Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Myki19


Myki19
tag

Most raktam fel az új biost és lényegessen lasbb lett a gépem:((((((((((((( és nem tudom ugy húzni sem:-(((((( valahogy vissza leeht rakni a régit? plz hlp!

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#2) erdoke válasza Myki19 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Ugyanúgy, ahogy a mostanit (illetve nyilván nem netről).

A legjobb aláírás a héten

(#3) Myki19


Myki19
tag

Köszike minden problémám tova szállt!:-))

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#4) erdoke válasza Myki19 (#3) üzenetére


erdoke
titán

Érdekes ez a teljesítmény csökkenés, lehet hogy szokatnak a Prescotthoz...:D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#5) Symple The Best válasza Myki19 (#1) üzenetére


Symple The Best
tag

Honnan van neked 20-as biosod az abit oldalán még csak 19-es van!

(#6) Viktor77 válasza Myki19 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Tudnál adni kb. eredményeket? Az elöző bios vs. új bios-oddal? Én a 15-ösről frissítettem a 20-asra, de nem vettem észre teljesítménycsökkenést.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) Symple The Best válasza Viktor77 (#6) üzenetére


Symple The Best
tag

Honnan szedted le a 20-ast nekem is kéne!PLEASE!

(#8) Viktor77 válasza Symple The Best (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Abit Flashmenu.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) Symple The Best válasza Viktor77 (#8) üzenetére


Symple The Best
tag

Az mi?és honnan szetted le?

(#10) Viktor77 válasza Symple The Best (#9) üzenetére


Viktor77
titán

Jó kérdés. Régebben szedtem le az Abit oldaláról. Nem tom fent van-e még. Amúgy a netről frissít, windowsból.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) Symple The Best válasza Viktor77 (#10) üzenetére


Symple The Best
tag

Az Abit oldalán a legutolsó biosz még mindig: ic719.exe Date:2003/11/18 !

(#12) Viktor77 válasza Symple The Best (#11) üzenetére


Viktor77
titán

A Flashmenu progiról beszéltem. A 20-as dátuma: 2003/12/31.

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13) Symple The Best válasza Viktor77 (#12) üzenetére


Symple The Best
tag

OK bocsi!Nekem pedig az a 20-as biosz kellene és az honnan van meg neked?

(#14) Viktor77 válasza Symple The Best (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Sajna letöröltem frissítés után.

De most lementettem az enyémet, az jó lesz?(IC7)

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) Symple The Best válasza Viktor77 (#14) üzenetére


Symple The Best
tag

Hagyd majd ha fent lessz hivatalosan az ABIT oldalán inkább majd akkor megcsinálom,de azért köszi!

(#16) Viktor77


Viktor77
titán

Amúgy nem értem. A 20-as bios majdnem egy hónapos. Miért nem képesek rendesen is kitenni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) tkesy válasza Symple The Best (#15) üzenetére


tkesy
őstag

Tessék:

[L]http://www.abit-usa.com/downloads/bios/bios_revision.php?categories=1&model=5[/L]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#18) Symple The Best válasza tkesy (#17) üzenetére


Symple The Best
tag

Köszi!

(#19) Myki19


Myki19
tag

HI Fent van a hivatal oldalon!! a Canadain! bye

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#20) Symple The Best válasza Myki19 (#19) üzenetére


Symple The Best
tag

Köszi!Van vele 1 kis probléma:
1:100 ponttal kevesebbet kapok 3DMark 2003-ban
2:A proci sokkal hamarabb felmelegszik ezért magasabb fordulaton kell hajtanom a thermaltake hűtőmet és így már elviselhetetlen a zaj!:((

(#21) Myki19 válasza Symple The Best (#20) üzenetére


Myki19
tag

Hát igen! én nem tudtam még húzni sem annyira a procimat!Sisoft ról meg ne is beszéljünk mennyivel mért kevesebbet!:-((( szia

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#22) Viktor77 válasza Myki19 (#21) üzenetére


Viktor77
titán

Please válaszolj a #6-ra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23) Uzmany


Uzmany
őstag

Nálam semmi gond vele.

® visions created with passion

(#24) Uzmany


Uzmany
őstag

De lehet, hogy igazatok van. Nézzétek meg az abit oldalán a fórumot, már többen jeleztek hasonló problémát.

® visions created with passion

(#25) Myki19 válasza Viktor77 (#22) üzenetére


Myki19
tag

Szia teljessen pontos adatok nem tudom mondani te majdnem pontosak itt vannak!
19.Bios Aida mem olvasás 5900 pont,irás:1450Pont
Sisoft mem 5600/5600

20.Bios Aida mem olvasás 5300pont irás:1200Pont
Sisoft mem 5300/5300

De a legfontosabb hogy nem tudtam úgy tuningolni a procimat!Eddig ment atomstabilan 233/233 on 3495-ön utána már nem volt hajlandó elindulni rajta!:-( bye

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#26) Viktor77


Viktor77
titán

Hehe, itt a 21-es:

[L]http://fae.abit.com.tw/eng/download/bios/ic7.php[/L]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27) Viktor77 válasza Viktor77 (#26) üzenetére


Viktor77
titán

A Flashmenu meg itt:

[L]http://fae.abit.com.tw/eng/download/dltools.php?name=ABIT%20FlashMenu&file=flashmenu/FlashMenu132.exe[/L]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Lassulást én sem vettem észre, de itt egy link:

[L]http://fae.abit.com.tw/[/L]

Itt mindig megtalálható a legfrissebb BIOS/Driver/Program az Abit cuccokhoz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) Myki19


Myki19
tag

Ezer köszönet! meg is nézem milyen a 21 es!jóccakát!

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#30) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Én most raktam fel, Sandra szerint nem változott semmi.
Prescott támogatás van benne, ennyi a lényeg.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) Myki19


Myki19
tag

Most rakom fel én is,azt majd kiderül az igazság:-)

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#32) Myki19


Myki19
tag

Én is felraktam de Aida szerint kevesebbet kapok 300 pontal! na mind1:-(

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#33) Myki19


Myki19
tag

Véleményem szerint eggyértelműen lasabb memóriakezelésben!ha csak 2 3% is de lasabb:-((( Ebben az a szomorú hogy az Ic7 elmarad memoriakezelésben társainál:-(( Mem irásban főleg ,olvasásban asszem talán nem de irásban sajnos igen:-( bye

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#34) erdoke válasza Myki19 (#33) üzenetére


erdoke
titán

''19.Bios Aida mem olvasás 5900 pont,irás:1450Pont
Sisoft mem 5600/5600
20.Bios Aida mem olvasás 5300pont irás:1200Pont
Sisoft mem 5300/5300

...az a szomorú hogy az Ic7 elmarad memoriakezelésben társainál
''

RAM függő a ''memóriakezelés'', amiben szerinted elmarad az IC7.
Ezerszer leírtam, hogy nálam 200-as FSB-nél és 1:1 CPU:RAM osztónál 1700 MB/s a memóriaírás, de ha bekapcsolom a GA-ban a Street Racert, akkor 22xx MB/s. Az FSB emelésével arányosan nőnek az értékeim, bár a Street Racert csak CL2 mellett viszi az Infineon, azt pedig ''csak'' 440 MHz-ig bírja. Ilyet még az A64-FX se tud alapfrekin az integrált MCH-val.
Kísérletezz, próbálkozz, esetleg cseréld le a memóriádat, szerintem nem az IC7-tel van a gond.

A legjobb aláírás a héten

(#35) Viktor77 válasza erdoke (#34) üzenetére


Viktor77
titán

Ezt már én is leírtam neki egy másik topic-ban, úgy látszik nem olvasta.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) Myki19 válasza Viktor77 (#35) üzenetére


Myki19
tag

De igen olvastam! Mellesleg olvassátok el a tesztet az oldalon és ott is leirták hogy nem értik miért olyan lassú a Mem irás:)Olvassátok el!! és nálam is pont olyan lassú!(Márkás ramokkal teszteltek)

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#37) Myki19


Myki19
tag

Most olvastom vissza a cikket! Nem derül ki egyértelműen hogy márkás volt,de leirják hogy ős is hogy nem értik miért ilyen lassú!Haver 2.4 PIV vel meg egy Msi 865 lappal és infineon memoriaval többet kap!Pedig nekem is F1 van állitva Cl2 meg minden zakóra az ugy is csak 1400 pont na mind1

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#38) Uzmany válasza Viktor77 (#35) üzenetére


Uzmany
őstag

Szia Viktor! Feltetted a 21-s bios-t? Ha igen, akkor légyszi mondjál valamit róla. Ebben is érezhető a lassulás? Valamint mekkora a legkisebb core fesz?
Leszedném, kipróbálnám, de haldoklik az adsl. Előre is köszi.

® visions created with passion

(#39) Myki19 válasza Uzmany (#38) üzenetére


Myki19
tag

A 21 es ugy nézem jó lassulás nincs meg tuningolni is lehet!:-)

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#40) Viktor77 válasza Uzmany (#38) üzenetére


Viktor77
titán

Feltettem a 21-es biost, teljesítménycsökenést nem tapasztaltam(mondjuk eddig se), a legkisebb core fesz még mindig 1.5250v.

Kis történet ehhez kapcsolodóan. Bios frissít(fájlból, mert a netes nem ment), gép újraindít, majd kikapcsol, hogy kisüssem a CMOS-t. Jumper átrak, visszarak(legalábbis szentül meg voltam róla győzödve), gép bekapcsol, de nem indul. Mondom ez fasza. Vagy a táp, vagy az alaplap. CMOS jumpert még legalább 5x átraktam, hátha, a kis led ott lent világít de a gép nem indul. Idegbetegség indul. Hozom át a tápot anyám gépéből, hogy a tápot kizárjam. Ezzel sem megy. De tudni kell, hogy ez a táp a főkapcsoló bekapcsolásánál egy pillantra bemozditja a ventiket. Ez meg is volt. Utolsó elkeseredésemben elővettem az alaplapi leírást. Na ott, pont a másik állásban van a jumper. Jumper átrak, gép indul, kő leesik.

Ezt csak azért írtam, hogy lássátok, néha a legegyszerübb dolgokról feledkezik meg az ember.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41) Uzmany válasza Viktor77 (#40) üzenetére


Uzmany
őstag

Köszönöm szépen, akkor ha megjavul a netem, felteszem én is.
A CMOS jumperre vigyázni fogok.

® visions created with passion

(#42) Uzmany válasza Myki19 (#39) üzenetére


Uzmany
őstag

Szintén thx.

® visions created with passion

(#43) erdoke válasza Viktor77 (#40) üzenetére


erdoke
titán

''a legkisebb core fesz még mindig 1.5250 V''

Persze, az ''Updated CPU Microcode'' és ''Added Prescott support'' pont azt jelenti, hogy ezután felismeri, ha beleteszed, és a neki megfelelő értékek közül választhatsz.

A legjobb aláírás a héten

(#44) _Volkovy_ válasza Viktor77 (#40) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Csá!
Én egyszer garis cserére vittem az alaplapot a boltba,miszerint nem indul.Megnézték,majd angyali vigyorral megállapították hogy a cmos reset jumper szarul volt felrakva.
Idegességemben azt se tudtam hova rakom..
:)

(#45) Uzmany válasza erdoke (#43) üzenetére


Uzmany
őstag

Szia erDOKe, szeretnék kérdezni valamit. Nincs valami tipped, hogy hogyan tudnék kisebb core feszt adni a procinak? IC7 a lap és 2,4 HT-s a proci.

® visions created with passion

(#46) erdoke válasza Uzmany (#45) üzenetére


erdoke
titán

Úgy érted, hogy az alapból felajánlott 1,525 v. 1,55 V-tól kisebbet?
Moddolás nélkül nem hiszem, hogy tudsz.

A legjobb aláírás a héten

(#47) Uzmany válasza erdoke (#46) üzenetére


Uzmany
őstag

Igen. Egy barátom 1.2V-on használja a 3GH-s P4-t, igaz Gigabyte lapban.
Moddolással hogy tehetném meg?

® visions created with passion

(#48) erdoke válasza Uzmany (#47) üzenetére


erdoke
titán

Volt moddhoz hülye vagyok, de szerintem nem is éri meg. Nálam így is 1,49 V-on megy 1,525 helyett.:)

A legjobb aláírás a héten

(#49) Uzmany válasza erdoke (#48) üzenetére


Uzmany
őstag

Esetleg nem lehet beleírni a BIOS-ba? Ezt úgy értem, hogy pl. a Radeon 9500-9700 BIOS-a is csak egy értékben tér el. Életképes, vagy kivitelezhetetlen szerinted?

® visions created with passion

(#50) erdoke válasza Uzmany (#49) üzenetére


erdoke
titán

Talán bele lehet írni, de én nem fogok tudni segíteni, láma vagyok hozzá.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.