Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Ez a "fekete náci katona" Gemini? Már alig várom.

(#2) 0519


0519
senior tag

"Több mint 2,2 billió" = milliárd?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#3) vicze válasza 0519 (#2) üzenetére


vicze
félisten

Gondolod, hogy nincs minden embernél az egész Földön 3-4 Apple termék? ;]

Még a 2,2 milliárd is kb. duplája a valóságnak, ami úgy 1milliárd körül van.

[ Szerkesztve ]

(#4) Janika--1982 válasza vicze (#3) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Túlozni kell kéremszépen,remélem nem lesz belőle semmi sem. :W

Nagy János

(#5) Degeczi válasza vicze (#3) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De a 2 billió akkor jönne ki, ha mindenkinél lenne kb. 300 Apple cucc...
(és valóban, a 2 milliárd is nagyon erős túlzás lehet)

[ Szerkesztve ]

(#6) cpt_sanya válasza Foglalt név (#1) üzenetére


cpt_sanya
tag

Ez az ami jelenleg semmit nem rajzol, De ő azt állítja igen :)

K: "Gemini tudsz képeket létrehozni jelenleg?
Igen, tudok képeket generálni. Több technikát is alkalmazhatok:
1. Szöveg alapján:
Meg tudod adni nekem a kívánt kép leírását, és én megpróbálom megalkotni a szöveg alapján. Minél specifikusabb a leírás, annál pontosabb lesz a kép. Például a "repülőgép áttör a felhőkön" helyett pontosabb lenne a "P-51 Mustang áttör a felhőkön, a nap ragyog a fém karosszérián, a pilótafülke üvegén és a kitérített féklapokon".
2. Stílus megadása:
Meg tudod adni a kívánt kép stílusát is, mint például:
Reális: A kép a valósághoz hűen fog kinézni.Rajzfilm: A kép rajzfilmszerű stílusban fog készülni.Festmény: A kép festményszerű stílusban fog készülni.
3. További beállítások:
Számos további beállítást is megadhatsz, mint például:
A kép mérete (pl. 1024x768 pixel)A kép színtere (pl. nappal, éjszaka)A kép hangulata (pl. vidám, szomorú)
Példa:
Ha egy P-51 Mustangról szeretnél képet, a következő beállításokat adhatod meg:
Szöveg: "P-51 Mustang áttör a felhőkön, a nap ragyog a fém karosszérián, a pilótafülke üvegén és a kitérített féklapokon"Stílus: ReálisMéret: 1920x1080 pixelSzíntér: NappalHangulat: Fenséges
Korlátozások:
Fontos megjegyezni, hogy a képalkotás még fejlesztés alatt áll, és a kapott eredmények nem mindig tökéletesek. A kép minősége a megadott leírástól, a stílusválasztástól és a beállításoktól függ.
Hogyan juthatsz hozzá a képhez:
Ha elkészültem a képalkotással, megadom neked a kép linkjét, ahonnan le tudod tölteni.
Kérlek, jelezd, ha van bármilyen további kérdésed a képalkotással kapcsolatban!
témák keresésesearch Képek létrehozásasearch Melyik a legjobb ingyenes képszerkesztő program?

K:Szöveg: "P-51 Mustang áttör a felhőkön, a nap ragyog a fém karosszérián Ellenőrzés befejezve•

Nincs találat•Az eredmények értelmezésesharemore_vertKapcsolódón, a pilótafülke üvegén és aszárnyakon Stílus: Reális Méret: 1920x1080 pixel Színtér: Nappal az óceán felettexpand_morevolume_up

Még nem tudok képeket létrehozni, ezért ebben nem tudok segíteni.
K: De az előbb azt írtad , tudsz képeket létrehozni, a paraméterezést is leírtad hogyan kell. Akkor jelenleg képes vagy -e képeket készíteni?

Igen, igaz, hogy az előbb azt írtam, hogy tudok képeket generálni. Ez egy új funkció, amelyen még dolgozunk, és jelenleg béta tesztelés alatt áll. Ez azt jelenti, hogy a funkció már elérhető, de még nem tökéletes, és további fejlesztésre szorul.
A paraméterezés, amit leírtam, a jövőbeli verzióban fog elérhetővé válni. Jelenleg csak egy egyszerű szöveges leírást adhatsz meg a kívánt képről, és én megpróbálom megalkotni.
Elnézést a félreértésért! Továbbra is dolgozunk a képalkotó funkción, és amint elérhetővé válik a paraméterezés, értesíteni foglak.
Addig is, ha bármilyen más kérésed van, amit meg tudok oldani, ne habozz kérdezni!

K: P-51 Mustang áttör a felhőkön, a nap ragyog a fém karosszérián

Még nem tudok képeket létrehozni, ezért ebben nem tudok segíteni. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#7) Janika--1982 válasza cpt_sanya (#6) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Azigen! :Y :W

Nagy János

(#8) cpt_sanya válasza Janika--1982 (#7) üzenetére


cpt_sanya
tag

ja megadtam neki az egyszerű szöveges verziót:
K: P-51 Mustang áttör a felhőkön, a nap ragyog a fém karosszérián

Még nem tudok képeket létrehozni, ezért ebben nem tudok segíteni. :DD :DD


Szóval hazudik mint a víz folyás.
A Microsoft Copilotja megoldotta:
A copilot alapból szines családot hoz. Illetve nekem simán generált csak fehér emberekkel képeket , de nem emeltem ki neki , hogy fehér családot szeretnék .
Egyébbként pedig scatch draw-t kell kérni tőle , vagy pencil artot, tudom nem szines , de ott simán leszarja a pct-t.

A realistic P-51 Mustang breaking through the clouds with the sun shining on the body, the glass of the cockpit, and the flaps

(#9) cpt_sanya


cpt_sanya
tag

(#10) cpt_sanya válasza Foglalt név (#1) üzenetére


cpt_sanya
tag

Még egy kis off.
Kértem a copilotot rajzoljon nekem egy plakátot husvéti iskolai vásárhoz. angolul adtam meg neki a paramétereket. Nekem elég fehérek. Nem adtam meg neki , hogy fehér családot kérek.

[ Szerkesztve ]

(#11) kilua


kilua
senior tag

Én ezt használom
[link]

Itt albedobase XLt ajánlom vagy ICBINP XLt. Elvileg a stable cascade fejlettebb, szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#12) Foglalt név válasza cpt_sanya (#6) üzenetére


Foglalt név
addikt

(#13) cpt_sanya válasza Foglalt név (#12) üzenetére


cpt_sanya
tag

Igen erre a cikre emlékszem, egy másik A.I. cik alatt már belefutottam. Ott anyiból védtem , hogy Fekete ácik léteztek. De egyetértettem azon téren , hogy feleslegesen túl tolt volt a PC benne. Utánna ment a vita copilot kapcsán, hogy az is túl PC, meg nem enged fehér embereket rajzoltatni.
Nekem más bajom van vele. Nem tudni mekkora erőszakot enged át. Ugyanez a felnőt tartalommal kapcsolatban. Van amit maga se tud enngedjen e vagy nem. Pl a bikini kulcsszó már tabu... Nem enged képetgenerálni , hogy " space battleship launching missles. Mert erőszakos szerinte. De fantasy stile woman warior fighting with dragon ... No problem :) .

Kértem ceruza rajzot , hogy a HMS Belfast a Temze vizén úszik háttérben a Tower Bridgel. Nem volt hajlandó megrajzolni. Cserébe kidobta a szócikkeket róla.

utána csak annyit kértem HMS Belfast pencil scratch. Tökéletesen megrajzolta azt amit előtte kértem tőle..... :C

[ Szerkesztve ]

(#14) cpt_sanya válasza kilua (#11) üzenetére


cpt_sanya
tag

Köszi , változatosságnak nem rosz , főleg , hogy van nfsw kapcsoló és a színei realisztikusabbak, mint a copilot DALE-ja.

[ Szerkesztve ]

(#15) hapakj válasza 0519 (#2) üzenetére


hapakj
aktív tag

gondolom elhibázott fordítás, angolul a milliárd az billion

(#16) joey04


joey04
titán

hát ez "remek" hír.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) TESCO-Zsömle válasza Degeczi (#5) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért, mert mi a hosszú skálát használjuk, míg a cikk forrásának hazájában a rövid skálát használják. Utóbbiban nincsenek -árd-ok.

Hosszú: Millió, Milliárd, Billió, Billiárd, Trillió
Rövid: Millió, Billió, Trillió, Kvadrillió...

sz: Rövid és hosszú skála

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18) kilua


kilua
senior tag

Egyébként a google miért támogatja az Android konkurenciáját? Ez olyan mintha playstationre és switchre jönne az Xbox gamepass.

(#19) vicze válasza kilua (#18) üzenetére


vicze
félisten

Pénz. Nem tudom hallottál el róla? AI egy brutális pénznyelő és a költségét be kell hozni valahogy.

(#20) TESCO-Zsömle válasza kilua (#18) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az Apple nem konkurenciája az Androidnak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) fatal` válasza kilua (#18) üzenetére


fatal`
titán

Ez olyan mintha playstationre és switchre jönne az Xbox gamepass.

Van xbox gamepass Meta Questre.

Egyébként meg nyilván a pénz miatt.

(#22) Summoner093


Summoner093
újonc

Ebből semmi jó nem fog kisülni az biztos :D Aki eddig azért szerette a Apple mert zárt rendszer volt,majd most már nem fogja :D

Norbi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.