itt vagyok megint.Az időzítésekkel babráltam.Érdekes,hogy turboba nem megy,viszont Street nem tom mibe igen.Ezek időzítései:2-3-3-6.De semmi,illetve majdnem semmi.Sandrával 4800,tuning után 4900.Vagyis 1-2%:(Viszont más.Most 5/4-ben megy 3555-ön.Így 5150 jön ki a sandrában, a memó meg 380 mhz-en megy.Vagyis a 400 alatt.A 400 -as beállítással kevesebb érték jött ki,mint most 3550 mhz-en,És 380 mhz memón.Érdekes.

(#685) hurricanes


hurricanes
tag

Hello

PC3200-as Samsung ramok milyen időzítést tudnak?

Gondolkodok 1GB Samsung(38eFt) v. Kingston(48eFt, élettartam gari) mem vásárlásán, melyiket ajánljátok?

(#686) Totyi válasza hurricanes (#685) üzenetére


Totyi
őstag

Nálam megy 2-3-3-6-on.Alap:2.5-3-3-7.És 450 mhz-et bír max.

(#687) hurricanes válasza Totyi (#686) üzenetére


hurricanes
tag

ez nem is rossz

Biztos láma kérdés, de ha nem húzom a ramot akkor van-e értelme állítani az alap időzítésen?

(#688) Totyi válasza hurricanes (#687) üzenetére


Totyi
őstag

Állítólag van,de nekem az ég egy világon semmi gyorsulást nem eredményezett.Kb 1-2%.De hangsúlyozom,hogy nálam.Másnál biztos van eredmény.

(#689) hurricanes válasza Totyi (#688) üzenetére


hurricanes
tag

aha, értem

köszönöm a válaszokat

(#690) Totyi válasza hurricanes (#689) üzenetére


Totyi
őstag

Nincs mit.:)

(#691) HIMEN


HIMEN
csendes tag

Samsung...Crossaris...Kingmax...

(#692) Gorneck válasza Totyi (#684) üzenetére


Gorneck
titán

Hát ez felettébb érdekes!
Nekem alapon 4800-4900-ről 5200re ugrik ga@sr-rel!

Gorneck#1239

(#693) ra^ven válasza Totyi (#683) üzenetére


ra^ven
senior tag

Ő akkor nincs semmi gáz ugye, vegülis 400mhzen megy, meg ha 1 256 os modul van a gépben, akkor vegülis mind1 melyik dimm socketbe teszem ugye?
Jah a ramhúzásos kérdésemre tudnátok választ adni?
Köf

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#694) L@ci


L@ci
csendes tag

Sziasztok!

Fagyási problémám van (csak 3D alkalmazások alatt és ott sem rögtön, hanem változó idejű futás után fekete képernyő, vagy magátólrestart) és ezzel kapcsolatban 3 kérdésem lenne:

1)
Honnét tudhatom egy DDR Ram-ról, hogy 400 vagy 333 MHz-es? Mármint, ha kezemben van és bámulom, és nincs rá írva. Samsung amúgy és a chipeken a SAMM368L6423DTM-CC4 kód található. (A számlán természetesen 400 van, de már gyanakszom)

2)
Az alaplapom Asus K8V SE, Athlon 64 3000+ procival és Saphire 9600XT 256 VGA-val. Ebben tanyázna a fent nevezett 512-es 400 MHz memória
BIOS beállítás alap, nem akartam piszkálni eleddig. Viszont érdekelne, mit kéne setleg átállítanom, hátha az okozza a fagyást. (proc, memória, AGP területeken)
ehhez kapcsolódva:
Tudnám -e használni a régi gépem 2x256 266MHz ramját ebben az alaplapban és milyen BIOS beállításokkal (külön, vagy a 400MHz-vel együtt)


3)
Okolható esetleg a táp a dologért? A táp ''régi'' 300W-os, for Pentium4 :) felirattal az oldalán. Szóval úgy gondolom elvileg elégnek kell lennie.
Vagy mégsem?

Boldoggá tennétek pár gyors válasszal, mert lépnem kéne az ügyben, mert hétfő óta szenvedek. Viszont az utolsó megoldásként választanám a ''vissza az üzletbe és adjatok másikat'' projectet.

Andersen meghalt, mese nincs!

(#695) ra^ven


ra^ven
senior tag

UP!

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#696) Sanya válasza L@ci (#694) üzenetére


Sanya
nagyúr

1.:
letöltesz egy progit, ami kírja neked. szép, okos, magyar: everest, az aida32 utóda.
Bővebben: link

2.:együtt használhatod a régi ramokkal, de akkor a ramok csak 266-on mehetnek(az 512 és a 2x256)

3.: esetleg okolható, de egy memtesztet végigzavarnék a gépen.
vagy gyanakodnék a procihűtőre is, nem melegszik-e fel nagyon a prockód?

vagy másik: eredeti 3200+? vagy csak tunningolt?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#697) TudorVigyor válasza L@ci (#694) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Ez DDR400 chip jelolese (tehat lehet belole PC3200-as modult epiteni).
Ez a chip ezen a sebessegen az adatlap szerint 3-4-4 sebessegen megy (CL - tRCD - tRP). Persze a modul altal az SPD-ben tarolt ''hivatalos'' adat lehet mas.

Tehat nem csaptak be. A -CC jelu samsunk chipek kicsit jobbak, 3-3-3 alatt is mennek hivatalosan, de mondjuk ezert en nem bankodnek a helyedben.

Szerk: Memtest86-tal mindenkeppen vegig kell nezni a memoriat, ez segit az idozitesek beallitasaban, vagy a modul hibajanak bizonyitasaban (ha SPD szerinti sebessegeken is hibazik). Nyugodtan hivatkozhatsz a program altal kozolt eredmenyekre az uzletben. Ha nem talal a program hibat, akkor johet a tobbi lehetoseg.

[Szerkesztve]

(#698) ra^ven


ra^ven
senior tag

Khm, megköszönném ha vki segítene nem szeretnék ezért uj topicot nyitni.

A probléma adott: Everest a ramot ugy irja hogy CL2.5@200 mhz, akkor vegülis 400 on megy? mert iratok hogy 2* ezi.
Meg vajon tudok ennél 400mhz föleg menni, vagy hogy tudnam húzni, mivel próbálkozzak először.


[Szerkesztve]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#699) TudorVigyor válasza ra^ven (#698) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Az everest igy irja ki, ez neki a 400Mhz. Mar mondtak masok is, harmadszorra hidd el.
A tuningnak se nyiss topicot, a meglevokben biztos talalsz valaszt, hogy masok milyen CPU:MEM oszton es milyen idozitesekkel probalkoztak. Vagy kis lepesekben probalkozol sajat szakallra, valamilyen memoria tesztelo programot (pl. memtest86) hasznalva minden lepes ellenorzesere.

(#700) ra^ven válasza TudorVigyor (#699) üzenetére


ra^ven
senior tag

Ok kösz, tehat a sebesseg az tisztázott.
Nézegettem ramos topicocat, de inkabb geil, és mas nagyobb kategóriájú 466 mhz es a fölötti ramokat huzigáltak, ami nem igazan felel meg egy sima samsung-nak. :)
Most jelenleg 6/6 on megy alap időzítésekkel, ugytudom 2.5, 4, 4, 8 vagy 2.5, 3, 3, 7 most nem otthon vagyok ugyhogy azért nem tudom biztosan.
Tud vki mondani pár tippet hogy álljak neki?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.