Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Mx 300 bövités (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kj


kj
csendes tag

Hali!
A diamond mx 300 hangkártyámnak két kimenete van tehát max négy hangszoró lehet rákötni.De olvastam valahol hogy lesz hozzá egy kiegészitő , amivel lehet két további csatornát kivezetni. Tud valaki valamilyen megoldást javasolni tekintve , hogy az Aureal már nem létezik? Barkácsolástól forrasztástól nem riadok meg csak legyen meg az 5.1 -es hanrendzerem.
THX

vrigznát

(#2) tomcs válasza kj (#1) üzenetére


tomcs
őstag

keresgeljel sokat neten meg nezd meg a kartyat gondolom van rajta ''jo sok labu'' belos csatlakozosor, ha meg lehet oldani hazibarkacs szinten akkor azon rajta vannak a szukseges kimenetek. szal keressel neki rajzot, en live 5.1-hez google-n talaltam asszem valami muszka oldalon szovegbol 1 szot se ertettem de volt ott 1 tokeletes rajz, igy csinaltam 1 led segitsegevel tokeletesen mukodo toslink kimenetet minidischez

(#3) kj válasza tomcs (#2) üzenetére


kj
csendes tag

pontosan. van rajta jó sok láb és készült is hozzá egy kiegészítő panel , de aztán a cég tönkrement.
köszi az infot, azt gondoltam hátha már végigcsinálta valaki elöttem.

vrigznát

(#4) tomcs válasza kj (#3) üzenetére


tomcs
őstag

ne add fel ilyen konnyen, en a sb kiosztasat is jo sokaig kerestem (bar teny hogy az 1 gyakoribb kartya) de szerintem talalsz ilyen kiosztast. ha talalsz valamit linkeld be ide aztan meglatjuk :)

(#5) biker


biker
nagyúr

olyant tudok, ami kis panel, és ac3+optika kimenet, de olyan nincs maszekban, ami analog plussz két csati, csak ilyen.
a gyárin van +2csati... azt meg nem kapni...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) biker


biker
nagyúr

ha kell, majd felrakom a linket, de én írtam anno a készítőnek, és ő is azt mondta, nem talált olyan lábat, amin analog jel jönne ki, csak ilyet, mert az eredeti is olyan, hogy a kis card-on dekodolja a két csatit...
sorry, he ez jó, akkor jóóó

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) kj válasza biker (#6) üzenetére


kj
csendes tag

Jooo.
És köszi.
És BUKÉ

vrigznát

(#8) LordX válasza kj (#1) üzenetére


LordX
veterán

Ha nem tévedek, a Vortex chipek csak 4 csatornát kezelnek, ezért szerintem elég halott ötlet 5.1-ig kibővíteni a kártyát...
A bővítőkártyán csak S/PDIF ki és bemenetek vannak (optikai/koax)

(#9) Male válasza LordX (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Amikor még gyártották, akkor volt róla szó, hogy lesz egy olyan kiegészítő kártya is, amin meglesz a Center és a Sub analóg kimenet (MX25 és MX50 lett volna a két kiegészítő kártya neve, ha jól emlékszem), de csak az egyszerűbb változat jelent meg, amin csak a digitális csatik voltak. (vagy legalábbis idáig nem jutottak el az analóg kimenetes kiegészítőkártyák). Ha egyáltalán nem jelent meg a komolyabb kiegészítő kártya, akkor szerintem nem sokra fogsz menni azzal, ha valahogy sikerűl összehoznod az analóg kimenetet, mert ahhoz, hogy 5.1-esként működjön, ahhoz azt a driverének is támogatnia kéne (és tudomásom szerint ilyen driver nincsen hozzá).

(#10) mozso


mozso
senior tag

BUÉK!

Hatha itt talalsz valami hasznos infot:
[L]http://www.algonet.se/~cyrano/[/L]
[L]http://www.algonet.se/~cyrano/mx1.html[/L]
[L]http://www.algonet.se/~cyrano/mx2.html[/L]

(#11) HSNet válasza kj (#1) üzenetére


HSNet
aktív tag

A helyzet az, hogy csak digitális kimenetet tudsz rá bütykölni, mert csak a Rev B. chip küld ki analóg 5.1-es jelet, azt viszont csak az Aureal saját Rev b-s (SQ3500) kártyáiról tudod levenni. Ha feltétlenül 5.1-es hangot akarsz, akkor két lehetőséged van. Ha csak a filmekhez kell, akkor csinálsz 1 digitális kimenetet (ez elég egyszerű, a neten is megtalálható hozzá a kapcsolási rajz), és ezt keresztül küldöd egy AC3 dekóderen, ha nem csak filmekhez kell, akkor egy Motorola DSP-t kell rákötnöd a Feature connector-ra (az fog AC3 kódolni/dekódolni), és arról kivezetni az analóg kimeneteket. Evvel vannak komolyabb gondok is, mivel csak a Win98-as legutolsó BETA driverek tudják használni, plusz kicsit macerás a DSP beszerzése 500-asnál kisebb tételben, bár a kapcsolási rajzot ehhez is be lehet szerezni.
Egyébbként ha játékokhoz akarod használni (aktív rendszerrel), akkor a sima négycsatornás kimenetet használhatod, és az aktív rendszer erősítőjén nyomod be az 5.1-es kiterjeztést, mivel akkor a Front L/R, Back L/R lesz rendesen meghajtva, a közepet lekeveri mind a négyről a centerre is, a sub-Bass-t meg a mély nyomóra, és megvan az 5.1-es jeled (a minőség ugyanaz lesz, mintha a hangkártya adott volna ki ilyen jelet, mert ugyanazt csinálja).
Ha a hangcumón nem tudsz 5.1 ext-et csinálni, akkor egy crossovert kell építened, amelyik aluláteresztő szűrővel választja le a mélynyomó jelét a négy leközösített csatornáról, meg egy másikat a centerhez.
Remélem érthetően sikerült leírni, kicsit kóma vagyok még.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#12) biker válasza mozso (#10) üzenetére


biker
nagyúr

köszi, megspóroltál nekem egy linkelést...

ugyanezt akartam. én 5db-ot csináltam, és működik mind AC3, mind opto-n az 5.1 erősítőkkel!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) kj válasza HSNet (#11) üzenetére


kj
csendes tag

Kösz.
Tehát a filmekhez gyártok egy digitális kimenetet; ez ok.
A játékokhoz pedig olyan erősítő vagy aktív hangfalszett kell amelyik megcsinálja a 4 csatornából az 5.1-et. Tudnál esetleg ajánlani gyártót, tipust?

vrigznát

(#14) kj válasza mozso (#10) üzenetére


kj
csendes tag

kösz a linkeket

vrigznát

(#15) biker válasza kj (#13) üzenetére


biker
nagyúr

ugyanazon a digit kimeneten ki kell jönnie a játék 5.1 hangnak is, ha a játék adja, ha nem, akkor ugysem lesz az igazi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) kj válasza biker (#15) üzenetére


kj
csendes tag

Összegezve: Egy digit. kimenetet gyártok, ezt rákötöm egy dekoderes hangfalszettre, igy játék és film alatt is élvezhetem az 5.1 áldásait.

vrigznát

(#17) biker válasza kj (#16) üzenetére


biker
nagyúr

igen, amennyiebn a játék ad 5.1 hangot. ha nem ad, nem hallasz csak sztereot.
remélem érthető...

van a hangerőszíbályzón egy speciális>spdif tekerő, azzal adod a hangerőt nekije.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Mx 300 bövités (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.