Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Ide várok mindenkit akinek ijen lapja van.
Tapasztalatok, infók, BIOS-ok, egyszóval minden.
Legyen ez egy nagy összefoglaló topik, azok kedvéért, akik ijen lapot akarnak, illetve azok kedvéért akiknek ijen van.

Kezdeti kérdés:
Ki mejik Biost használja, és miért?
Mijen az overklokker bios, lehet-e hajtani a lapot vadul?
Tartalmaz-e szorzóbeállítási, illetve feszültségállítási lehetőségeket?

Kezdetnek:)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#2) soctavia válasza GeorgeTerror (#1) üzenetére


soctavia
tag

Érdekes, hogy senki, vagy ez a lap már ennyire lecsengett?

(#3) GeorgeTerror válasza soctavia (#2) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Ijened van?
Te is válaszokat vársz?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#4) divot válasza GeorgeTerror (#3) üzenetére


divot
veterán

Nekem ilyesmim van, tuningbios, stb, de volt már ilyen topic, ahol ilyen-olyan hozzászólások voltaz ilyen alaplapokról.

(#5) lesaux


lesaux
veterán

A bátyámnak ilyen lapja van.
Már 2 topicot is kellett miatta nyitnom, annyira gány.

(#6) soctavia válasza GeorgeTerror (#3) üzenetére


soctavia
tag

Nekem ilyen van. A legutolsó cheepbiost használom, nekem bejön. Kevés a procim a videókártyámhoz képest, így minden + MHz-et megbecsülök. Feszt állítani nem tudok, így ez + 10-12%-ot jelent.
Viszont valahol olvastam, hogy a floppyvezérlő egy lehetséges gyenge pontja a lapnak, és az enyém is csinál fura dolgokat...Még szerencse, hogy ma már nem létkérdés.

(#7) GeorgeTerror válasza divot (#4) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Tudom, hogy volt már ijen topik, szerinted nem olvastam?
Sokkal szívesebben vettem volna egy véleményt a tuningbiosról, hogy mi változott meg ijenek.
Szerintem nem gány az alaplap.
Bár egy nagy tervezési hibát találtam rajta: az agp-nél levő műanyag rögzítőbiszbasz igen nehezen bontható ha be van dugva az idekábel.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#8) almásrétes válasza GeorgeTerror (#1) üzenetére


almásrétes
tag

Az overclocker BIOS-szal csak FSB-t lehet állítani, szorzó ill. fesz. állításra nincs lehetőség. Én az OCWorkbench legújabb CheepoBIOS-át használom, Palomino 2100+@2200+ :)), szóval sokra nem mész az OC-s alapszoftverrel.
A lap egyébként atomstabil, minden fut rajta, nincs vele gond. Csak az ár/érték aránya miatt éri meg megvenni (kétszer ennyiért van már nForce2-es lap is ugye).

Üdv,
rétes

(#9) divot válasza GeorgeTerror (#7) üzenetére


divot
veterán

Úgy van. A DDR RAM-ot csak akkor tutod kivenni, ha előtte eltávolítod a videokártyát. A tuningbios pedig nálam teljesen stabil, alapon 133,9-es, az AIDA szerint 134-es FSB-t biztosít, és 148-on is gond nélkül megy. 150-en viszont meg sem nyikkan.

(#10) lesaux válasza GeorgeTerror (#7) üzenetére


lesaux
veterán

CMOS checksum error nem volt még?
IRQ-kat tisztességesen osztja ki?
Ezek a leggyakoribb hibái. Az első főleg.

(#11) GeorgeTerror válasza lesaux (#10) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

nemnem...
eleinte ugyan el-elfelejtette a biost, de amúgy ment,
nekem az agp-vel volt gondom illetve van, mert most a gép a boltban, betesztelik, hogy mi nemjo: de csak a lap lehet :)
Egyébként asusból is van gyárihibás

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#12) lesaux válasza GeorgeTerror (#11) üzenetére


lesaux
veterán

Az oké, hogy mindenhol van gyárihibás, de látogass el a www.ocworkbench.com-on a K7S5A fórumra, és kb. minden harmadik topic erről fog szólni.

(#13) soctavia válasza divot (#9) üzenetére


soctavia
tag

Gondolom ez vga függő is. Én simán mozgatom a ddr-t, ha ott a videókártya(sapphire8500le).
Ha másért nem, akkor ezért jó a tuningbios->alapon is gyorsabban megy, mivel nincs alulhajtva.
- FSB modes reprogrammed:

''100/100 MHz'' changed from 99.6 to 100.9 MHz
''133/133 MHz'' changed from 132.77 to 133.9 MHz
''100/133 MHz'' changed from 99.6/132.77 to 100.9/133.9
No more underclocking by default!

(#14) divot válasza soctavia (#13) üzenetére


divot
veterán

Nálam egy ABIT 128-as TI4200-assal van a DDR RAM-os szorulás.

(#15) wassermann


wassermann
addikt

:))

Szintén egy boldog K7S5A tulaj vagyok, majd másfél éve.
Semmi bajom a lappal, az alaplapi hangot is használom és atom stabil.
Amikor még vettem csúcsnak számított.

A lapom kezdetektől fogva tunning CHEEPOBIOS-al megy.
Először 700-as Durcim volt benne 124MHz FSB-n (868MHz),
most 1100-es Morgan 110-es FSB-n (1210MHz), a memória 146-on.

Tervezem, hogy átvacakolom a MORGAN hídjait *8,5-re
és akkor 850-esként ő is rohanhat 146-os FSB-vel
1241 MHz-en.

A K7S5A olyanoknak való, akik az árával arányosan támasztanak
elvárásokat a vele szemben!

:))

(#16) VÁMpír válasza GeorgeTerror (#7) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

agp-nél levő műanyag rögzítőbiszbasz
Ez a rögzítő egyébként hogy működik? Valaki panaszkodott, hogy ki akarta venni a VGA-t, de az nem akart kijönni.

(#17) divot válasza lesaux (#12) üzenetére


divot
veterán

Arra nem gondoltál, hogy az ár/érték miatt rengeteg ilyen alaplapot értékesítettek? Márpedig ha valamiből sok van forgalomban, akkor értelemszerűen a hibák lehetősége is nő?

(#18) divot válasza wassermann (#15) üzenetére


divot
veterán

Nálad műkszik aszinkornban?

(#19) lesaux válasza divot (#17) üzenetére


lesaux
veterán

A7S333 nem hasonlóan népeszerű? Vagy akár csak a K7S6A? Azokról messze nincs ennyi topic sehol.
Egyész egyszerűen az 5-ösben van egy szériahiba, csak nem érdekel senkit.
Én sem a lap ellen beszélek, mert jó kis antituning, lassú lap, csak mondom, hogy aki ilyet vesz, az fel is készülhet a hibákra.

(#20) wassermann


wassermann
addikt

Semmi gondom az aszinkronnal!
És szerencsére a videokártyám sem okoz hely problémát a DDR-el!
A CMOS felejtés még a nagyon kezdeteknél egyszer előfordult, de már régóta OK.

Mióta XP-t raktam rá az integrált APIC-kontrollert is engedélyeztem, így 24 IRQ-
val gazdálkodom ütközés nélkül! :))

(#21) soctavia válasza lesaux (#19) üzenetére


soctavia
tag

Szerintem egyik általad említett lap sem annyira elterjedt, mint ezen topic főszereplője.

(#22) divot válasza lesaux (#19) üzenetére


divot
veterán

Néz, mindenki a saját tapasztalataiból következtet. Ez teljesen természetes. Nekem nem volt vele gondom, korábban epox alaplappal éltem közös háztartásban, és ő többször fagyott. Aki meg szív, az joggal szídja a lapot. Viszont ha megnézed, elég sokan meg hozzám hasonlóan, vagyis elégedetten nyilatkoznak. A lassúság pedig igencsak relatív fogalom, mert a néhány százalékos ilyen-olyan tesztekkel mérhető különbséget a való világban :DD nem igazán venni észre.

(#23) lesaux válasza divot (#22) üzenetére


lesaux
veterán

1700-as XP van benne. Tesztekben az én 1200-as Celeronom 1600-on lenyomta CPU meg MEM tekintetében.
A MEM különösen érdekes, mert nyilván 133-as FSB-n megy mindkettő.
Jó, akkor finomítok az álláspontomon. Van esély arra, hogy ha valaki vesz, szériahibásat kap.
Nektek egyébként hogy osztja ki az IRQ-kat? Nem akarja mindegyiket az 5-ösre meg a 11-esre rakni?

(#24) divot válasza lesaux (#23) üzenetére


divot
veterán

Látom, nagyon rosszak a tapasztalataid. Nálam IRQ fronton is minden rendben, a tesztekről pedig továbbra is az a véleményem, hogy az apró különbségeket igazából nem veszed észre valódi használatban. Tehát például a 3D Markban 9000 pontot előr konfigon ugyanúgy fognak futni a játékok, mint a 10000 pontoson.

(#25) Polesz válasza GeorgeTerror (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Most épp egy ilyen lapot nyúzok XP2000+ procival. Eddig stabilan megy. ATi Radeon 8500LE 128Mb-os kártya társaságában. Az alaplapi hangkártyát nem használom helyette egy cmi 8738-as kártya zörög. Van még egy leadtek winfast tv2000 és egy compaq netintelligent hálókaresz is a gépben. Bios az eredeti gyári. Semmi fagyásom nem volt. A linuxom stabil minden megy mint az álom. A win98-al lehet játszani elfogadható sebességen. Több nem kell. :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#26) lesaux válasza Polesz (#25) üzenetére


lesaux
veterán

Látom, van egy csomó eszközöd. Nem rakja őket az 5-ös és 11-es IRQ-kra?

(#27) wassermann


wassermann
addikt

Az IRQ problémát tényleg elfelejthetitek W XP és asszem W 2000 alatt is,
ha a BIOS-ban a CPU beállításoknál alul engedélyezitek az APIC-ot
és a telepítésnél így jártok el:

„To force in a system Hardware Abstraction Layer (HAL) during an installation
of Windows XP, note that during the Text-mode phase of Setup, you receive
the following informational message across the bottom of the screen:
Press F6 if you need to install a third-party SCSI or RAID driver.
When this message appears, press F5. After you press F5, you will see the following list of computer types (listed in bold).
Choose ACPI Uniprocessor PC!”

(#28) Polesz válasza lesaux (#26) üzenetére


Polesz
addikt

Igazság szerint nem tudom, de nem is érdekel különösebben. Mind 2 oprencer alatt mennek rendesen akadásmentesen a cuccok. Azért este majd megnézem a kedvedért. Sőt egy tuning bios-t is betúrok a lapba, bár nem biztos :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#29) Polesz


Polesz
addikt

Topic UP! :))

Na szóval a helyzet a következő. Megnéztem az irq kiosztásokat és az 5-10 párosítás a nyerő a lap szerint. Meg a 3, de csak azért, mert letiltottam az egyik soros portot :)

Beletúrtam a lapba a cheepbios-t. Simán lehet állítgatni az fsb-t. Az XP2000+ most 12*147en szalad vidáman fagyás nélkül. A ram (256 sd) is jól bírja, pedig cimke szerint csak egy acorp féleség ;] Beállítottam ultra brutál konfigra és nem hibázik :) Sajnos a 150Mhz-t már nem bírja :DD Na nem baj :)

Az ATI Radeon 8500LE kártyát felhúztam pstrippel 300/266-ra (alap 250/200) így 3dmark2001-ben 8709 pontott teljesített a cumó.

Asszem ennyi. egyenlőre.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#30) Polesz válasza Polesz (#29) üzenetére


Polesz
addikt

Látszik, hogy álmos vagyok :)

Természetesen 12.5*147 szalad.
A Linux szerint 1833.174 Mhz az órajel.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#31) Manitou válasza Polesz (#29) üzenetére


Manitou
addikt

Nem biztos hogy csak a ramod nem bírja, lehet az alaplap se. Próbáld ki a 150/100as beállítást(proci/ram) Itt kiderül hogy a ram nem bírja e vagy az alaplap, vagy esetleg a procin kellene feszt emelni és akkor bírná.

(#32) PcYeti válasza Polesz (#30) üzenetére


PcYeti
csendes tag

Biztos nagyon szép eredmény Athlon2000XP proccitól 12.5*147 MHz, de kapaszkodj a havernak Athlon1800XP procci 12*166 MHZ (Bár ha bepöccen 11,5*180-ba is belehajtja) stabilan repül (winXP-vel) vagy 40 C-én! Lehet hogy jó árfekvésű ez az alaplap de egy kicsivel többért már akár egy tuningot is vehetsz !

Jelszavam: Meglátni és megszeretni( avagy élj a mának)!

(#33) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Viszont ha veszed egy tuning alaplap és egy K7S5A árának a különbségét, és ezzel megtoldod a venni kívánt proc árkeretét, máris felesleges a tuning :)

K7S5A rulz!

(#34) Kraft


Kraft
csendes tag

nekem 1700+xpmvan Tbred magos, 147/147es fsbn 1613mhzen megy, sdrammal, jovoheten veszek ddrt sokan aszondjak nembootol be a lap 166os fsbvel,de van ahol meg azt irjak,hogy bebootol, haigen 1826mhzen fog karistolni,ami sztem jo, masik lapoknal ez az 1700+xp 400-as ddrel 2400+kent is siman megy,szal lehet beujitok enis egyuj lapra,mert lehet ez nemakarodzik majd bebootolni 166al se

_Pete

(#35) GeorgeTerror válasza Kraft (#34) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Már bocsánat, hogy szólok, de akkor miért nem erősebb proccot veszel? :P

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#36) petakpa1 válasza wassermann (#15) üzenetére


petakpa1
őstag

Nekem az 1300 durci megy 13x110=1430-on
átvágtam a hidakat kaptam 10-es szorzót gondolván, hogy 10*143=1430 és optimalizáltam a rendszert:D
Na erre ilyen beállításal fagytak a 3d-s cuccok:O
Megoldást nem találtam, szóval visszetértem 13x110 re:(

Szóval gondold át mielőtt hidakat vagdosol, elvileg működnie kéne, gyakorlatilag nem működött!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#37) petakpa1 válasza Kraft (#34) üzenetére


petakpa1
őstag

166-on való bootról mindenképp írd meg fejleményeket, szvsz többeket is érdekelne:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#38) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Mijen drivereket használtok a laphoz és mijen verziószámút?
Valamint a különböző verziókkal mi a tapasztalatotok?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#39) petakpa1 válasza GeorgeTerror (#38) üzenetére


petakpa1
őstag

SisAgp 1.11 - ha ennél nagyobb verziószámút telepítek, a win98 nem bootol többet:), nemtom az újabbak mér nem mennek, lehet, hogy a win98FE nem teccik neki. Egyébként teljesítményben jelentenek valamit az újjak?

Cmedia9738 ver 0.21, de ha csak ez van fönt nem megy a 3D. Ezért előbb feltelepítem ezt aztán ráfrissítem a SiS7012 1.06-t és van hang, nem fagy a 3D, meg egy kicsit erősebb jelet is küld ki. (Azért elég furcsa a dolog mert a chip maga cmedia, és mégis a SiS driverrel megy jól???)
Próbáltam mindenféle más cmedia drivereket, sőt a SiS-t is magában, de csak a fenti módszerrel megy minden. Így viszont jól megy:D

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#40) petakpa1


petakpa1
őstag

Kraft mi a helyzet a boot 166-tal???

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#41) james


james
aktív tag

Hali!

Adott az apropó, hogy mélyponton vannak a DDR ram árak. A kérdésem az lenne, hogy az ECS k7s5a elboldogul-e a DDR 333 as szabvánnyal, különösen úgy hogy van mellette egy 266-os modul?
Van esetleg valakinek tapasztalata ez ügyben?

Érdekes módon jelenleg a DDR 333-as az olcsóbb. :)

(#42) Clark válasza james (#41) üzenetére


Clark
tag

Az ECS oldalán olvastam, hogy a K7S5A+ már támogatja a DDR333 szabványt. Ugyanolyan a lap, csak ezt a ''+'' jelzőt kapta. Szerintem bios-frissítéssel megoldható lenne, hogy a sima K7S5A is felismerje.

(#43) james válasza Clark (#42) üzenetére


james
aktív tag

Köszi, lehet, hogy megpróbálkozom vele. Más topikokon is utána néztem és inkább bíztató a dolog, mint kérdéses. Érdekes, hogy a hivatalos leirásokban nem említik a DDR333 támogatást, pedig ha jól értelmeztem, a két szabvány között nincs lényegi különbség, kivéve persze a sebességet.

(#44) Manitou válasza james (#43) üzenetére


Manitou
addikt

Én is 333-ast akarok venni az ECS K7S5A-ámba. 266-ként menni fog, sőt valószínű 300-ként(150-es fsb mellett). Hogy egy ddr266 mellett megy e ez nagy kérdés, de szerintem mennie kellene. CSak a 333 -as ramod 266-on fogja hajtani.

(#45) Peet


Peet
senior tag

(#46) Kraft


Kraft
csendes tag

na megproszaltam, 166os fsbvel nemindult el a gep 150/150ennel meg stabil votl,de afelett nembootolt :/ ezer vettem egy uj lapot, abit nf7, ezzel most 166os fsbvel szepen kalimpal

_Pete

(#47) Manitou válasza Kraft (#46) üzenetére


Manitou
addikt

Milyen procit hajtottál az ECS-ben 150fsb-vel?
Feszt emeltél a procin? Mármint manuálisan gondoltam.Biosbol úgyse lehet.

(#48) petakpa1 válasza Kraft (#46) üzenetére


petakpa1
őstag

Próbáltad, hogy miután bebootolt 150-en, windowsból felteszed 166-ra pl speedfannal, cpufsbvel?
Amikor 150-en járattad nem fagyott, chipset nem melegedett nagyon?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#49) wassermann


wassermann
addikt

A külföldi fórumok szerint 133/133 fölött jót tesz az ECS K7S5A-nak,
ha leszedik az öntapadós ragasztószalaggal rögzített chipset
hűtőbordát, mert ez a gyári rögzítés inkább hőszigetel, mint
használ. Ezután a ragasztószalag maradékát lekaparva,
a bordát ezüstpasztával bekenni és négy sarkán
pillanatragasztóval visszaragasztani!

(#50) petakpa1 válasza wassermann (#49) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi! Ezeket én is olvastam, de Kraft gyakorlati tapasztalatai érdekeltek volna. Vajon visszajön még?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.